Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katuscakzms
26. feb 2011

@pietra suhlasim

mywiel
26. feb 2011

@zuzana26 nevhodné je to pretoze to obsahuje alkohol ale ked to zriedies s vodou a podas striekackou alebo z flasky tak to nevadi, len keby si to podala koncentrované tak je tam ten obsah alkoholu no.

molka
26. feb 2011

začína sa to tu uberať zvláštnym smerom 😕

zuzana26
26. feb 2011

@bambi2 a nie je to zbytocne, ked kojim? 🙂
@mywiel aha, moze byt, ze je to kvoli alkoholu, tak to by slo

bambi2
26. feb 2011

@zuzana26 podla mna to zbytocne nie je... lebo tie imunoglobuliny a tie vselijake latky co to colostrum obsahuje je iba v colostre, to je nejakych max. 72 hod po narodeni. v m mlieku sa uz vsetky tieto latky nenachadzaju... uskodit nemoze, nema ziadne vedlajsie ucinky a moze to iba prospiet... odporuca sa to detom ktore su od narodenia nekojene...
ja mam s colostrom velmi dobre skusenosti. moja bola do 2 rokov kojena a davam preventivne colostrum. chora poriadne este ani nebola... 🙂 okrem jednej afty a kaslu... zabrala homeo a colostrum

shakti9
26. feb 2011

@uhlikova09 ty si krasny a vhodny clovek pre totalitny rezim- vraj "ked je to povinne, tak je to povinne", zamysli sa prosim ta a prestuduj si nieco, nespoliehaj sa na to, ze su len dobre zakony, nemyslis, ze hlavne chce na tvojom dietati niekto zarobit?

petal
26. feb 2011

zuzana26, pisala si, ze tvoj syn je alerg. na mlieko? Alebo preco nemoze mliecne vyrobky? Pytam sa preto, lebo v takom pripade je podla mna kolostrum nevhodne. A takisto mi nie je jasne, preco odporcovia mlieka odporucaju kolostrum. Mam pocit, ze hlavny dovod preco nie mlieko je ten, ze su tam rastove faktory, ktore sposobuju rast a delenie buniek a teda sposobuje rakovinu. Ale v kolostre sa predsa tiez vyskytuju tie iste rastove faktory, alebo sa mylim?

shakti9
26. feb 2011

ja som sa definitine rozhodla dieta nedat ockovat, po prestudovani mnozstva informacii, po mnohych zlych skusenostiach zo svojho okolia, mnohych detskych zdravotnych problemov, ktore som pozorovala vo svojom okoli - oslabena imunita, ekzemy, potravinove alergie, detske cukrovky + chronicke ochorenia v dospelosti, tiez skoly su plne deti s diagnostikami poruch pozornosti, hyperaktivitou, dyslexiou, dysgrafiou a pod... (mnohe vakcíny negatívne pôsobia na nervovu sustavu).... + farmaceuticka spolocnost vas nemusi informovat o presnom zlozeni vakciny, kedze to spada pod "obchodne tajomstvo"!!! jednoducho nevymenim zdravie svojho dietata za zisk nejakej spolocnosti, ktora navyse manipuluje s ludskym strachom, reklama nas presviedca o falosnej rodicovskej zodpovednosti...
viem, ze ma caka behanie po uradoch a hygiene a pod, vysvetlovanie a tak - nas system je stale totalitny v niektorych veciach (nie nahodou sa tento problem s povinnostou ockovania deje uz len v postkomunistickych krajinach...) ALE JA SVOJE POHODLIE OBETUJEM, chcem aby moje dieta malo pravo na zdravie a nie aby mu ho znicili nejake hlupe zakony a urady. Tiez mi je fuk, co na to povie kamaratka, suseda a pod, za to, aby ma potlapkali po pleci, aka som poslusna mi to tiez nestoji...

zuzana26
26. feb 2011

@petal moj syn nie je alergicky zatial na nic 🙂 my sme iny pripad 😉 tusim to bola desszi, koho syn je alergik 😔

petal
26. feb 2011

zuzana26 jasne, mate prispevky pod sebou, tak som to prehliadla.

petot
26. feb 2011

@miliharmi Vpravovanie cudzorodých bielkovín do tela ináč než ústami je veľmi zlý nápad. Pozri http://rizikaockovania.sk/dok/vran/Anafylaktick...

jerrymona
26. feb 2011

@shakti9 obchodne tajomstvo? 😅 no dakujem pekne. a toto by sme potom mali davat nasim detom? 🙄 nie neprosime si. 🙄
@zuzana26 IP
@bambi2 u nas bol mm skalopevne presvedceny, ze ockovat nedame. ja som bola este dost skepticka, nevedela som, ci mam byt za alebo proti, ale cim viac citam, tym som aj ja skalopevnejsie presvedcena, ze ockovat nedam ani za svet. 🙄

bambi2
26. feb 2011

@petal zuzana26 spominala stafylokoka ak sa dobre pamätam...

jerrymona
26. feb 2011

@sirinka skusala som hladat tu diskusiu o ockovani, ale este stale tam nie je. zeby zajtra? 😕

bambi2
26. feb 2011

@petal podla mojho nazoru (nie som odbornik) ale myslim, ze colostrum nema vedlajsie ucinky. obsahuje sice rastove faktory ale nie su to rastove faktory chemicky vyrobene a to bude rozdiel... colostrum sa odporuca aj pri rakovine, nadoroch...
my kravske mlieko nepijeme, ani mliecne vyrobky nejeme. ked tak tak ovcie alebo kozie okrem mlieka. mlieko nie je napoj, je to potrava pre "mladata". a kravske mlieko ktore je bezne predavane, obsahuje antibiotika, hormony a neviem co vsetko mozne.a vsetky tie veci sa dostavaju do mlieka. a z mlieka preto vznikaju choroby, preto aj lekari mlieko detom odporucaju co najskor!!! 😉
s colostrom to bude inak, aspon ja co kupujem (tiez kozie, je o nieco drahsie ako kravske) zaujimave je, ze je to maly rodinny podnik. chystam sa to ist obzriet, robia pre ludi take male exkurzie po ich vyrobni...
tu mas vsetko, co colostrum obsahuje:

1.Imunoglobuliny: a to IgG,IgM,IgA,IgD, IgE. Sú to protilátky, ktoré začne organizmus vyrábať, keď sa objaví cudzia látka.
Imunoglobulín G/IgG/neutralizuje baktérie a toxíny v krvi a lymfatickom systéme. Je nazývaný tiež ako gamaglobulín.
Imunoglobulín M/IgM/vychytáva a viaže vírusy, ktoré sa nachádzajú v obehovom systéme. Nachádza sa v krvnej plazme. Je veľmi účinný pri vírusových infekciách a tropických parazitoch / napr. Malárií/ V prípade krvnej transfúzie rozlišuje medzi krvou vhodnej krvnej skupiny a nevhodnou krvou.
Imunoglobulíny D a E /IgD a IgE/ transportujú látky z krvi a aktivujú protialergénne reakcie.
Imunoglobulín A vstupuje do krvného obehu novorodenca priamo z materskej krvi. Poskytuje imunitnú ochranu už od narodenia až pokým si organizmus nezačne vytvárať vlastné protilátky.

2.LACTOFERIN-Baktérie na svoje rozmnožovanie potrebujú železo. Lactoferin im ho odoberá a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu.
Lactoferin je vysokoodolný v tráviacom systéme.Výrazne pôsobí proti HIV a cytomegalickým vírusom. Taktiež pôsobí proti herpesom, ktoré vyvolávajú rakovinu krčka maternice.
Nedostatok lactoferinu spôsobuje zápaly v črevnom trakte. Táto vlastnosť lactoferinu je veľmi dôležitá , pretože neustále obnovovanie črevnej sliznice znižuje priepustnosť pre jedy a škodlivé látky. V súvislosti s tým, organizmus lepšie prijíma výživné látky, čo veľmi kladne vplýva na imunitný systém.

3.CYTOKIN-proteín zadržiavajúci cukor. Colostrum obsahuje :
Interleukíny- Prostredníctvom interleukínov obranné bunky navzájom komunikujú, aby mohli
koordinovane bojovať proti pôvodcom chorôb a tiež rakovinovým bunkám
Interferóny-tvoria sa z bielych krviniek. Sú odolné voči kyselinám a vysokým teplotám. Brzdia rast nádorových buniek.
Lymphokine-ide o veľký počet mediátorových látok, ktoré sú spoluzodpovedné za riadenie imunologickej reakcie organizmu.

4.RASTOVÝ FAKTOR-Colostrum obsahuje rastový faktor IGF / v najvyššej koncentrácií, aká je možná v prírode/, IGF2, TGF-A a TGF-B
Rastový hormón /GH/ má rastový účinok na všetky orgány tela s výnimkou oka a mozgu.
GH je dôležitý pri svalovej dystrofii, zle sa hojacich zlomeninách, pri vysokom stupni popálenín, tiež vyrovnáva hladinu cukru v krvi, zlepšuje hojivosť pokožky , zlepšuje činnosť mozgu, odstraňuje bolesti kĺbov a podporuje spaľovanie tuku v dobe, kedy užívateľ colostra dodržiava redukčnú diétu.
Pacienti so zníženým GH majú dvojnásobnú úmrtnosť na kardiologické ochorenia. GH pozitívne ovplyvňuje hladinu dobrého HDL cholesterolu a znižuje zlý LDL cholesterol.

5.Vitamíny-colostrum obsahuje všetky vitamíny najmä A,C,E,B1,B2, B6,B12,kyselinu listovú.

6.MINERÁLNE LÁTKY-sú dôležité pre fungovanie organizmu pri každej činnosti. Colostrum obsahuje najmä sodík, chlór,kálium,kalcium, magnézium a fosfor.

7.Enzýmy-Výnimočné na Colostre taktiež je, že obsahuje tzv. „enzým nesmrteľnosti./Telomerasa/ Obnovuje zakončenia chromozómov, ktoré DNA stratila a bráni, aby sa chromozómy pri bunkovom delení skracovali. Tým pozitívne vplýva na proces starnutia buniek.

8. Transfer faktory. V colostre sa nachádza málo transfer faktorov, ale je najbohatším zdrojom koncentrovaných transfer faktorov. Sú to proteínové molekuly, ktoré „učia“ imunitný systém pamätať si choroby, pre ktoré už imunita bola vytvorená. Vynikajúcim príkladom sú ovčie kiahne. To znamená, ak človek už mal túto chorobu, tak imunitný systém si vďaka transfer faktorom zapamätá podmienky tejto choroby a v budúcnosti bude chrániť organizmus, aby ju už nedostal.

9.Voľné aminokyseliny. Sú to bielkovinové zložky. Colostrum obsahuje 26 aminokyselín. Sú nevyhnutné pre látkovú výmenu a obnovu buniek.

10.Peptidy bohaté na prolín. Podporujú nedostatočne fungujúci imunitný systém a a naopak ukĺudňujú ho ak reaguje prehnane. Podporujú samoliečiteľskú schopnosť organizmu.

sirinka
26. feb 2011

@jerrymona hej aj ja...nejako im to dlho trva nahodit ju tam...

bambi2
26. feb 2011

@sirinka a ktovie ci ju tam aj daju...

bambi2
26. feb 2011

po tolkych ohlasoch co dostali... no necudovala by som sa 😉

sirinka
26. feb 2011

@bambi2 tiez uz som uvazovala nad tym, ze mozno daju nejaku upravenu verziu... 😝

bambi2
26. feb 2011

@sirinka trosku skratenu... a mozno im volal pfizer, ze rozda odmeny len nech to nedavaju do archivu... 😀 😀 zla reklama, zla... 😉

sirinka
26. feb 2011

stale to tam nie je a pozeram, ze aj z minuleho mesiaca chyba niekolko casti....takze asi zbytocne cakame... 😒

bambi2
26. feb 2011

@sirinka a videla si ho vcera??

sirinka
26. feb 2011

@bambi2 no praveze nie....to je taky cas, ked ja nemam cas sledovat telku....

bambi2
26. feb 2011

@sirinka aha... ani na youtube to neni este.. nikde ☹

tabi10
26. feb 2011

@shakti9 a odkiaľ berieš istotu, že keď nedáš dieťa zaočkovať, nebude mať tie problémy, čo si tu vymenovala, to je nejako dokázané? Ja nie som úplný zástanca očkovania, ale nechcem byť ano slepozástancom proti očkovaniu... tiež chcem pre svoje deti to najlepšie.

zuzana26
26. feb 2011

@bambi2 je to velmi zaujimave o tom kolostre - prestudovala som tu stranku, len som ostala prekvapena, ze ide o kravsky produkt - nejako som predpokladala, ze ludsky 😅 A je to pekne drahe 😖 Porozmyslam kazdopadne.

roo
26. feb 2011

Piatkovy Focus opakuju v pondelok 09:45

bambi2
26. feb 2011

@zuzana26 ja mam velmi dobre skusenosti... ja nan nedopustim... on je vlastne zlozenim podobny ludskemu colostru. a je to drahe pretoze colostrum tecie iba par hodin po oteleni a cim prednejsie, tym kvalitnejsie. neni ho na tony ako mlieka... 😖

bambi2
26. feb 2011

@zuzana26 a ludskeho colostra je velmi malo, pre deti to vraj staci. ja si pamätam na moje prve 2-3 dni. bolo to take zlte a huste. nebolo toho vela...