Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
4. jún 2011

@babulka
jeminenko, len aby sa o tom článku nedozvedeli Dr. Lipták a Dr. Dluholucký

andreajakubska
4. jún 2011

@manof Nám pediatrička tvrdila že Tetavax nie je pre deti, aká je tam veková hranica?

manof
4. jún 2011

@andreajakubska
Môžeme vypísať súťaž pre pediatrov pod heslom "nájdi v príbalovom letáku aspoň jedno vekové obmedzenie":
http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/save-doku...

Mimochodom - čo asi tak podľa Teba na úrazovke pichnú malému dieťaťu, čo má škaredé zranenie a ktorého očkovací status je neznámy (napr. cudzinec prechádzajúci cez Slovensko)?

manof
4. jún 2011

Kuknite si reláciu "Pošta pre Teba" na STV1 v archíve:
http://www.stv.sk/online/archiv/posta-pre-teba/
z 28.V.2011
od 42:24 (mm:ss)
prípad ochrnutia dvojičiek po očkovaní

certica
4. jún 2011

@manof no vidis, a to si este zabudol na help s batozinou 😀

sirinka
4. jún 2011

ahojte...viete mi niekto odporucit dbreho homeopata v okoli senca...kvoli precisteniu po ockovani?

kbeata
4. jún 2011

@kryska5 🙂 zdielam

blovitc120
5. jún 2011

@manof babulka prave dufa, ze sa o tom clanku pani doktori dozvedia, ona je silny zastanca ockovania a dala sem ten link na 100% preto, aby ukazala, aki su neockovaci nezodpovedni, ohrozuju svoje deti a ostatnych a podobne, najradsej by ich dala pozatvarat do vazenia.

babulka
5. jún 2011

@blovitc120 prepáč, ale Ja som možno pre "vašu vec" urobila viac, ako ktorýkoľvek zúrivý internetový diskutér. Pokojne skús poprosiť o viac info napr. p. Rybanskú.

manof
5. jún 2011

@babulka
Skús byť konkrétnejšia, čo si urobila pre "našu vec". Vanda Rybanská so mnou komunikuje, len keď ona odo mňa niečo potrebuje, ale keď chcem ja niečo od nej, tak sa tvári, ako keby môj mail ani nedostala. Takže by bolo stratou času, keby som jej napísal.

@blovitc120
Ten článok dokazuje len, aký sú v UK totálni magori, pretože v tom stĺpčeku "What is TB" sa píše:
"The BCG vaccine protect against TB in eight out of 10 people."

No a to je totálna somarina. 80% je totiž len proti jednému typu ťažkej komplikácie TBC - "diseminovanej TBC". BCG vakcína však v zásade nie je schopná zabrániť vzniku TBC. Tzn. tuberkulózu človek dostane tak či tak. Akurát po úspešne zvládnutej BCG by človek mal mať o 80% nižšiu pravdepodobnosť vzniku diseminovanej formy TBC oproti neočkovaným. Počet prípadov TBC sa však zavedením plošného podávania BCG vakcíny nezníži, ale naopak - mierne zvýši, lebo nejaká časť očkovaných dostane určitú formu TBC z očkovania.

Podotýkam ešte, že na rozdiel od ostatných vakcín, BCG vakcína vôbec nerieši tvorbu protilátok, ale cvičí tú druhú zložku imunity - všeobecnú = bunkovú. Nie teda protilátkovú = špecifickú = humorálnu, ktorú cvičia všetky ostatné anti-bakteriálne a anti-virotické vakcíny. Hovoriť o protilátkach proti TBC, získaných skrz očkovanie BCG vakcínou, je teda úplným diletantizmom.

manof
5. jún 2011

Nechcete podpísať?
http://www.cervicalcancerpetition.eu
😀 😀 😀

blovitc120
5. jún 2011

@babulka posluz si, kludne aj inymi vyrazmi na moju osobu, ak sa lepsie citis 🙂. Mojim cielom bolo len zareagovat na manofov prispevok vcera o 19:28, lebo som si nebola ista, ci si ta pamatal z diskusie, nic viac.

@manof citala som ten babulkin odkaz 😀 a nazor som si tiez urobila...

blovitc120
5. jún 2011

@manof a ten tvoj odkaz, tiez dobre 😒

musko
5. jún 2011

@manof - ako si písal andree - o tom aplikovaná "tetanovky" na úrazovke - no moja spolužiačka má otrasnú skúsenosť - boli na zahraničnej dovolenke, 11r dcera sa poranila na pláži, boli ošetrení na úrazovke a dostala tetanovku - spustila sa príšerná autoimunitná reumatoidná artritída, decko v hroznom stave, vyšetrované od nevidím do nevidí, napchali ju kortikoidmi..... Nakoniec dostala konbtakt na kohosi v USA - po porade na vlastnú zodpovednosť ukončila ( podpídala reverzy) liečbu kortikoidmi a pod a začali prísnou dietou - prvý a druhý týždeň vraj hroza, ale potom - po detoxikácii - je dcera v poriadku. Ale dietu musí dodržiavať stále.... Tento príbeh mám sporostrednovane od spolužiačky, čo je s ňou v častom kontakte.......

manof
5. jún 2011

@musko
škaredý príbeh s pomerne dobrým koncom, ale v mojom príspevku šlo o to, že v snahe nanútiť rodičom hexu niektorí pediatri tvrdia, že Tetavax nie je pre malé deti. Ale v príbalovom letáku Tetavaxu nič také nenájdeš:
http://www.sukl.sk/sk/pomocne-stranky/save-doku...

Takže niekto tu očividne klame.

manof
5. jún 2011

@blovitc120
choď na tú adresu ešte raz
http://www.cervicalcancerpetition.eu/
a kukni, koľko podpisov je z Česka.

A potom si porovnaj počet podpisov zo Slovenska s počtom podpisov z Nemecka, Rakúska, Francúzska, Talianska či Veľkej Británie.

manof
5. jún 2011

Byť, či nebyť za očkovanie, a či proti nemu...
http://michalovecka.blog.sme.sk/c/266578/Byt-ci...

blovitc120
5. jún 2011

@manof no mam dost, Cesi vedu. Ale aj nasich je dost v porovnani s velkostou inych krajin... Keby radsej za tie prachy urobili kampan ako sa vyhnut HPV inymi sposobmi, takto si tie decka povedia, ze mozu sexovat, kolko chcu, ved su zaockovane...

nady
6. jún 2011

@manof No mě jako Češce z toho je zle když to vidím.. 😝

musko
6. jún 2011

to manof- ja som to pochopila - to bolo na vrub toho, čo tam píšu, že sa nemá dávať booster skor než po 5 rokoch od posledného preočkovania - a asi aj to nie je správna hranica. Skúsim niekde nájsť - prednedávnomn som sa dostala k skvelému článku, kt sa venuje práve otázne preočkovania proti tetanu a tam to práve vychádza tak, že po preočkovaní nie je nárast v protilátkach tak zreteľný a "doležitý" ako sa povodne predpokladalo, ža vlastne najviac chráni to očkovanie z detstva..... Osobne sa už nikdy preoškovať nenechám - som mala takú reakciu, že mi hrozil absces v mieste vpichu, to isté moj otec..... :oP Stále nosíme so sebou peroxid v spreji, takže sa snažím predchádzať.

musko
6. jún 2011

@manof - na margo odkazu z blogu:
ad 1) TBC nie je vírus! Je to baktéria prežíva intracelulárne
2) očkovanie proti TBC nechráni proti nákaze ako takej ale proti závažným formám - ako je TBC meningitída, miliárna TBC-ktoré sa chvala Bohu u nás už skoro nevidia
3( nie je pravda, že TBC bacil je rezistentný voči dostupným antituberkulotikám. KLasické antituberkulotiká - v schémach, ktoré sa používajú sú účinné stále, + máme možnosti použitia novýc liekov
V čom ja vidím problém - otvorený svet a hranice prinášajú riziká, rovnako ako aj znižujúca sa životná úroveň určitých vrstiev obyvateľov a nárast chudoby. Tým, že sú otvorené hranice a možnosť prílivu imigrantov z ďalekého Východu , je to pomerne veľké percento možnosti nárastu TBC infekcií polyrezistentných kmeňov - a tu je kameň úrazu, a moj názor, prečo si myslím, že očko proti TBC je treba ponechať - ale zvážiť presun až za ostatné očko do staršieho veku u tuberkulín negat detí.... ufff......

maggie2
6. jún 2011

@musko prenos TBC vyžaduje častokrát i niekoľkotýždňový ba až niekoľkoročný nepretržítý intenzívny styk a blízkosť s nakazeným. Pravdepodobnosť, že by človek len tak letmo, ako napr. pri chrípke, sa nakazil TBC je mizivá. Myslieť si môžeš všeličo, ale prestaneš myslieť, keď konečne aj tu sa oficiálne pripustí, (tak ako to urobili už pred vyše 10 rokmi Nemecko, Rakúsko, severské krajiny atď.) že vakcína bcg napáchala na deťoch doteraz viac škody ako úžitku a preto je buď ZAKÁZANÁ alebo absolútne NEODPORUČENÁ. Slovensko je krajina s najnižším počtom prisťahovalcov v rámci EU, štatisticky je ale paradoxne na SK oproti tomu najvyššia xenofóbna nálada. Tak prečo by sme to nevyužili že? Strašiť nakazenými cudzincami bu bu bu bu. Že ich je plné viedenské metro, plné ulice jednej z EU metropol (oproti ktorým je taká Bratislava, len slabým prdítkom), a BCG vakcínou nik nie je zaočkovaný z detičiek a to už vyše 10 rokov, tak to akosi nesedí do tej strašiacej schémy. A čo by asi tak robili strediská žijúce z vytláčania hnisu, ošetrovania domrzačených ramienok, pľucne oddelenia atď detskí pneumológovia by stratili kšeft 🙂

musko
6. jún 2011

@maggie - prepáč, ale nenáš pravdu - na to, bby si sa nakazila TBC Ti stčí pomerne málo - ak sa stretneš s niekým, kto má otvorenú formu tbc, dokonca stačí pobt na mieste, kde žil niekto s aktívnou tbc - sú to odolné acidorezistentné tyčinky, preto prežijú nap. aj prechd žalúdkom. Takže tak. Sama som pneumolog a videla som opakovanú tbc u chlapa - mladý, zdravý, akurát teda rozvážal tovar po krčmách - a nakazl sa 2x.

mywiel
6. jún 2011

Zijem vo Svajciarsku a tu je ockovanie na TBC uz daaaavno zakazané.

oscarka3
6. jún 2011

@musko , tak asi zdravý nebol 😒 , keď sa 2x nakazil. ochorie alebo nakazí sa človek, ktorý má slabú. imunitu, takže nie je zdravý .

mihic30
6. jún 2011

@manof to je kamaratkina mamina, poznam chalanov od narodenia, aj ich pribeh je jednym z mnohych dovodov pre ktore som sa rozhodla neockovat svoje babo...Bolo to pre nich tvrde, mali sa narodili zdravi, mali z nich vsetci radost...

maggie2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miliharmi
6. jún 2011

@mihic30
@manof
Tak jsem si to poslechla, je to opravdu hrůza a ostuda medicínské praxe. Myslím, že tohle je největší nehoráznost našeho systému očkování, že se bezhlavě očkují i děti, u kterých se dá předpokládat zvýšené riziko (nedonošenci, s předchozí špatnou reakcí na očkování, neurologicky nemocné), ty pak na to nejčastěji doplácejí a ještě se zhoršení jejich stavu přičte jejich nemoci a očkování je samozřejmě v tom bez viny. Nemluvě o tom, že právě na tyto děti, které prý nemohou být očkovány, se svádí nutnost očkovat všechny ostatní. Přitom se podrobují očkování často děti vysoce rizikové. Na lékaře bych v tomto naprosto nespoléhala, že budou rozumní a nebudou tyto děti očkovat, tohle si rodiče musí ohlídat sami.
Nedávno jsem tady psala, jak mi chtěli naočkovat Tomíka v naprosto nevhodném a vysoce rizikovém stavu. 😠

denisocka
6. jún 2011

@maggie2 to čo to? 😅