Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bobocka
22. apr 2012

@mgrartdrzka ja osobne si myslim,ze problem s neockovanim by nebol,keby mali rodicia pocit,ze ziadna hrozba ich detom z ockovania nehrozi. mne sa fakt pacila jenny mccarthy,ktora povedala,ze ona nie je proti ockovaniu,jedine co ziada su bezpecne vakciny a bezpecny ockovaci kalendar 😉 (btw maminka autistickeho chlapceka,ktory ostal autisticky po vakcine a ona ho z toho pomocou diet dostala.vyssie som dala rozhovor s nou)

mgrartdrzka
22. apr 2012

@bobocka toto je aj moj nazor...ja nemam proti ockovaniu ako takemu nic, ale proti jedom vo vakcinam uz urcite ano

prevenar
22. apr 2012

@tepka presne - ak nemate problemy tak kasli na nich. my tam ideme vzdy az ked nas pisomne predvolaju ^^ co bolo len raz ..aj to sme tam vsetci ochoreli , za to ze odvazili malu a zmerali vysku + dostali sme hromadu reklamnych letakov na nutrilon a podobne chujoviny. ^^ ..dalsi z mnohych sposobov ako vykradat verejne financie.

prevenar
22. apr 2012

@monky978 TBC - to ktore o par mesiacov, zrusili ..lebo uz zrazu bolo nepotrebne a zrazu uz jeho neockovanim neohrozujem dieta a cely svet a prilahly (aj vzdialenejsi vesmir) , lebo vydali papier ,ze uz ho netreba tak cele nebezpecenstvo z neockovania sa zrazu rozplynulo 😀

prevenar
22. apr 2012

@bobocka neviem ako u nas , ale v USA chcu vakcinovat proti rakovine krcka maternice aj chlapcov ^^ - aby neboli "prenasacmi" 😲

prevenar
22. apr 2012

@petah82 je vela dokazov, ktore potvrdzuju,ze tie ockovania bud nefunguju , alebo maju chranit proti banalnym, alebo virtualne neexistujucim chorobam . je velmi vela pripadov epidemii roznych chorob v zaockovanych populaciach . to sa ale v reklamnych letacikoch nespomina ^^ kto vie preco ^^

ockovanie je riskovanie obrovskeho zdravotneho hazardu vymenou za nic - nulova, alebo zbytocna "ochrana" .

bobocka
22. apr 2012

@prevenar tak to uz kto vymslel? ze aby neboli prenasaci 😀 tak akoze vacsiu sprostost som este nepocula 😀 😀 😀 oni chudaci ani ziaden krcok nemaju a maju byt ockovani.to je fakt stupidita prveho stupna. toto nemoze prejst,vsak to je uplne nahlavu . to neprejde. 😉 inak co keby namiesto ockovania detom ozrejmili ako sa k tej danej rakovine s najvacsou pravdepodobnostou dievcina dostane,co keby radsej upozornili mladez aby konecne prestala striedat sexualnych partnerov ako ponozky!

prevenar
22. apr 2012

@mgrartdrzka ..ale on nie je plytky, dobre vie co robi , aj pre koho a za kolko ... + este zrejme trpi nejakym syndromom. ^^

prevenar
22. apr 2012

@bobocka no, asi niekto , komu nestaci potencialny zisk z 50% obyvatelstva ,ale zo 100% cize zeny aj muzi. to je vsetko. cize na miesto neviem - 50 miliard bude zisk 100 miliard . ^^ to sa oplati podplatit par politikov a lekarov nie ? to ,ze nemaju maternicu je jedno , hlavne aby platili za tu vakcinu .

prevenar
22. apr 2012

@mgrartdrzka skutocne a funkcne vakciny bez toxickych latok a experimentovania sa k beznej populacii nikdy nedostanu. take vakciny existuju a su urcene pre elitu . vakciny urcene pre "plebs" ako sme my vsetci, su urcene na uplne nieco ine ako ochranu nejakeho "verejneho" zdravia. uz zo zlozenia vyplyva,ze so zdravym nemaju moc spolocneho ..a to nehovorim o latkach a veciach ktore sa "neuvadzaju" .

monky978
22. apr 2012

@prevenar no to mi je luto teda... Nam 8 januara tri dni po porode nukali tbc vakcinu s dovernou informaciou, ze nech nevaham lebo sa zasoby minaju... Otras teda. No mam velmi zmiesane pocity z tohto celeho ockovania a aj sa mi uz o tom sniva a cele dni len nad tymto dumam... Ale zatial som presvedcena neockovat nic aj ked si pripadam pri vysloveni mojho rozhodnutia ako mimozenstan. Ale som rada, ze mam podporu mojich najblizsich.

bobocka
22. apr 2012

@prevenar ale vsak to v praxi neprejde.neviem ktory rodic maleho chlapca by ho dal zaockovat koli tomu,aby v buducnosti chranil jeho sexualnu partnerku. 😅 americania teda absolutne v tomto nesebecki nie su 😉 co v tomto pripade je len dobre. je to blbost.to ziaden rodic chlapca nedovoli.

prevenar
22. apr 2012

@bobocka ..nie , o tom samozrejme nemas rozhodovat ty . ..ak ho nedas zaockovat na co oni chcu , tak ti dieta nezoberu do skoly , na vysku a podobne ^^

prevenar
22. apr 2012

@monky978 ked chces mat vacsiu istotu , tak si precitaj takych poslednych 300 stran 😉 ..ale v zasade neexistuje ziaden logicky dovod ktory by existoval v prospech akehokolvek ockovania. ako som uz povedal, bud sa jedna o vakciny 1) nefunkcne 2) snaziace sa ochranit pred banalnymi chorobami 3) snaziace sa chranit pred chorobami ktore virtualne neexistuju. (tetanus, polio dalsie..) ..alebo prienik tychto troch skupin - najcastejsie prave s nefunkcnostou. ^^

bobocka
22. apr 2012

@prevenar home schooled kids nie je nic nove v usa.vzdy sa da najst cesta 🙂 ale toto neprejde.fakt ockovanie chlapcov proti chorobe ,ktora postihuje dievcata a zeny-to neprejde.

prevenar
22. apr 2012

@bobocka na homeschooling rodicov volaju SWAT teamy (jednotky specialneho nasadenia) , rodicov sa snazia vyhlasit za blaznov a deti im odobrat . v USA zuri uplny fasizmus , kto nejde s prudom a neplni vrecka megakorporaciam, tak takych ludi sa snazia zrovnat so zemou . ^^ dokonca v nejakom state priali zakon,ze na ockovanie netreba suhlas rodica, staci dietata,, hoc aj 9rocneho . dojdu do skoly, pustia detom video o rakovine krcka maternice a potom sa ich spytaju,ze ci chcu dostat rakovinu ,alebo nie. ty co nie , co su ze vsetci samozrejme na mieste bez vedomia rodicov zaockuju, s tym,ze s tym suhlasili ^^ ..siri sa to po celom svete ako mor. ..ale to by bolo na dlho. staci si predstavit co by sa dialo , keby dal niekto takemu Liptakovi vacsie pravomoci ..co je mozno otazka len nejakych penazi, ze to niekto spravi. takze.

minule som pozeral o takom pripade, ze zena pestovala rajciny na predzahradke pred domom , co jej mesto "zakazalo" , comu sa odmietla podrobit , tak ju normalne zatkla policia a ma sude sa musela branit proti 93 dnom vo vezeni ? u nas sa to len rozbieha cez europsku uniu .

bobocka
22. apr 2012

@prevenar a to mas aj niecim podlozene,ze na rodicov nasadia swat? 😅 akoze na zaklade coho? nepresli ste poriadnu tuto lekciu,tak na vas posleme "komando" ? 😀 nevyvraciam ti tu info,kedze o tom nic neviem,no pride mi to viac nez nepravdepodobne.v usa homeschooling funguje uz dlho.
a aj to ockovanie maloletych deti len s ich suhlasom,teda bez suhlasu zakonneho zastupcu-no neviem.to je tiez dost pritiahnute za vlasy.ide o malolete dieta,ktoreho zakonnym zastupcom je stale rodic a ak rodic s tym nesuhlasi,tak to moze aj koli zakonu napadnut,lebo dodrzanim jedneho zakona(teda ako ty tvrdis toho proockovacieho) su aj tak porusene jeho slobodne prava na vlastne dieta.to by bolo na dlhe tahanice,bolo by to medializovane.rodic by mohol vytiahnut na farma firmy zoznam latok ,ktore vakciny obsahuju,niektore ako vieme su doslova zdraviu skodlive a rodic by tak od statu(ci farma firiem) mohol vysudit nemale peniaze,co v usa nie je nepravdepodobne. ked niekto moze zazalovat mc donalds,ze sposobila jeho obezitu,tak v pripade nesuhlasu s ockovanim dietata a naslednym zaockovanim -to by mohlo byt slusne sudne halo. az tak jednoducho a jednoznacne ten zakon nemoze byt stavany.

denduska
23. apr 2012

@nadhera
@bobocka asi vás sklamem kočky, ale 6.rok života začína dňom 5.narodenín 😅 tak preto 😅

eaka
23. apr 2012

Čo sa týka očkovania proti rakovine krčka maternice pre chlapcov, tak tam začali tvrdiť, že čiastočne tuším chráni aj proti rakovine prostaty...alebo niečo podobné...lebo argument "chráňte svoje budúce nevesty" by asi nebol dostatočne silný...

Denduska Vás už všetky schladila, ale je to tak, očkuje sa "v šiestom roku života", to jest medzi piatymi a šiestymi narodeninami... no nás ani nezavolali a to máme už skoro 6a pol...tak neviem...čo si mám o tom myslieť.. minule som bola pekne vynervačená, keď išiel s malou k Dr. dedko, lebo moc kašlala, tak mal ráno prednášku, nech ju v žiadnom prípade nenechá zaočkovať, keby Dr.chcel, lebo je chorá... ale Dr. to vraj ani nespomenul...tak neviem...

no a k tomu komandu a vyhlasovaniu rodičov za bláznov...nie je to pravidlo, ale už také bolo...teda určite sa tu mihol nejaký článok... aj vymysleli tomu diagnózu, pre tých rodičov postihnutých detí, že chodia s nimi na zbytočné vyšetrenia (keď sa ich snažia z toho poškodenia dostať a dokázať, že to bolo z vakcíny) a že to dieťa vlastne týrajú a je im odobrané, len nedávno tu bol príbeh o mamičke malého dievčatka, dieťa je v ústave, vraj je veľmi zanedbávané, ale matku k nemu pustia len každých 7dní... ☹

Zákon o nepotrebnosti rodičovského súhlasu k zaočkovaniu dieťaťa bol tuším zatiaľ len navrhnutý, ale prestavujú si to presne tak, ako to tu predstavil prevenar..

prevenar
23. apr 2012

@bobocka jaaj , ze ako si po veceroch vymyslam pribehy, ktore potom prezentujem ako skutocne ? 😀 - vygoogli si, internet mas aj pisat vies 🙂

didulka85
23. apr 2012

@bobocka na CT1 bola diskusia s nejakou zenskou co je hlavna vakcinologicka pre CR, alebo nieco take... Nazov tej funkcie si presne nepamatam. Ona rozpravala o ockovani HPV pre chlapcov, ake je to super, ako treba aj chlapcov zaockovat. Takze vobec ma neprekvapi, ak o par rokov budu proti HPV ockovat povinne dievcata aj chlapcov.

eaka
23. apr 2012

@didulka85 pre istotu hneď v pôrodnici, lebo cigánčatá sa im už zaočkovať nepodarí, keď raz opustia nemocnicu...tak si to schytajú detičky všetky...ale shak môžme byť radi.. chceli by ste, aby Váš syn nakazil nevestu hpv a ona z toho (zákonite) dostala rakovinu?

kaja73
23. apr 2012

@denduska presne tak je to s tym vekom-mojho starsieho vzdy rychlo zaockovali tak do mesiaca-dvoch po narodeninch-napr to ockovanie v 3 roku-vtedy este bolo- dostal ako 25-26m-mimochodom mu to spustilo seriu hnisavych angin-dovtedy nebol ani raz chory a do mesiaca po tomto ockovani mal 7 krat hnisavu anginu-kazde 3 tyzdne aj so 40 horuckami-suvis som pochopila az v sucastnosti-,ockovanie v 6 roku dostal mesiac po 5 narodeninych a aj to v 11 roku dostal kratko po 10 narodkach 😝

kaja73
23. apr 2012

@denduska jaj nie do mesiaca mal 7 angin,ale po mesiaci od ockovania zacal ten kolotoc 😝

tepka
23. apr 2012

@prevenar presne oki ved ked nevolajú nepôjdeme sme zdraví...

dendusa
23. apr 2012

ahoj vsetci, chcem sa opytat jednu vec. Malu sme nedali zaockovat (toto nie je predmetom diskusie, ale fakt 🙂 ) a chceme chodit plavat. Plavame zrovna s detickami, ktore su prave po ockovani a ja sa obavam, ci je nejaka sanca aby moj neockovanec chytil nieco od ockovancov. Konkretne obrna hrozi. Ti po ockovani maju sice instrukcie ze aspon tyzden po ockovani do bazena nesmu, ale ci je to dostatocne dlha doba aby ich organizmus vylucil vsetko co tam nema byt. Dakujem

pifina
23. apr 2012

@bobocka myslim, ze prave v amerike uz ockuju aj chlapcov proti HVP s tym, ze sa tym zabrani rakovine penisu 😝 😝 😝

bobocka
23. apr 2012

@didulka85 no vies,pokial je ockovat proti hpv podla niekoho super (ako ta pani co spominas)a mysli si,ze je skvele tym ockovat aj chlapcov,tak prosim.100ludi ,100nazorov,ale nech to nie je povinne! ako povinne ockovanie je to uplne neopodstatnene.nemusi sa predsa ockovat celoplosne,ziadna epidemia rakoviny krcka maternice ci rakoviny prostaty predsa nehrozi.tu ide o individualnu "ochranu",ktora ma vplyv len na samotneho jedinca,nie na cele jeho okolie.
@prevenar co som ti stupila na pluzgier? 😀 nikde predsa nepisem,ze nemas pravdu,no je to cele tak absurdne,ze mi to nedava hlavu ani patu.
@denduska ups,asi mas ty veru pravdu s tym 6tym rokom.nedavno som zachytila debatu maminiek tu na mk,ktore rozoberali to,ako ich deti reagovli na preockovanie v 6tom roku a neboli nadsene,deti mali rovnake neziaduce ucinky. skusim pohladat tu diskusiu a potom sem hodim link 🙂

bobocka
23. apr 2012

@pifina tak nech si tam aj nechaju ten svoj absurdny ockovaci system,k nam to dufam nedorazi 😉

nadhera
23. apr 2012

@denduska dakujem, potesila si ma ☹ mozem studovat a chystat prednes, preco nedam dieta zaockovat. 😠