Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
14. apr 2011

@nady
Pýtaj sa

nady
14. apr 2011

@manof Díky ,potýkám se zrovna s odmítnutím MMR a vím že Mudr mi bude argumentovat právě tím že spalničky jsou vysoce nakažlivé ,a nebezpečné -vysoké horečky,možnost zánětu mozku..Já už jsem v koncích co říct na tohle ,když samostatná vakcina na spalničky ,které bych třebas i chtěla naočkovat není.Tak se ptám zda jsou právě tak nebezpečné ,když do Afriky se nechystám a tam právě jsou ty divoké typy spalniček.No jsem z těch spalniček nějak zmatená.Poradíš něco ☹

manof
14. apr 2011

@nady
Osýpky/spalničky sú v Európe smrteľné vo veľmi málo prípadoch a aj v tých sa takmer vždy zistí, že boli nasadené antipyretiká (o ktorých už vieme, že zvyšujú riziko úmrtia na osýpky 7x) alebo nejaký podobný nezmysel. Takže ak si naštuduješ poriadne liečbu osýpok/spalniček zo serióznych zdrojov, tak sa v zásade nemáš čoho obávať v prípade, že ich dieťa chytí povedzme do puberty. Potom sa ich riziko dosť výrazne zvyšuje.

Navyše k tomu však je u nás extrémne ťažké vôbec nejaké osýpky/spalničky zohnať, pretože sa už takmer vôbec nevyskytujú. Riziko nákazy je teda takmer nulové a tým je takmer nulové aj celkové riziko.

nady
14. apr 2011

@manof Díky ,já si občas vzpomenu že ve Francii ,už to bude nějaký ten rok umřela nějaká holčička-tedy tuším přistěhovalců na spalničky a pak se o tom hrozně mluvilo..Jen mě zaráží že Petráš na vakciny.net píše že doba účinnosti vakciny v těle je 30 let ,takže např.já jsem očko byla jako dítě ,a ted už tedy vlastně nejsem chráněná 😒 ,tak ten smysl potom to nemá tedy ne?

manof
15. apr 2011

Očkovacie látky v "povinnom" očkovaní na Slovensku - 2x DOPLNENÉ a 2x AKTUALIZOVANÉ
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-l...

@nady
Občas sa to stane, že aj v EÚ niekto zomrie na osýpky/splaničky, ale pri bližšom skúmaní sa zvyčajne zistí, že
a) bol podvýživený
b) boli nasadené antipyretiká
c) ignoroval chorobu a nebol v pokoji na lôžku - chcel ju rozchodiť
d) mal iné veľmi vážne zdravotné problémy a osýpky/splaničky ho len dorazili

usiko
15. apr 2011

@manof moj clovek 🙂

sonica
15. apr 2011

@manof uhadol 😉 a vazne prvy dojem skvely dufam, ze taky zustane 😵 a dakujem za tuto diskusiu, ktora mi pri vybere pomohla a tesim sa na dalsiu debatu s vami nazivo 😉

tin007
15. apr 2011

Pre vsetkych, ktori sa boja osypok: Moja mama ich dostala pred 37mi rokmi ako 23rocna! Fakt je, ze bola asi mesiac chora tak, ze sa iba presuvala medzi postelou a kupelnou, mala vysoke tepoloty (cez 40 st.) a pravidelne zimnice (to si pamatam z toho, co mi o osypkach hovorila). Nasledujuce dva mesiace si davala velky pozor, kvoli oslabenemu organizmu, aby nenachladla, alebo nechytila nejaku infekciu, avsak ziadne nasledky na nej osypky nezanechali. Nemozem vsak potvrdit informaciu, zeby u nej doslo po prekonani osypok k zlepseniu napr. alergie, ale ani nedoslo k zhorseniu, ci prepuknutiu ziadneho ineho autoimunitneho ochorenia.
Tymto prispevkom som chcela povedat tolko, ze aj v dospelom veku moze clovek relativne lahko prekonat osypky bez nasledkov.

sonica
15. apr 2011

@manof a ten obrat som myslela ako ze jej preskocilo totalne, matematicky mi je to jasne ze je to nula 😀

manof
15. apr 2011

@tin007
No jo, ale je to rozhodne náročnejšie (možno nie u všetkých, ale u značnej časti) než v detskom veku.

tin007
15. apr 2011

@manof ved ano, je to urcite tazsi priebeh, ale nie neliecitelny. inak mama reaguje velmi zle na cokolvek, aj na obycajne nachladnutie, ci na zmenu teplot, takze verim, ze ona mala skor tazsi priebeh ako lahsi 😒

leelo
15. apr 2011

@manof no ved to - ide o obcianstvo. aj saska ako tu pisala, tak jej muz je cech, ale uz je tam 16 rokov, tak ma nemecke obcianstvo. po 8 rokoch spravis nejake skusky a si "nemec". ked vystudujes nemecku univerzitu, ani skusky robit nemusis. je iste viac sposobov, ako sa dostat k obcianstvu, ale nejak som sa tym nezaoberala.
cize ak sa vratime po 8 rokoch ako "nemci", tak myslis, ze budeme mimo obliga? ja myslim, ze ak budeme na sk poisteni a, presne ako pises, nahlaseni u lekara, tak budu zmotavat 😉
ten trvaly pobyt je dobra pripomienka, este si kvoli RUVZ budem musiet zakupit v de nejaku nehnutelnost, aby deti mali kde mat trvaly pobyt v pripade, ze sa vratime na sk 😝 ved vravim - jedine s pravnikom.
najradsej sa nevratit a zostat tu ako vo vyhnanstve a kazdemu len opakovat, ze sa nemozeme na sk vratit, lebo tam porusuju ludske prava a nasilu, bez moznosti vyberu, pichaju do deti nejake latky.

nady
15. apr 2011

@leelo Ahojka ,zeptám se ,jelikož mi v hlavě straší téma spalniček 🙂 ,ty v Nemecku ,nebojíš se spalniček? A ještě Tbc máte zaočko tam? To se jen ptám ,jelikož mi mudr tvrdí jaký je tam nárůst..

anicka1981
15. apr 2011

ahojte, sa chcem spytat, ako je to ked v porodnici odmietnem ockovanie proti tbc, nakolko som pocula, ze vakcina ma vela vedlajsich ucinkov, a od noveho roku je aj tak zrusene, budu ma neako za to stihat?

barborkach
15. apr 2011

@anicka1981 ahoj, presne to som urobila, podpisala som papier ze ho odmietam a maly nema este ani tri tyzdne a prave dnes mi dosiel papier z UVZ, pisomne poucenie o vyzname ockovania...myslim ze s tym budu pracovat dalej a tymto sa to cele len zacina...

barborkach
15. apr 2011

ahojte vsetci. rozhodla som sa svoje dieta neockovat. v porodnici sme odmietli TBC a dnes mi dosiel paprier z UVZ. viete poradit ako postupovat? alebo co ma dalej caka?

leelo
15. apr 2011

@nady jasneze sa bojim nakazy. nebolo to lahke rozhodovanie. ale vakciny mmr sa bojim viac. lebo tam nie je len 1 virus, ale hned 3 a zive. a preco ma napr. moj syn byt ockovany na rubeolu. je to len cisto komercny dovod, preco ockuju chlapcov, kedze sa rubeola z onej skvelej 3-vakciny neda vynat.
tbc sa tu, chvala Panu Bohu, neockuje! o narastoch neviem, medzi detmi urcite nie. BCG ockovanie sa tu vobec neodporuca. a to predovsetkym nie na 4.den zivota novorodenca 😖

prevenar
15. apr 2011

@manof aha , super, clovek sa nauci nieco nove kazdy den 🙂

nady
15. apr 2011

@leelo Přesně jak říkáš..Já právě taky odmítám ,a nechápu PROČ by kluk nemohl v dětském věku prodělat příušnice a už vůbec nechápu zarděnky.Tadyse jen mele o tom jak jsou nebezpečné pro těhotné,šak at se nechají holky očkovat pokud nedostanou do puberty ,proč by měl syn být rizikem pro ně?To samé příušnice.U nás ted neřeknu z hlavy se zas omílá že nejsou očkovaní všechny starší ročníky ,však mám příbuzného který je nedostal a nemá očko ,protože tenkrát ještě nebylo ,bude mu ke třiceti ,tak co brání ,nebo proč povinně neoočkují tyto muže,když můj syn je takové-dle nich riziko pro ně?Však mají možnost se zaočkovat. Mně jediné co uvažuju připadají rozumné ty spalničky,a jak k tomu přijdu že je neseženu ,když nejsou ,tak at si trhnou..A v Nemecku je samostatná vakcina Spalniček?

maroli
15. apr 2011

@anicka1981 vakcina proti TBC sa moze odsunut do ukonceneho siesteho tyzdna veku dietata,dovtedy ti nikto nic nemoze.Ja som to v porodnici tiez tak spravila a po siestich tyzdnoch som sa proste nedostavila,len som im zavolala ze sa ani nedostavim.Povedali mi ze ma nahlasia,ale ci ma skutocne nahlasili neviem,lebo je to uz skoro rok a nic.

sirinka
15. apr 2011

@maroli ja som ani nezavolala...

maroli
15. apr 2011

@sirinka ja som ani nechcela volat,ale doktorka ma nutila,ze aby si to tam oni mohli uzavriet ci co

sirinka
15. apr 2011

@maroli aha, no ved ked budu chciet, ozvu sa...

nady
15. apr 2011

@anicka1981 Tak jako bylo u nás do 6 týdnů dítěte ,v porodnici tě nikdo nemůže nutit ,ale i potom když bude dítko případně rozočkované na Hexe ,tak se TBC dá posouvat ,s tím že není ukončené základní očkování ,protože dřív se ani nesmí ,ale do té doby to snad bude zrušené aj u Vás.. 🙂

leelo
15. apr 2011

@nady monovakcinu som neriesila. u rocneho dietata sa mi aj monovakcina zda uplne zbytocna. vies, to jej bububu o epidemii som brala s rezervou. o akej epidemii spalniciek tu hovorime, ked su predsa vsetci zaockovani (v de nieco menej ako 100%) ?? je mozne, ze prave ockovane deti nakazia tymi zivymi virusmi ostatne. ale to je len moj dohad.

denisocka
15. apr 2011

@leelo ahoj,prepač,chcem a niečo opýtat ale bez uražky , nebola si kedysi silne za očkovanie? fakt len sa pýtam,mam pocit že hej,ale ak sa mylim,tak sorry 😵

leelo
15. apr 2011

@manof este pre zaujimavost doplnim, mozno vies: v odporucenom ockovacom kalendari v de su zaradene aj ovcie kiahne. dava sa to v 2 davkach spolu s mmr (existuje 4-vakcina mmr+varicela) a potom tretia medzi 9. a 17.rokom. ten nemecky kalendar, ak si teda odmyslime tbc, sa mi zda este divokejsi ako slovensky.

@denisocka nie, nie, s niekym si ma mylis. ja som nasla tuto temu prave kvoli svojim pochybnostiam. doviedla ma k nim pediatricka, ked mi vzdy po hexe nutila homeopatiu a davala cislo na pager, akoby sa MALO NIECO STAT. tak som si dala do googlu "silicea" a hodilo ma to sem.

nady
15. apr 2011

@leelo Cha tak to je dobré -číslo na pager.. 😎 My brali taktéž homeo Thuja,já homeo věřím ,nicméně ,nevěřím že jen tenhle druh homeo pomůže tak dokonale ,a stále mám pocit že to řeší jen následky.Když už tak bych řekla že líp účinkuje ta homeopatie-jako potencovaná vakcina atd. z konkrétní očko látky.,,ale v hlavě mi koluje ,kam se v těle dostanou a uloží věci jako potratové bunky ,či ledvinné bunky psů ,kuřecích embryí a spousta dalšího,Troufnu si říct že není nikdo kdo zkoumá spojitosti s různým nárůstem atoimunitních chorob klidně za 10 i víc let.,a laicky by mě zajímalo jak se v těle "ztratí" byt jen stopa z ledviných psích buněk.Jestli třeba tohle někdo podrobně víte ,tak mi plís pište ,fakt mě to zajímá. 😒

prevenar
15. apr 2011

@maroli ja osobne by som si na nedostavenie daval pozor, to je totizto skutocne protizakonne a tak to bude urcite aj pouzite proti tebe. zakon 585/2008 paragraf 13 odstavec 6) "...Ak sa osoba ktora ma byt ockovana , nedostavi na povinne ockovanie ani v nahradnom termine, na ktory bola pozvana preukazatelnym sposobom, lekar oznami tuto skutocnost regionalnemu urradu .. " mozno by s anasli aj dalsie zakony . ..ako to chapem ja tak je z hladiska prava velky rozdiel, ci sa nedostavis vobec, alebo sa dostavys a podpises nesuhlas.

anicka1981
15. apr 2011

@barborkach , si myslim, ze je to zbytocne, ked to ockovanie aj tak rusia,,, si myslim, ze maximalne neaka pokuta hrozi,, nie som si ista co 30, alebo 300e