Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aduskatt
17. aug 2012

@pectore mna sa mozes pYtat.......no, na moje alibisticke otazky neprisla z tvojej strany ziadna relevantna odpoved, na zaklade ktorej by si ma presvedcila, ze mam verit tomu, co o ockovani tvrdia nasi lekari. Btw, mne osobne vobec nevadi, ze niekto ockuje a niekto nie, mne zasadne vadi, ze si nemozem vybrat a povinnostou ockovat su porusovane moje zakladne ludske prava a tato povinnost je postavena uplne nezakonne nad ustavu a chartu. Pre mna zamna, nech sa da kazdy, kto chce zaockovat aj kazdy mesiac proti niecomu, mna to neobmedzuje, takze to mi je sumafuk

pectore
17. aug 2012

@olifcek pravda je niekde v strede...neockujte ked nemusite...napr. sezonne chripkove ockovania... liecte sa prirodne...nic lepsie nieje...ale ked uz niet pomoci treba pristupit aj na ATB... Berem ze ludia sa boja...ale mali by sa zamysliet coho sa skutocne boja a ci to nieje obojsecny mec...

sorciera24
17. aug 2012

@pectore to akoze si si utvorila nazor len podla jednej osoby?.....trosku blbe.....ja som teda toho postudovala od lekarov dost...aj pre aj proti,....takisto poznam lekarov, kt. svoje deti neockuju (ale aj tych, co ockuju...)....ja sa len pytam len podla coho ty???...1 clovek...konecnaaa, tymto mas potom nazor len 1 strany....ja som zhodnotila obe strany.....kazdodennym dlhorocnym studiom.....nie ze jedn clovek povie...aj to, si my tu mozeme mysliet, ze je fiktivny (kedze zas si nam meno nepovedala......) takze asi takto....ludi, kt. maju viac zdrojov ako jeden, nepresvedcis....lebo nejaky ujko, zaryty ockovanec ta postrasil...dovi dopo 😎

pectore
17. aug 2012

@olifcek no tak dik...budem si davat pozor na V 😀 😀 😀 😀

pectore
17. aug 2012

@prevenar ja si to teda precitam... a aj sa k tomu vyjadrim...

olifcek
17. aug 2012

@pectore no i na b p m v r z s f a potom mozno i vybrane slova :D

no nic, idem von, potom pridem, je to tu zaujimave 😀

aduskatt
17. aug 2012

@pectore pre mna bol zdrojom informacii okrem ineho tento film...ma sice takmer dve hodiny, ale som rada, ze som si ich nasla http://www.auria.sk/blog/ockovanie-zmysel-ci-ne...

pectore
17. aug 2012

@sorciera24 ty si sa spytala co je doverihodny zdroj...nevravim ze taky mam... 😀 alebo nemam....z jedneho nazoru sa objektivnost nerobi... to vieme obidve. A co si myslis o odbornikoch so slobodneho ockovania? IT, IT , Elektrotechnik a starsia pani....to su dobry a doverihodny odbornici na ockovanie hejze???... alebo psychologovia ci homeopati... tak tak...

sorciera24
17. aug 2012

@pectore a ked ti poviem, ze ich poznam osobne??.....homeopat nam pomohol nas problem po ockovani scasti vyriesit....a myslim, ze skola nezaruci to, ze je niekto aj odbornik v danej oblasti....vidim to v okoli....ja mam napr. o ockovani nastudovane to, co nasi pediatri v okoli, ci studenti mediciny zdaleka nie.....a to sa ich spytam banalnu zakl. otazku , co by mali vediet a nevedia.....asi tak.....ako vravim, cerpam z roznych, viacerych zdrojov a pre mna je vacsie riziko nez. ucinkov vakcin ako tych chorob.....prisla si robit osvetu na nespravne miesto...ak ams iny nazor ok, ale tym, ze sa tu vymievas a sama mas o ockovani chabe poznatky (co sme si tu uz vsetci rpecitali) to tu daleko nedosiahnes...ani inde 😉 😎

aduskatt
17. aug 2012

ja si myslim, ze to, ze je niekto ITckar ani zdaleka neznamena, ze sa nemoze dost dobre vyznat aj v inom odbore🙂)ja sa tiez venujem niecomu uuuuuplne inemu, ako som studovala na VS a myslim, ze som v tom sakra dobra 😎
@pectore

barbade
17. aug 2012

Velka skoda ze tu je halda stran osobnych osocovani a huf zbytocnych prispevkov niekoho, kto si zrejme nasiel v tejto teme az trosku nezdravu zalubu 😖
Kazdopadne ja osobne som presvedcena o tom, ze farmaceuticky priemysel je jedna obrovska, mozno dokonca najvacsia mafia na svete, ktora ma mega uzasne zarobky a ktora sa tychto zarobkov pochopitelne nikdy nemieni vzdat. Tradicne informacie by som tiez nebrala ako platnu mincu preto ze mainstreemove informacie su podavane ludom tak, aby vyvolali akusi "poslusnost". Aj poslusnost v ramci ockovania.
Poznam osobne dve kamaradky ktore prisahaju ze povinne ockovanie znicilo imunitu ich detom a tie deti maju nekonecne zdravotne problemy a to naozaj nie je ziadna sranda.
Ak sa to akokolvek da, urcite by som bola za NEockovanie dietatka, resp. za to aby si kazdy mohol slobodne vybrat. Na to by sme mali mat rozhodne pravo. Lenze to je bohuzial ovela vyssia politika, ako dobro pre dieta, to je cisto len politika nadnarodnych korporacii a penazi, obrovskych penazi... Ak by tu islo o dobro pre dieta, preco by neboli pravne trestane matky fajciarky, matky popijacky, matky "polotovarovky a fastfoodovky" a podobne? Lebo sa tu obhajuju prava nie deti, ale prava vyrobcov cigariet, alkoholu a fastfoodov, prava na ich skvele zisky.
Nuz, a my musime drzat hubu a krok a najdu sa este aj taki, ktori to budu obhajovat a tesit sa z toho... och boze 😢

prevenar
17. aug 2012

@barbade ..tak da sa to pomerne jednoducho. nepodpises informovany suhlas ..a si vybavena. v najhorsom dostanes pokutu do vysky 320e ..co je velmi smutne a zaroven nezakonne ..ale vzdy lepsie ako mat dozivotne chore dieta.

vela stastia 🙂 keby nieco ..tak nas tu najdes 🙂

barbade
17. aug 2012

@prevenar Dohodnute! 😀

nae
17. aug 2012

@pectore keď už rýpeš, okrem iného sa píše "doverYhodnÍ odborníci" (vokáň bohužiaľ nemám nastavený, tak sorry).
P.S. Tí IT-čkari, ktorí ti tak ležia v žalúdku, nie sú autormi odborných článkov uverejnených na oných stránkach, ale sprostredkúvajú ich preklady, dovetky k nim, apod. Tak nechápem, "vo co go"... veď už by aj stačilo tých invektív, neviem, čím prospešným si sem prispel/a, aby si zvýšila IQ či národné povedomie na tému očkovanie/neočkovanie pre nás zo sekty, ako nás nazvala pred časom jedna osoba tu na fóre, s ktorou by ste si mohli založiť fanklub. Howgh.

tamix
17. aug 2012

@pectore Lenže mne o ne-očkovaní nepovedal ani @manof ani @petot, ale malej neurologička - a ona má na to vzdelanie. Až na jej podnet som sa začala zaoberať očkovaním. Dovtedy bola dcérka očkovaná. Veľa vecí, čo je stanovených zákonom sú padnuté na hlavu, a preto si politici môžu rozkrádať štát tak ako rozkrádajú. A my im ako barani pekne prikyvujeme. To, že vaša Dr. je za očkovanie? V pohode. Naša pediatrička tiež. Ale poznám lekárov, nie rakúskych, čo sú jednoznačne proti očkovaniu. A sú medzi nimi aj dvaja pediatri. To sú potom podľa teba všetko ľudia padnutí na hlavu, alebo síce si môžu myslieť, že im vakcína poškodila vnúčatá, ale majú držať hubu a krok, lebo je to stanovené zákonom. No presne pre takýto prístup k zákonom a štátnym veciam je Slovensko tam kde je.

adra22
17. aug 2012

Ahojte
len sa chcem opýtať dnes som sa dozvedala že keď dieťa dostane transfúziu krvi že to kontraindikácia pre ktorú by sa nemalo očkovať. Viete mi podať k tomu nejaké bližšie info.
Ďakujem veľmi pekne ide o to že mi sme mali 4 transfúzie a aj výmenu krvi tak by som mala čím argumentovať pred Dr.

pectore
17. aug 2012

@sorciera24 nikto sa nikomu nevysmieva... vy tu nechcete nic vidiet ani nic pocut...vy tu mate svoju pravdu..... svoj piesocek... je mi len luto maminiek ktore hladaju pomoc a vy ich tu magorite, zavadzate a v konecnom dosledku ohrozujete.....

pectore
17. aug 2012

@aduskatt to je dolezite .....ZE SI TO MYSLIS ... a hlavne je dolezite ze ti to staci.... podla tvojej teorie vlastne nepotrebujeme odbornikov...staci nam ked si myslime ze sme sakra dobry... 😝

tamix
17. aug 2012

@pectore "neockovaciu histeriu je tema ktoru treba zacat hovorit verejne" - to máš pravdu, už by bolo načase, keby sa o tom hovorilo otvorene a hlavne pravdivo
"...pretoze ludia su bez mozgu a veria kazdej hluposti co najdu na nete.." a to máš 1000%nú pravdu. Sú bez mozgu a stále slepo veria v blahodarnosť očkovania

aduskatt
17. aug 2012

@pectore to som nepovedala, ja len tvrdim, ze to, ze niekto nieco vystudoval este neznamena, ze nemoze byt dobry aj v niecom inom...........a ze ja som dobra v tom, co robim viem podla toho, ze sa ku mne ludia vracaju a moju pracu ocenuju🙂

aduskatt
17. aug 2012

@pectore a pisala som niekde, ze mi to staci?..............keby mi to stacilo, tak nevyhladavam informacie a nevzdelavam sa dalej

skorepka
17. aug 2012

jezis to jsou zase dohady.. kazdej at si dela dle sve vule co si mysli ze je pro jeho dite dobre. Ja jsem pro oskovani, ale kdo nechce, at neockuje. Co mne vadi, ze musim vsude podepisovat vsemozne papiry a ted u nas udelali novinku, ze musime na urad podepsat, ze nikdo z nasi rodiny nezije v zahranici. Kdyz to vcas nepodepiseme neprijdou v rijnu davky, ale nebyt internetu a holek na MK, tak se o tom ani nedozvim. Protoze v TV to pry nebylo (nemam cas si hlidat kdy jdou zpravy) a pozvanku neposilaji. To me stve. Ockovani at si fakt necha kazdy jak chce, treba bude litovat ze nedal, treba ne. kazdeho vec. Stejne jako vse kolem deti, nekdo zacina ve 4-6mesici s prikrmy, dle kojeni/UMu a nekdo pry krmi knedliky od 4mesice. Dle mne to spravne neni, ale neodsuzuji. Kazdy si zamette pred svym prahem a pak sudte jine!

molka
17. aug 2012

@pectore kto koho ohrozuje??? Prepáč, ale tvoje vyhlásenia mi pripomínajú praktiky bývalého režimu, keď si niekto dovolil premýšľať "proti prúdu", okamžite bol potrestaný. Máme iný názor, než nám diktuje štát...na to vari nemáme v demokratickom štáte právo??? Podľa teba asi nie. Ak niekoho tieto názory oslovia, môže ďalej hľadať, študovať a rozhodnúť sa podľa seba. Je mi ťa fakt ľúto, nedokážeš mať vlastný názor, iba prezentuješ to, čo ti predkladajú tvoje autority a nútiš aj nás uveriť tomu, čomu chceš ty. Pochop, že my sme sa rozhodli dobrovoľne, bez nátlaku, po mnohých hodinách študovania a diskusiách s lekármi. Asi je načase, aby si si aj ty najskôr niečo naštudovala a potom sa tu hrala na múdru.

pectore
17. aug 2012

@tamix ... ocividne ma tvoje dieta zdravotne problemi kedste potrebovali pomoc neurologa... pri zdravotnych komplikaciach treba zvazovat ockovanie...stym suhlasim. Poznas lekarov co nesuhlasia s ockovanim zo strany sloboda v ockovani? Homeopati a psychologovia? Alebo osobne sa este navise stretavas s pediatrami a pytas sa ich na nazor...??? A co myslis malo by sa prestat ockovat proti besnote aby nahodou zvieratka netrpeli neziaducimi ucinkami...vsak ockovanie je predsa zbytocne nie?

pectore
17. aug 2012

@tamix blahodarnost neockovania si chcela napisat... 🙂

aduskatt
17. aug 2012

@pectore ockovanie proti besnote je dost dobre vysvetlene v tom linku na film, co som davala kusok vyssie

gubcikova
17. aug 2012

bože už ju ignorujte.toto sa nedá čítať

pectore
17. aug 2012

@aduskatt to je pekne... a kolky sa uz nevratia? a hlavne robis si statistiky svojej uspesnosti sama?

pectore
17. aug 2012

@aduskatt vypadas spokojna sama zo sebou...tak neni o com...

aduskatt
17. aug 2012

@pectore pri cukrarcine mi uplne staci, ked ludom chuti a chodia po torty aj nadalej.na co su mi tu statistiky? trepes dve na tri