Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
19. sep 2012

@labaga tu máš tie štúdie, čo údajne dokázali, že autizmus nie je z očkovania: http://fourteenstudies.com/

Tak trochu poštuduj a potom sa ozvi.

Fakticky vzaté si všímame aj také štúdie a (na rozdiel od teba) všimli sme si aj brutálne konflikty záujmov v nich, ako aj zásadné chyby dizajnu alebo to, že zistené údaje nezodpovedajú záverom štúdie.

manof
19. sep 2012

@moniaak asi Ťa nepoteším, ale nedávno som bol s niekým na RÚVZ NR, takže to nepredvolávanie sa týkalo asi len dovolenkového obdobia

manof
19. sep 2012

@moniaak teoreticky to môžu byť osýpky z vakcíny. Nie je isté, či sú alebo nie sú nákazlivé. Teoretický potenciál na to majú, ale zatiaľ to zrejme nebolo dostatočne často na to, aby sa to dostalo do príbalového letáku. Zdá sa teda, že ak vôbec sú prenosné, tak skôr výnimočne.

manof
19. sep 2012

@prevenar kontakty na rozumných lekárov nepíšem do IP, ale len na mail: sloboda.v.ockovani@gmail.com

nae
19. sep 2012

@kachora25 Podľa vynovenej vyhlášky z 1.4.2012 (týka sa ČR) na teba možu poslať sociálku ako podozrenie na zanedbanie starostlivosti. Aj keby sa to náhodou stalo, tak čo sa týka vymedzenia, kedy sa jedná o naozajstné zanedbanie, je mnoho iných bodov okrem očkovania. Takže byť tebou sa nebojím, je to hlavne vyhrážanie sa - ono to dobre znie "príde na vás sociálka, bububu!" (a budú to vedieť aj všetci susedia, a všetci v okolí, že u vás boli a tak ďalej).
Treba byť pripravený, že sa to eventuelne može stať, ale pokiaľ nebývaš s malou v kanále, tak sa akurát tak s nimi možete porozprávať.

muffinka8
19. sep 2012

Ešte by ma zaujímalo, kam sa predvoláva na RUVZ. Či podľa miesta trvalého bydliska, alebo podľa miesta pôsobenia lekára, lebo v našom prípade sú to dva odlišné okresy, dokonca kraje.

prevenar
19. sep 2012

@manof ..to som nikdy netvrdil ^^ .. len im vravim, aby ti proste napisali .. a potom sa uz dohodnete ,ako len chcete ^^

prevenar
19. sep 2012

@muffinka8 ..ja viem tak ,ze podla posobenia lekara . ..ale niekto by to mohol este potvrdit 🙂

prevenar
19. sep 2012

@aduskatt jo, na cely den ... napriklad to das do 1.5 - 2l chladneho caju podla toho kolko pijes .. a potom to pomali pijes od rana do vecera . 🙂 Cvit sa rychlo vylucuje, preto to treba pit postupne cely den, aby si udrzovala koncentraciu v organizme .

prevenar
19. sep 2012

@csikike nie .

aduskatt
19. sep 2012

@prevenar perfis, diky🙂) ja som mala predstavu, ze kazde dve hodiny si dam nejaku davku, az pokial sa nepototo🙂

prevenar
19. sep 2012

@aduskatt ..ako teoreticky by sa dalo aj tak ..ale na co , ked si proste navazis 15g rozpustis to v napoji kt. pijes od rana do vecera ..a vecer budes vediet, ze si tych 15g proste mas v sebe 🙂 pride mi to jednoduchsie 🙂

radkatom
19. sep 2012

@aduskatt ja davam malemu (3roky) 3-4gramy denne do flasky s vodou, takze to pije cely den. Ked je chory, dostava dvojnasobnu davku, zatial ho neprehnalo ale mna uz hej. 🙂. Vysledky su okamzite. Doteraz ked bol soplavy, trvalo to tyzden a stieklo mu to na dychacie cesty. Teraz (po tyzdni v skolke) mal sopel 2 dni a hotovo a aj ten bol len vodovy. Ostatne deti v triede soplia a kaslu, takze je jasne ze vysoke davky Ccka su zazrak ako aj ine veci z prirody. Samozrejme Ccko z lekarne nepouzivame. Musi to byt nekysle Ccko, cize ascorbat sodny, vapenaty, horecnaty a pod. Nech nezakysli uz prekysleny organizmus. Nic ine nez priroda nelieci. To je zaklad 😉

muffinka8
19. sep 2012

@prevenar ok, ďakujem ...

netrep21
19. sep 2012

@radkatom kde to kupujes?

zaockujteajslnko
19. sep 2012

@muffinka8
podla mna RUVZ zacina konanie podla okresu miesta lekara, lebo ten lekar patri pod to ruvz..... a teda podnet dostane to ruvz........
Lenze ty ako teda podozriva z priestupku mas pravo prelozit toto konanie tam kde mas trvale bydlisko, argumentuj nedostatkom penazi napr. na dopravu niekam na to ruvz co moze byt aj 200-300 km x 2 cize aj 600 km co je teda v dnesnej dobe dobra palka na cestovne a dopravu......... okolo 50-70 eur. co je mozno viac ako samotna pokuta co ti hrozi 😀

Potom ti podla mna musia vyhoviet a konanie prelozit do miesta tvojho trvaleho bydliska alebo prechodneho bydliska ale na trvale musia podla mna vzdy ak o to poziadas........ inak by tymto RUVZ zmarilo tvoju ucast na pojednavani, vznesenie namietok, nemoznost sa vyjadrit a proste bolo by to uplne v rozpore so zakonom o spravnom konani....... a teda by ich samotne konanie bolo nezakonne a v odvolani by im to ajtak zrusili........

Ked toto respektuju sudy, prokuratura, tak nevidim preco by to nemali respektovat aj nizsie urady...... trvale bydlisko je dost vazeny argument. Dokonca listiny by ti mali chodit len na toto bydlisko pokial ich ma niekto uznat ze boli realne dorucene alebo pokus o ich dorucenie...

Dokonca znamy to boss podsvetia poziadal raz o prelozenie konania na iny sud lebo nema peniaze na dostavenie sa na sud do kosic ci kde..........Sud mu musel vyhoviet a konanie sa konalo v mieste jeho bydliska alebo tam kde bol vo vazbe... alebo nejako tak.

pependo
19. sep 2012

@luciaa86 ...lucka bludy sú to ,čo píšeš ...ty ani netušíš čo vakcíny spôsobujú a buď rada ,lebo to znamená ,že tvoje deti zatial nijak nezareagovali ..píšem zatial ,,a to preto ,lebo sa ti to môže kedykoľvek stať ,,ono to reakcia na očkovanie môže prísť v ktoromkoľvek veku a aj ked tvoje dieťa dnes nezareagovalo tak nemáš žiadnu istotu ,že nezareaguje na budúce ,,náš syn tiež nezareagoval dva krát ,,ale na tretí krát v troch rokoch lekári nevedeli koho skôr obviniť a ani poriadne čo robiť ...mojenko dúfam to tvoje dieťa nikdy nezažije ale náš syn bol kompletne zasádrovaný aby sa nehýbal a manželku o pol noci zobudili ,že mu amputujú nôžku ...vieš si to predstaviť? ...asi nie však? ..náš syn sa z toho nakoniec dostal ,,síce z nulovou imunitou,ale dostal ...lekári vedeli ,že to spôsobila vakcína ,,vedeli to veľmi dobre až sa nejaký vraj odborník z ministerstva vyjadril ,,,že ved len dve deti zatial mali takú reakciu tak čo riešiť? ...veríš mu,? no my sme mu neverili a začali sme pátrať a nakoniec sme sa aj dopátrali k pravde ,,vakcíny ktoré nakúpili boli ukrajinskej výroby ,,pekne krásne ich velmi rýchlo stiahli ,,potichúčky aby sa nik nič nedozvedel a všetko tutlú a poviem ti ,,že sme sa ešte raz nechali prehovoriť na očkovanie ,,,boli sme riadni hlupáci ,ale presvedčili nás že už bude mať špecialnu vakcínu a všetko bude ok a ani nebude vedieť že bol očkovaný ,,no dopadlo to super ,,týždeň v 40 v nemocnici zasa zachraňovali čo sa dá ,,,a zasa tutlanie ,,ved sa nič nedeje ..toto je náš príbeh všetko je v ńom pravdivé dnes má náš syn 13 rokov a minulý rok takmer vôbec nechodil do školy ...nulová imunita ..NIKDY už NIKDY ho nedáme očkovať a môžu sa aj potentovať všetci na čele s ministrom ,pretože svojim deťom určite nedá vpichnúť nepreverenú ukrajinskú vakcínu ,,,a ešte raz ti pripomínam ...len raz tvoje dieťa zareaguje ...len raz

zaockujteajslnko
19. sep 2012

@prevenar
a c-vit sa oxidaciou ked uz je v tekutine nenici?
detto nevies pri akej teplote dochadza k zniceniu c-vit? resp. je na to nejaky graf ubytku vzhladom na teplotu?

ozaj nevie niekto preco kysle udajne sposobi prestanie bolenia hlavy? a skusal niekto povedzme megadavku c-vit pri migrene, alebo tenznej bolesti? alebo nejakej inej bolesti hlavy?

to nie je mimo tuto temu lebo ak sa c-vit da ucinne pouzit ako alternativna liecba infekcnych chorob namiesto ockovania tak to je nieco vyborne..

alikaa
19. sep 2012

@zaockujteajslnko ja som citala, ze nad 30 stupnov sa nici C-cko a pri 50 stupnoch sa znici uplne, preto je vhodne ho davat ak do caju, tak vlazneho, ja si ho davam do pohara s vodou. Mne C-cko pomaha aj na bolesti hlavy, ale neskumala som co je za tym, hlavne ze to funguje 😉 Inak C-cko aj dobry detoxikator vo velkych davkach. My vsetci doma ficime na C-cku uz vyse roka. Maly mal medzitym 2x 40-tky horucky a do dalsieho dna bol uplne fit len pomocou C-cka, nijako sme neznizovali horucku, nanho C-cko posobi najrychlejsie, ja s muzom sme z hocicoho fit tak do 2 dni, okrem C-cka sa dopujeme aj D-ckom, hlavne v zime.

zaockujteajslnko
19. sep 2012

@alikaa
30C by ale znicilo casom C-vit aj v ludskom tele, cize to musi zacinat niekde nad 37-39C mozno, ale ktohovie....

radkatom
19. sep 2012

@alikaa ano D3 aj my pouzivame najma v zime. Moj otec sa lieci okrem ineho aj Cckom na rakovinu, zatial uspesne, takze ja to mam otestovane aj na sebe, aj na malom aj na tatinovi 😉 . Este odporucam kozinec blanity na imunitu vyborna vec!

alikaa
19. sep 2012

@radkatom no perfektne, tak drzim palce v liecbe, mohla by si poreferovat nieco viac okolo otcovej liecby.
My mame doma imunitu v poriadku, takze obvykle riesime len take bezne nachladenia, bolesti hrdla, kasel a pod.

@zaockujteajslnko na C-cko je odbornik petot, takze taketo detailnejsie otazky smeruj nanho. Ved autorom tej knihy o C-cku je on 🙂

radkatom
19. sep 2012

@alikaa knihu mam zmaknutu 🙂

luciaa86
19. sep 2012

@pependo ahoj,zle si ma pochopil,moje dieta uz nechcem dat ockovat,zatial ma vsetky predosle ockovania,bohuzial,lebo neskoro som sa dozvedela o tom co sa deje.takze my sme uz odmietli dalsie ockovania.a to co som tu pisala to boli reakcie nasej DR to ona vravela akee je to 100percent bezpecne.samozrejme ze jej neverim.je mi velmi luto co sa Vam stalo ☹ zatial len studujem a studujem o vakcinach,ale som presvedcena ze uz do svojho dietata nic nedam.aj moj syn mameurologicke problemy ktore zacali v jeho 3 mesiacoch.nikdy som sa ale nedozvedela koli comu.az teraz co studujem a citam tak to mohlo byt aj s ockovania.takze urcite uz nesuhlasim z ockovanim.len mi je luto ze som bola predtym hlupa a neinformovana.mohla som si to aspon pozriet.len vtedy som si myslela,ze ked povinne tak povinne.teraz uplne nesuhlasims ockovanim.

petot
19. sep 2012

@alikaa @zaockujteajslnko Cčko sa kompletne ničí pri teplote 190°C a viac. Ničí sa aj pri varení alebo v horúcej vode (čaji), ale závisí to od dĺžky a tlaku. Bežné varenie zničí vyše polovicu, v prítomnosti kovov viac, tlakové alebo dlhé varenie zničí prakticky všetko.

Za izbovej teploty, ak ho nevystavuješ zbytočne svetlu, kovom, prípadne zavrieš nádobu kvôli zníženiu prístupu kyslíka, tak v pohode väčšina vydrží do druhého dňa. Každopádne, urobiť si nápoj na väčšinu dňa alebo celý deň je bez problémov, straty sú minimálne.

V chladničke samozrejme vydrží ešte dlhšie, aj niekoľko dní. Najväčšiu stabilitu má Cčko pri kyslom roztoku. Minerálne askorbáty degradujú zrejme o niečo rýchlejšie, kvôli vyššiemu pH.

Toto všetko patrí skôr do témy https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

petot
19. sep 2012

@aduskatt Tvoja predstava nebola zlá, je to jedna z metód 🙂 Pozri prílohu "rýchlokurz" na konci: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
To je len výcuc, v knihe je podrobnejšie vysvetlené, prečo to takto funguje.

aduskatt
19. sep 2012

vsetkym dakujem za fajn rady🙂

cigaretka5
19. sep 2012

už som sa na to myslím pýtala,ale skúsim ešte raz. Mali ste problém , že Vám nevzali očkované dieťa do škôlky?