Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vlnka81
25. sep 2012

@sirael drzim palce na RUVZ !

eaka
25. sep 2012

@sirael Taký príbeh bol na nete, o chlapčekovi, čo veľa plakal, mladá mamička, každý lekár "veď deti plačú", chúďatko si tak vytrpelo...opuchy mozgu...hrobárovi z lopaty ho niekoľkokrát stiahli..nikoho ani na sekundu nenapadlo, že mu robia zle tými injekciami... že mu niečo naozaj je, keď tak vreští.. :-/

iwesska
25. sep 2012

@sirael No tak ten plac je myslim si dostatocny dovod, ze ste sa tak rozhodli. Urcite nie je v poriadku, ked dieta place 5 hodin v kuse. Ze trosku pomrnci tesne po, ok, ale toto? My sme vcera dali odklad MMR - aj ked asi navzdy 🙂 Ked sme cakali v cakarni, citala som si letak Priorixu. Sme sa dobre zabavili s mm. Pisali tam, ze Priorix je uzinna a uplne bezpecna vakcina, vsetky ucinky ktore sa po jej aplikacii prejavia sa povazuju za normalnu reakciu imunitneho systemu. Vsak na niekoho to treba hodit, nie? Skoda, ze ten imunitny system nevie rozpravat... 🙂

sirael
25. sep 2012

@eaka Chuda chlapcek ☹ A najhorsie na tom je, ze lekar povie, ze to je normalne, ze deti placu. Tak toto je na zaplakanie!!! Ja som nevedela, ked mi to lekarka povedala, ci sa tam mam pred nou rozosmiat, alebo rozplakat, ako to vsetko nenormalne zlahcuju ☹
@iwesska Ja som tiez prednedavnom nasla letak pri upratovani, co som si este z cakarne zobrala, ked sme este nic nevedeli a ockovali, lebo sa to ma a pomaha to - take klamstva co tam boli popisane a tak krasne bola ta brozurka pisana, ze fakt jej len malokto neuveri ☹

petah82
25. sep 2012

prave mam doma synovu kartu a pri ziadnom ockovani nemam Informovany suhlas, ani ziadny moj podpis. ma vsetko, MMR uz nie a viac uz ani nedostane... pri MMR ma poznacene, ze Poslane hlasenie papierovou formou o nevykonani ockovania 😖 takze bonznuty sme od apr., este zatial nic neprislo... tak neviem, ci robi dr. chybu alebo Inf. suhlas netreba podpisovat... @nae

nae
25. sep 2012

Z dnešného článku na novinky.cz:

Jaroslavě je osmačtyřicet, autista je její starší syn Antonín, kromě něho má ještě zdravou, o čtyři roky mladší dceru Lucii. Toník se narodil v Šumperku, kde se do osmi měsíců vyvíjel jako každé jiné dítě. Patrně po jednom z povinných dětských očkování se jeho stav prudce změnil. "Nehýbal se, nereagoval, jenom ležel a přestával i dýchat. Zmodral a já jsem šílela. Jediné, co mu pomáhalo, byla studená voda," vybavuje si maminka.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/zivot-s-autistou-0eu-/zdrav...

romcovaklarka
25. sep 2012

@nae No nejlepší je, že v "souvisejících článcích" pod tím je hned článek o tom, jak očkování prokazatelně s autismem nesouvisí 😝

prevenar
25. sep 2012

@nae nahoda ^^

olivia6
25. sep 2012

@sirael posli tetusky z vasho RUVZ sem, to budu mat roboty na 100000 rokov:

https://www.youtube.com/watch?v=8AUxwxHjmvk
syla
25. sep 2012

Informovaný súhlas nemáme ani my pri žiadnom očkovaní 😀
S tým plačom som ani ja netušila, že to môže súvisieť. A ešte "krava" som si našla v denníčku, že sme mali neutíšiteľný plač po očkovaní. Keď to spätne čítam, je mi zle zo samej zo seba ☹ Ale hlavne, keď si to spätne vybavím, aké to bolo, tá bezmocnosť. Dr. síce spätne po dvoch rokoch napísala do karty, že sme mali NÚ, takže tiež akoby priznala, že to sa to stáva.
Lekári vždy hovoria, že sa s NÚ nestretli. Až po čase začne z nich vyliezať, že vlastne niečo také zažili vo svojej praxi. Takže NETREBA SA DAŤ UKECAŤ a zisťovať a zisťovať!!!

lucia2207
25. sep 2012

prosím vás aké c-čko dávate svojim detičkám,lebo syn má 16 mesiacov a nič iné okrem c-bionu som nenašla.Myslíte ,že by mohol to c-čko z DM-ky????

nae
25. sep 2012

@lucia2207 ahoj, staršiemu dávam ten z DMka.

lucia2207
25. sep 2012

@nae no len tvoj starší má 5 rokov ,ale môj má 16 mes. ,ale čítala som jedna mamička ho dáva od 8 mesiaca, tak ho asi skúsim, ten c bion sa mi nepáči kôli zloženiu

jonas17
25. sep 2012

@lucia2207 moja má dva a pol a dávam jej ho od narodenia...do vody 😉

lucia2207
25. sep 2012

@jonas17 super, dík za info a akké dávky prosím ťa dávaš???

jonas17
25. sep 2012

@lucia2207 ja dávam od oka. čím viac, tým lepšie. do pohára tri lyžičky céčka a lyžičku necelú sody, aby jej to nebolo veľmi kyslé. a vlastne do každého pohára vody. a sem-tam aj "cukrík" céčko od Jamiesona 😉

lucia2207
25. sep 2012

@jonas17 ďakujem zajtra zbehnem do DM-ka kúpiť ho 🙂

abbey1
25. sep 2012

@jonas17 Prosím, koľko je tá priložená lyžička v Céčku z DM? Ja som konečne kúpila, ale netuším ako odvážiť tú dávku.

jonas17
25. sep 2012

@abbey1 na krabičke máš napísané, myslím 130mg..ale ja to nerátam. sebe sypem rovno z fľaštičky a malej, ked chcem,aby to vypila a nebolo jej to veľmi kyslé, tak takto to mám odskúšané, do pollitrovej fľaše jej dávam 5-6 tých naberačiek.

abbey1
25. sep 2012

@jonas17 😀 Nie som blondína a krabičku som čítala zo všetkých strán, tak asi to budú roky, alebo prepracovanosť. 😉 ďakujem.

jonas17
25. sep 2012

@abbey1 váážzne 😀 😀 lebo ja som 😀 skús odlepiť ten štítok s prekladom 😀

diocka
25. sep 2012

@abbey1 podla slovenskeho prekladu na stitku ma ta odmerka 60mg, podla nemeckeho originalu 120 mg 😝 tak si vyber. 😝 😝 ale tak ja skor doverujem nemeckemu originalu...

ssisska
25. sep 2012

Objavila som stranku ,ktora pomoze detom ,ktore su uz po ockovani a trpia autizmom,alergiami,atd. je to stranka
www.czmms.net myslim ,ze toto by farmaceuticke firmy nepotesilo a dedkovu stranku by zrusili a zakazali 🙂 🙂 😉

ssisska
25. sep 2012
ssisska
25. sep 2012

@rose1988
Matky ,ktore nedali svoje deti zaockovat,naozaj Vam drzim palce,aj napriek pokute ,ktora hrozi,ale deti su omnoho cennejsie ako neaky kus bankovky,keby som mala dieta nedam ho zaockovat ani za svet!

petot
25. sep 2012

@zigzag @gubcikova 40mg/kg/deň sa dá chápať ako minimálna dávka podľa genetického konceptu spotreby vitamínu C, zároveň je to oficiálne dlhodobo bezpečná dávka. Dennú dávku treba rozdeliť na aspoň 3 počas dňa, najlepšie s jedlom.

petot
25. sep 2012

@aduskatt Pri Cčku neexistuje žiadne tabuľkové všeobecne platné dávkovanie. Spotreba jednotlivých ľudí sa líši až o 2 rády, a mení sa každý deň podľa okolností. Sú len určité medzné hodnoty, napr. 40mg/kg je podľa genetického konceptu rozumné denné minimum pre zdravého človeka. Drvivá väčšina živočíchov si v pečení vyrobí presne toľko, koľko potrebuje v daný deň, hodinu a minútu. Človek si nevie vyrobiť nič, musí prijímať v strave. Indikátorom je redšia stolica resp. hnačka, ktorá signalizuje, že z prijatého vitamínu C sa už časť nevstrebala, čiže je v tej chvíli prekračovaná skutočná spotreba. Takže ak chceš dosiahnuť príjem, ktorý aspoň ako-tak pokrýva nároky tela, tak podľa tohto konceptu potrebuješ
1, Nájsť svoju priemernú dennú spotrebu
2, V čase stresu apod ju primerane zvýšiť
3, V čase choroby sa prispôsobovať úplne pružne dopytu tela a rozložiť príjem na veľa dávok počas dňa.

350mg/kg bolo rámcové dávkovanie Dr. Klennera intravenóznym spôsobom pri stredne závažných vírusových ochoreniach, takáto dávka sa dávala každých 8 hodín, zvyčajne stačili 3-5 dávok na úplné vyliečenia. Intravenózne dávkovanie umožňuje stanoviť základné dávkovacie schémy pri rôznych ochoreniach, lebo sa nemusí zaoberať aktuálnou toleranciou tráviacej sústavy.

Pozri aspoň prílohy, prípadne aj kap. Črevná tolerancia. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

prevenar
25. sep 2012

@ssisska ..niektore deti maju aj otcov ^^ .. len vravim 😉

hajanka
26. sep 2012

@aduskatt je to 40mg na kilo, nie 0,35mg ak mam spravne info 😅 a podla toho sa aj riadim, to je tzv. preventivna davka, pri chorobe aj 2-3nasovne viac samozrejme

manof
26. sep 2012

Zaujímavé zamyslenie sa z pro-očkovacieho lekárskeho časopisu Vaccine:
"Očkovanie: jedna miera pre všetkých?"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-j...