Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
9. okt 2012

@manof vidím, že máme podobné zmýšľanie, práve som ten rozpor medzi vstupom bacilu do tela cez trávenie a iným spôsobom písala pectore, bo sa nás snažila ukľudniť popisom, že ten bacil v podstate nič závažné nie je. Ďalej som sa už nechcela rozpisovať, bo viem že s ňou by tie debaty nemali konca kraja 😉 , veď kto chcel pochopí, kto nie nie. A možno presne aj o to ide, ani "odborníci" netušia, čo by to mohlo spôsobiť, lebo asi taký prípad popísaný a dokumentovaný nikde nie je, možno aj preto 1.trieda urgentnosti...

jizzlgirl
9. okt 2012

@halienka ti "odbornici" urcite tusia, len tu pravdu vzdy trosku prekrutia, resp. nepovedia to verejnosti po lopate.

petot
9. okt 2012

@meg_junova Lekára nemajú ako pokutovať, ak neudá pacienta, lebo žiadny zákon pokutovanie v tomto smere neumožňuje. Lekára by mohli pokutovať keby nespolupracoval pri vykonávaní nariadených opatrení RÚVZ. Plošné povinné očkovanie nepatrí medzi nariadené opatrenia.

Máme tu čerstvú právnu analýzu. Udávanie nemá právny základ a porušuje zákon o ochrane osobných údajov. zizikaockovania.sk

magdal1
9. okt 2012
nikimax
9. okt 2012

@manof dnes sa nám akosi s odpovedou neponáhľajú, napísali sme otázky ešte ráno a po lopate a nič 😒 Majú za ušami, to je jasné...Kdesi som zachytila, že nežiadúce účinky by sa prejavili do 3 dní, keby niečo 🤐 Ved jasné, ked hexu pri testovaní sledovali len tie 3 dni, preto, čo je mimo misu, proste nie je z hexy 😝 😝 😝 Myslím, že ani len netušia, čo by nastalo po tej kontaminovanej... 😕 😕 😕

nae
9. okt 2012

@zoozkha
----Ahoj, mám dotaz. Žijeme v ČR, s doktorkou sme dohodnutí na schéme 2+1, tá však tvrdí, že budeme musieť doočkovať 4. obrnu.. Je to skutočne potrebné?

V tom prípade nie ste dohodnutí, keď chce pichať ešte štvrtú dávku. Schéma 2+1 je doporučená v prípade, že sa s očkovaním začne neskor (napr. prvá dávka hexavakcíny v 6 mesiacoch veku). Vtedy sa aplikujú dve dávky do 12 mesiacov veku a posledná 6 mesiacov po druhej dávke, najneskor v 18 mesiacoch veku (podľa vyhlášky MZ ČR).
Rozpor je ale v tom, že táto tzv. škandinávska schéma je takto doporučovaná, a súčasne je ako alternatíva spomenutá aj v samotnom informačnom príbalovom letáku k hexavakcíne, nepojednáva však o nej česká legislatíva (vyhláška).

---A ešte jeden dotaz, je v ČR stanovená nejaká horná hranica, do kedy očkovať MMR? Momentálne som rozhodnutá neočkovať, tak ma zaujíma, dokedy to môžem "legálne" oddialiť . Ďakujem.

Horná hranica nie je stanovená, len dolná, tzn. od 15 mesiacov veku.

halienka
9. okt 2012

Kukali ste správy dnes na markíze? Dnes mi dieťa chvalabohu nepišťalo, tak som zaregistrovala aj správu o vakcínach 🙂 Ale v podstate to bolo len o tom, že lekári doteraz žiadne oficiálne oznámenie ani prípis nedostali, o sťahovanej šarži sa dozvedeli iba z médií! 😒 Inak samozrejme na záver nezabudli ubezpečiť, že veď aj tak sú bezpečné a žiadny NÚ na ne nebol.

abbey1
9. okt 2012

@halienka 😠 ☹

kaja73
9. okt 2012

@halienka ako inak-nic sa nedeje,vsetko je tak ako ma byt a ide vlastne len o super zodpovednost od farma firmy , ze kona takto uvazene a zodpovedna aj ked ide LEN o prevenciu.
Oni su proste uzasni a my ludia z davu mozene byt len a len spokojní, ze mame takýchto super ujkov ,co takto uzasne a promtne /rok a pol po vyrobe/ reaguju a nechcu ohrozit nase deti-ako by aj mohli.
Vsetky ine reakcie su konspiracie zblbnutych ludi vdaka strankam slobodavockovani a im podobnym, ktorych cielom je len sirit paniku a strach.

Bodka.

So Sovietsky zvazom na vecne casy.......a nikdy inak.

sasena033
9. okt 2012

mamicky prosim VAs uz som si dost nastudovala o ockovani skoda ze som bola zbabela a mala dostala uz obe davky v 3,5 mes ☹
chcem Vas poprosit tie ktore ste neockovali alebo rozhodli s aze nebudete ockovat ako je to z imunitou alebo celkovo s vasimi detmi??
dr my stale rozprava ze ju mam dat ockovat a bla-bla ide o € o nic ine ... co vsetko ma caka aku ju v 11 mes nedam ockovat dakujem krasne 🙂

tin007
9. okt 2012

@sasena033 moj maly ma tiez dve davky hexy (3 a 5) a nic sa nedeje, potom uz nedostal ziadne ockovanie, doteraz nemal ziadnu vaznu chorobu, nikdy nebral ATB, ak ma nejaky soplik, ci trosku kasle, tak za par dni je pomocou vitaminov fit, takze si myslim, ze imunitu ma dobru (chodi uz do druhej triedy v MS), dokonca ani kiahne nechytil, ked u nich v triede prepukli (a to sa bol este s infekcnym dievcatkom hrat, aj si pusky davali a nic) 😢

sasena033
9. okt 2012

@tin007 pytam sa lebo sa dava do oboch noziciek ci nemam davat len hexu?? no moj starsi syn mal normalne vsetky ockovania a je to teraz des 2 rok navstevuje MS a stale je doma chory chrchle kasle sopli uz mam nervy stale nam davaju nieco na imunitu ale asi mu ju ockovanim vzali 😖
takze nic sa nestane ked uz nedam

zoozkha
9. okt 2012

@nae ďakujem za odpoveď. Dohodnutí sme, očkovať budeme v 3 dávkach. 3., 5., 12., mesiac.. (ak to nie je schéma 2+1, tak sa ospravedlňujem za nevedomosť.). Viem, že to nie je vo vyhláške, doktorka tiež. Chce očkovať 4. dávku proti obrne, existuje nejaká monovakcína?

prevenar
9. okt 2012

@zoozkha ..to neviem ..ale viem ,ze neexistuje ta obrna ^^

tin007
9. okt 2012

@sasena033 sama si musis veci nastudovat a rozhodnut sa, taketo rozhodnutie nesmie urobit za teba nik; aby si si ho vedela kedykolvek obhajit.

prevenar
9. okt 2012

@sasena033 preco si neprecitas tak poslednych 300-400 stran tejto diskusie ? zrejme by si nemala tolko pochybnosti, to ti za to nestoji investovat do toho 2-3 hodiny ?

nae
9. okt 2012

@zoozkha

---ďakujem za odpoveď. Dohodnutí sme, očkovať budeme v 3 dávkach. 3., 5., 12., mesiac.. (ak to nie je schéma 2+1, tak sa ospravedlňujem za nevedomosť.).
Nie je to úplne logické, ale keď ste sa tak rozhodli a dohodli... 😕

---Viem, že to nie je vo vyhláške, doktorka tiež. Chce očkovať 4. dávku proti obrne, existuje nejaká monovakcína?

Buď je tvoja dr. tak "vychcaná"(pardon), že sa s tebou akože milosrdne dohodla na dávke 2+1 a k tomu ti chce fuknúť nenápadne aj 4. dávku hexy, alebo je tak hlúpa, že to nemá ani slušné pomenovanie. Detská prenosná obrna nebola na území ČR už vyše 50 rokov, v Európe sa nevyskytuje, pandemický výskyt je akurát v Indii, Afrike...
Samozrejme monovakcína existuje, v ČR je to Imovax Polio, ale stavím sa o svoje trenky, že ťa chce proste ošuliť a dať aj 4. dávku hexy...

hajanka
9. okt 2012

@sasena033 ahoj, asi to co si si nastudovala nestacilo, skus odznova a trochu hlbsie, napr. na stranke slobodavockovani.sk alebo rizikaockovania.sk najdolezitejsie veci mas na hlavnej strane, na ostatne sa jednoducho preklikas. Aj o odmientnuti to tam mas pekne vsetko zhrnute, treba studovat poriadne a podrobne.
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

hajanka
9. okt 2012

@prevenar 😀 to neviem ..ale viem ,ze neexistuje ta obrna ^^
vitaj spät, oddychnuty?

zaockujteajslnko
9. okt 2012

@zoozkha
vo vyhlaske je aj ze mas poskodit svoje dieta na zdravi alebo ho ockovanim rovno zabit?!..... kde sa to tam pise?

sirael
9. okt 2012

@sasena033 Nasa mala ma ocko BCG, a dve davky Hexa a Synflorix. Sopliky mala dvakrat a vzdy chvilu po ockovani. Kasel este vobec nemala, ATB sme nikdy neuzivali. Imunitu ma uzasnu - ja som bola teraz dvakrat chora - raz hrozna nadcha, ale behom dvoch dni som sa z toho pomocou vit.C dostala a teraz ma trapil hrozny kasel a dcerka zdrava ako rybicka 🙂 Ci je to len kvoli nepokracujucemu ockovaniu alebo nie, to tazko povedat 🙂

zoozkha
9. okt 2012

@nae nie som odborník na očkovanie, ale to neznamená, že sa nechám "ošuliť" .. 😖 Každopádne, ďakujem za odpovede.

tean
9. okt 2012

@sasena033
aj tato stranka sa tu objavila, co sa tyka prehladu clankov, videi a knih o ockovani
http://vakcina.szm.com/

zaockujteajslnko
9. okt 2012

@zoozkha
ak si myslis, ze ockovanim zarucis ze tvoje dieta neochorie alias to slovko "proti" tak sa tiez mylis, a zjavne tomu velmi nerozumies, a teda sa nechas "osulit" priam si uz (pred)osulena 😀

nae
9. okt 2012

@zoozkha veď ja som to nemyslela ako kritiku na teba, prepáč, ak to tak vyznelo. Len nerozumiem tej tvojej lekárke - keby bojovala za doočkovanie napríklad tetanu alebo niečoho "reálnejšieho" typu proti čiernemu kašľu, tak by som sa tak nedivila, ale prečo práve proti obrne? Potom daj vedieť, ako to teda bolo nakoniec.
Ja už za všetkým čo sa týka očkovania vidím "sprisahanie", už mám asi anti-vakci-deformáciu.

tean
9. okt 2012

pozerajte stv2

jizzlgirl
9. okt 2012

@sasena033 moj nazor na imunitu:

"Symbiosa medzi mamickou a dietatkom by sa mala vnimat ako `svata`a nedotknutelna. Nic sa do tohto vztahu nesmie zamiesat, ani injekcia! Pokial toto spolunazivanie bude fungovat, bude choroba vynimkou a zdravie zostane pravidlom."

Namiesto nadopovania dietata ockovaniami sa treba vazne a intenzivne sustredit na vybudovanie "ochranneho hniezda" pre dietatko - co mu doda viacej ochrany. Imunitny system dietata funguje tak, ze prve 3 mesiace zivota ho ochranuju imunglobuliny z materskeho mlieka a potom si zacina budovat imunitu kazdy cloviecik sam.
Treba kojit naplno 6 mesiacov, potom postupne prikrmovat, byt pre dieta zakladnou, dat mu lasku, teplo domova, kludne prostredie na vyvin a v tomto dolezitom obdobi dieta neodsunut do jasliciek! Potom sa stanu vazne choroby vynimkou a prave vtedy sa stanu komplikacie nepravdepodobnymi.
Samozrejme ze kazde dietatko je individualne a viry a bakterie sa nachadzaju vsade. Od nich nezavisi, ci sa dieta nakazi. S virmi zijeme. Deti ochoreju vtedy,ak je imunitny system oslabeny. To nastava ak je dieta vytazene, nema oddych, nema vydatnu stravu, nieco ho trapi, atd.
Deti ktore prezili prve roky zivota s matkou (prip.otcom) a vybudovali si pevny vztah v tom prostredi co som uz opisala, sa stavaju stabilnymi osobnostami a maju aj silnejsie zdravie.

sasena033
9. okt 2012

dakujem pustim sa do studovania 😉

mikymiky
9. okt 2012

@jizzlgirl nadherne napisane, stopercentne suhlasim 🙂

jizzlgirl
9. okt 2012

@mikymiky dakujem 😉