Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nae
2. nov 2012

@vlnka81 prajem ti dobrú noc, aj ja idem spať a dúfať, že zajtra tu bude čistý, Cčkom a Dčkom presýtený vzduch, Už sme sa tu aj pomodlili (ku NEMU), amen tma 😀 😀 😀

kolostrum
2. nov 2012

@moniaak zaujímavý je non hodgkin lymfom 2008 1: luxemb., 2: fin.3: norsko 4: belg.5.UK

katarinka81
2. nov 2012

@kolostrum no daj ten link, lebo síce rakovina je zaujímavá vec, pokial samozrejme nepatríš do tej štatistiky aj ty,no nesúvisí podla lekárov s očkovaním, takže vlastne spamuješ tému. Alebo nebodaj priznávaš súvis určitých typov rakoviny a očkovania??

kolostrum
2. nov 2012

@katarinka81 poprední sme ako slovensko v tumoroch ženských. pohl.organov. ovar. karc, karc. krčka mat, maternice ale prvenstvo pre rok 2008 máme za kolorektálny karcinom

naja94
2. nov 2012

@kolostrum
Ked uz si zacal o rakovine a ockovani alebo neockovani a si lekar (predpokladam), skus svoju analyzu zuzit na onkologicke ochorenia deti - neuroblastomy, leukemie... v suvislosti s (ne)ockovanim... Dost by ma to zaujimalo... Niektore druhy rakoviny nemaju s ockovanim nic spolocne, to tu vsetci vieme, takze narabat v tomto zmysle s pojmom rakovina v jej najsirsom zmysle je zavadzajuce...

kolostrum
2. nov 2012

@naja94 leukemie http://eco.iarc.fr/EUCAN/Cancer.aspx?Cancer=40
mozog a cns http://eco.iarc.fr/EUCAN/Cancer.aspx?Cancer=34

žiadna podobnost, zaujímavé

tam si možno nást podla krajín, resp. podla ochorenia

kolostrum
2. nov 2012

a zaujímavý je breast cancer

mamkabeika
2. nov 2012

@zaockujteajslnko ďakujem, pomohol si aj mne ohľadom toho RUVZ 🙂 Už som istejšia.

naja94
2. nov 2012

@kolostrum
No podla mna to nie je zamerane cisto na detsku populaciu... A to je to, co mna zaujima...

petot
2. nov 2012

@kolostrum Kyselina askorbová je jedna z najslabších organických kyselín, je dosť pravdepodobné, že jablková šťava má nižšie pH než by mal pomerne koncentrovaný roztok kyseliny askorbovej. Predpokladám, že nikto by koncentrovaný roztok dieťaťu nedával, lebo dieťa by aj tak tvrdo protestovalo (už 3% roztok nechutí), väčšinou sa to pridáva do čajíkov apod a zvyčajne podáva s jedlom, v každom prípade je to veľké riedenie. Ak to chce niekto dávať koncentrované, tak pre pohodlie dieťaťa si to zneutralizuje na sodný askorbát a ten má fyziologické pH, a aj pri neutralizácii čisto odhadom (1:3 až 1:4) kyslosť znížiš natoľko, že odchýlka nadol je len mierna, a vzhľadom k riedeniu s obsahom žalúdka a pH samotnej žalúdočnej kyseliny nevidím žiadnu možnosť, ako by to mohlo uškodiť sliznici v Tebou uvádzaných dávkach.

Ak mi nájdeš vo vedeckej literatúre JEDEN prípad erózie žalúdočnej sliznice od roztoku kyseliny askorbovej, cituj. Myslím, že tu len z nevedomosti strašíš. Okrem toho si si pomýlila tému.

kolostrum
2. nov 2012

@naja94 vidiš a to je problém, všetko chceš vidiet zjednodušene, potrebuješ jednoduché odpovede. ak sa bavíme o leukémii porovnávaju sa krajininy a absolutny počet ochorení...
@petotty nevidíš možnost??? tému si pomýlil aj ON ked tu začal predávat vit. C alebo nie??? prosím odpovedz???

kolostrum
2. nov 2012

@petot vit D. isteže

kolostrum
2. nov 2012

@petot takže s tu predávaným vit.D nemáš problém????????
a máte tu dost totaltné metody

kolostrum
2. nov 2012

@petot čítaš si to ale váhaš odpovedat lebo čo povie ON. ON može všetko, on má moc a hneval by sa.

naja94
2. nov 2012

@kolostrum
Nemyslim si, ze nejaka vseobecna statistika o rakovine, v ktorej su zrejme pomiesani dospeli s nedospelymi, teda generacie (ne)ockovane podla roznych schem a roznymi vakcinami, da odpoved na otazku, ci sa sucasny ockovaci program so sucasnymi vakcinami nepodpisuje na zdravi nasich deti, konkretne ci sa nepodiela na vyskyte detskych onkologickych ochoreni... To ty chces zovseobecnenou statistikou vec zjednodusit, nie ja...

aduskatt
2. nov 2012

...co keby ste sa vratili k teme a prestali sa tu dotahovat uplne od veci.dikyyyyyyyyyyyy

kolostrum
2. nov 2012

@naja94 iste lebo to nesedí s tým o čom máš predstavu ty, ako každé dieta je pri očkovaní vraždené...
@aduskatt predpokladám že ani tebe predaj vit. D na dobierku nevadí...

fifi284
2. nov 2012

@aduskatt ehm, ona bola ešte moja pediatrička. Ja nie som stará ale zas ani najmladšia. Takže si vieš predstaviť. Stará škola, ktorú ja určite nepresvedčím o neočkovaní... Ale zmieriť by sa s tým hádam mohla. Uvidíme v decembri 🙂

aduskatt
2. nov 2012

@fifi284 drzim palce🙂 ja zasa dufam, ze za rok a pol sa nieco pohne k lepsiemu......nerada by som sa dotahovala na sude s nasou lekarkopu a RUVZ, spadam pod ten najnajnajlepsi v SR, mrkni pas

aduskatt
2. nov 2012

@kolostrum nikoho nemenujem, vseobecne ziadam o navrat k debate o ockovani......je problem to pochopit, nezatahuj ma do debat mimo ockovania, vdaka

kaja73
2. nov 2012

kolostrum verzus labaga-su jedna osoba? alebo len klon. 😀 😀 😀 😀

kolostrum
2. nov 2012

@aduskatt predaj vit. D ti nevadí??

kolostrum
2. nov 2012

@kaja73 iste aj pectore a prevenar 1

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fifi284
2. nov 2012

@aduskatt tak teda držím palce aj ja. Čo-to som už o tom kraji čítala a veru,nebolo to nič povzbudivé 😒 Ja som ešte stále riadne nerozdýchala ten dnešok. Stále mi behá hlavou celý ten rozhovor, alebo skôr slovný útok z ich strany. Čo som mohla ešte povedať, čo som mohla povedať inak? Milion myšlienok, ktoré ma vtedy nenapadli. Myslím, že na prvýkrát to nebolo zlé, ale určite je čo zlepšovať a čo študovať. Od pôrodu som nejaká citlivá a nechcem z ruvz utiecť so slzami 😢

halienka
2. nov 2012

@kaja73 tuším trefa do čierneho 😉 celý čas mám ten pocit...

aduskatt
2. nov 2012

@kolostrum vadi, ale nie som admin, aby som tu sedela cele dni a sledovala.teraz tu sedim, ste od veci, tak slusne ziadam, aby ste sa vratili k teme....

aduskatt
2. nov 2012

@fifi284 aj ja Tebe, hadam to nejako dobojujeme.ja mam pocit, ze mam fajn lekarku, len neviem este, aky ma vztah k ockovaniu a neviem to zistit.snad sa mi to casom podari nejak cez znamych, co k nej chodia, alebo ako🙂

kolostrum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz