Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kukujka
12. jún 2012

@prevenar ked tato tema nema podla teba zmysel tak naco sem prispievas?nech sa paci hladaj si ine temy v ktorych mas co povedat

manof
12. jún 2012

Vďaka za hlasy.

vefi89
12. jún 2012

@manof parádne si to napísal!! ale mám taký pocit, že ona je natoľko (ne)inteligentná, že to ani čítať nebude.. a takých zadubencov už bolo, čo si žije svoj svet 😀

manof
12. jún 2012

@vefi89
No buď je to očkovania chtivá lekárka (pravdepodobne pediatrička), ktorej svojou činnosťou opakovane šliapem(e) na kurie oko (napr. Špániková), alebo slepý nasledovateľ vakcinacistickej vrchnosti (ovca). Inú možnosť nevidím.

Mne je inak úplne jasné, že zaslepenca nepresvedčí ani 300.000 vedeckých štúdií v najsamrenomovanejších lekárskych časopisoch. Presviedčanie fanatikov som vyhodnotil ako úplnú stratu času a energie. Ale to tu vlastne nie je vôbec dôležité.

Dôležité je ukázať fakty tým, čo (súc neinformovaní) by možno aj (ale váhajúc) boli trochu ochotní dať jej za pravdu, lebo sa doposiaľ neoboznámili s fundovaným pohľadom protistrany. A tiež dať muníciu, tým, čo síce vedia, ako sa veci majú, ale nevedia, ktorá presne štúdia to a to zistila apod., teda chýbajú im odkazy na zdroje.

Inak výborný postreh, že čerstvá (dnešná) registrácia. Normálne by ma to nenapadlo skontrolovať. 🙂

manof
12. jún 2012

@vefi89
No a je tam ďalšia čerstvá registrácia, pod názvom "nopockaj".
Predpokladám, že to je presne tá istá osoba ako "spuki".
Prípadne ešte nejaká kolegyňa. 🙂

ajja21
12. jún 2012

@manof To bude asi ten istý živočích ako "spuki", ale netreba na to ani reagovať....ja som ti vďačná, že si to tam tak krásne zhrnul, mne to pomohlo ešte viac 🙂

vefi89
12. jún 2012

@manof s ťažkými inteligentmi sa ťažko baví 😎 😎 ja som vďačná aj za to málo čo viem, či vďaka tebe, či ostatným pravidelnejším prispievateľom na tejto stránke, a rozhodne ma nejaká nána nerozhodí ani neodradí od ďalšieho vzdelávania 🙂

vefi89
12. jún 2012

@manof a v zásade neverím lekárom 😀 môže si hovoriť čo chce, ale ak sa opýtam, aké NÚ má vakcína MMR a pani doktorová sa ma opýta, čo je to vôbec MMR, tak to svedčí o ich vzdelávacom procese 😀

didulka85
12. jún 2012

@vefi89 ja som raz jednemu nemenovanemu lekarovi z rodiny povedala, ze MMR nedam pichnut. On sa opytal, co je MMR. A bol dost prekvapeny, ze sa proti tym chorobam ockuje. 😀
Takze asi tolko.

vefi89
12. jún 2012

@didulka85 a tomuto máme veriť? a myslím, že aj vakcína sa volá MMRvax.... či? 😅

ariela22
12. jún 2012

@mikymiky Dakujem že si odpísala si zlatá ..nevedela som či je to vážne alebo nie tak som bola hotová... hehh bolelo ma to asi viac ako malú...Bola som u dr. ktorá mi povedala že je preto chorá lebo nebola zaočkovaná - pravdupovediac presne to som od nej čakala...ale proti nachladnutiu, chrípke alebo angíne sa podla mňa vo vakcíne Hexa neočkuje 😀 no nakoniec mi predpísala antibiotika - ževraj preventívne - ktoré som jej nedávala... a zvládli sme to s C-ckom...teploty mala len 2 dni a to nie vysoké najviac mala 38,5..... teraz kašle dosť - asi z tých hlienov - ale dúfam že to čoskoro prejde ☹
Najhoršie je na chorobe to že maminky väčšinou stresujú a to maličkým nepomôže 😒 Keď som sa ukľudnila tak bolo všetko hneď ľahšie 🙂

janielka1
12. jún 2012

Ahojte, tak dnes sme boli akože na očkovanie,boli sme predvolaní lekárkou na povinné očkovanie - MMR. Malý už má skoro 19 mesiacov a minule som jej povedala,že očkovať nedám. Ale tak prišli sme,aby nepovedala, že ma predvolala a ja som ju odignorovala. hneď som jej povedala že som sa rozhodla,že očkovať aj tak nedám,len aby to vedela. Ona že ma musí nahlásiť,tak som jej povedala, že môže moje údaje poskytnúť až na účely priestupkového konania. Vraj som si to zle vyložila,že je to v tom Závaznom stanovisku jasne formulované. potom na mňa padla spŕška kritiky aká som zlá matka,že ohrozujem deti ktoré z nejakého dôvodu nemôžu byť očkované a čo keď sa nájde viac takých matiek ako som ja a teda "zlých matiek". Vraj v príbalovom letáku sú popísane kontraindikácie a než. účinky s ohľadom na výrobcu a oni lekári majú vlastné medicínske. Že som laik a nemôžem erudovane posúdiť a rozhodnúť či by moje dieťa malo byť očkované. Aby som to vysvetlila, malý zle znášal doterajšie očkovania, mal horúčky niekoľko dni, bol apatický ,mal opuchnuté,červené a bolestivé miesta vpichu. Po druhej a tretej dávke mal záchvat neutišitelného plaču a raz skončil s laryngitídou. našťastie sa z toho dostal,ale viac to nechcem zažiť. vraj som príliš precitlivelá a ona môže súdiť len z toho čo som jej ja povedala. Akoby sme neboli na pohotovosti a na druhý deň u nej. Urobila zo mňna totálnu kravu a ešte teraz mi je z toho zle. Musela som sa vyrozprávať - vypísať. Uf.

prevenar
12. jún 2012

@janielka1 pre svoje dieta robis urcite len to najlepsie, je dobre nastudovat si co najviac zakonov a hlavne vzdy pouzivaj DIKTAFON z nahravania maju uplne panicku hrozu. lekar ta nema ziadne pravo "sudid"a "robit z teba kravu" ..informuj o nahravani a nahravaj. ked zacne mimo, upozorni ju,ze ju do toho nic nie je , nech sa stara o seba a svoju robotu, lebo inak podas staznost na nu zriadovatelovi zd. starostlivosti a na dalsie prislusne dalie urady. proste bud totalne, brutalne drza , ine na nich neplati ako som sa mal moznost presvedcit. o svojich dalsich pravnych krokoch ju nemusis informovat, vsetky porusenie zakona pozbieraj a vsetko co sa da posli na vsetky mozne urady.

nase stretnutia su take , ze lekarka place a ma podla mna este zaludocne krce dalsi tyzden ...nie ,ze by som z toho mal nejaku radost , ale ona aj dalsi boli varovani a kto to pochopi az vtedy ked z neho za ziva stiahnem kozu tak budis. kazdy mal moznost vyberu, vybrali si ..tak ja sa zariadim podla toho.

v kazdom pripade vela stastia 🙂

nat28
12. jún 2012

ahojte, dnes dostala moja dcerka prve ockovanie do oboch noziciek a ja si vycitam ze som to lekarke dovolila. Ma zmysel odmietnut preockovanie v 5. mesiaci, ci je to uz teraz zbytocne?

jonas17
12. jún 2012

@nat28 nikdy nie je neskoro, čím skôr prestaneš, tým lepšie, nie?

nat28
12. jún 2012

@jonas17 len aby som jej neposkodila uz aj tymto ockovanim.

jonas17
12. jún 2012

@nat28 šak toto...ale tak zatiaľ má len dve hexy, nie? horšie by bolo, keby si sa spamätala v jej 13 roku 😉 tak držím palce, nech bude všetko dobré....

nat28
12. jún 2012

@jonas17 dostala do oboch noziciek. Ktore vakciny sa spajaju napr s autizmom, nevies?

jonas17
12. jún 2012

@nat28 všetky...pozorne si prečítaj manofovu odpoved, je prvá...
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/odmietli-ste-ockovanie-2/

miskakyska
12. jún 2012

@vefi89 zadubencov,čo žijú svoj svet!?..to si myslela tych čo nezobu manofovi a jeho prenickom z ruky? ..niekedy si po sebe aj prečítaj čo napíšeš...a samozrejme sa tu "VZDELÁVAJ"aj naďalej,nikto Ti to neberie...

prevenar
12. jún 2012

@nat28

odmietnut sa oplati vzdy , samozrejme cim skor, tym lepsie. co sa tyka autizmu a dalsich pliag tak v podstate vsetky prispievaju , niektore viac, niektore menej .. kazda jedna vakcina je kvapkou do pohara a nikto nevie aky velky je "pohar" tvojho dietata a kedy bude ta posledna kvapka ked pretecie.

pred tym nech odmietnes precitaj si aspon 200 alebo 300 poslednych stran. ziskat vela dolezitych informacii a odkazov na dalsie zdroje.

wanda1
12. jún 2012

Omlouvám se, že vám sem jen tak lezu, ale byla bych ráda, kdyby jste mi poradily. Nechci nechat oočkovat svou dcedu hexa vakcínou, ale infanrix ipv + hib. Moje dr. s tím nemá zkušenost a ani neví zda jí sežene. Navíc si ji prý budu muset platit. Ráda bych taky tu verzi 2+1 místo 3+1. První dávku budu nechávat očkovat až v 6 měsících (teď nám je 5 měsíců). Rozhodla jsem se tak proto, že nám naše první dcera v 9-ti měsících umřela na zhoubný nádor na mozečku a nikdo mi do dnes neřekl čím to bylo způsobeno.
Opravdu tuto vakcínu vzp nehradí? A jak postupovat, když chci tu zkrácenou verzi 2+1. Jsem z ČR.
Děkuji za každou odpověď.

jonas17
12. jún 2012

@wanda1 je mi ľúto, čo sa vám stalo...obdivujem tvoju odvahu, že vôbec ideš dalšie dieťa očkovať..či 2, či 3 vakcíny.. 😕 😕 náš stredný dostal cukrovku a odvtedy už žiadne z mojich detí nebude očkované, pokiaľ bude v mojich silách to ovplyvniť...preto ti v otázke neporadím, ja som proti všetkým očkovaniam..

petot
12. jún 2012

@strociatka Práškovú kyselinu askorbovú z DM a od Kulich Pharma. Núdzovo Jamieson cmúľacie.

petot
12. jún 2012

@nat28 Radšej neskoro ako nikdy... Moje prvé dieťa poškodila druhá dávka, druhé dieťa poškodila druhá a najviac tretia. Pritom už pri tretej som váhal, ale presvedčila ma doktorka, že je to veľmi "šetrná" vakcína... Oni im to vo veľkom tlačia do hlavy a lekári to potom opakujú. 😒 A keď je rodič neinformovaný a dôverčivý, odnesú si to deti.

Buď rada, že si začala rozmýšľať už teraz. Môžeš ešte ochrániť dieťa pred ďalšími škodami.

nat28
12. jún 2012

@petot dcerke zacina stupat teplota, ked bude nad 38 co jej mam dat? Som sa tu niekde docitala ze paralen je kontraproduktivny a zhorsuje priebeh. Co je na to dobre pre take male babatko?

petot
12. jún 2012

@nat28 Keď mojim začne stúpať teplota, dávam hneď vitamín C cca 70mg/kg každé 2h. Samozrejme, neodporúča sa ak má niekto poruchy metabolizmu železa/medi, vážne poruchy obličiek alebo deficienciu G6PD. Poď ale radšej do témy

Formy vit. C pozri predposl. kapitolu Príloha - Každodenné úžívanie http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

prevenar
12. jún 2012

@wanda1 myslim,ze ti moze byt uplne jedno akou vakcinou mozno zabijes, alebo zmrzacis vlastne dieta. moja rada je, k tomuto ucelu sa vyborne hodi ako ta prva, tak aj ta druha, hod si korunou ..mozno budes mat "stastie" .

strociatka
12. jún 2012

@petot doteraz som kupovala z lekarne klasicke - celaskon 250g, ale nemam pocit, ze nie je celkom OK, prosim, ak mas linky preposles? aj do IP prosim, moc to pomoze 😉

prevenar
12. jún 2012

@strociatka v kazdej DM vo vitaminovej sekcii najdes 100g praskoveho vit. C. modra, valcova nadobka. zacal by som tam 🙂