Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

fibi
16. sep 2009

je na hexu nejaká horná hranica? Alebo prvá dávka v troch mesiacoch bez diskusie?... Nás to čaká o tri týždne 😒

pitrska
16. sep 2009

No to je presne ono,ja se toho tak bala,ze vetsinou,v ockovani jsou jsou ty latky te choroby,ale kdyz jsem prisla k doktorce tak nam ji dali zdarma,jelikoz mela oslabenou Imunitu,taky jsem koukala jak blazen,ze my mame oslabenou imunitu,a bylo mi zdeleno,dite ketre ji ma oslabenou dostane toto ickovani zdarma....

U vas je to povinne??ale ja mam pocit,ze u nas se o tom spekuluje taky,a to si musite i platit??

lucrezia
16. sep 2009

lenki33 - nie, ešte som sa s dokinou o tom nerozprávala, neviem čo mi na to povie.......viem len, že keď som nedala v porodnici (a ani doteraz) BCG, tak sa na mna pozerala, ako keby mi šibalo a hned som musela podpisovať v karte, že som odmietla, lebo vraj " keby sme chytili TBC, aby vedeli (neviem kto) prečo - pretože malá nebola očkovaná 😨 😨 😨
natashkaa- no ved to, aj ja sa bojím týchto vecí, ale snažím sa na to nemyslieť.....našej susede napr. dieťa po hexe prestalo spávať, normálne v noci poriadne nespí a má to až do teraz a to už má skoro 3 roky 😔 Ale napríklad, moja prvá dcéra má naočkované všetko čo má mať ( vtedy som o rizikách ešte netušila) a nikdy sme nemali nijakú reakciu.....
Po tom, čo som si už všetko prečítala mám vážne strach......Ale neočkovať úplne nič? Aj toho sa trošku bojím...hlavne keď lekári na teba tlačia a začnú Ti rozprávať všeličo, tak človek je potom na vážkach....ach jo.....som z toho na nervy

pitrska
16. sep 2009

Me se doktorka ani neptala zda to chceme ci ne,proste ji objednala a soupla a je to,nic vic,nejsem doktorka a nic takovyho,takze posloucham ji,uz nam dots pomohla tak na ni spoleham,ikdyz bych jako do toho sama od sebe nesla

lucrezia
16. sep 2009

pitrska, aj ja som si donedávna myslela, že čo doktor povie to je sväté a že on to vie najlepsie, ale už si to nemyslím.....
mám pred ich vedomosťami rešpekt, ale skúsenosti ma naučili, že sa treba o veci zaujímať aj samostatne.....a paradoxne, aj názory lekárov sa rôznia, možno že iný lekár by to Tvojmu dieťaťu neodporučil

pastuska
16. sep 2009

Vanish, zaočkovali ho, pretože oni na to prišli až v jeho 7 - mesiaci, keď vlastne som začala dávať mliečne kaše - začali problémy a začal sa kolotoč...ktorý som ale musela vyvolať ja, inak by doteraz nič nevedeli. Celý prvý pol rok som hovorila pediatričke, že určite mu niečo je, ale neviem čo. Ona na to stále, že veď priberá, tak čo chcem (do jedného roka bol kojený, odstavil sa mi sám). Ale som jedla mliečne výrobky, tak ho zrejme stále bolievalo bruško..chuďatko. Nehovoriac o tom, že stále mal zápchy, používali sme stále rektálnu rúrku. Napokon sme skončili na mliečku Neocate, ale to som si teda musela vybojovať všetko, lebo moja dokina počula maximálne o mlieku nutrilon Ha, napríklad o allergy care nevedela nič...no škoda reči. Ale aj na to je malý alergický. Len tu v BR je to jedno, všetky sú také, tak sa mi neoplatí odísť. A už vôbec mi nikto nepovedal, že ho nemám dávať očkovať, keď mu čosi je....ešteže čo.

Tak dneska na mňa sestrička neveriaco vyvalila oči, keď som jej povedala, že očkovať ho nechcem...taký údiv som už dávno nevidela 🙂 A hneď na mňa spustila (tu sú sestričky múdrejšie ako doktorky), že to je verejné ohrozenie, a že očkovanie je povinné..tak som jej povedala - v kľude, s úsmevom - že nech nerozpráva bludy, že ja to mám naštudované, a že či ona mi vie citovať zákon, kde sú jej tvrdenia uvedené...zostala ticho, tak že jej mám podpísať, že som odmietla očkovanie (inak ja som povedala, že to chcem len posunúť do veku, keď pôjde do škôlky), tak som jej povedala, že ja nie som povinná jej nič podpisovať a bolo...tak že mi to zapíše do karty. No to je jej právo, tak nech si zapisuje.
A do toho sa vložila dokina, že jej brat mal ťažké osýpky s následkami pľúcnymi, keď bol dieťa...no jo, akurát že jej brat vlastní v tej istej nemocnici lekáreň...Naša generácia mala osýpky a prežili sme.
Inak som jej povedala, že keďže sú ostatné deti zaočkované, tak Adam asi ťažko dostane osýpky - nemá od koho 🙂 na to mi nemohla tiež nič povedať....takže sme neočkovali, som rada.

Jo a sestrička nemohla pochopiť, že kedy ho preočkujú, že to sa v desiatich rokoch..a ako to bude s malým...tak som jej odpovedala, že dúfam, že dovtedy to zrušia úplne, ako vo vyspelých krajinách... 🙂
Som rada, že sa nehádal so mnou, ale sama povedala, že jej ešte nikto neodmietol, možno v celom BR sa to ešte nestalo, neviem, nepátram po tom 🙂
Ale ja som za exotku odjakživa, najprv som nosila malého vo vaku, potom v manduce, nosí papučky liliputky von - žiadne hrubé a tvrdé a tak...takže zbytočných a nevyžiadaných rád dostávam požehnane, už som si zvykla na všetko 🙂

Inak som písala v inej téme, že lekár, čo je vedľa mojej, očkuje bez opýtania aj nepovinnými vakcínami detičky...a bez informovania mám...to ja len som sa vypytovala kamarátiek, tak som to zistila. Normálne rozmýšľam, či to nemám niekde nahlásiť...lenže nemám dôkazy...a mamičkám to je zrejme jedno, keď sa nepýtali.

Takže deň bol úspešný, dúfam, že to bude ďalej len dobre pokračovať. Držím palce aj ostatným.

vanish1
16. sep 2009

pitrska, ak malo tvoje dieťa oslabenú imunitu, tak by som ju očkovať nedala, aj moja mala a nedostala ani hexu, takže čo lekár, to názor. Človek sa stále spolieha na lekára, až keď sa sám popáli, začne sa o to zaujímať a hľadať info a zistí, že lekár nie je vševed.

etnicka, veľmi dobré odkazy na anglické stránky nájdeš tu, vyber si, čo potrebuješ, podľa zástavky zistíš, v akom jazyku to je, ja by som toho manželovi dala čo najviac http://www.rizikaockovania.sk/zdroje.html

vanish1
16. sep 2009

pastuska ☹

myslím, že si tú návštevu lekárky zvládla perfektne, ja by som možno nebola až taká drzá 🙂 , ale ja som taký typ, hlavne, že si dosiahla, čo si chcela. 🙂

zitaje
16. sep 2009

Pastuska, no fakt super, takyto pristup by som chcela mat aj ja, ja som sa ledva vladala branit, ked ma nasa lekarka zacala presviedcat, ze MMR treba a je to dobra vakcina a nasledky z osypok a mumpsu su horise, nez pripadne neziaduce ucinky MMR a tak - no klasika. Vybojovala som si trapne odlozenie MMR o dva mesiace, a potom mozem bojovat zase.

pastuska
16. sep 2009

Baby, ja som taká odjakživa, že bojujem za "svoje" práva....mám proste takú povahu, manžel by vedel rozprávať...a poniektoré predavačky tiež napríklad 🙂 No aspoň na niečo je to dobré 🙂

Ja som si stále opakovala dokola, že je to moje dieťa a chcem ho mať zdravé...a vlastne, je to moje právo.

vanish1
16. sep 2009

etnicka, práve som si prečítala v inej téme, čím ste si prešli ☹ , ak jazva po BCG vakcíne nie je stále zahojená, tak sa očkovať nesmie! a pri tých problémoch, ktoré máte.... ako môže doktorka trvať na očkovaní dieťaťa, ktoré nie je zdravé? asi je jej to jedno

etnicka
16. sep 2009

vanish pisala som do ankety neziaducich ucinkov na vakciny tuto na koniku, nechcem sa opakovat.

natashkaa
16. sep 2009

baby odmietla niektora haxavakcinu?

patrac
16. sep 2009

@pitrska: tak ako ty rozmysla 99% obyvatelstva, co vyhovuje urcitym skupinam, ktory na tom dobre zarabaju a dokonca 2x, prvy krat na vakcine a druhy krat napr. na inzulite ked tvoje dieta dostane diabetes. Aj v tejto diskusii najdes vela odkazov na dokazy proti ockovaniu a celkovo na webe ich je este omnoho viac, napriklad :

http://regeneracnecentrum.sk/clanky/2009/07/nov...

patrac
16. sep 2009

@natashkaa: nie som sice baba 😉 , ale my sme odmietli VSETKY vakciny, bohuzial okrem BCG ktorej manzelka nevedela zabranit v porodnici...

pitrska
16. sep 2009

Patrac???fakt???oou ja bych nemohla ja bych se bala

dominikuska
16. sep 2009

nas caka ockovanie o mesiac a uz teraz mam strach, ked som povedala lekarke ze ho chcem ockovat co najneskor tak pozrela na mna ci mi sibe, a ked mi odporucila zaockovat ho proti rotavirusom a ja som jej povedala ze to nechcem, tak mi zacala rozpravat o tom, ze si musim proste nasetrit na tu vakcinu, lebo maly ju potrebuje 😠 . A vysvetlenie ze o peniaze tam nejde ale ide mi predovstkym o zdravie maleho. Niektori lekari priam neznasaju ked mame informacie o skodlivosti ockovania. Mna len lekarka odbije ze mam strcit hned malemu cipok do zadku a necakat ani na teplotu. 😠 😠 😠 dufam,ze postupom casu bude stale viac a viac takych mamiciek ako je na tej stranke a budu bojovat za odmietnutie ockovania

patrac
16. sep 2009

@pitreska: vsak o to im ide, aby sa vsetci bali. Pozri si moje starsie prispevky a zistis, ze sa nie je coho bat. Statisticky je vacsia sanca ze sa nase deti zrania pri uraze ... a to nehovorim o tom, ze prave ockovane deti ochoreju ... som presvadceny ze prave ockovanim sa udrziava napr. Cierny kasel, ktory by sme uz davno nepozali. Kebyze sa ockujem proti moru, tak som si isty ze ho tu stale mame....

vanish1
16. sep 2009

natashka, my sme odmietli tretiu

lucrezia
16. sep 2009

kočky, prosím Vás, niektorá tu spomínala, že jej dieťa sa strhávalo zo sna a preto jej neurolog neodporučil očkovanie, že očkovala myslím, až v 9-tich mesiacoch?
ktorá z Vás to bola? potrebovala by som o tom trochu info.
dakujem

denduska
16. sep 2009

no to chcem aj ja, moja mala nespi poriadne skoro vobec a v noci stale place zo sna....v zivote prespala asi 3 noci bez placu ☹ a nemyslim si ze ju cez den terorizujem aby nevedela zaspat 😒

etnicka
16. sep 2009

vanish, ja pisem velmi pomaly 😅

natashkaa
16. sep 2009

petrac

napisala som Ti IP

petot
16. sep 2009

natashka: Povedz doktorke, že si to potrebuješ premyslieť, a že najbližší mesiac nech s vami na očkovanie neráta. Vakcínu má v chladničke, nič sa nedeje. Za mesiac si čo-to naštuduješ a budeš lepšie vedieť, či očkovať budete alebo nie.

Prednáška pani Petek-Dimmer je aj s titulkami tu: http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#Anita

petot
16. sep 2009

pastuska: V dnešnej dobe sa človek naozaj musí starať sám o seba. Je veľa ľudí/inštitúcií, ktorí by Ti radi hovorili, čo máš robiť, ale nikto nechce niesť zodpovednosť za prípadné následky. Lekári sú dobre podchytení farmaceutmi a vzdelávaní sú len "správnymi" informáciami. Takže je dobré poznať ich názor, najlepšie hneď viacerých, ale nedá sa prijímať bez rozmyslu všetko, čo povedia. Niekedy majú práve o najdôležitejších otázkach rozporuplné, alebo priamo nesprávne názory.

pitrska: My nášho najmenšieho tiež neočkujeme, ustriehli sme aj BCG.

fibi: Neviem o hornej hranici. Napríklad keď má dieťa komplikácie z BCG, tak sa hexa posúva aj na 6-7 mesiacov, jednoducho kým nie je dokonale zahojená jazva, ďalšie vakcíny sa nesmú dávať.

etnicka
16. sep 2009

natashkaa - moj manzel nie je ockovany myslim proti nicomu a az na astmu, ktora mu vlastne presla, ked sme sa prestahovali na vidiek, je uplne zdravy 🙂 v detstve prekonal ovcie kiahne a mali pokojny priebeh, na rozdiel odo mna, co som ich dostala ako 24 rocna a myslela som, ze umieram 😒 a to som zaockovana, samozrejme...

martinka1981
16. sep 2009

Natashkaa my sme odmietli teraz nedavno Hexu a vlastne všetko 🙂

sasulec
16. sep 2009

baby pocula som,ze nove ockovanie na kiahne sposobilo u deti cukrovku,viete o tom nieco? povedala to doktorka,pediatricka 😒

zitaje
16. sep 2009

Etnicka, si si ista, ze si zaockovana? Ved prosti kiahniam sa ockuje len teraz, to je podla mna nova vakcina. Alebo si to myslela tak, ze si zaockovana proti kadecomu?