Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jarka007
18. sep 2009

erika dik za video, pamatam sa ked si ho spominala. a ide teda niekedy teraz na arte ? mozno ho najdem aj v nemcine, kedze islo na arte.
a zo SR a doktormi mame tiez cerstve skusenosti. Najmensi mal 40ky horucky na SR, tak ma prehovorili na navstevu nemocnice, samozrejme po znamosti, ako inak ;). Cely cas som bola v panike, ze sa spytaju na ockovanie a potom mi ho zoberu. nastastie sa tak nestalo, lebo doktorka sa stihla po par sekundach urazit a vypochodovala z ordinacie. Mali sme ine nazory na to, co sa povazuje za vysoku horucku, takze si ani neviem predstavit, ako by sa tvarila, keby vedela, ze je neockovany.
A prajem Vam vsetkym "odporcom", aby ste boli silne.

erikasadek
18. sep 2009

slubujem prelozim..podla minut , stoji zato.. 😉

jarka ahoj.. aj ty mas tie skusenosti , ako vidim , ako ja len tie najpozitivnejsie so slovenskym zdravotnictvom.. 😠 😀

erikasadek
18. sep 2009

http://sathyadas2.blogspot.com/2009/03/silence-...
takze zaciname, prv video pojdeme postupne;..

POSLEDNYCH 20 rokovsa zjavuje coraz casty java velmi obavajujuc vo vyspelych krajinach..
hned po vakcinacii sa objavuju a hromadia neurologicke poruchya napriek stupajucim pripadom je stale ticho!!!

ten chlapec je s dvijcat (pre vysvetlenie) a tak ma od narodenia problem s pohybom ako ukazuje matka..
hned po vakcine ROR teda MMR po slovensky 😉
zacal kricat, 24hodin, s 24 hodin den noc aa ako 2 a pol rocny bol diagnostikovany ako tazky autista..
matka hovori , ze kao rodic predsa viem ake bolo moje dieta pred vakcinou a po..

teraz rozprava pediatricka...
ako rodic vieme ake bolo nase dieta pred apotom
mercur problem;
hlinik, problem a 3 zive vakciny, problem tak preco tento problem neriesit...!!!
a ked este najdete v jednom meste a v kupalisku deti, s tou istou diagnozou a tou istou story, ockovania.. tak ano niekde je problem..

vyberte si vreckovky ja placem stale, ked to vidim.;
alexis 2 roky!!!!
v jedne den 6 vakcin naraz!!!!!!
a pozrite sa neho teraz ma encefalitidu.; co je zapal mozgovych blan podla mna;. 😉 😉
bez vysvetlenia, ako j emozne, ako ju dostal..

barbara fischer prezidentka, ......
hlavna autorita zdravai tvrdi ze je dobre ockovbata treba v tom pokracovat..
ale ked s apozriem ekolko ockujeme, dame priklad..
48 podani
14 vakcin to vsetko do jedneho roka!!!!!!!!!
a snazia s anam povedat ze je dobre vela ockovat!!!!!
za posledne stvrt rocie sme zdvojnasobili ockovanie..

dvaja vedci , genetic a biochemik, velmi uznavany.. 😉
ukazuju flakon a hovoria aky je nebezpecny; ako nici oblicke nervovu sustavu toxicita rozvoja a reprodukcie neurologicke problemy co sposobuje autizmus
extremne toxicke!!!!!!!!!!!!!

ukazuju vakcini , akzda ho obsahuje... a najhorsie je na tom chripkova vakcina..
a pri tom sa odporuca detom a tehotnym zenam..

je dolezit evediet , ze sa nepridava az na konci vyroby, ale pri kazdej etape vyroby..a preco; kvoli hygiene.. neexistuje fabrika ktora by bola tak sterilna!!!!!!

treba to zastavit , on sam pracoval 30 rokov a co s atyka vakcin nevedel ze ich obsahuju.; nepislao s ato..a tym ani vel alekarov o tom nevie..

PEdiatri;..

1-6 deti su diagnostikovanea sproblemom developme a 1 166 je diagnostikovan ekao autista...
je to novy problem dokonca aj ucitelia, co maju za sebou prax 30 rokov si vsimli velku zmenu nepoznanu predtym...

pred kongresom.. v roku 2001
bol proces a tak sa tam pytal aodpoveda..
od roku 1929 nebol mercure nikdy testovany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpoved prd kongresom.;
a tak ako mozte teraz tvrdit ze , nie je mozne dokazat , ze to sposobuje mercure lkedze uz nikdy nebol testovany ci sposobuje neake ujmy n azdravy.;

ako je mozne ze to pichte ludom detom denne a nebol nikdy urobena, lekarska studia, ale ,n tvrdite opak..
* a hlavne ze nie je skodlivy!!! ako!!!

pariz..YVES
vakcinovany na hepatitidu A tera zv dospelosti kvoli praci..
vysledok
neurologickadegenerativna svalova choroba...

nielen mercure ae aj hlinik je problemova latka vo vakcinach..

koniec terajsieho videa, dalsie neskor..
ak su chyby prepacte pisem velmi rychlo..preds alen mam dve deti a vyuzivam len volnu chvyklu.
tak ma nezaveste na okienko jazykove..proisim..

patrac
18. sep 2009

super, dakujeme Erika, da sa to precitat 😵

erikasadek
18. sep 2009

tak si to aj pozri. ak nestihnem dnes, tak zajtra dam drujhe video a postupne vsetko dobre??
ale pozrite si to.. 😉

sasulec
18. sep 2009

tak mozte mi prosim zhrnut,kt.ockovania by ste dali,resp. su povinne a kt.vobec nie a netreba ich vobec.. 😒

josefa
18. sep 2009

erika diky za odkaz, koukam ted na to, jsem se tu dyl nekoukala a stalo za to dnes nahlednout

martinka1981
18. sep 2009

Erika si super 😉 .....velmi si to važime..... 🙂

erikasadek
18. sep 2009

no, neveim, ale zajtra slubujem bude druha cast pokial je zaujem..
, nie ze budem hodinu nad tym sediet , pre nic..
ale hlavne ze sa vam to paci...

a hlavne nikto nemoze povedat ze su tam zastupci alternativnej mediciny.. 😠
ale najlepsi odbornici na svete.;

mywiel
18. sep 2009

Ja som dala len tetanus a dam este obrnu a nic iné, ale ja zijem v zahranici a tu nie je nic povinné.

tynushqa
18. sep 2009

Ahojte, chcem sa opytat ci sa niekto venoval aj problemu, ked uz je dieta teda zaockovane /malinkej pocas nasej nevedomosti bola zaockovana TBC a 2x hexa vakcina ☹ /, a chceme tie toxicke latky aspon ciastocne dostat z tela von ako ste to riesili, homeopatmi? Zaujima ma to lebo som uz o takom niecom pocula.
Dakujem

jaja1118
18. sep 2009

ahojte.
citam Vas uz par dni a rovnaky nazor na ockovanie mam uz par mesiacov....
aj ked v hodine dvanastej som rada,ze sa mi otvorili oci.....
dakujem,ze Vas tu je viac skusenejsich a ze sa nemusim bat ist do neockovania nasej malej prineznicky....
dakujem za prispevok -kosicanka str.161-do teraz som premyslala nad tym, ako ujdem z nemocnice skor,ako mi budu chciet malu zaockovat.......
este raz dakujem za fantasticke prispevky....
jaja

olivova
18. sep 2009

a bavite sa tu stale o malych detoch...Mam uz 9rocnu dceru a o dva roky ju caka ockovanie - tusim to iste ako mmr + tuberkuloza. Je mozne, ze neziaduce ucinky sa mozu prejavit aj u nej v takomto veku, ak doteraz neboli (nastastie)? Tiez uvazujem, ze by som ju ockovat uz nedala...

olivova
18. sep 2009

aha a este som zabudla - mala som byt preockovana uz pred 3-ma rokmi proti tetanu, zatial som sa nedostavila, neviem, ci ste to tu rozoberali, co sa stane ak nepojdem? aka je pravdepodobnost, ze tetanus dostanem?

dankakk
18. sep 2009

ahoj olivova... ja este pred dvoma rokmi som nabehla k dr., ze ci ma teda netreba preockovat proti tetanu? 😅 ze to ma cas este. no chvalabohu som si cosi precitala na nete a uz som to viac nespominala... no a teraz ma zas prepadla nadcha riadna (samozrejme nasadene ATB bez nejakeho vysetrenia...) a nahodou, nezavisle od seba, mi sestricka v jednej miestnosti spomenula ockovanie, ze uz je cas, a dr. v ordiancii, ze po prelieceni mam prist na preockovanie.... no urcite! nejdem! a ked tam pachnem znovu, tak len ked budem chora - to ockovat nesmu, lebo je oslabena imunita... a tu ja mam oslabenu dost ...

a myslim, ze bol taky pripad, kedy preockovali chalana cca vo veku tvojej dcery a mal z toho cukrovku... bolo to aj v TN.... asi pred 2mesiacmi....

vanish1
18. sep 2009

olivova, skús si niečo popozerať, napr. toto (nájdi si konkrétnu vakcínu) http://www.rizikaockovania.sk/dok.html

tynushga, pani Petek v tej prednáške hovorila, že nikdy sa telo nedokáže zbaviť toxických látok, dajú sa iba čiastočne odstrániť a áno, ona myslím spomínala homeopatiu, ale ja by som do toho nešla (mám nato vl. názor), naša malá má tie vakcíny ako tvoja a veľmi , veľmi to ľutujem, že som o rizikách nevedela skôr... ☹ Mne damián odporúčal antioxidanty, možno by si sa mohla spýtať jeho www.badatel.sk

martina46, aj ja som si objednala to céčko, čo ty, nevedela som, že je to prášok 😅 ako ho rozrábaš? dáš do trošky vody?

mywiel
18. sep 2009

tanusqua skuseny homeopat vie predpisat drenaze tych vakcin v homeo pripravkoch ale neviem ci na Slov. je to tiez, nas vzdy zaockuje a hned predpise drenaz tej danej vakciny.

hanam
18. sep 2009

a homeopatia...nie je sama o sebe toxicka...ved mnohe pripravky su riedene chemikalie alebo jedovate rastliny 😨

mywiel
18. sep 2009

Nie je moja mama je lekarnik a homeo je mozné podat aj tehotnym aj novorodencom nema vedlajsie ucinky, ked si nieco o nej nastudujes, uvidis ze ta latka tam uz nie je len odraz tej latky, odtlacok, nemas sa coho bat to mi ver. 😉 🙂

mywiel
18. sep 2009

Chemikalie to nie su len prirodné veci, to vysoké riedenie je tam na to ak poznas princim cinskej mediciny, rovnaké sa lieci rovnakym, cize ked ta ustipne vcela poda sa riedeny vceli jed v homeopatii.

hanam
18. sep 2009

a tie riedenia 5CH, 10CH atd...su asi kolko mg/L alebo µg/L alebo ng/L? Chcela by som vediet hladinu ich toxicity ak sa teda pripravuju s toxickej latky...napr. tie co obsahuju med alebo iny kov...alebo hoci aj zlozku jedu co ja viem ricinus?

bobulle
18. sep 2009

Ahojky,
občas sem píšu...
mám dotaz.... Klárce odsunuli očkování o cca 3 měs., pak nám došla pozvánka (na 4. hexu), mezi tím jsem ale u alergoložky domluvila imunologické testy, takže naše pediatrička nám chtě nechtě (se skřípáním zubů) posunula očkování hexy i infarixu....
jenže, mezi tím jsme Klárce zjistili boreliozu.... 😔
Ptala jsem se Dr. co by se stalo, kdyby jsme zaočkovali... a ona na to, že vůbec nic 😨že by se vůbec nic nestalo... 😠
Co vy na to??????

Jo a nevíte jak s očkováním dál? Kdy nejdřív může zaočkovat???
Snažíme se očkování posunou, moc se ho bojím... (už jsem sem dřív psala, že Klárka měla špatnou reakci na 3. hexu) 😔
díky...

mywiel
18. sep 2009

Cim vyssie riedenie tym zabera pomalsie ale vydrzi posobit v organizme dlhsie a naopak cim nizsie riedenie tym zabera rychlo okamzite ale v tele dlho neostane ako napr. pri ustipnuti tej vcely potrebujes nieco rychlo a jednorazovo. Je to komplikovanejsie moja mama to studovala a to sa vysvetlit takto neda ona ma toho fascikle... 😀 😅 Kym urobis diplom tak je co sa ucit a pritom je pharmaceut uz davno. 😉

hanam
18. sep 2009

mywiel ty vyuzivas homeopatiu? a sa ti osvedcila?

mywiel
18. sep 2009

Vzdy 😉 liecime tym aj kone a macky a tie o tom nevedia nic a zabera to aj im 😀 ale v zahranici je to tu bezné, napriek tomu ze mama je magistra lieky mi radi ako poslednu moznost vzdy, a o ockovani ani nehovorim. 😉 Tak ja uz idem pekny vecer. 😉

tynushqa
18. sep 2009

Dakujem za prispevky,
viem ze to svinstvo z tela uz nedostanem uplne prec, ale chcela by som aspon ciastocne, aby z toho casom nebolo nieco vacsie, malinka je v poriadku, Chvala Bohu ! Skusim sa skontaktovat s nejakym homeopatom. Nema niekto niekoho z BA? 😉
Inak ja homeopatii verim na 100%, liecime si tak hlavne chripku, sice musim povedat ze pri alergii na pel sa mi velmi neosvedcila... 😉 ale mala pri chripke bola za dva dni ok

petot
18. sep 2009

Očkovanie môže zmrzačiť alebo zabiť v každom veku.

Vanish1: To boli teda perly od našich očkovacích hláv najpomazanejších! "Detský imunitný systém je ešte naivný, tak rýchlo zaočkovať..." To hej, treba imunitný systém včas úplne rozbiť, aby sa nikdy nenaučil fungovať efektívne.

Chorý človek = dobrý človek (pacient = zákazník). Zdravý človek = ušlý zisk. 🙄
Nebojte sa byť chorľaví, naše antibiotiká tu budú vždy pre vás. Spravil sa ekzémik? Máme plnú skriňu mastičiek. Ste trochu nervózni? Zle spíte? Plačete? Na všetko máme liek.

Detičky, vezmite si naše vakcíny. Sú výborné, tá opička v klietke sa tak pekne usmievala keď jej semenníky papal chutný vírus, otvorte pusu, sirupček je ružový a sladký.

A teraz včelička, trochu to pichne, nebojte sa, ortuť a hliník ešte nikomu neuškodili, len trochu ohlúpnete, budú z vás šťastní a poslušní občania.

natashkaa
18. sep 2009

Mozem otazku? Niekto tu spominal, ze v inych krajinach je ockovanie dobrovolne konkretne ze v anglicku sa povinne neockuje uz 100 rokov. No a dnes som si pisala s kamoskou z UK a vraj ockuju normalne im chodia predvolania jej maly ma len tri mesiace a uz ma za sebou 8 vakcin!!!! tak ako to je?

petot
18. sep 2009

A smutné je, že bežní lekári sú tak presvedčení, ako očkovaním deťom pomáhajú, že trpia autocenzúrou ohľadom akýchkoľvek negatívnych následkov.

natashkaa: V UK je očkovanie dobrovoľné. Je samozrejme otázka, či to všetci rodičia vedia. Dostanú predvolanie, prídu, nechajú dieťa zaočkovať, lebo si myslia, že je to povinné. V skutočnosti povinné nie je.

Aj keď totalita v UK rozprestiera chápadlá a teraz je silný lobbing za šikanovanie detí, ktoré neboli očkované proti osýpkam, v zmysle nepustiť ich do školy (hm, koho by tam už len ohrozovali, keď sú predsa všetci chránení vakcínou, všakáno). Rozumiete, kvôli trápnym osýpkam. Úrady navyše nechcú ani počuť o monovakícne (iba osýpky) a nasilu tlačia MMR. Veď 2 zbytočné vakcíny navyše, komu by to prekážalo...

8 vakcín za prvé 3 mesiace, to je v podstate aj aktuálny stav na Slovensku (BCG, hexa, Prevnar).

petot
18. sep 2009

Dokonca si myslím, že aj ten pamflet, ktorý spomínala Vanish, pravdepodobne písali autori v dobrej viere. Ak nie všetci, tak iste väčšina.

Ak je niekto presvedčený, aké je očkovanie prospešné, nech si očkuje seba a svoje deti. Problém začína, keď chce svoje presvedčenie nasilu nanucovať ostatným (viz "povinné" očkovanie). A keď vakcína niekoho zmrzačí alebo zabije, tak to je náhoda a vakcína to určite nespravila.