Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denisocka
25. mar 2010

a čo mam povedať ja? za par mesiacov rodím a idem inde,ako pri malom.takm sme na TBC došli o 11dni po narodení, a tu očkuju 4.den

vodicka75
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tin007
25. mar 2010

alenk, denisocka, v porodnici poviete, ze ockovanie proti tbc budete riesit s pediatrom dietata, odporucam nechat si velkymi pismenami na kartu dietata neockovat a pripadne nenechat dieta odnasat same na ziadne vysetrenia. no a potom to riesit s pediatrom.

vodicka75
25. mar 2010

alenk: to zavisi od MZ SR, ci akceptuje pripomienku a vyhovie jej, alebo budu vymyslat s tym, ze povinne ocko. budu chciet mat v zakone, to by musel schvalit parlament...

denisocka
25. mar 2010

a netrebna to nejak ešte pred porodom riešiť,nejak to napísať na papier,nejaku žiadosť a dať do karty? alebo detskej lekárke na porodnici? mam kus strach čo to bude, lebo vravím,predtým sme došli na očko o 11dni , a tu v inej nemocke mame aj rooming aj to očkovanie na 4den

denisocka
25. mar 2010

denduška -

a ty ako? ako teraz s krpcom,budeš očkovať,či neočkovať vôbec?

divoska
25. mar 2010

ja im to mienim oznamit tak dorazne a pisomne ze ak by to skusili tak niekomu asi hlavu odrezem

denisocka
25. mar 2010

maš to už aj nejak sformulovane? napíš do IP

denduska
25. mar 2010

denis, vies co, citam tu knihu od Buchwalda a este moj muz si teraz doniesol jednu inu Veda bez skrupuli, tam je tiez o ockovani, a mozem ti povedat ze som sa skoro povracala, namojdusu 😝 ZIADNE ockovanie v nasej rodine uz nebude, zaplatim kazdemu aku pokutu bude chciet, len nech nas necha na pokoji 🙄

co sa tyka tbc, tak ja sa spolieham na to ze v porodnici kde budem, sa moj muz pozna s lekarkou z novorodencov, ktora robi aj vizity, inak strasne zlatou zenou, tak to s nou vybavi aj dohliadne na to, nech tam jasne zaznacia neockovat a nech ma hlavne ani nikto nemoralizuje ze si zabijam dieta, lebo ja ked chcem, viem byt velmi hnusna. normalne je vo mne cim dalej tym vacsi hnev na to vsetko 😠 by som strielala 😠

denisocka
25. mar 2010

ja už ani nič nečítam,ked mi je blbo,pozriem si predašku a mam zas dosť .
kolko je vlastne teraz ta pokuta ? a to vôbec nedate na nič,ani hexa ani nič?

martina46 sa dlho neukazala,by ma zaujímalo ako ona s Kamilkou pokračuje

denduska
25. mar 2010

denis, myslim ze pokuta "stagnuje" zatial na tych 332 eur ci kolko za vsetky ockovania. opravte ma niekto ak mate aktualne info. Nedame nic, aspon zatial to urcite riesit nebudem, ak by som nejakym zazrakom rozmyslala predsa len nad ockovanim, tak urcite nie vo forme hexy...ale to je dalekoooo...este rodit mi najprv treba 😀

ozaj, ta ty si si ne taku paradnu fotku nahodila, kocica 😎

cora73
25. mar 2010

Vakcina Rotarix nakazena !

Ku-vy,co to pichaju nasim detom!

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10350

denduska
25. mar 2010

cora teraz ma napadlo, ako mi suseda vravela ze jej znama dala ockovat proti rotavirusu, zacvakala samozrejme 63 eur ci kolko to stoji a maly ako to prehltol, tak sa povracal 😅 a vsetko von... sorry ale ja som sa zacala smiat, tomu vravim, bozi zasah..

denisocka
25. mar 2010

denusška,ja som mala boži zasah,ked som doniesla PREVENAR z lekárne a nechala na poličke týžden a den prd očkovaním som si uvedomila,že by mal byť v ladničke. No a aj tak som bola natolko sprosta a vylakana primarom z detskeho , 🙄 🙄 ktory ma oziapal pri zapale stred.ucha ako najhoršiu mať,že nemame prevenar - aj ked nebol povinný,ale spadala som do skupiny ho mať zadara , tak aj tak som nakoniec ukecala dokynu a dala mi recept na druhy čerstvy 🙄

ináč, hej-fotku som si dala taku sexi, ked už teraz to pojde dole kopcom 😀

cora73
25. mar 2010

Denduska,moj maly to nevyvracal..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nellina
25. mar 2010

baby je mi z toho do placu ☹ ach kde to zijeme..., pripadam si ak v matrixe 🙂

cora73
25. mar 2010

Parada,a zatial ho zrusili iba v USA,ostatne "rozvojove" krajiny ho uzivat mozu..svinstvo!
verim tomu,ze u nas su URCITE tie neskodne vakciny,ak sa vobec k tomu "niekto" vyjadri... a pichat sa bude nadalej...
je mi na vracanie,bohvie,ci moj maly nema tie neustale problemy s bruskom z tejto vakciny,ked uz aj v Angicku pozorovali u deti gastro problemy,nehovoriac o umrtiach v USA.. 😠 😠 😠

pifina
25. mar 2010

babky, pozeram tuto vasu diskusiu a neda mi nezapojit sa - dnes mi dosiel mailom zaujimavy clanok

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/b...

akoze cakala som, ze je to svinstvo, ale ze az take, to teda nie ☹

cora73
25. mar 2010

pifina,najhorsie na tom je,ze je to neuveritelne,a preto tomu ludia vacsinou neveria..ale co my vieme,ako o nas uvazuju ti "mocni"...Na jednej strane strane sa Gates angazuje v dobrocinnosti a na druhej povazuje za spravne znizit populaciu...Ano,je nas vela,ale kto ma pravo ukazat prstom na teba,ze ty uz nebudes zit...Takto to robia elegantnejsie,nemozeme mat deti,pocet neplodnych parov neustale stupa,hlavne medzi strednou vrstvou,ktora poctivo dava ockovat seba a svoje deti,pretoze ma strach z chorob..Nas nemusia do ockovania nahanat ako Ro--v... (Teda v tejto teme asi ano) 😀

divoska
25. mar 2010

ja som to citala ale pripadalo mi to prilis nepodlozene faktami aby som to zverejnovala.
denisocka nemam to sformulovane, ale asi im to napisem s porodnym planom, respektive pri prijme alebo hocikedy ked bude prilezitost.

tin007
25. mar 2010

http://primar.sme.sk/c/5296250/tuberkulozy-ubud...

Pokial viem, tak minister Rasi sa vyjadril, ze preockovanie v 11. roku mozno povazovat de facto za zrusene (ale de jure este nie, prave kvoli vyhlaske) a tu citam takyto clanok, ze SA uvazuje. Nechapem kto dal info do SITA. 😒

alenk
26. mar 2010

ja osobne som videla rozhovor s hovorkynou fnsp bratislava o tom zruseni preockovania, alebo si to uz pletiem s niecim inym.

tin007
26. mar 2010

alenk ja som videla zaznam (cast) z tlacovky, kde bol rasi, preto nechapem ten clanok, pretoze o tom zruseni preockovania hovoril min. pred mesiacom

pifina
26. mar 2010

cora73, vela veci je neuveritelnych, a predsa sa deju ☹ ako aj s prasacou chripkou, ved bol okolo toho taky osial, ze by si clovek mohol mysliet, ze je to fakt vazne ... a nakoniec to cele nejak upadlo do zabudnutia ... a kopec ludi zaockovanych vakcinami, co ani nestihli byt poriadne otestovane ... normalne mam niekedy chut vystahovat sa na opusteny ostrov a v klude si zit svoj zivot ...

cora73
26. mar 2010

v minulo tyzdennom Plus7dni bol clanok o tom,ako nejaky dr sa vyjadroval o prasacej chripke a ak by mal znamu tehotnu,tak by jej to ockovanie doporucil...tak som sa nasrala.. 😠 😠 😠 ale viac pikosiek tam bolo,kde si vyslovene odporoval..

denisocka
26. mar 2010

možno keby mal ten dr.tehotnu svoju ženu,tak by držal pysk

cora73
26. mar 2010

😀 😀 😀

alenk
26. mar 2010

no to je vec co mna poburila ked sa nakupili tie vakciny, ze odporucaju tehotnym. akoze mne v tej chvili rozum zastal, tehotnu ockovat, len tak... a ked si predstavim kolko tehotnych sa naozaj zaockovat dalo... fuj, ja by som niektorych lekarov bila, zaradom, aj vladnych cinitelov, az by plakali jak male deti 😉