Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
27. sep 2012

@petot 😝

duplicka
27. sep 2012

@prevenar @manof @petot ahojte , neporadite mi, neviem to nikde najst, pisala sem nejaka babicka,ze ma vnucku s leukemiou , chcela by som si rpecitat jej prispevok,ale netusim kde to bolo a kedy, snorim a snorim a nic 😔

integrator
27. sep 2012

@duplicka
jej príspevok ti nenájdem, ale toto je ich stránka:
http://simonka.webnode.sk/

integrator
27. sep 2012

rozhodol som sa použiť dnešnú techniku na šírenie informácií.
Každému novému ktorý sem príde môžete dať túto emailovú adresu:
vakcina@azet.sk
Stačí poslať mail na túto adresu a príde vám odpoveď s linkami na rôzne weby, videá, knihy...

Na túto adresu posielajte aj návrhy na rôzne linky. Ja to potom zaktualizujem.
Snažil som sa zhrnúť najdôležitejší obsah.

duplicka
27. sep 2012

@integrator dakujem a nevies jej meno tuto na mk, myslim tu babicku

petah82
28. sep 2012

@duplicka odkaz na web ti dal @integrator spravny. Tu asi na strane 1336 pribeh zacina a na dalsich stranach pokracuje. vola sa @irenkask

hajanka
28. sep 2012

@nikimax "čo v takom prípade, ked dieťa vyfasuje po povinnom očkovaní vážne nežiadúce účinky? ( ako sú uvedené v príb. letáku) Kto má v takomto prípade zodpovednosť za poškodenie zdravia dieťatka?Samozrejme, že poučenie o rizikách žiadne nebolo, inak by sme nedali očkovať, keby sme vedeli čo sa stane!"

Podla mojho nazoru,
V prvom rade je to chyba lekarky.
Lekar ma zakonnu povinnost pred kazdy zdr. ukonom, aj pred ockovanim, rodica nalezite poucit, o vsetkych pozitivach a zaroven aj negativach a neziaducich ucikoch lieku, zakroku, ci ockovania a vyziadat si informovany suhlas. Aj napriek tomu to len maloktory lekar robi/dodrziava 😖

Lekarka porusila Zákon č. 576/2004 § 6 o pouceni a informovanom suhlase, kedy vas bez vasho vyzvania pred ockovanim nalezite nepoucila o vsetkych moznych rizikach, nasledkoch..... vyssie uvedeny zakon a paragraf hovori:

(1) Ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný informovať o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti.
(2) Ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný poskytnúť poučenie zrozumiteľne, ohľaduplne, bez nátlaku, s možnosťou a dostatočným časom slobodne sa rozhodnúť pre informovaný súhlas a primerane rozumovej a vôľovej vyspelosti a zdravotnému stavu osoby, ktorú má poučiť.
(4) Informovaný súhlas je preukázateľný súhlas s poskytnutím zdravotnej starostlivosti, ktorému predchádzalo poučenie podľa tohto zákona. Informovaný súhlas je aj taký preukázateľný súhlas s poskytnutím zdravotnej starostlivosti, ktorému predchádzalo odmietnutie poučenia, ak v tomto zákone nie je ustanovené inak.

Vy ste suhlas dali, aj ked tomu nepredchadzalo poucenie, ani ste to poucenie nedomietli, neboli ste informovani vobec a nedostali ste dostatok casu na rozmyslenie (lekarka porusila zakon, mate pravo sa stazovat na UDZS).

Zaroven, lekarka (predpokadam) dieta bezprostredne pred ockovanim riadne nevysetrila a neposudila zdravotne kontraindikacie podla pribaloveho letaka vakciny a to je dalsi dovod na podanie podnetu na UDZS.
Dalsim dovod na podanie podnetu je aj to, ze lekarka bez vyzvania nepredlozila pisomnu pribalovu informaciu vakciny PRED ockovanim, co jej prikazuje Zakon c. 545/2006 Z.z. o liekoch a zdravotnickych pomockach v § 25 ods. 11 -

(11) Ak sa imunobiologický liek podáva pacientovi v zdravotníckom zariadení, písomnú informáciu pre
používateľov poskytne pacientovi alebo jeho zákonnému zástupcovi bez vyzvania ošetrujúci lekár ešte
pred podaním imunobiologického lieku.

Lekarka je povinna UDZS dokazat, ze zakonny zastupca - rodic, bol pouceny v sulade so zakonmi. To znamena, ze musi mat vas podpis o pouceni, ak taky podpis nema, ma velky problem.
KTORY lekar si pred ockovanim ziada podpisat informovany suhlas o poskytnuti poucenia????? pochybujem, ze taky existuje 😖
oni si blbci podpis ziadaju len ked odmietate, vtedy sa chranit musia 😀 vtedy "poznaju" vsetky zakony 🙂
ale ked ockuju tak si podpis so suhlasom podania vakciny nepytaju, na ich skodu 😉 oni si myslia, ze AK vobec dieta utrpi nejaky vedl. ucinok vakciny, tak bud rodicov presvedcia o tom, ze to nie je pravda, ze to nie je reakcia na vakcinu, ze to nema nijaky suvis, alebo uz ked to vobec aj priznaju, tak hodia vinu na vas, ze ste s tym suhlasili, AVSAK nemaju ziadny dokaz o tom ze ste suhlasili.

nikimax
28. sep 2012

@hajanka Takto by to malo byť v ideálnom prípade, lenže doktori sa navzájom nepotápajú!! Na UDZS sú doktori, a ked prejednávajú prípad (ako náš) držia s prešetrovaným doktorom a hľadajú cestičku ako ho očistiť od zodpovednosti....Ked nám z UDZS poslali, že lekárka tvrdila, že nás poučila a súhlas sme dali tým, že bol rodič v ordinácií !!! 😠 😕 Ani nevedela ktorý rodič tam bol....nevadí...takže žiadne porušenie zákona, len nedostatky v dokumentácií.....Najskôr "skonštatovali" tak od stola, že to poškodenie vôbec nesúvisí s očkovaním, pritom to tam mali potvrdené na papieri 😠 Brali do úvahy len tvrdenia(!) lekárky. Ked sme podali sťažnosť na dohľad nad dohľadom na postup, napísali to, že nikto nepochybil, v podstate, že naše dieťa bolo poškodené úplne legálne a v súlade so všetkými zákonmi. Imunologické hľadisko (prevenar+priorix) nikto neskúmal, vraj oni môžu prizvať len konzultanta-pediatra! A kedže sú vakcíny riadne schválené SUKLom- nemôže sa predsa nič stať! Môžu sa pichať krížom-krážom, kombinovať ako sa komu zachce...To, že to lekár nemá odsúhlasené od rodiča?? Nevadí, stačí ked bol rodič v ordinácií.... 😠 😝 je to hnus, proste všetci sa z toho chcú vyzuť, bez skriveného vlasu na hlave 😝 😝 😝

tepka
28. sep 2012

Neviete mi poradiť čo také stručné by som mala napísať pri odmietnutí očkovania?chcem im niečo dať čo si sama pripravím dajte tipy dakujem!! 😉

duplicka
28. sep 2012

@petah82 daaakujeeemmmmmmm, zhanam to pre znamu

zyza
28. sep 2012

a co alternativa,ze dr.zapise do karty,ze dieta bolo ockovane ??Myslite,ze by na to nejaky dr.pristupil?

halienka
28. sep 2012

@hajanka
@nikimax
Veď to, všetci vieme ako by to malo byť, ako by to bolo správne a korektné, problém je, že to tak nie je a nijakovsky sa im to nedá dokázať, a oni si naďalej robia čo chcú. Príde mi to rovnaký absurdistán ako s tou Ivanou Boorovou a jej deťmi. Všetko v rámci "ochrany" - ochrany zdravia, ochrany detí, ochrany nás všetkých...Ja už keď počujem, že nás chce niekto pred niečím chrániť, tak sa mi vlasy ježia na hlave...Len rýchlo utekať preč od takých ochrancov 😖

adra22
28. sep 2012

@tepka aj ja akurát niečo zháňam ak budeš mať typ posuň ho aj mne.

nikimax
28. sep 2012

@halienka ahoj, presne mi to pripomína Ivanin prípad (sledujem ho pozorne)....nikto za to nemôže, čo sa stalo,žiadny úradník za to nie je zodpovedný.... ale výsledok je katastrofa !!!Výhovorky kompetentných na blbý systém, nedá sa nič urobiť, aké to je zložité ...bla bla bla. Ale ved ten systém vytvorili nejakí ľudia !! V tom systéme si hrejú zadky konkrétny ľudia, ktorí ťahajú špagátiky, majú moc, zodpovednosť...ktorím veľmi záleží na tom, aby to nikto neriešil, aby to zostalo po starom!.....treba to poupratovať, ozývať sa ,ked je to na figu, lenže asi je nás stále málo 😖 , alebo slabo kričíme....! 😒

prevenar
28. sep 2012

@tepka nepis nic 🙂 a nic nepodpisuj 🙂

1) precitaj si informovany suhlas a pribalovy letak .. to ti poskytne lekarka
2) a ak sa ti to co si precitas nebude pacit tak povies,ze informovany suhlas nepodpises a nemas zaujem podat tu latku svojmu dietatu.

to je vsetko ..

- lekarke povedz nech do karty zapise , " ockvoanie sa neuskutocnilo diagnoza Z28.2" bud to tam zapise, alebo nie to je uz jej vec.

- urcite nic nikomu nepodpisuj , takto by som to spravil dnes ja .

vela stastia 🙂

tamix
28. sep 2012

trochu mimo očkovania, ale týka sa to zdravia našich detí. Keď ešte dcéra bola menšia a riešila som neočkovania s jednou pani Dr., tak medzi rečou sme sa dostali aj k novorodeneckej žltačke a "modrému, či fialovému svetlu", pod ktoré sú detičky dávané. Povedala, že i m to síce v danú chvíľu pomôže, ale má to nepriaznivé účinky na pečeň dieťatka. Vtedy som sa rozhodla, že ak to bude len v najmenšom možné a budem mať druhé dieťa, pod lampu nepôjde. Narodil sa malý a na tretí deň som už videla, že žltne. Sestrička nič podivné nevidela, poobede prišla Dr. na vizitu - tiež nič nehovorila, tak som bola rada, že to asi nie je také strašné. Večerná šestrička ho už chcela brať na odber, a že domov asi nepôjdeme, lebo sa jej zdal moc žltý, ale našťastie si išla obehnúť ostatné deti a zabudla sa vrátiť. Ja som už mala pripravené homeopatiká. čuduj sa svete, ráno už malý nemal také žlté očné bielka a poobede, keď ho zobrali na krv, tak mal najnižšiu hladinu bilirubínu a tak sme pekne krásne mohli domov a nemuseli sme ani pod lampu. 😉. Keď prišla detská Dr. na kontrolu a pozrela si prepúšťaciu správu, tak bola prekvapená na takej nízkej hladine bilirubínu. Len toľko moja skúsenosť!!!

syla
28. sep 2012

@tamix aké homeo si dávala?

keziah
28. sep 2012

@tamix este mimo ocko a k tomu, co pises, niekde som citala, ze novorodenecku zltacku zhorsuju niektore medikamenty, ktore dostava matka pocas porodu, tusim kombinacia infuzky a oxytocinu.

netrep21
28. sep 2012

@nikimax inac na podporu Ivany a inych pripadov je v sobotu 6.10. protest pred prezidentskym palacom, dufam ze tam budu vsetky matky z Bratislavy a okolia 50 km.

aliza
28. sep 2012

@netrep21
@nikimax aj zajtra je stretnutie mamiciek a babiciek v Medickej zahrade o 11 pri fontane, prave preto, aby sa o tom hovorilo aj mimo netu, aby sa tie pocty zvysovali a bolo nas pocut coraz viac. AK mozte, pridte zajtra 😉

eaka
28. sep 2012

@netrep21 o ktorej?

netrep21
28. sep 2012

@eaka 14.00

netrep21
28. sep 2012

Kto ma zaujem prist na protest 6.10. prihlaste sa prosim na fb k tejto udalosti, aby mali organizatori prehlad o pribliznom pocte zucastnenych a mozno to povzbudi aj vahajucich, ktorych presvedci narastajuci pocet potvrdenych ucastnikov.

tamix
28. sep 2012

@syla joooj, to Ti musím zistiť. Poslal mi ich homeopat a jeho písmo je nečitateľné. Ale skúsim rozlúštiť.

tamix
28. sep 2012

@keziah Aj ja som niečo počula, ale už neviem presne čo to bolo

hajanka
28. sep 2012

@nikimax ved prave ☹ to viem...

manof
28. sep 2012

@vlnka81 no ak je to takto, tak v Belgicku by som teda bývať nechcel