Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

liat
8. okt 2012

@bobocka moja dcera bola ockovana touto sarzou, dr. povedala ze ak by jej nieco malo byt uz by jej bolo ...........

bobocka
8. okt 2012

@halienka mozno a mozno nie.kazdopadne pokial verejnost nedopusti zametnutie pod koberec,tak to proste ututlat nebudu moct.ten vigantol ako prisiel,tak odisiel.mesiac bol mimo,prisli s novym od ineho vyrobcu a bolo. lenze tu by to mohlo byt ine.je vela otazok.hlavna je ta,ze ako mozu pustit do obehu vakcinu,vyse roka nou ockovat deti a po roku spravit kontrolu,pri ktorej pridu na kontaminaciu vyrobneho prostredia? ved to nedava zmysel! kde boli ten rok? co spravia,ak sa prihlasia slovenski rodicia,ktorych deti maju poskodene zdravie a bola im vakcina podana? u nas je predsa ockovanie povinne,teda poskodenie spada v tomto pripade na ich hlavu.co spravia? odskodnia ich? pristanu na moznost slobody v ockovani u nas? vies,toto moze mat podla mna o dost sirsi zaber ako vigantolovka.lebo vigantol nemas od zakona povinny,je to vlastne len vitaminovy doplnok.kdezto ockovanie touto danou ockovacou latkou mali nase deti zo zaskona prikazane.

xlucia
8. okt 2012

@meg_junova takze aj vam trepala vasa dr. tie voloviny o tom ze ONA dostane pokutu. neuveritelne

jizzlgirl
8. okt 2012

@brumka111 joj, je to dlhe.... (inac tusim je to aj v madarcine a francustine - pozri na you tube. Ak zadas meno Ghislaine Lanctot, objavia sa vsetky tie reportaze).
Skusim to skratit:
Je to lekarka, ktora posobila 25 rokov v zdravotnictve aj ako veduca roznych klinik. Zistila ako funguje zdravotny system a ze lekari (a aj ona vlastne bola) sucastou systemu, ktory je kontrolovany bankami. Lekari nemaju za ulohu nas liecit, prave naopak, urobit nas chorymi.
Napisala knihu, kde to vsetko napisala. Napisala to zrozumitelne pre laikov, pretoze tvrdi ze to, ako to s ockovanim vlastne funguje je v normalnom jazyku pre nas velmi komplikovane.
Hovori o tom, ze ludia vlastne slepo veria svojim lekarom, pretoze maju strach.
Vravi ze ockovanie je vlastne produkt ktory sluzi priemyselnym a vojenskym zaujimom - je to velmi efektivna biologicka zbran. Ak by bolo potrebne minimovat obyvatelstvo, kontrolovat myslenie ludi, pripadne zaockovat nejaky ten mikrochip - je ockovanie idealny sposob.

bobocka
8. okt 2012

@liat drzim palce 🙂 osobne si tiez myslim,ze ak by daco malo byt,tak by uz bolo,ale aj tak by som bola opatrna a hlavne ak si teda ockujuci rodic,tak by som asi zvazila dalsie ockovania v blizkej dobe.minimalne o odklad by som poziadala. ale daj na seba,na vlastny pocit z celej situacie.ide o tvoje dieta a ty ako matka vies najlepsie akou cestou chces ist.kazdopadne hlavne vela zdravia zelam 🙂

manof
8. okt 2012

@zaockujteajslnko
Trafil si klinec po hlavičke. RÚVZ vie o pacientoch len a len od ošetrujúceho lekára.

liat
8. okt 2012

@bobocka ja mam uz dlho rovnaky pocit. NIKDY!!!!!

kaja73
8. okt 2012

@halienka a to potkanie hovienko tam lezalo takmer rok-kym ho nasli-teda je kontaminovane aj vsetko ostatne co tu vyrobili,alebo to hovienko tam uz nie ja a potom ako vedia , ze tam pred par mesiacmi bolo?????? 😕 😕 😕 😕

Boooze tu fakt daco smrdi,ale to potkanie hovienko to nebude.

manof
8. okt 2012

@natas4
@mamusia
Ako som už písal, sú krajové odlišnosti, takže na jednom RÚVZ tak, na inom inak. A teoreticky sa môže vyskytnúť aj individuálny prístup, keď jednému možno dajú a druhému nedajú pokutu, prípadne niekoho si predvolajú a iného nie.

halienka
8. okt 2012

@bobocka bodaj by si mala pravdu a bodaj by sa toho verejnosť chytila, totiž tu sa rieši len to čo si "verejnosť" a médiá všimnú. Ja som presne ako ty píšeš z toho v šoku a jednoznačne tam niečo riadne smrdí. Viem, že vigantol je trochu niečo iné, ale ide mi o ten princíp, ten bol veľmi podobný, tiež predtým dosť dlho, možno aj roky užívali deti vigantol s gumennými pipetami, nikto sa spätne nezamýšľal ani neozval, že či naše deti teda tým nie sú nejako poškodené. Proste sa to zrušilo, nahradilo sa iným kvapátkom, zhrnulo sa to tak, že to celé bol len problém kvapátka, vigantol je a bol v poriadku, takže do našich detí sa nič zlé nedostalo. A presne toho sa obávam, že takto do autu to zahrajú aj teraz. Odškodniť tu nikto nikoho neodškodní asi, aj keby sa im to skutočne dokázalo, veď aj teraz je dosť detí čo sú vážne poškodené povinným očkovaním (dokázateľne), a nikto ich nikdy neodškodnil, nie sú na to u nás mechanizmy. ☹

jizzlgirl
8. okt 2012

@brumka111:
Opis knihy Lekarska mafia:
Ghislaine Lanctot, autorka knihy The Medical Mafia vyjadřuje názor na vakcinaci. Zkuste ji vyslechnout než se rozhodnete mezi ANO a NE.

Způsobuje očkování více dětských nemocí, než před kolika nakonec chrání? Máte-li malé děti v rodině, dlužíte jim uvědomit si tyto překvapující skutečnosti. Tento nesmlouvavý dokument šokuje. Ukazuje, že očkování nemusí snížit výskyt dětských nemocí. Právě naopak, zvyšuje je. Může být také příčinou mnoha nemocí, které jsou daleko horší než samotné dětské nemoci.

duplicka
8. okt 2012

tak som trosku pozadu,pozeram,ze vikendove informacie mi usli 😕

halienka
8. okt 2012

@kaja73 tak tak
😒

kaja73
8. okt 2012

@manof vieš, ze by ma zujimalo,ci ten syncek katrenky,co zomrel po ockovani hexy,plus prevenaru a rotarixu -myslim vo februari tohto roku -nedostal prave tuto chybnu vakcinu 😖

bobocka
8. okt 2012

@halienka ja osobne si myslim,ze je ozaj o co sa opriet.pokial sa do toho niekto obuje a verejnost to podpori,tak sa to proste zamietnut pod koberec nebude moct.hlavne by sa mali spojit rodicia,ktorych deti tuto sarzu vychytali.ja neviem ci niekto ide podniknut nejake kroky,nejake zaloby a aspol.do prava sa rozumiem ako hus do piva,no ak bude treba podpisat nejaku peticiu,tak moj podpis dopredu slubim.a aj mojho muza.toto nie je sranda.dokedy im nechame volnu ruku robit preslapy? oni nanutia zo zakona rodicov deti ockovat a nakoniec ockovaciu latku po dlllhej dobe od posunutia na trh stiahnu ako nevyhovujucu? tu ide o princip.aj keby sa just ani jedinemu dietatu nic nestalo (co ja naozaj pevne dufam,ze vsetky deticky ci ockovane touto sarzou ci inou budu v poriadku),tak proste tu ide o zo zakona donutene ohrozovanie zdravia verejnosti.proste mne nesedi to,ze v sobotu vydali prikaz o stiahnutie vakciny s 1stupnom urgencie.v neuradny a nepracovny den vydali 1 stupen urgencie.pokial nie je vakcina kontaminovana,tak naco 1 stupen.a nemohli pockat do pondelka? preco vikend? mozno aby bol dostatok casu do pondelka upovedomit lekarsku a farma verejnost ,ale aj tak to nie je koser a nieco mi na tom nesedi.

halienka
8. okt 2012

@bobocka ja sa tiež veľmi rada pridám, čakám na správy od švagrinej, dnes mali ísť na tretie preočkovanie, tak som jej poslala papier z ŠUKL aj s číslom šarže, aby to skontrolovala a očkovať nedala, tak som zvedavá po a) či vôbec už o tom jej pediatrička vedela, po b) či má vakciny s touto šaržou a očkuje s nimi, po c) či náhodou švagrinin malý tiež už túto vakcínu v sebe nemá 😖 A ešte som zevdavá na večerné správy, lebo toto je správa hodná dôležitého oznamu v médiách. Ak to tam nebude, tak to tiež niečo naznačuje. Predpokladám, že za dnešný deń sa im táto informácia už dostala na stôl. Tak nech sa snažia ako sa snažili, keď chýbali vakcíny na očkovanie, alebo keď ich museli pediatri kupovať zo svojho. 😒

alikaa
8. okt 2012

Uz je to aj na najcitanejsich topkach 🙂 http://www.topky.sk/cl/10/1326938/Nahle-stiahnu...
riadna diskusia sa tam rozmohla

bobocka
8. okt 2012

@halienka v mediach to uz je aj na stranke markizy aj na stranke joj o tom pisu. aj ta3 http://www.ta3.com/clanok/1007335/z-trhu-stahuj... proste v mediach to uz je,teraz zalezi na odozve obcanov.

meg_junova
8. okt 2012

@xlucia A nedostanu pokutu pediatri_? Nemam to est epreverene, chceme pozriet cez tyzden zakony, ako to tam je.. Ale tiez som bola dost prekvapena, ze aku pokutu (vraj 3000Eur)
A ked som jej povedala, ze nie su povinni nahlasovat nas, ale maju opravnenie, tak mi tvrdila, ze musia, inak dostanu pokutu.. Ako sa veci maju???

xlucia
8. okt 2012

@meg_junova mne tvrdila 500 az 1500 e 😀 😀 😀

eaka
8. okt 2012

@xlucia
@meg_junova
Realita je taká, že s tými pokutami je to podľa mňa celkom dobre možné, keďže, ako ste si mohli na týchto stránkach všimnúť, je RUVZ šumafuk, aké sú zákony a aké má právomoci, robí si proste, čo chce.. :-/

meg_junova
8. okt 2012

@eaka To si nemyslim, podla mna s tou pokutou to bude trosku inak, ale vsak to zistime 😎 😎

lusja
8. okt 2012

Dnes sa ku mne dostala tato info - zdroj sice nic moc, ale za pozornost to stoji:
http://www.topky.sk/cl/10/1326938/
Náhle stiahnutie vakcíny, ktorou očkujú všetky bábätká: Podozrenie na kontamináciu!
Typ: humánny liek
kód ŠUKL: 34905
držiteľ registrácie: GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgicko
číslo šarže: A21CB191B
exp. 01/2014
klasifikácia: I. trieda urgentnosti

Odôvodnenie
Na základe oznámenia držiteľa registrácie spoločnosti GlaxoSmithKline Biologicals S.A., 89,
rue de l’Institut, B-1330 Rixensart , Belgicko, Štátny ústav pre kontrolu liečiv nariaďuje stiahnuť
uvedenú šaržu lieku Infanrix hexa, plv iul 10x0,5 ml (10x liek.+10x striek.+20x ihla)
z úrovne lekární a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Nedostatok: Počas kontroly kvality bola zistená potenciálna mikrobiálna kontaminácia
výrobného prostredia, samotné produkty nie sú mikrobiálne kontaminované. V snahe
zabezpečiť zachovanie štandardov najvyššej kvality držiteľ rozhodnutia o registrácii
pristupuje k stiahnutiu lieku Infanrix Hexa plv iul 10x 0,5 ml (10x liek.+10x striek.+20x
ihla), šarža A21CA191B, exp. 01/2014 z úrovne lekární a poskytovateľov zdravotnej
starostlivosti.

Poučenie
Proti tomuto rozhodnutiu možno podať odvolanie v lehote 15 dní od jeho doručenia na Štátny
ústav pre kontrolu liečiv, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26, § 53 a § 54 ods. 1 zákona
č. 71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov. Odvolanie proti rozhodnutiu
nemá odkladný účinok. Toto rozhodnutie je preskúmateľné súdom.

manof
8. okt 2012

@kaja73
Áno, práve mi to potvrdila, že dostal práve z tejto šarže Hexu.

manof
8. okt 2012

Práve so mnou natočila rozhovor Markíza, tak mrknite Televízne noviny. Dúfam, že to nejak šialene nedomrvia.
Ja nemám TV ani Voyo účet, tak si to nepozriem. Jedine, že by ste to niekto(rá) nahral(a) a dal(a) na youtube.com

nikimax
8. okt 2012

@manof už sme tam písali mail, položili sme konkrétne otázky, tak dúfam, že budú zodpovedané, lebo mám taký pocit, že sa chcel p. šebo tomu nejakým spôsobom vyhnúť... 🙄 alebo nemal pripravenú/odobrenú odpoved. Dali už aj na markíze krátku správičku v rýchlych TV-novinách okolo 13,00 h. Tak dúfam, že v správach toho bude viac....

mimi
8. okt 2012

@manof a kedy to bude odvysielane? Rada si to pozriem 🙂 😉

manof
8. okt 2012

@mimi
Pravdepodobne vo večerných televíznych novinách. Aspoň myslím. Je to pri príležitosti nejakej tlačovky k povinnému očkovaniu, čo vraj bola dnes na ÚVZ SR.

manof
8. okt 2012

Ak to niekomu zapadlo v dnešnom niekoľko stranovom návale príspevkov, tak pre istotu zopakujem:
http://vybrali.sme.sk/c/Dalsie-pochybenie-vyrob...

mimi
8. okt 2012

@manof uz isli dajake spravy na Jojke, upokojuju rodicov, ze ak dieta nemalo ziadne priznaky do troch dni, tak mozu byt kludni...a nadalej sa ockuje...ako to ututlavaju 😝