Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
15. okt 2012

Infanrix Hexa sťahujú z trhu aj v Kanade a Španielsku; Zhrnutie: kde sú sťahované ktoré šarže
http://www.slobodavockovani.sk/news/infanrix-he...

tean
15. okt 2012

@l81
my sme odmietli ockovanie ustne, a nic sme nepodpisovali (aj ked sme boli vyzvani na podpisanie 🙂 )

manof
15. okt 2012

@lusyy
Tu máš zatiaľ najaktuálnejší a najkompletnejší prehľad:
http://www.slobodavockovani.sk/news/infanrix-he...

manof
15. okt 2012

Nechce sa niekomu poslať otázku na ÚVZ SR, resp. konkrétne hlavnému hygienikovi:
hlavny.hygienik@uvzsr.sk
že čo hovorí na ten môj komentár?
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlavny-hygi...
http://www.slobodavockovani.sk/news/hlavny-hygi...

bubinovci
15. okt 2012

ahojte, už dlhšie čítam Vašu diskusiu. Rozhodli sme sa už neočkovať. Teraz nás najbližšie mali očkovať v novembri, konkrétne MMR, čo sa chystáme odmietnuť. Chcem sa spýtať, kto ste z Bratislavy, k akej lekárke chodíte. Naša lekárka nám naposledy povedala, že pokiaľ odmietneme očkovanie, tak sa odmieta ďalej starať o nášho syna, takže budem musieť zmeniť doktorku. Máte prosím nejaký tip?

abus
15. okt 2012

@bubinovci
som nevedela, že to takto môže rovno povedať do očí. Nieje to protiprávne?

bubinovci
15. okt 2012

@abus no neviem či môže ale spravila to ☹ naposledy keď sme sa s ňou chceli porozprávať o očkovaní, tak na nás tak vybehla, že sme s manželom stáli ako obarení. myslela som že ju roztrhne od jedu. ale v podstate je mi jedno či môže alebo nie, po tejto skúsenosti už ani nechcem aby sa ona starala o nášho malého, takže musím hľadať nového lekára 😒

alikaa
15. okt 2012

@bubinovci ak pod nu patrite v ramci okresu, tak vas nemoze vyhodit, je to protizakonne. Ale na tipy sa opytaj manofa.

bubinovci
15. okt 2012

@alikaa no konkrétne naša ulica nepatrí ku nej, ale je v našej mestkej časti 😒

hanca82
15. okt 2012

@manof aHOJ, tz si nejakym sposobom kontaktoval Gavu? Napisal clanok ohladom stahovania z trhu vakcin a cituje slobodavockovani 🙂 : http://www.informasalus.it/it/articoli/vaccino-...

manof
15. okt 2012

@hanca82
Ja nie, ale jedna známa, čo žije v Taliansku.

Ty vieš po taliansky?

manof
15. okt 2012

@bubinovci
napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com a poradím, ale takto verejne nie

bubinovci
15. okt 2012

@manof super, ďakujem 🙂

hanca82
15. okt 2012

@manof Dobré, super 😉 . Ja som ti prekladala od neho ten tatanus. Uz mam skoro hotovy aj dalsi, len som bola trochu mimo, ale uz finisujem

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@manof
ja tohto exkrementa potesim par stiplavym otazkami 🙂

manof
15. okt 2012

@hanca82 OK, teším sa.

mimi
15. okt 2012

@petah82 este by som chcela doplnit, dobra knizka je aj Neziaduci ucinok: Smrt od Dr. John Virapena, kde otvorene priznava o klamstvach farmaceutickych firiem.

manof
15. okt 2012

@zaockujteajslnko potom daj vedieť odpoveď 🙂

nikimax
15. okt 2012

@manof my máme založenú poštu od hl. hygienika, kde sa vyzúva zo zodpovednosti za než. účinky a hádže kompetencie na iné úrady...menovite- nežiadúce účinky patria na SUKL a zdravotná staroslivosť na UDZS... je pod tým podpísaný hl. hygienik SR g. šimko, pečiatka-úrad verejného zdravotníctva SR.........

sissmiss
15. okt 2012

@bubinovci ahoj, jej meno by si dala ?

vlnka81
15. okt 2012

@hanca82
@manof
viete mi poradit ako sa odmieta ockovanie v Taliansku? mam tam kamosku - slovenku, kt nechce ockovat a je zufala lebo nevie ako na to. vdaka za kazdu info

manof
15. okt 2012

@vlnka81
Ja neviem, ale poznám tam (okrem Hanky) dve osoby, čo by to mohli vedieť, tak ak Hanka nevie, môžem sa opýtať.

monika333slov
15. okt 2012

@zaockujteajslnko je to tazke rozhodnutie, no vies ked sii to tak zoberes vies co je v ovzduusi? a dychas ho vies co je vo vode? a pijes ju vies co je v rAastlinach jedlle a atd a vsetko to si avas o seba ja nehovorim ze to nie je pravda ale naozaj mam strach dat neockovat nechcem si potom trieskat hlavu ked to bude mat nasledok ze dostane nejaku chorrobu ...no uz chapem ten nazov ...je to z ich strany citove vydierani dajte ockovat inak bude dieta choore a vychadza im to!!!! :(

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@monika333slov
lenze oni ta vmanipulovavaju do akejsi fiktivnej kvaziskutocnosti ze to ockovanie chrani na 100% "pred chorobou" a ockujes "proti niecomu".......
to je manipulacia........ ani to nie je pravda...... ked uz teda chces ockovat za ucelom ochranenia.....

suma sumarum ockovanim mozes LEN STRATIT............... stratis prirodzenu imunitu....... a tym padom to je ako prist o kozu v tomto svete.... o to co ta vymedzuje o to co ta chrani, co ta buduje, co ta drzi zdravym, co ta drzi pri zivote a to vsetko v chimere akejsi "ochrany"

to je presne ako s tym autom, ked si na nove auto navaris vyztuhy zaruci ti to ze nebudes mat havariu, a zaruci ti to ze sa nezabijes?..... nic ti to nezaruci len akusi "vieru"......

takze na zaklede "viery" si nechas dietatu alebo sebe znicit to najcennejsie co mas?....... imunitu?........ to je predsa hlupost

prevenar
15. okt 2012

@monika333slov ..vsetky tvoje obavy su postavene na tvojom predpoklade, ze vakciny ta skutocne proti niecomu chrania a rizika z chorob su vacsie ako riziko z ockovania. problem je v tom ,ze ten predpoklad nie je pravdivy a tym padom vsetko co nasleduje za nim mas presne opacne. ..co moze byt velky problem pre tvoje dietatko.

bubinovci
15. okt 2012

@sissmiss pošlem do IP, neviem či takto verejne môžem 😒

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@monika333slov

alebo v skratke COMU VERIS?

veris ze bez vedy a vyskumu v oblasti ockovania za ostatnych cca 60r by clovek skapal? a preco ako potom ze existuje ludsky rod doteraz a dari sa mu coraz viac? to len za tych cca 60r ? 😀

alebo veris ze clovek dokaze prezit (toboz vo vybornych podmienkach ake mame) bezne choroby s ktorymi sa stretava uz 100 tisice rokov?

comu teda veris? niecom co existuje 20-60r a nie je to ani poriadne otestovane alebo tomu co je otestovane 1000kami generacii? Uvedom si ze nasi predkovia nemali pristup k vitaminu C v davkach ake clovek naozaj potrebuje, nemali ciste domovy, nemali co jest, nemali teplo, nemali pitnu vodu, nemali ani zakladnu zdravotnu pomoc.......... aj ked my mame ovela viac stresu ako oni stale sa mame ovela lepsie..... a teda ja nevidim dovod chytat paniku z nejakych chorob minulosti pri dnesnom stave spolocnosti....

vsimni si z grafov ze infekcne choroy vyrazne vyrazne upadli, az "zmizli" okolo roku 1972-74 .......cize to je generacia tych "husakovych deti" co som aj ja.............. to jest ked sa ludia zacali stahovat do panelakov, zacali zit mimo dediny, v mestach, viac izolovane, cistotnejsie, unifikovane, jazdit v autach, zit bez zvierat..... myslis ze to je nahoda?

a vobec je aj hlupe verit niecomu novemu, je to nerozumne

petah82
15. okt 2012

@mimi diky za tip, uz som ju tu videla par krat spomenutu, ale ja sa momentalne pomaly dostavam cez Jak pecovat o dite navzdory vasemu lekari a toto, kedze je to take obsiahle sa dostane na rad asi az ked moje dieta bude konecne spavat celu noc a ja nebudem mat co robit a ked vypnu tuto diskusiu 😀 a este jej podobne sesterske stranky 😀 uz som si ju prave stiahla, tak ma bude cakat. kniha na stiahnutie: http://www.ulozto.sk/xBtjw3N/neziaduci-ucinok-s...

zaockujteajslnko
15. okt 2012

@monika333slov
ja som cierny kasel nikdy nemal........bol som ockoavny, okej, mozno ma to "zachranilo".........ale mozno proste ho v mojom okoli nikto nemal, lebo ho nechytil lebo ho nikto nemal..... a to ockovanie je tam "nahodou".......aj s takouto alternativou musis ratat ak chces vidiet veci uprimne realne.... a kolektivna imunita?........ved to je kravina, ktoze z celej populacie bol na c.kasel ockovany?...... v tom case, mozno 20-30% ludi?......urcite nie 95%

ja by som teda mal by velmi nachylny na detske infekcne choroby lebo kojeny som vobec nebol a teda mi matka nemohla odovzdat nic z imunity jej generacie..... a napriek tomu ja proste neverim ze ma pred tymi hroznymi chorobami zachranilo to povinne ockovanie ajtak som nejake mal....

chodil som do kelktivu od jasiel, cize od 8-9 mesiacov veku som medzi detmi kde bol raj na sirenie chorob....ajatk som tazko nieco chytil...... ale zato tie typicke ochorenia zo znizenej imunity som mal velmi casto, co tiez odkazuje ze prirodzenu imunitu mi zabili a cim asi tak? 😀

mumps som mal........ ale preco ho nikto z mojej rodiny odo mna nechytil?......asi to teda nie je take lahke infikovat niekoho ako sa to "udava"........"je to vo vzduchu" a podobne 😀

a tak by sme mohli pokracovat...

monika333slov
15. okt 2012

@zaockujteajslnko
Ja to vsetko chapem cela moja(si myslim dost dobra) logika a rozum mi hovori nedaj ockovat a potom precitam si niec o tych chorobach a zacnm mat pochybnosti a cele moje okolie mi vycita ze chcem aby moje dieta ochorelo...a ze co spravim ked chyti nejaku z tych chorob trebars ked bude v zahranici a bude mat nejaky horsi spad co potom ...dufam ze je to jasne preco mam pochyby.....a teraz sa pytam sama za seba : Ze dajme tomu ze je velka cast populacie ockovana! dajme tomu ze vdaka tomuto sa vyvinulo ovela viac kmenov roznycch choorob samozrrejme silnejsich...no a teraz ta otazka, bude moje dieta odlnejsie voci nim alebo menej?....syncek ma 3,5 mesiacika ock. som podrzala koli "nadche" a stale rozmyslam co spravit jden den tak druhy den tak, vies co by ma upokojilo ? posedenie s uprimnym studovanym clovekom ktory ma vlastny rozum a zaujima sa o tuto tematiku podrobnejsie a vie mi ukazat vsetky PRE a PROTI, to by som ptrebovala...