Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
23. nov 2011

@prevenar umeleckú hodnotu má určite tento ďalší príspevok...
http://www.emimino.cz/denicky/ockovani-deti-hae...
ja som hľadala aktuálny očko kalendár a narazila na tamto o hepB, pretože kamoška má 6týždňové bábo, tak zháňame info o hexe 🙂

ninan2
23. nov 2011

@piacere tak to je fakt ze bez slov... mne tiez pediatricka povedala ze uz ma pre nas vybranu vakcinu, tak nas MUSI zaockovat... radsej som jej to ani nekomentovala. Ved keby bolo dieta chore tak tiez nemoze ockovat, to ona vie dopredu ze je urcite zdrave???

piacere
23. nov 2011

@ninan2 my sme prišli do poradne, kedy mal malý dostať tretiu hexu.... kým som lekárke oznámila, že očkovať nedáme, sestrička OTVORILA pre malého vakcínu.... síce sa zatvárila (sestrička, nie lekárka) po našom oznámení kyslo, ale nepadlo ani pol slova, že "čo teraz?" Úprimne, aj keby, mne je to srdečne jedno.... je to jej chyba, že vakcínu otvorila ešte predtým, ako lekárka malého prezrela a povedala: "Môžeme očkovať"....

prevenar
23. nov 2011

@eaka moj nazor je pomerne jednoduchy : neockovat nic a nikdy. tetanus je velmi nebezpecna a vsak super extremne zriedkava choroba (otrava, defakto) priemerne sa nakazi 1 clovek kazde 3 roky (v ramci SR) . zaroven sa da preventivne ockovat po zraneni, ktore ma taky charakter ,ze by k nakazeniu potencionalne mohlo prist. takze na co to "riesit" dopredu. co si spominam petrusis je najnebezpecnejsi do 6 mesiaca zivota. od jedneho roka uz nie je pre dieta zivot ohrozujuci. myslim, ze to iste plati aj pre zaskrt, ale nie som si isty. v kazdom pripade sa tieto choroby daju liecit vysokymi dackami vit. C alebo inak. IPV ..to ani uz neviem co je 😕 ak je P pre polio..tak to sa tu nevyskytlo cca 60 rokov. manof to bude vediet presne.

skolara
23. nov 2011

@ninan2 ty nedavas tiez ockovat Sofiu? Lebo my Ameliu nie ale mame super pediatricku ktora to chape. 😉

piacere
23. nov 2011

niet čo dodať:

iwkabinderova Taaak vcerajsie ockovanie dopadlo dobre,aj ked bolo trosku placu ale dalo sa,nasa bublinka po nom spala ako dudok,cely den bola otapena,a stale len spinkala,este som sa tak dobre nevyspala vnoci od jej narodenia ako teraz vydrzala buvkat osem hodin
Dnes o 10:31 • 1 komentár • Páči sa mi to •

iwkabinderova (autorka správy) a potom este dalsie styri hodinky,he mooooooooja

Dnes o 10:31 • Odpovedz

😔

prevenar
23. nov 2011

@piacere to sa mi snad sniva lol . ked vypukne fasizmus tak polovica lekarov bude vo vedeni ^^ ..maju na to "bunky" ^^

prevenar
23. nov 2011

@skolara dosiahnutie co najvyssieho zisku AKYMKOLVEK sposobom ..co sa ti na tom nepaci ? 😕

eaka
23. nov 2011

@piacere no berme to z pohľadu tej maminy: áno, dieťatko bojuje a vytvára si protilátky, je z toho unavené, má to aj plus, mamina sa konečne vyspala... ale ona predsa nemá poňatia o tom, že dieťa možno nebolo oťapené preto, že sa mu v tele deje niečo dobré, ale vyčerpáva ho to, ale že to môže byť presne naopak... 🙂

skolara
23. nov 2011

@prevenar myslis ze skolka dostala za tu reklamu nejake peniaze? ved to je nemoralne !!!!!!

eaka
23. nov 2011

@skolara no a kde inde? veď cez škôlku a TV sa to k mamičkám dostane najlepšie. 🙂 Cez vnútropodnikové obežníky asi ťažšie 😉

skolara
23. nov 2011

@eaka len ma to dost zaskocilo 🙄 🙄 a poviem to aj riaditelke to si neodpustim 😝

prevenar
23. nov 2011

@skolara no, skolka ako taka asi nie.. pani riaditelka asi ano 😎 ..aj ked, viem si predstavit moznost,ze vobec nikto, lebo tomu proste veria a myslia si,ze robia dobru vec. 😒

eaka
23. nov 2011

no, na druhej strane, z čisto marketingového hľadiska, predstavme si, že hovoríme o cukríkoch, kde by ste ich reklamovali? alebo dovolenku pre rodiny s deťmi? nenapadla by Vás škôlka? letáky s krúžkami pre deti sú v škôlke k dostaniu permanentne, športové akcie takisto, proste je to miesto, kde sa vyskytuje ich cieľová skupina, tak ako v čakárňach pediatrov, na gyndách sú zase letáky o antikoncepcii a dojčení, pri alergologických ambulanciách letáky o sprejoch do nosa a pod... 🙂

skolara
23. nov 2011

@eaka no v lekarni a u lekara to chapem ok nic nehovorim ale v skolke to nema mat miesto podla mna.

teri3
23. nov 2011

ahojte, pred pár dňami sa manžel dozvedel, že jeho asi 40-ročný kamarát sa učí nanovo chodiť.....ochrnul. 99% lekárov tvrdí, že to je z vakcíny proti chrípke, ale nikto to na papier nedá...poradíte mi, ako sa majú hlásiť nežiaduce účinky, ak to nechce urobiť lekár?

shakti9
23. nov 2011

@piacere to si kde nasla mamicku, co sa tesi z "otapeneho" decka po vakcine?!!!

piacere
23. nov 2011

@shakti9 stačí si pozrieť prvé cca 4 stránky fotoblogov.....

chápem, že mnohí ľudia nemajú ani šajnu o tom, že toto niekoľkohodinové spanie dieťaťa po vakcíne nie je dôvod na takúto radosť.... ale mne takéto správy proste trhajú srdce a zvyšujú tlak...

prevenar
23. nov 2011

@teri3 ak lekar neche maju na to pravo aj sami. mozu to nahlasit na ŠÚKL a aj na RÚVZ . blizsie info nech si zistia telefonicky. uhh, v 40 by som sa nechel znovu ucit chodit ^^ hroza. ..aj ked, rozmyslam, ci to predsa len nemohla byt nahoda. nieco zo vzduchu,,alebo tak. proste ides do prace a zrazu ochrnies 🙄

ponko
23. nov 2011

@pd900bo ja nechcem dat malu ockovat absolutne nanic.ze som nezodpovedna?nezodpovedne su mamicky,co si nezistia rizika.vo vela pripadoch je vacsia pravdepodobnost ze sa dieta nakazi vakcinou ,ako samotnou chorobou.a vedlajsie ucinky?vela ludi o nich nevie skoro nic...

denduska
23. nov 2011

zapnite si Jojku spravy o 12.

teodorka
23. nov 2011

a co bolo?

tin007
23. nov 2011

@teri3 treti dokument je Zjednodusene hlasenie vedlajsieho ucinku vakciny http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni...

denduska
23. nov 2011

@teodorka Bukovsky - napisal novu knihu tyka sa vyzivy deti..spomina aj ockovanie..a velmi opatrne vyjadril svoj nazor 😀 Sveťo nanho asi vypise odmenu - zivy alebo mrtvy.. 😅

manof
23. nov 2011

@skolara
Reklama na lieky na predpis je zakázaná. Vakcíny sú výhradne na predpis.
Čuduj sa svete, ich výrobcovia si vydobyli výnimku z tohto zákazu.
Stačí toľko?

Je to každopádne úplne nechutné. Vôbec že sú v škôlke nejaké reklamy - akékoľvek, čo aj na hračky - je nechutné a na farmaceutické výrobky, to už je ozaj vrchol.

manof
23. nov 2011

@eaka
IPV nepotrebuješ, ak nejdeš do Nigérie či Pakistanu, a na záškrt a tetanus stačí preočkovať 15 rokov po základnom očkovaní.

manof
23. nov 2011

@denduska
Skús citovať

moira19
23. nov 2011

@denduska Tiez ma zaujala ta uputavka.... Bolo to sklamanie ako vzdy. Ozaj citali ste niekto tu Bukovskeho novu knihu. Videla som ju v Pantharei, ale bola zabalena, tak nic 😉

manof
23. nov 2011

Reakcia MUDr. Ludmily Elekovej na článok RNDr. Mareka Petráša: "Hlinitá sůl jako adjuvans ve vakcínách"
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-rndr-mar...