Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katja78
28. jún 2011

@denduska - existuje odbor "vakcinačná imunológia". Možno tam nájdete viac odpovedí. Čo som zbežne pozrela poradňu na danej stránke, tak buď sa u RNDr.Petráša informujú len kultivovaní ľudia, alebo selektuje otázky, lebo som tam nenašla ani jednu takú, aké sa bežne vyskytujú na slovenských stránkach.

manof
28. jún 2011

@alikaa
No problém je v tom, že Nurofen sirup obsahuje sacharín (aby bol sladký) a polysorbát 80 (stabilizátor poškodzujúci pohlavné orgány). Takže si pozri, aké všetky Nurofeny sú na trhu:
http://www.adcc.sk/web/hladaj.html?what=all&q=n...
a vyber pokiaľ možno taký, čo neobsahuje ani umelé sladidlá ani polysorbát 80.

V prípade, že by šlo o tabletky, môžeš podrviť v mažiari a dať do čaju s medom, aby si dosiahla príťažlivý efekt sirupu.

kaja73
28. jún 2011

myslim si, že ked bežny rodič ide za pediatrom,tak prepoklada, že o vakcinach niečo vie,kedže pediater rodiča o očkovani informuje a mal by aj o vedlajšich učinkoch.Určite žiaden rodič nejde pre info za "vakcinacnym imunologom" a už tu je problem,kedže pediatri vedie o očkovani tiež len to ca sa na vyskej o očkovani naučili.Plus vedia aktualny očkovaci kalendar.Mala som debatu sa 2 podla mna dobrymi pediatrami a nevedeli odpovedat na moje trochu hlbsie otazky. 😒 Kedže esxistuju tak roznorode nazory na očkovanie a proti nemu su aj ludia z medicinskeho prostredia-je dost takych lekarov-tak by minimalne malo byt dobrovolne.Nech je každy sam osobne za svoje rozhodnutie zodpovedny.

katja78
28. jún 2011

@kaja73 - ale pediater predsa môže zdvihnúť telefón a spýtať sa imunológa, ktorý sa vakcinačnou imunológiou zaoberá. Alebo to môžte spraviť sama. A problém by tak mohol byť vyriešený.

denduska
28. jún 2011

@katja78 on tam nedava vsetky otazky, ani svoje vlastne som tam nenasla. Odpoveda mailom a myslim ze v poradni na nete su otazky len za uplynuly mesiac.
Len priklad - je tam teraz taka otazka - rodicia dali zaockovat dcerku Tetavaxom a mala podla nich silnu reakciu, co dalej, ci by nebolo lepsie dat inu tetanovku. Odpoved je tu:
Bohužel takováto reakce je možná bez ohledu na komerční typ vakcíny. Obávám se, že volba jiné komerční vakcíny by nemusela této reakci předejít. Pravděpodobnost opakování reakce po podání dalších dávek se významně snižuje a není třeba počítat s jejím jistým opakováním po druhé dávce. Volil bych delší interval mezi prvními 2 vakcínami, alespoň 2 měsíce. Je to lepší pro imunitní odpověď a může se tím snížit i případný výskyt nežádoucí reakce.

Som si takmer 100% ista, ze pani dr. Špániková by napisala - Nerozumiem preco vase dieta bolo ockovane len proti tetanu, ked je v SR povinne ockovanie proti dalsim 6 chorobam sucasne. atd atd atd..

Inac kde by som nasla nejaky zoznam vakcinacnych imunologov, ak mi viete poradit, urcite napiste, lebo chcem zaockovat dieta proti zaskrtu-tetanu ale vdaka "ustretovosti" tohto systemu takuto moznost nemam
😒 Hadam by nejaka viac studovana hlava pomohla 🙂

kaja73
28. jún 2011

@katja78 Nepoznam jedineho pediatra co by to robil a ani rodiča co by tam volal-ved je predsa v otazkach očkovania vsetko jasne,nie? aspon na SK.A mne ani neslo o to sa niečo dozvediet, ja som už vopred poznala odpovede ,len som si chcela overit, co vie pediater o tom,co robi dennodenne , na co prehovara a o čom poskytuje zakladne informacie bežnym ludom.Ja si radsej sama zhanam info od ludi čo vedia pozriet aj vpravo nielen vlavo.Ja nikomu neberiem jeho presvedcenie a ja mam tiež pravo na svoje 😉 Mne sa pozdavaju nazory od pediatra Hirteho- približene v knihe -Ockovanie pre a proti.Myslim, že tuto knihu by mal mat prečitanu každy pediater-ci už sa nou bude riadit alebo nie-to je jeho vec,ale prečitat by to mal. Tiež by mal poznat rozne studie nielen take co hovoria v prospech očkovania,ale aj tie čo hovoria niečo ine-aj takych je totiž dost.A ak sa lekar niečim denodene zaobera-a ockuje v podstate dennondenne,tak by v danej problematike mal byt vzdelany a mal by mat v kontroverznych otazkach vedomosti z jednej a druhej strany.

manof
28. jún 2011

@katja78
Demagógia je demagógiou bez ohľadu na osobu demagóga. Pokiaľ podľa Vás z úst jedného človeka niečo demagógiou je a to isté z úst iného človeka demagógiou nie je, tak zrejme nerozumiete významu slova demagógia.

Pripomeňme si teda ešte raz definíciu z Akademického slovníka cudzích slov:

demagógia -ie ž. ‹g›
frázovité a lživé pôsobenie na ľudí a ich city a pudy zneužitím klamných sľubov, pocitov, predsudkov alebo neznalosti;
http://slovniky.korpus.sk/?w=demagogia&c=a128

Takže podľa Vás tie isté slová z úst niekoho sú frázovité a lživé a z úst niekoho iného nie?

Som inžinier, a čo má byť? Oslovujem snáď ja Vás "pani doktorka"? Alebo tak oslovujem @musko či @denduska ? Alebo oslovujem @denisocka a pár ďalších prítomných "pani zdravotná sestra"? Alebo ich tak oslovuje ktokoľvek iný v tejto diskusii?

Bavme sa o faktoch, nie o akademických tituloch. Aký to má vôbec zmysel rozoberať - okrem prípadnej snahy nepriamym spôsobom naznačiť, že ten druhý určite nemá pravdu, lebo nemá papier z alopatickej LF? To by ale bol vskutku trápny argument "ad hominem", alias priznanie, že Vám skutočné argumenty došli. Navyše, titul MUDr. vôbec neznamená, že by jeho nositeľ mal čo len trochu poňatia o očkovaní, ako tu správne podotkla @denduska - častokrát toho vie o očkovaní zorientovaný rodič oveľa viac než priemerný MUDr.

Alebo bol problém v tom, že som Vám siahol na posvätnú ikonu - renomovaného zaslúžilého docenta pediatrie a profesora sociálnej práce v jednej osobe?

Navyše som si nevšimol, že by ste vyvrátila čokoľvek z toho, čo som na adresu pána profesora uviedol.

"Prečo to dávate za psiu povinnosť lekárom?"

Neviem, prečo by sme to mali nazývať psou povinnosťou. V skutočnosti je to niečo, čo priamo vyplýva z logiky veci. Lekári, čoby ľudia najviac študovaní v otázkach zdravia, by si zákonite mali aj najviac uvedomovať dôsledky, ktoré amorálne správanie sa zanecháva na národnom zdraví a farmakoekonómovia by to mali vedieť aspoň približne vyčísliť. Keďže vedomosť prináša zodpovednosť, a zároveň majú lekári v našej spoločnosti výnimočné postavenie v tom ohľade, že im veľká väčšina národa viac verí a viac ich rešpektuje než kňazov, je tá zodpovednosť o to vyššia a zároveň aj možnosti sú lepšie.

To, že kňazi sú za propagáciu sexuálnej zdržanlivosti zosmiešňovaní je zrejme kvôli tomu, že náboženstvo už len málo ľudí na Slovensku berie naozaj vážne, navyše ak ide o rímsko-katolíckeho kňaza, ktorý by mal dodržiavať celibát, majú jeho slová na túto tému v očiach bežného smrteľníka ešte menšiu váhu.

Ak by však namiesto "smiešneho moralizovania" nastúpili pádne zdravotné argumenty a konkrétnymi číslami a trebárs aj fotkami, ako vyzerajú pohlavne prenosné choroby v praxi (kľudne sa môžu použiť tie isté fotky, čo sa používajú na propagáciu očkovania proti HPV), malo by to úplne inú váhu. Ale kašle sa na to. Miesto toho sa lekárska obec (česť výnimkám) zubami-nechtami drží debilného očkovania proti HepB a HPV, ktoré nakoniec má viac škody než úžitku, lebo vzbudzuje v laickej verejnosti falošnú ilúziu "keď som zaočkovaný/á, nič mi nehrozí", a to vedie k ďalšej promiskuite, ku ktorej by (nebyť toho očkovania) častokrát vôbec nedošlo.

Takže lacná, účinná a bezpečná prevencia je v úzadí, ale drahá, neúčinná a nebezpečná prevencia sa masovo propaguje. To je vizitka dnešnej alopatickej medicíny.

"Tých pár, ktorí si podľa Vás zasluhujú značku "celostná medicína" sa ako konkrétne zasadzuje za tieto veci?"

Tak, že hľadajú skutočnú príčinu a riešia v prvom rade príčinu, a až potom následky.
Keď je niekde požiar a dôvodom je únik plynu alebo poškodené elektrické vedenie, prvá vec, čo každého trochu rozmýšľajúceho človeka napadne, je zastaviť prívod plynu a vypnúť hlavný istič. Až potom sa ide hasiť.
Lenže v alopatickej medicíne je tento typ zdravého rozumu asi disidentom, nemôžem si pomôcť.

Takže keď niekto žije neviazaným sexuálnym životom, správny predstaviteľ celostnej medicíny mu na nákazu HPV v prvom rade musí vyčistiť žalúdok ohľadne jeho neviazanosti. Až potom možno riešiť, čo urobiť s následkami, lebo inak by pacient chodil za celostným lekárom jak na klavír s opakovanými HPV nákazami a nič by sa nevyriešilo.

A v druhom slede by pacientovi s HPV odporučil radikálnu zmenu stravy, keďže HPV (a rakovine vôbec) sa očividne dobre darí pri bežnom západnom spôsobe stravovania, ale pri rozumnejšom jedálničku nie. Jedna moja známa sa dostala z HPV práve špeciálnou diétou.

Koľko % bežných gynekológov doporučuje pacientkám s HPV nákazami radikálnu zmenu stravy?

denisocka
28. jún 2011

😕

kaja73
28. jún 2011

@manof Poznas dakeho vakcinacneho imunologa? Moj mm ako lekar nie ani na google neviem nič najst-to vsak neznamena ze nie su.Len sa k nim akosi neviem dopatrat-podla katji su to ti pravi odbornici na vakciny-tak ci niekoho takeho nepoznas ked sa tejto problematike už dlhsie venujes.

kaja73
28. jún 2011

Tu je nazor jedneho z ceskych pediatrov na očkovanie http://www.cechtice-lekari.cz/ockovani-aktualne...

evkalacko
28. jún 2011

@katja78 Nebudem sa vyjadrovať už k žiadnemu Vášmu príspevku, lebo aj tak to nemá význam, na každú odpoveď reagujete ako sršeň, keď mu pobúchajú po skrýši. A okrem toho, ja som len inžinierka a ešte k tomu ateista, proste nie dobrá partia pre Vás. 😉
Chcela som len poukázať, že nežiadúce účinky sa v prípade vakcín veľmi ťažko dokazujú, lebo ich má dokázať poškodený. A poškodený, ako obyčajný človek, nemá na to ani schopnosti, ani prostriedky a ani dosah. Jediná cesta je spojiť sa, aby si tých ľudí niekto všimol a začal to riešiť. Preto sa ani nečudujte, že vznikajú takéto fóra a združenia a spolky a neviem čo ešte. Inej cesty niet. A z tých ľudí myslím každému ide presne o to, o čo Vám, poznať pravdu.

manof
28. jún 2011

@katja78
"- veľmi sa mýlite, keď tvrdíte, že mi slúži ku cti, že som s manželom nespala pred svadbou. To by dokázal každý, kto by mal nejaký motív. Napr. stávku o vysoký obnos peňazí. Našim dôvodom bolo odovzdať si navzájom dar čistoty, tak ako sa to Bohu páči."

Ako viete, čo sa Bohu páči a čo nie? Z moci nejakej autority, čo Vám to povedala? A kto je tou autoritou? Kňaz? Biskup? Arcibiskup? Kardinál? Pápež? Alebo ste snáď mala nejaké osobné zjavenie napr. Panny Márie?
Neberte to ako výsmech, prosím, ale ako skutočnú snahu pochopiť Vaše zmýšľanie, pretože tuto sa ukazuje, že máte určité poznanie duchovnej skutočnosti, že viete "ako sa to Bohu páči", na druhej strane však odmietate uchopovať duchovné skutočnosti a súvislosti rozumom. Ako inak ste teda dospela k tomuto poznaniu?

"- nech sa páči, uchopte svoj "osvietený" rozum a vysvetlite mi, ako mohol Kristus na tretí deň po svojej smrti vstať z mŕtvych?"

Kľúčom k pochopeniu Kristovho zmŕtvychvstania je Jn 20:19
"Večer v ten istý prvý deň v týždni, keď boli učeníci zo strachu pred Židmi zhromaždení za zatvorenými dverami, prišiel Ježiš, stal si doprostred a povedal im: "Pokoj vám!""

Keď prešiel cez zatvorené dvere, tak asi nemal klasické fyzické telo. Rovnako tak, keď uvážime, že na rukách i v boku stále mal tie rany, čo mu spôsobili klince a kopia. Keby to bolo vo fyzickej rovine, asi by vykrvácal, nie? Samozrejme, z hľadiska alopatickej medicíny je to haluz, lebo však podľa nej iné než hmotné telo nejestvuje. Lenže potom nemôže jestvovať ani duša ani duch a tým pádom vlastne vedomie končí úmrtím fyzického tela. A to je v ostrom rozpore (nielen) s kresťanským náboženstvom.

Samozrejme, na hlbšie pochopenie by to chcelo ďalšie vysvetľovanie, a táto diskusia je o očkovaní, nie o uchopiteľnosti kresťanstva rozumom, takže sem to v zásade nepatrí. Ako ukážka to však snáď stačí.

manof
28. jún 2011

@kaja73
Nie, nepoznám.
Zaujímavý názor lekára na očkovanie. Musím si ho zaradiť do adresára pro-vakcinačnou propagandou nevymletých lekárov. Doposiaľ som o ňom nevedel.

denduska
28. jún 2011

@kaja73 @manof ten clanok je zaujimavy len co tam toci o vztekline..? 😕 😅

denisocka
28. jún 2011

@manof vážený pan inžinier, ako to že Vy nepoznáte ziadneho vakcinačneho imunologa? 😎 😀

musko
28. jún 2011

@denduska - o tej vztekline som to tiež nepochopila, ale inak veľmi dobrý článok

manof
28. jún 2011

@denduska
Povedal by som, že to je celkom v poriadku, lebo však nehovorí o tom, že by sa proti besnote (vztekline) očkovalo preventívne a pri prakticky 100% úmrtnosti na besnotu je aj pomerne nebezpečné očkovanie lepšie než "nechať to vyhniť".

manof
28. jún 2011

@denisocka
Nuž, keď ho nepozná ani pani doktorka @denduska , tak akože by som ja, úbohý inžinierko, mohol poznať?
😀 😎

denisocka
28. jún 2011

@manof ci sa taky vakcinolog nepotuluje kdesi mimo profesiu ,človek nikdy nevie

denisocka
28. jún 2011

jaka vztetklina,rychlo dajte članok,lebo dnes som sa vela vztekala...tak aby som niekoho nepohrýzla a neprišlo by k nehode

katja78
28. jún 2011

@manof - a prečo teda po 3 dňoch od svojej smrti nevstane z mŕtvych každý človek, keď je jasné, že po úmrtí fyzického tela sa dá nadobudnúť iné ako "klasické fyzické telo"?
- zasadzovať sa za niečo, aby sa nedialo, hoc aj používaním pádnych zdravotných argumentov a obrázkov - ako primárna prevencia a "čistiť žalúdok" niekomu, kto už je nakazený - ako sekundárna prevencia a "čistiť žalúdok" niekomu, kto už má zo svojej nákazy zdravotné problémy, napr. neurálny syfilis -ako terciárna prevencia, sú obrovsky rozdielne veci. Čistiť žalúdok vie nielen kňaz, lekár, ale každý. Ja som sa pýtala na plošnú primárnu prevenciu z radov celostných liečiteľov. To, že sa Vaša známa vyliečila z HPV špeci-stravou, predsa nie je dôkaz, že by sa z HPV so špeci-stravou vyliečil každý infikovaný.
- Mt 5,27-28
- nerozumiem presne, čo ste týmto chceli povedať: "Pokiaľ podľa Vás z úst jedného človeka niečo demagógiou je a to isté z úst iného človeka demagógiou nie je, tak zrejme nerozumiete významu slova demagógia."
- ok, už Vás teda nebudem oslovovať pán inžinier. A inžinier čoho ste, ak sa smiem spýtať?

olifcek
28. jún 2011

jesisi, to co toto tu?
@manof Ty si tu na vysluchu? fiha, som netusila 😀 😀

olifcek
28. jún 2011

@denisocka besnota?

katja78
28. jún 2011

@denduska - tak skúste klásť otázky jemu, alebo MUDr.Bakošovi z INOCEM-u. Alebo aj tu:
http://www.paediatrics.ox.ac.uk/ovg/Vaccsline.htm
http://www.jennervaccinefoundation.org/index.html
Toto sú tiež zaujímavé články:
http://bmb.oxfordjournals.org/content/62/1/15.full
http://www.who.int/immunization/documents/Elsev...
@evkalacko - aspoň cieľ máme rovnaký. Škoda, že si to takto vysvetľujete, že mi Vy ani ostatní, nechcete odpovedať, alebo si moje pripomienky aspoň prečítať.

katja78
28. jún 2011

@manof - prepáčte, ešte jedna OT otázka, ale spomínali ste, že desszi je "študovaná epidemiologička". Podľa jej slov v tejto téme 2.3.2011 o 22:32 však medicínu neštudovala 😕

petot
28. jún 2011

@katja78 Tá Jennerova nadácia síce vyzerána prvý pohľad zaujímavo a neprvoplánovo, ale ich východiská a ciele sú úplne mimo a sú totálne v područí propagany, čo chcú ešte posilniť, lebo sa snažia "nadviazať užšie kontakty s výrobcami vakcín a s nadáciou Gatesovcov". Na druhý pohľad mi to pripadá ako klasický astroturfing.

BMC - zaujímavý článok, záložkujem.

VACSLine - vymytý astroturfing. Odporúčať akékoľvek očkovanie tehotnej, na to treba silný žalúdok. Odporúčať všetkým blízkym osobám dieťaťa očkovanie proti chrípke, alebo všetky deti proti ovčím kiahňam, to je čistý biznis, to nemá nič so zdravím.

musko
28. jún 2011

@katja, nehnevajte sa, ale ja mám pocit, že všetci Vám tu chcú odpovedaťa a odpovedajú, akurát Vy asi tieto a takéto odpovede neočakávate - a tie čo očakávate tu asi nedostanete. Ako som Vám písala v IP - myslím, že každý z nás, čo sem chodíme, prešiel dlhú cestu, čítal, študoval pre a proti a vybral si, to čo si vybral a s čím Vy nesúhlasíte. Kazždý z nás je presvedčený, že jeho voľba je tá správna a v najlepšom záujme našich detí. So svojimi rozhodnutiami žijeme a budeme žiť celý život - my aj Vy. Teraz ešte nik z nás 100% nevie, čo je správne, to ukáže čas. Všetci veríme, že sme sa rozhodli dobre.
Ad MUDr. Bakoš - po prečítaní rozhovoru s ním na tému očkovanie mám svoj názor- verejne to prezentovať nebudem-ale neoslovil ma.

katja78
28. jún 2011

@musko - nie, na to, na čo som sa pýtala, mi p.Fillo odpovedal, že posunie MUDr.Elekovej. Mňa by zujímal aj Váš názor. Inak by som mohla sucho konštatovať (ako @petot) - že dať rovnítko medzi prekancerózu a "prázdnu anamnézu" je nezmysel a stránka, ktorá to publikuje ako svoj "edukačný materiál" je "astroturfing"

petot
28. jún 2011

@katja78 Astroturfing je technický termín, ktorý sa vzťahuje na rôzne "združenia", "nadácie" a "neziskovky", ktoré farmaceutické firmy podporujú (alebo dokonca aj potichu spoluzakladajú), aby si takto robili "křoví", aby to vyzeralo, že to nie my, to sama verejnosť presadzuje všetky tie veci čo nám tak výborne hrajú do karát a podporujú naše záujmy...

petot
28. jún 2011

@musko MUDr. Bakoš v rozhovore pre SME totálne pohorel. Plno sebavedomých nepreukázateľných tvrdení na pomedzí domnienok a populárnych mýtov, a keď mu Ing. Bezemek v otvorenom liste oponoval a kládol vecné otázky, tak ani na to nedokázal odborne a vecne odpovedať. Možno je odborníkom na to, kedy sa má podľa odporúčaní WHO pichnúť ktorá vakcína a aké palety vakcín sa núkajú pri cestovaní do tej-ktorej krajiny, ale po stránke hlbších súvislostí ma o svojej údajnej odbornosti nepresvedčil. V čom, treba povedať, nie je spomedzi údajných slovenských odborníkov osamotený.