Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
30. nov 2011

@prsky tak, ono samozrejme z vonku to bude vsetko asi vyzerat rovnako. zlata priehladna tobolka a v nutri rybia gebuzina 😉 jedine porovnat ceny .. inak v DM maju omega3 z lanovych semienok. je to cenovo vyhodnejsie, tak to striedame raz rybie raz lanove, jeme to vsetci kazdy den, tak je to dost kvantum 😀 dik za link.

alikaa
30. nov 2011

@prevenar ako si to davkujete, teda ako dospeli a ako dieta/deti?

prsky
30. nov 2011

@prevenar to je jedno, ako to vyzera, ja potrebujem vediet zlozenie ... ze kolko toho decka tam je 😉

pifina
30. nov 2011

@prevenar omega3 nie je D-cko, je to nieco ine, nie? pokial vyslovene nie je napisane na obale, ze je tam aj D-cko, tak tam skor nie je ako je, alebo sa mylim? ja som si kupila kvoli D-cku rybi tuk a zistila som, ze tam asi D-cko nenajdem, len omega3 ...

prevenar
30. nov 2011

@prsky @pifina ..no, to som presne chcel napisat . ze sa v zlozeni D vobec neuvadza , je tam EPA, DHA - co zlozky tuku a potom E. ..v tom lanovom su este nejake tie B cka. D - kupujeme zvlast. je to vapnik a D v jednom. ..ale to konzumujeme len my.

prsky
30. nov 2011

@prevenar uhm...takze tam nie je .. skoda

alikaa
30. nov 2011

@prevenar takze ake D-cko odporucas pre dieta? Viem, ze tu uz boli debaty okolo D-cka, ale nikto nedal jednoznacnu odpoved, co davat miesto Vigantolu.

prevenar
30. nov 2011

@alikaa

nechem nic odporucat ..len viem napisat,ze my sme sa vydali cestou, ze dieta dostane D cez materske mlieko v pripade,ze matka ma zabezpeceny dostatocny prisun D. co ma. ..hlavne na uvod sme sa chceli vyhnut v co najvacsiej miere latkam z ktorych by mala mohla dostat rakovinu ,alebo by jej mohli sposobit ine poskodenie zdravia. materske mlieko fungovalo desiatky tisic rokov ako dostatocny zdroj vsetkeho co ludske a zvieracie babatka potrebuju, netusim preco by to nemalo platit v roku 2011. ^^ ..lebo materske mlieko je zadarmo ? a to sa niekomu nehodi ?

manof
30. nov 2011

@stefi76
Kanavit je K a nie D. D určite v zime potrebuješ, ale K bábätká dodávať nepotrebujú nad rámec toho, čo dostanú z MM.

manof
30. nov 2011

@stefi76
k jódu viď napr.:
http://www.slobodavockovani.sk/news/nefarmaceut...

K tymiánu a oregánu si nájdi vo wikipedii alebo nejakej lepšej knihe o liečivých bylinkách. Majú štatút "tradičného rastlinného lieku".

manof
30. nov 2011

@prevenar
Aj čaj sa dá, aj 100% esencia buď priamo (ale to je hodne ostré) alebo rozpustená v nejakom rozumnom rastlinnom oleji (napr. olivovom bio za studena lisovanom).

alikaa
30. nov 2011

@prevenar a ked uz dieta nie je kojene? Mojmu malemu este nezrastla fontanela, zachvilu ma 2 roky, tak mu davam Vigantol teraz cez zimu. Pri vigantole citim ako sa mu to pomaly zrasta (cez leto aj ked bol stale na slnku, bez vigantolu, mal fontanelu stale rovnako otvorenu), teda uz tam chyba asi 2 milimetre. Ale keby bola nejaka ina alernativa, urcite kupim.

manof
30. nov 2011

@alikaa
miesto vigantolu napr.:
http://www.healthmonthly.co.uk/swanson_ultra_vi...

Čistý vitD + olivový olej. Nič viac.
1020 kvapiek po 400 IU v jednom balení, tzn. dokopy 408.000 IU.

Ak sa nazbierajú objednávky na 10 ks, tak to môžem zobrať na seba a potom Vám to rozposlať, aby ste ušetrili na poštovnom. Pri 10 ks to vyjde čosi málo cez 11 € na 30 ml (Vigantol je 10 ml).

alikaa
30. nov 2011

@manof aka dlha je tam zivotnost? Ak by sa to dalo pouzit aj dalsiu zimu, tak by som brala 2 ks, ak iba tuto zimu, tak 1 ks.

kilecko
30. nov 2011

@prevenar tiez sme malej nedavali vigantol ale radsej sme sa v lete rano a vecer trosku slnili, zatial co ine mamicky ked vidia slnko tak chytaju hysak 😀 zial malej netvrdla hlavicka tak nam doktorka zvysila mnozstvo na 4 kvapky denne. Kojenim zevraj D-cko velmi neprechadza. A este sme dostali jednu chutovku na zelezo- Maltofer- obsahuje E217 a E219 rakovinotvorne latky!!!!! v Australii a Francuzsku zakazane ale u nas ako zistujem babatkam bezne podavane!!!! Vcera sme ho boli vratit pekne do lekarne, ze dakujem neprosime 😝 tak ak mate rady ako neskodne doplnit kojenemu deculu zelezo, sem s nimi.....

pifina
30. nov 2011

@kilecko zelezo obsahuje cvikla, zerucha, avokado, melasa, zihlava, cucoriedky, cernice, cierne ribezle, aronia ... to tak narychlo, co ma napadlo, lepsie sa vstrebava s vitaminom C, ak uz dcerka papa prikrmy, tak pridaj stavicky, inak asi len sebe musis pridat ... "zelezna" bomba je napr. stava z jablka a zihlavy, ze to spolu nejak dobre reaguje ...

anicka1981
30. nov 2011

@manof fakt, ? a co konkretne?, viem, ze je to na zrazanie krvi, aby nahodou ked neake krvacanie do mozgu ci co mi tam vraveli, ale ja tak je to ok, aj tak to davam iba ked si spomeniem, ten kanavit,,, a vigantol davam celkom poctivo, aj ked tiez niektory den pripomeniem,,,

anicka1981
30. nov 2011

tak co odporucate davat skoro 6 mesacnemu ako nadradu za vigantol?, a ked som citala cebion tak pisalo, ze slnecnicovy olej a kys askorbova, nepisalo niake ecka, tak preto mu to davam, inac by som mu nedavala,

alebo, ake dalsie doplnky dy som mala davat 😉

kilecko
30. nov 2011

@pifina dakujem, pre seba zdroje viem aj ked ta zihlava mi v zozname chybala, tak doplnim 😉 skor som myslela rady pre malu. S prikrmamy sme este len zacali, mame za sebou mrkvu a zemiak....najviac sa mi pozdava melasa, lebo obsahuje aj kopec inych prospesnych latok, ale to asi do 1 roka vhodne neni, ci?

pifina
30. nov 2011

@kilecko to neviem, podla mna by to nemalo drobcovi vadit, urcite je to lepsie ako cukor, ale je to len moj nazor ... inak zo zihlavy je dobry aj caj (s citronom, kvoli vstrebavaniu zeleza) ...
@anicka1981 Pomocná látka: triglycerida saturata media (stredne nasýtené triacylglyceroly) ... to je z letaku http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1887...

manof
30. nov 2011

Do mája 2013, čiže dá sa aj celú budúcu chrípkovú sezónu.

anicka1981
30. nov 2011

@pifina no neako som nepochopila, 😖 co s tou latkou ?

olivova
30. nov 2011

@manof - vcera som si vyzdvihla vit. D 😀 Mam na teba otazku - ako ho mam davkovat 3,5 r. dietatu? davam 2 kvapky (ma zasa laryng. - vlastne ju mame od septembra uz 4-ty krat a uz som na prasky...).., aby som to zasa neprehnala...a ked sa tu bavite uz o prirodnych zdrojoch vitaminov, tak mi mozte nieco poradit...

asimon
30. nov 2011

@manof ja urcite zoberiem ten vitamin D3 ...teda ak nazbieras objednavky... 😉

prevenar
30. nov 2011

@alikaa

ale ved 2 rocne dieta prijima uz samostatne vsetko stravou .

tento zoznam som nasiel na webe. nemal by byt problem konzumovat jedna z tohto zoznamu.

"
Potraviny obsahujúce vitamín D
Rybí tuk (2 čajové lyžičky) 242 mikrogramov
Sleď (100 gramov) 25 μg
Makrela (100 gramov) 24 μg
Losos (100 g) 12 μg
Sardinky v oleji (100 g) 9 μg
Tuniak (100 g) 6 μg
Mlieko (1 šálka) 3 μg
Celozrnné obilie (100 g) 3 μg
Vajce (1 bielok) 1 μg
Pečienka (100 g) 1 μg

Organizmus nie je odkázaný iba na prívod vitamínov D potravou, pretože si ich dokáže vytvárať v koži z provitamínov pôsobením ultrafialových lúčov. Kto strávi denne 20 min na slnku alebo môže vystaviť väčšiu kožnú plochu na 30 minút jasnémi dennému svetlu, môže obmedziť prívod vitamínov potravou na polovicu. Deti, mladiství a dospelí potrebujú denne 5 až 10 μg a potreba u dorastajúcich kvôli tvorbe kostí je o niečo vyššia. "

denduska
30. nov 2011

@alikaa ten Novotny odkial spadol? Ze "V decembri podľa neho nie je žiadny termín povinného očkovania"...co? 😀 😀 😀 aky termin povinneho ockovania? 😀
Ale fakt, len jedna hexa 44 eur, prevenar 13 stoji este viac....je to vela penazi 😨 Mozno krachne cely system 😀

prevenar
30. nov 2011

@prsky

co som prave nasiel na nete ..

Potraviny obsahujúce vitamín D
Rybí tuk (2 čajové lyžičky) 242 mikrogramov

takze totalne nechapem,preco nieje ziadne D uvedene na tobolkach s rybym tukom lol . kto na to dojde vyhra 5 bodov ! 🙂

prevenar
30. nov 2011

@alikaa hmm.. inak ked nad tym tak rozmyslam, malej to zarastlo ked mala nejakych 10-11 mesiacov ..aj bez vigantolu. radsej si o tom nieco najdi na nete.

prsky
30. nov 2011

@prevenar no ono velmi zalezi na tom, ako ten rybi olej bol pripraveny..drviva vacsina vitamin D neobsahuje ☹