Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

daducha
28. jún 2010

@lin18 - skus prosim napisat svoj nazor : ako som pisalla ,minuly rok 12 deti s ciernym kaslom, z toho 11 zaockovanych.Tato odpoved ti hadam nezaberie vela casu.
A mimochodom - maleho CRP ukazovalo na bakterialny zapal priedusiek,nie som blazon aby som si na virus ziadala ATB 😉

monnaa
28. jún 2010

Ja som tiež za verejnú diskusiu, z časových dôvodov síce moc neprispievam, ale pravidelne čítam 🙂

Chcela by som sa ešte poradiť, tuším sa to tu už spomínalo ( ale teraz neviem nájsť ), koľko môže byť maximálny časový rozdiel medzi podaním 2. a 3. dávky Infanrixu hexa ? Vďaka

daducha
28. jún 2010

@monnaa -mne doktorka hovorila ze 12 mes.,

lin18
28. jún 2010

@daducha
Tak speciálně pro tebe...nemám totiž dnes moc času...ale na normální otázku odpovím ráda kdykoliv 😉 .
Co se týče toho černého kašle skutečně netuším....nejsem lékař, nevím z jakého byly děti prostředí, kdy a kým byly očkovány, jakou vakcínou...prostě je tam hodně proměnných aby se to dalo takhle od stolu říct.
Ale...dle odborníků:
"Černý kašel je infekční onemocnění, přenášené kapénkami. Děti jsou proti němu očkovány podle povinného kalendáře, nicméně počty pacientů v uplynulých patnácti letech stouply zhruba desetinásobně. Nákaza může být přivlečena ze zahraničí, opomenout nelze ani migraci obyvatel ze zemí, kde se neočkuje. Podle názoru odborníků může onemocnět až pět ze stovky očkovaných dětí.
Ačkoli jsou české děti očkovány, účinnost vakcíny se po zhruba šesti letech snižuje. V organizmu dítěte chybějí protilátky. Ministerstvo zdravotnictví na základě analýzy současného stavu rozhodne, zda v nejbližší době nebude
potřeba změnit očkovací kalendář a přeočkovat děti ve věku kolem 12 let."

Takže je vidět, že i očkování se vyvíjí...a právě proto, že jsou mezi námi neočkovaní lidé bude pravděpodobně nutné proti některým nemocem přeočkovávat.

Co se týče toho zánětu plic...o CRP jsi nic nepsala. Šlo mi jen o to, že právě na tuto nemoc se bohužel velmi často předepisují ATB, která jsou nepotřebná, protože v převážné většině je to zánět virový. Měli jste nějaké komplikace, že se dělalo CRP? U nás tedy lékaři při takovýchto chorobách běžně krev na biochem. vyšetření neposílají.

manof
28. jún 2010

@monnaa
"koľko môže byť maximálny časový rozdiel medzi podaním 2. a 3. dávky Infanrixu hexa ?"

Ideálne nekonečne dlho 🙂

Ale ak sa pýtaš na právnu stránku veci, tak nová verzia vyhlášky MZ SR platná od 1.VII.2010 (t.j. od štvrtka) to pevne stanovila na 6 mesiacov. Výrobca v príbalovom letáku uvádza tiež max. 6 mesiacov rozostup medzi 2. a 3. dávkou.

tin007
28. jún 2010

@monnaa davala som sem link (ale uz minuly rok) na spravu vyrobcu, v ktorej porovnaval uroven titerov medzi 2 a 3 hexami, zvycajne to boli cisla za desatinnou ciarkou, resp. ak si dobre pamatam tak najvacsi rozdiel robil 1,5%. tu bol povodne link na tu spravu http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/In... ale nefunguje, no nasla som ju tu http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/In...

tin007
28. jún 2010

ahojte, moze mi niekto poradit, kde najdem ockovaci kalendar pre SR - deti, ktore sa narodili v r. 1988? uz to hladam asi hodinu a nic, stale nachadzam aktualne kalendare, vdaka

janea
28. jún 2010

ahojte, nedajte sa vyprovokovat a prispievajte sem aj nadalej, vdaka vam sa vela ludi dozvie o tom, ze je dobre si informacie o ockovani, a vobec o vsetkom, overit a hlavne zacat rozmyslat aky vykon sa na vas lekar hrnie vykonat - ja zijem momentalne v Irsku, uroven zdravotnych sluzieb je niekedy diskutabilna - ale neexistuje, ze sa vas lekar doslova dotkne bez toho aby vam vopred slovne neopisal co ide urobit. Takze pribehy o zaockovanych 4dnovych babatkach bez vedomia matky - brrr! Citam vas pravidelne, len absolutne nestiham prispievat,,,,,,,, a ked uz ste zacali "sukromnicit" - mozem ist k vam? o chvilu mame rok a asi pomaly dozrieva cas na prvu monovakcinu, ,,,,,,,,,,, dakujem

oscarka3
29. jún 2010

chcela by som sa spýtať, podľa čoho budete vyberať, kto može do sukromnej skupiny?tiež by som tam chcela byť/nerada by som prišla o doterajší zdroj informácií/

erikasadek
29. jún 2010

@oscarka3 a vsetci neblaznite prihlaste sa u bambi a ona vas prida ziadna triselekcia 😉

mon25
29. jún 2010

lin18, vysetrenie CRP sa robi priamo v ambulancii z kvapky krvi, trva 2 minuty, samozrejme ak lekar tento pristroj ma.

Inak nemozem si pomoct, ale tiez citim z tvojich prispevkov aroganciu a pohrdanie, asi to vyplyva z tvojej povahy, skoda, ze si tu viacerych znechutila natolko, ze sa rozhodli zalozit sukromnu temu i ked tato tema ma nazov "Nesuhlas s povinnym ockovanim" a nikto ti nebrani aby si si zalozila temu "Suhlas s povinnym ockovanim"
a prispievala si tam spolu s tymi mamickami, ktore ta podporuju v IP

U mojho syna sa tiez rozvinul regresivny autizmus, rozhodne sa mi autisticke dieta nenarodilo a preto hladam
odpovede na vela otazok a tazko sa mi prekusava desiatkami zbytocnych a donekonecna sa opakujucich prispevkov od teba a smerom k tebe 😒

blovitc120
29. jún 2010

mon25, nechcela som uz mrhat casom na reakciu lin18, ale presne ako hovoris, CRP pristroj ma myslim takmer kazdy pediater a napr. nasa bez vysetrenia kvapky krvi atb nepredpisuje. Nechapem, o akom cakani na vysledky hovori, ale ako odbornicka na ockovanie pravdepodobne je aj odbornickou na vysetrenia krvi a mysli nejake ine vysetrenie krvi (sice neviem ake), nie dvojminutove CRP.

Lin18, ak by si si co len raz dala namahu a precitala nieco z toho, co tu piseme, vedela by si, ze s ciernym kaslom a ockovanim je to inak ako pises ty. Skus si pozriet knihu pediatra Hirteho a kapitolu o pertussis

josefa
29. jún 2010

ahoj, mohla bych dostat taky pozvanku do soukr.skupiny? Dele jsem tu nebyla, ale byla bych rada kdyby mi nektery ockovaci infa neunikaly.
Jen si myslim, ze je skoda se zavirat do soukrome skupiny uz jen kvuli osvete...

artuse
29. jún 2010

ahoj, já si taky nejsem jista, jestli má smysl soukromá skupinu, tak se info nedostane dál...a nějak jsem nepochopila, co přesně se bude řešit v uzavřené skupině a co ve veřejné skupině 😕

erikasadek
29. jún 2010

@artuse bude sa volne dychat. 😉 teda uz sa dycha;. 🙂

sorciera24
29. jún 2010

aj ja vas citam pravidelne a moc mi tato stranka pomohla, mohlo by to ist aaspon paralelne, lebo ked pride niekto novy, kto sa xce podelit o skusenost s ockovanim, prip. hodit nejaky link, aby vedel, ze to tu funguje.....lebo ja tiez neamm pozvanku..... 😉

manof
29. jún 2010

@tin007
Deti, ktoré sa narodili v roku 1988 sú už dnes dospelí, takže majú povinné očkovanie len záškrt a tetanus a to najbližšie v 30. roku života, čiže 2018. Takže to ešte hodnú chvíľu nemusíš riešiť.

Alebo chceš zistiť, aký bol očkovací kalendár v roku 1988? Tak to asi jedine na RÚVZ v B.B. spýtať sa pani Avdičovej. Tá by mala mať prístup do epidemiologického archívu.

manof
29. jún 2010

Všetky, čo chcete pozvánku do súkromnej skupiny, napíšte @bambi2
Ja by som to inak videl tak, že veci, ktoré sú zverejniteľné (overiteľné fakty, odkazy na články, štúdie atď.) by mali ísť sem, teda do verejnej diskusie, ostatné (osobné veci, nezverejniteľné veci) do súkromnej)

cora73
29. jún 2010

vopred sa ospravedlnujem,ze sem zase vkladam link,tento je pre tin007:

http://www.ruvzmi.sk/index.php?option=com_conte...

adriana7
29. jún 2010

ahojte všetci,
ak Vás môžem naozaj seriózne a úprimne poprosiť, neodchádzajte do súkromia...

My sme si s malou tiež veľa prežili, spúšťačom mohlo byť aj očkovanie, zdrav. kartu mám prefotenú, takže kto sa v tom viac vyzná, by isto vyvodil dôsledky...
Vďaka Vám a lucii123 už dnes viem, že moje dieťatko, ktoré čakám, očkovať URČITE nedám, ani svoje väčšie deti už nie...
Ja chodím aj na vegetariánske dieťa, aj tam sú občas takí, čo to nemajú "v hlave upratané", zato nemám potrebu sa uzatvotiť...
my doma sme naviac až vegáni a vitariáni, keby ste vedeli, čo sme si už prežili, okolie, rodina, aj tí "svätí" lekári - jedni Vás poučujú, druhí odsudzujú, pohoršujú sa, prosto všetko to, čo Vy zažívate tu od oponentov...

Vy si možno ani neuvedomujete, aká ste silná skupina, aké tu ponúkate rozumné a podložené informácie. Aj Kopernik v čase, keď bola zem guľatá, tvrdil, že guľatá je, aj keď väčšina bola presvedčená o doske plávajúcej na vode...Stále k Vám budú prichádzať ďalší a ďalší hľadajúci odpovede...

Museli ste už zažiť omnoho viac "nepríjemností" a konfrontácií v reálnom živote, tak prosím Vás, snáď Vás protinázor neznechutí a neodradí

Ide totižto nie o naše ego a našu ješitnosť, ale o zdravie našich detí - o to nám snáď všetkým ide, že?

klara_klara
29. jún 2010

ahojte tak to dufam ze nie...sukromna skupina je uplne od veci...ako teraz budem vediet ake diskusie mam robit so svojou mudrou...tu som si nasla vzdy tolko infosiek ktore mi pomohli...ako sukromne to uz nebude mat zmysel...
Nebojte sa nemozu vas predsa odradit nejaki provokateri 😝 😝 😝

adriana7
29. jún 2010

A ešte si myslím, že tu na verejnej diskusii to pomaly "zhasne" (možno aj niekomu o to šlo), dnes je rýchla doba, a Vám skalným sa už len z časových dôvodov nebude dať kvalitne prispievať do obidvoch tém naraz...

a my bežný "plebs" sa už k aktualitám nedostaneme...

A nerozmýšľali ste nad vlastnou stránkou?

klara_klara
29. jún 2010

@blovitc120 CRP nema kazdy pediater v ambulancii

klara_klara
29. jún 2010

@adriana7 presne vlastna stranka kde mozeme prispievat...ale zasa bude asi plna neprajnikov 😝 😝 😝

klara_klara
29. jún 2010

@erikasadek ako sa vlastne vyberaju ludia do tej sukromnej skupiny...mam aj ja pravo tam ist ked som tu len obcas?

klara_klara
29. jún 2010

@erikasadek a kto je to ta lin18?

adriana7
29. jún 2010

to je práve to, že stránku spravuje administrátor, ktorý to skoriguje, akurát bude ignorovať kontraproduktívne maily...

klara_klara
29. jún 2010

@adriana7 nuz to by slo...

oscarka3
29. jún 2010

@adriana7 ,plne súhlasím s príspevkom 12:31 ☹

tamix
29. jún 2010

možno má lin18 plno IP od pro-očkujúcich mamičiek, ale ako vidím je tu aj veľa čítajúcich=neprispievajúcich anti-očkovacích mamičiek. pre ne je určite potrebné, aby táto téma nezanikla. a pre náhodné a novoprišlé je to tu tiež potrebné. manof má pravdu o tom : "Ja by som to inak videl tak, že veci, ktoré sú zverejniteľné (overiteľné fakty, odkazy na články, štúdie atď.) by mali ísť sem, teda do verejnej diskusie, ostatné (osobné veci, nezverejniteľné veci) do súkromnej)"