Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

maggie2
10. sep 2010

@vanish1 och, veď je ročník 1957! Zatiaľ žiadne bližšie info okrem Tvojho zdroja a pár ďalších. Smutné

ani3012
10. sep 2010

@vanish1 to fakt ? 😕 ☹

manof
10. sep 2010
manof
10. sep 2010

@maggie2
Žeby sa nedala zaočkovať proti HPV a teraz na to doplatila?
Každopádne, škoda jej. Aj keď sem tam povedala haluz, mala veľký potenciál oslovovať široké masy ľudí.

maggie2
10. sep 2010

@manof sorry, ale tá Tvoja poznámka nebola vtipná 😖

manof
10. sep 2010

@maggie2
Tak prepáč...

maggie2
10. sep 2010

@manof nič sa nestalo v pohode

manof
10. sep 2010

@maggie2
Tak som to narýchlo preložil, prípadne skontroluj, či som niečo neprekrútil. V nemčine nie som až tak dobrý ako v angličtine.

"Anita Petek už nie je medzi nami"
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/news/anita-pet...

manof
10. sep 2010

Inak - nie je vám to podozrivé?
Len za tento rok je to už druhé úmrtie nie práve príliš starého človeka, čo "vystrkoval rožky".
František Šteffek
Anita Petek-Dimmer
kto bude nasledovať?

sisinka76
10. sep 2010

ahojte 🙂

prosim Vas, kto tu zhanal novu pediatricku v BA? ak ste nasli, dajte mi vediet. Ja som sa dnes rano taaaaaak strasne nasrala na tu nasu - mali sme poradnu v 10 mesiacoch, Riskovi dosli aj vysledky krvi, chcela som vediet ake ma hodnoty imunoglobulinov, vyslo, ze ma dost znizene IgA. a teraz pointa - dokina mi hned napisala recept, ze v roku budeme ockovat a ze prave Risko to najviac potrebuje, lebo ma znizenu imunitu a treba ho ockovat, aby nieco nechytil 😠 jediny koho nieco v tom momente chytilo som bola ja a tak som jej povedala zase to, co naposledy, ze ho nedam ockovat skor ako pojde do skolky... a zase tie dristy, ze on to potrebuje a ze ten Prevenar je teraz proti 13 kmenom pneumokokom a bala bla bla, stale dokola. Recepty som jej pekne vratila a povedala, ze v roku prideme len do poradne a ona ostala ako obarena a taky divny pohlad mala, no comment. Takze sa pripravujem na to, ze to neostane bez odozvy 😀

sisinka76
10. sep 2010

@manof letaky odovzdane? segra mi nedviha

sisinka76
10. sep 2010

a este jedna vec - moze byt imunita znizena tym, ze este kojim? to som v zivote nepocula. Prave naopak, kojenim sa imunity posilnuje, teda aspon tak som si to myslela 😀 ale tuto hlasku mi povedala doktorka, tak asi prestanem kojit a budem do neho pchat tie umele srajdy 😀

oscarka3
10. sep 2010

@sisinka76 ,tak takúto "múdrosť" o tom kojení a zníženej imunite som ešte nepočula 😕

martina46
10. sep 2010

Zdravim vas.
Nasla som prepis prednasky Anity Petek v PDF. Je to aj so zaujimavym uvodom od MUDr Liptaka....

http://www.sprl.sk/zc/img/paveda_anita_petek.pdf

samiana
10. sep 2010

Pozrela som si ten prepis prednášky aj s tým úvodným komentárom od Liptáka.

Jeho komentár je zvýraznený žltou farbou a potom v texte prepisu prednášky sú tak isto žltou farbou zvýraznené dve pasáže. Jedna sa týka dôležitosti životosprávy pri predchádzaní chorobám plus vysvetlenie nejakej kapacity o tom, že práve v nesprávne žijúcom človeku je najväčší potenciál vzniku choroby a nie v existencii vírusov a baktérii( mala tú "drzosť" povedať, že v takto oslabenej krvi vznikajú vírusy a baktérie, čo je asi aj jej osobné presvedčenie) a potom pasáž o prevencii proti tetanu. Nechať krvácať, vydezinfikovať, podať príslušné homeopatikum. Toť vsjo, čo mohol MUDr. Lipták na celej prednáške (v dĺžke takmer dve hodiny) "odborne" vytknúť a tieto dve pasáže dali mu zámienku na ten duchaplný úvod, v ktorom označuje Anitu Petek za duševne postihnutú a patologickú klamárku. Je to od neho viac než úbohosť.

pifina
10. sep 2010

@martina46 ta prednaska vyzera velmi dobre ... dost mi pripomina knihu, na ktoru som narazila pred par dnami - sice nie je o ockovani, ale o hormonalnej substitucnej liecbe, ale je to v dost podobnom duchu 😝

zdienka
10. sep 2010

to mi je luto, zomrela dost mlada... ech skoda jej.

manof
10. sep 2010

@sisinka76
Jeminenko, ja som na to zabudol...
Tak nič, donesiem tie letáky do BA osobne 22.IX.2010.
Kto chce byť skladníkom?

manof
10. sep 2010

@samiana
Ja som len prekvapený, že si Lipták dal tú prácu a prepísal to.

tin007
10. sep 2010

@manof, ak nepocestujeme, tak skladujem ja, ale asi cestujeme

manof
10. sep 2010

Tak mi veľavážená pani odborníčka na očkovanie Henrieta Hudečková odpísala:

===================
From: Henrieta Hudeckova
Date: 2010/9/10
Subject: FW: XVI. Vakcinačný deň Slovenskej republiky
To: Marián Fillo

Vážený pán Fillo,

XVI. Vakcinačný deň SR je odborným podujatím Slovenskej epidemiologickej
a vakcinologickej spoločnosti a Slovenskej pediatrickej spoločnosti,
ktoré sú súčasťou SLS. Naša odborná konferencia je určená členom týchto
odborných spoločností, pediatrom a epidemiológom.

S pozdravom

prof. MUDr. Henrieta Hudečková, PhD., MPH
hlavný odborník pre epidemiológiu MZ SR
a odborný garant XVI.VD SR

________________________________

From: Katarina Lamosova
Sent: po 6. 9. 2010 8:08
To: Henrieta Hudeckova
Subject: FW: XVI. Vakcinačný deň Slovenskej republiky

Pani profesorka, preposielam email.
Lamosova

________________________________

From: Ing. Marian Fillo
Sent: ne 5. 9. 2010 14:25
To: Katarina Lamosova
Subject: XVI. Vakcinačný deň Slovenskej republiky

Milá pani Lamošová,

rád by som sa spýtal, či sa vakcinačného dňa môžu zúčastniť aj laici
zaujímajúci sa o očkovanie a súvisiace témy, alebo je vyhradený výlučne
lekárom a ďalším pracovníkom verejného zdravotníctva.

Za skorú odpoveď vopred srdečne ďakuje a všetko Dobré Vám praje
Marián Fillo

alfomilka
10. sep 2010

vodicka75 : skus orgonit. ja som si nejake vyrobila a zrazu nie som ospala, ako inokedy cele dni.

klara_klara
10. sep 2010

@maggie2 dakujem za podporu a tvoj superkomentar...uz sa tesim na tie dristy o autonehodach, nehodach, urayoch atd. budem pocuvat ako hrozby...a ockovanie ako jedinu dobru vec ktoru mozem urobit pre svoje dieta 😝
Chcela siom sa branit niecim konkretnym aby som zasiahla spravne no nic som nenasla...informacie su tak zmiesane a popletene...manof mi tu nasiel aj rozdiely neziaducich ucinkov medzi pribalovymi letakmi MMR vakcin, ale to je tusim porovnanie Priorixu a nejake inej MMR vakciny pouzivanej v USA. Ja som este hladala letak z GSK Anglicko ale tam je tych neziaducich ucinkov tolko ako u nas. Bohuzial okrem vas nemam inu podporu...rodina, znamy, nikto so mnou nema podobny nazor...ako clovek moze bojovat sam ☹

klara_klara
10. sep 2010

inak minule som zacala s touto temou na navsteve...a bola to odvaha riadna...hoci sme tam boli viacery co maju deti...o par minut som sa citila ako blazon, ktory to nema v hlave v poriadku ☹ pretoze ako si to vobec predstavujem ze neockovat...ved ako sa budu deti stretavat atd.

manof
10. sep 2010

@klara_klara
Ale veď vedľa Priorixu máš M-M-R II a to je tá vakcína používaná v USA.
A keď si v hlavičke tabuľky klikneš na Priorix - Veľká Británia, dostaneš sa na UK leták. A v tom je toho viac než v tom Slovenskom, čo je na ADCC. Na ŠÚKL nie je nijaký leták k Priorixu. Alebo máš v ruke aktuálny slovenský papierový leták?

klara_klara
10. sep 2010

@manof chcem doniest originaly

manof
10. sep 2010

Keďže mi pani Hudečková nepriamo zamietla vstup na Vakcinačný deň (viď vyššie), hľadá sa MUDr., ktorý by bol ochotný tam ísť a nahrať na diktafón všetko, čo tam povedia.

Je dosť dobre možné, že ten MUDr. bude musieť byť buď epidemiológ alebo pediater.

Nepoznáte nejakého takého?

manof
10. sep 2010

@klara_klara
Ale porovnaj SPC, nie PIL
v PIL je toho málo

klara_klara
10. sep 2010

@manof co je SPC?