Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

roo
3. feb 2011

Co sa mi to tu pobabralo, odkaz sa vymazal, vytrhnuta veta ostala 😅 😅 😅

Tak este raz link: http://zdravie.pravda.sk/ockovanie-chrani-pred-...

resuada
3. feb 2011

Ahojte! Nepozna z vas niekto neurologa a imunologa v BA, ktory je tolerantny voci ockovaniu? Dakujem.

katkaaalex
3. feb 2011

Ahojte, aj ja som sa zacala podrobnejsie zaujimat o ockovanie az teraz, ked cakame druhe dieta. ALexa mame zaockovaneho "kompletne" no som rozhodnuta, ze uz nic viac no a babetko zaockovat isto nedame. Velku podporu mam u svojej maminy, ktoru tato tema tiez velmi zaujima, dokonca mi pomoze s organizovanim besedy u nas v Novom Meste nad Vahom len sa obavam tych predvolani a sudov... S nasou pediatrickou myslim, ze problem mat nebudem, je to velmi vzdelana a prijemna zena, teraz sa zacala zaoberat homeopatikou co ma velmi potesilo. Len ako som uz pisala, bojim sa tej hygieny... snad to zvladneme....

roo
3. feb 2011

Buduci tyzden chce Zivot uverejnit temu Ockovanie proti chripke - pre a proti. @manof - mohol by si vybrat nejakych par trefnych clankov zo slobodavockovani.sk a poslat im? A nech nezabudnu spomenut ako inac chripke predchadzat nez ockovanim 😉
Vdakaaaa

manof
3. feb 2011

@nika.r
Jasné, že vydržím.

manof
4. feb 2011

@viliatko
Už budeš rodiť? Tož veľa zdaru Tebe i bábätku!

@erikasadek
Poslala by si mi snímku toho papiera? Samozrejme, osobné údaje vymažem.
Na zaostalom Slovensku totiž niektorí lekári (napr. MUDr. Pavol Šimurka, PhD.) vôbec neveria, že súčasné očkovacie látky (snáď s výnimkou BCG) môžu spôsobiť vážne problémy.

manof
4. feb 2011

@roo
Však môžeš aj Ty poslať. Vyber si niečo z tohto:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

manof
4. feb 2011

@jaja1118
Toto ma nijak neprekvapuje. Pravda je tvrdo pro-očkovacia. Oveľa viac než SME, Nový čas či Plus 7 dní. Mám podozrenie z majetkového prepojenia medzi vlastníkmi vydavateľa a výrobcami vakcín.

manof
4. feb 2011

@roo
To vyzerá ako PR článok ÚVZ SR.

manof
4. feb 2011

@katkaaalex
Neboj nič, prinajhoršom pôjdem na RÚVZ s Tebou. 🙂

manof
4. feb 2011

Komentár - Ad: Reakcia MUDr. Urbančíkovej na komentár na stránke „Sloboda v očkovaní“ z dňa 7.1.2010
http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-reakcia-...
Môžete to aj okomentovať priamo pod článkom, ak chcete.

erikasadek
4. feb 2011

@manof pozriem sa co mam poslem ti, zvysok je v spravach u lekarov genetickom a neurologickom.. 😉

roo
4. feb 2011

@manof OK, stalo sa, ale fakt nemam cas vyberat nieco z toho zoznamu, tak som poslala cely link, ktory si tu pridal 😅

martinka1981
4. feb 2011

Ahojte,pred neakym časom sa tu riešil Vigantol a ja som nahodou objavila Norsky rybi tuk na stranke biologika.sk
Ospravedlnujem sa adminke ze sa to netyka priamo očkovania.

denisocka
4. feb 2011

@erikasadek eri už len otazka,oni u vas aj uznali,že je to z očkovania?

erikasadek
4. feb 2011

@denisocka moja na papiery to nema ak toto chces vediet ani odskodnenie pretoze ja som za tym nesla!!! 😉
ale ked sa robili vysetrenia dane jeho diagnoze tak za kazdym sa mam pytali historiu a za kazdym je to napisane v jeho lekarskej sprave...
zmena spravanie po MMR vakcine .. udava matka.. asi tak neako..
a kazdy lekar co nas videl to boal jeho prva otazka tu je napisane ze patrick sa menil po MMr vakcine povedzte mi viac a znova napisla zmena spravanie a tak dalej...
ziaden lekar specialsta ma neposlal do prdle kvoli tomu..
odpoved boal v 😉 dy je to mozne.. nemozme povedat ze nie, ale nemozme ani teraz povedat ze je to 100% pricina je neskoro jedine ak by ste chceli viac...
ja za seba... nechcel asom za tym nemam ani cas ani peniaze..
potrebujem ich pr emojho syna mozno sebecke;. ale aj ked ma odskodnia jeho zdravie mi to nevrati chapete ze??
a stat sa stara teda dost jeho denna starostlivost stoji stat teraz asi 1000€ denne , a takto to bude vela rokov bohuzial... ☹

kaja73
4. feb 2011

@erikasadek Mimo temu,len sa ta chcem opytat,tam kde chodi tvoj maly-patrik-je aky pomer dospelych k detom.u nas sme na jednu osobu mali 3-4 autist. deti a to som mala pocit,že som stale jednou nohou v base-že sa niečo stane.tak len pre porovnanie,že ako je to u vas.Ked chceš ,tak do IP.

denisocka
4. feb 2011

@erikasadek dik,nechcela som vediet všetko,ani nehovorim že ich maš udat a žiadat odškodne,len som chcela vedieť,či tam u vas to uzavreli ako oficialne po MMR . aj tak sa to neda ničim už vratit

manof
4. feb 2011

Včera v TN to bolo zaujímavé. Došiel aj MUDr. Pavol Šimurka, PhD. z "veľkej trojky" Sprievodcu očkovaním. Reportáž tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/o-besede-v-...

vodicka75
4. feb 2011

Sudden Unexpected Deaths and Vaccinations during the First Two Years of Life in Italy: A Case Series Study
Náhle nečakané úmrtia a očkovania počas prvých dvoch rokov života v Taliansku: prípadová štúdia
http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10....

erikasadek
4. feb 2011

@denisocka uzatvorene to nebude moja nikdy.. ☹ ale aspon...; to beru do uvahy.. 😉
@kaja73 tam kde chodi , je to detska psychiatria.. vyzera to ako skolka so vsetkym co treba dieta sa tam neciti ako v nemocnici.. 😉
dospely su tam skvele psy.. naozaj nemozem za ten rok a pol co je tam povedat ani krive slovo.. naozaj velmi mu pomohli a spravaju sa super je to statne nie sukromne.. len na okraj...
chodi tam kazdy den okrem utorka hned po skole od 12 do 16 hodiny. 😉
vratane prazdnin...
pondelok ma naprikald atelier kde sa uci chapat pocity a hlavne grimasy ludi , nevie co znamena zamracena tvar nevie to pochopit..
rozne hodobne aktivity...
streda

stvrtok ma 2 hodiny ponikov terapeuticke je to uzasna vec... , po prvej jazde prisiel domov a po prvy krat kratko ale predsa mi povedal co robil v dnes!!!
nikdy som s neho nic nedostala.. 😉
a piatok som s nim je to motricika rodic dieta.. uzasna vec... 😉 ako pre rodica ako pre dieta..

vzdy sa mozme na nieco spytat su vzdy ochotni sa so mnou rozpravat aj cez telefon ak je problem rada
fakt za seba som rada ze je tam .. a ze tam ostava. velmi mu pomahaju.. 😉
ps viem ze na slovensku je to tazke miestami , kedze mam temu mam autisticke dieta a citam prispevky kociek.. je mi to tak luto.. ☹

Ps mimo temy prepacte;.; mi.. 🙂

jolinka
4. feb 2011

jonas

ospravedlnujem sa ale nemam kazdy den pristup na net.
Takze na tu Walfdorfsku skolku som sa pytala a bohuzial to nie je velmi priechodne na besedu. Oni su totiz len v prenajme v priestoroch beznej statnej skolky na Zuzkinom parku a prenajimatel si strazi koho si pusti do priestorov, su momentalne v situacii ze si hladaju nove priestory...
Tak asi treba nechat to MC Stonozka. a v Saci na 24. 2. Ozaj na ktory den je to planovane v Kosiciach mimo Sace?

manof
4. feb 2011

@vodicka75
No, má to akože vyvracať tvrdenia z Nemecka o tom, že Hexa zvyšuje počet SIDS, ale 6 autorov z 9 sú zamestnanci niečoho, čo je talianskym ekvivalentom nášho Úradu verejného zdravotníctva, takže veľkú dôveryhodnosť to asi mať nebude, keďže oni si samozrejme potrebujú dokázať, že sa nemýlili, keď odporúčali Hexu...

vodicka75
4. feb 2011

@manof, no, to je jedno, co tym chceli povedat, mne staci, ze 8 deti po ockovani zomrelo v den ockovania alebo v nasledujuci den po ockovani, jednoducho sa to deje...u nas mame co i len jeden pripad zaznamenany? Spomenula som si na miliharmi a jej dcerku, tak nejako to funguje na Slovensku, bohuzial.

oscarka3
4. feb 2011

@martinka1981 , fíha, tam je riadne predražený, ja ho mám z norska

manof
4. feb 2011

@vodicka75
Oni tam ale riešili len SIDS a len 2/7/14 dní od očkovania.
U Milenky to bolo inak.

vodicka75
4. feb 2011

@manof, viem, si informatik a asi neurony nepustia,...ja som pisala, ze som si spomenula na Milenku a ako to dopadlo, vobec som nespomenula nieco take, ze je to presne ako jej pripad,...proste som napisala, co vyprodukovali moje neurony, nemusis ma chytat za slovicka 🙂

pepa1
4. feb 2011

Ahojte. Neviete nahodou ze ked je dieta zaockovane 2x hexa ci sa moze pouzit na 3 davku vakcina bez hep. B ta infanrix ipv hib? Ze vraj hep. B sposobuje neurologicke poruchy 😨 neviem ci autor myslel len hep. B co je v monovakcine kvoli gramazi tej zlozky, alebo tolko isto dufam ze menej pridali do hexy...... A ktora zlozka v hexe moze byt zodpovedna za cukrovku? Este by ma zaujimalo ci aj ine staty okrem nas a Ceska pouzivaju tu hnusnu hexu.... cim sa ockuju napr, nemci, taliani, anglicania?

petot
5. feb 2011

@pepa1 Podľa imunológa Classena, každá vakcína može spôsobiť cukrovku, líšia sa len v miere rizika. Vakcína proti hep. B sa spája s neurologickými a autoimúnnymi poruchami síce v ďaleko väčšej miere, ale môžu ich spôsobiť aj iné vakcíny. Každopádne, hep.B je z celej hexy najzbytočnejšia a najriskantnejšia, ďalšou v poradí je asi HIB, tá sa spája zase s potravinovými alergiami.

Hexavakcínu používajú skoro všade, ale s tým rozdielom, že v iných krajinách je očkovanie nepovinné a rodičia sami rozhodujú, kedy a ktoré vakcíny dieťa dostane.