Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
9. aug 2012

@labaga ja si samozrejme nepredstavujem, že Dr vybehne pred nemocnicu a bude zastavovať autá a ponúkať voľný termín na usg ciev..inak na ultrazvukové vyšetrenia sa predsa objednáva...asi tak polroka dopredu.. myslím tým, keď už to treba tak polopatisticky, že môžu prísť ľudia aj na čakačku bez objednania a keď sa termín uvoľní, tak si určite Dr bude mať z čoho vyberať..
Ale nemusíme to ďalej rozmazávať, keďže je to totálne mimo tému..

zouzelkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gubcikova
9. aug 2012

že mi sme blbí.prajem ti zažiť nežiaduce účinky.

alenka600
9. aug 2012

@zamilovanadonej No a otazka bola, ze preco si myslis, ze v krajinach, kde je ovela vacsia migracia ludi a ovela viac pristahovalcov, tak tam nie je povinne ockovanie.
(Vo Francuzsku je, ale nie proti TBC)

hajanka
9. aug 2012

@labaga "u nas to je tak že:: babku bolí koleno. ide ku chirurgi,žiada si ortopedov, reumatologovi. 2xrtg, možno MRI, odbery u reumatologa, Spočitaj kolko to je, babka dostane NSA a ide domov s tým že je to vekom podmienená artritída, v podstate sa s tým nič nedá robiť. Kolko celá ta tortura stojí???? babka ani netuší... to bol len malý príklad množstva situácii."

tak babku posles rovno do hrobu 😔 😠 😠 😠 lebo to tolko stoji..... chudak babka co cely zivot tazko pracovala, platila statu dane a zdravotne poistenie tiez urcite ma

ty si lekar bez chrbtovej kosti!!

janano
9. aug 2012

@gubcikova prosim ta, nepraj jej to....ja tu jej naivitu prisudzujem veku.

zamilovanadonej
9. aug 2012

@zouzelkova Nereš je, můj syn měl ještě nešetrnou vakcínu, zvýšenou teplotu a průjem-nežádoucí účinky jsme přestáli oba bez úhony, a jsme spokojený. Nechala jsem ho naočkovat i proti planým neštovicím- kvůli tomu,aby neměl těžký průběh nemoci. A jsem za to ráda a nestydím se. A udělala bych to znova, kdybych se měla opět rozhodnout. Teď je mu 5, a je očkovaný i Prevenarem a proti klíšťovce.

eaka
9. aug 2012

@zouzelkova Prosím Ťa ukľudni sa už, ak máš PMS, tak si ho choď láskavo ventilovať niekde inde.. ešte si neprispela jediným rozumným príspevkom..
Ospravedlňujem sa @zamilovanadonej , že som ju na začiatku spojila s Tebou do jednej bandy.. viete o očkovaní možno rovnako málo, ale aj tak si nezaslúžila,a by somju oslovovala v jednom spolu s takou drzou husou, ako si Ty..

annieella
9. aug 2012

mile maminky a tatinkove, je tu nekdo z CR, komu se podarilo vyhnout natlaku uradu, ockovani a pokute za rozhodnuti neockovat? Jak to probehlo u Vas? Kazdopadne si sve dite naockovat nenecham, jen jsem zvedava na reseni teto zalezitosti po pravni strance. Konecne mam sve miminko v kolebce a tecou mi slzy z oci, kdyz si pomyslim na dite sve kamaradky, ktera musi jit s miminkem na operaci mandli jako nasledek ockovani proti tuberkuloze. Lekarka ji to dokonce uznala, az uz bylo pozde a toto ockovani zrusili. ..

careamell
9. aug 2012

@zouzelkova
Ajajáj...načo sem chodíte? Nič o očkovaní neviete, žiadne pádne argumenty, len laické názory...
Ok, poviem svoj názor, ale nebudem sa za každú cenu hádať, keď vidím, že na túto tému jednoducho nemám...
Spravte si podľa svojho uváženia, vy ste matky...

@zouzelkova Asi už nevieš ako argumentovať, keď musíš používať takéto slová...

labaga
9. aug 2012

@hajanka vieš ide o to že pre bolavé koleno do hrobu nepôjde... práve preto som ako príklad použila bolavé koleno.

zamilovanadonej
9. aug 2012

@alenka600 To je mi šumafuk co maj jinde, já žiju tady a teď a nečumím po jiných. Chtěla jsem jen k danému tématu vyjádřit svůj názor, a ne být za to persekuovaná.

hajanka
9. aug 2012

@zouzelkova 😲 chudak je to tvoje decko, len o tom este nevies

" zigzag : chidak děcko a vy ste jistě normální bože takoví lidi nesnášim"

eaka
9. aug 2012

@labaga Nepôjde, ale na tie vyšetrenia tiež nepôjde zadarmo.. celý život si platila poistné a nemá nárok ani na h..koniec koncov, ako ani nikto iný... €50 mesačne je povinný odvod do zdrav.poisťovne!! Tak mi nevrav, že ak ku Dr pôjdem, chcem od niekoho niečo zadarmo..

zigzag
9. aug 2012

@eaka iba provokuju a chcu si potvrdit,ze urobili dobre, ale kedze nakukli do tejto temy, tak asi maju neake pochybnosti,,,, ale priznat si chybu je tazke.....

gubcikova
9. aug 2012

@zigzag ako si to uhádla.asi ešte nevedia že dieťa môže aj po rokoch ochorieť

zigzag
9. aug 2012

@gubcikova no celkovo, vedia malo, si myslia,ze ockovanie chrani dozivotne, dalsia hlupost....ale co uz, kludne , hlavne ze su zzdravi,,, ale dokedy, ked sa naakumule dostatok jedu v telickach, tak dostanu exem, alergiu, ale to nie je z ockovania, ....nevedomost je sladka 😒

janano
9. aug 2012

so zouzelkovou ani v jej vlastnom profile nesuhlasia s jej nazormi, tak sup-sup, rychlo komentare zmazat... 😀

hajanka
9. aug 2012

@labaga jasne, ty ako Mudr. vies este aj predpovedat buducnost 🙂 nepotrebujes vysetrovat, ty mas vedla PC krystalovu gulu a staru babku posles domov do postele lezat ked ju boli koleno a nie dozadovat sa toho, co jej zo zakona prinalezi!
Lebo to tolko stoji!!! Lebo ona si urcite plati cely zivot odvody do povinneho zdr. poistenia.. okrem ineho....

cim dalej tym viac sa utvrdzujem o tvojom bezohladnom charaktere... 🤐

gubcikova
9. aug 2012

@zigzag dcérka doteraz nič a zrazu má od marca exém na lícach a nik nevie čo to je.ale necháme ich v tom.neviem čo by povedala keby sa jej dieťa nemohlo po očkovaní nadýchnuť

zigzag
9. aug 2012

@janano sa necudujem,je mimo 😀

eaka
9. aug 2012

@zamilovanadonej Nesmieš vnímať naše reakcie ako perzekúciu, napíšeš sem niečo úplne naivné vzhľadom na komplexnosť tejto témy a ľudia na to reagujú... a Ty sa hneď oháňaš, že tu nie sú akceptované iné názory, ale pozri na debatu napríklad s @racerunner, nevravím, že dokonalé, ale ona argumentuje a prezentuje názor, Ty sem šplechneš informáciu zo základky ("očkovanie nás zachránilo od vymretia") a čo očakávaš?
Ok, virtuálne Ťa potľapkávam po ramene, ďakujeme Ti za Tvoj názor, ale úprimne, znie snáď táto téma "Aký je Váš názor na očkovanie?", je tu aj taká, ale táto to nie je.. preto je táto debata proste úplne zbytočná. Ak tu hľadáš niekoho, kto Ti teraz pogratuluje, že očkuješ, čo sa dá, bez akéhokoľvek hlbšieho porozumenia problematiky, tak nenájdeš.. akurát možno pani zouzelkovú..

hajanka
9. aug 2012

@janano a pre istotu si uzamkla komentovanie na fotoblog 😀 aby jej to tvrdenie pre istotu nikto nevyvratil 😀

zigzag
9. aug 2012

idem off, sa venovat mojemu neokovanemu chudatku 😵 vydatny spanok mal dnes 😅

pami2
9. aug 2012

@hajanka a ake ma nasledky? ako sa da odmietnut ockovanie? podpisem nejaky reverz u lekara a oni na mna poslu hygienu alebo co? a co potom s jaslami alebo so skolkou-neprijmu ho?

hajanka
9. aug 2012

@pami2 nasledky sa tykaju znicenej imunity, dovtedy bol uplne zdravy, po ockovani mu zlyhala imunita, bolo pred 2 rokmi a stale to pretrvava... je to na dlho... kazdy pol rok chodime na odbery na imuno....

jednoducho dr. oznamis, ze odmietas ockovaciu vakcinu (konkretne ktoru), ziadne podpisovanie ani reverz... nic, odmietas a hotovo, ci ta nahlasi alebo nie je na nej...
hrozi ti priestupkove konanie na RUVZ a pokuta do max. vysky spolu cca 330e
ak ti nepride pozvanka, tak je dobre
niektore skolky prijmu, ine nie..

zamilovanadonej
9. aug 2012

@eaka Já jsem ve svém prvním příspěvku psala, že odpovídám na úvodní dotaz-příspěvek. O čem se bavíte teď mně nezajímá.

hajanka
9. aug 2012

@zamilovanadonej uvodny prispevok ale hovori o ODMIETNUTI ockovania, nie o jeho prospesnoti

gubcikova
9. aug 2012

@hajanka ahoj.no mi v pondelok ideme znova na kontrolu.stále mám hrčky 😔 teraz malému diagnostikovali mikrocefáliu(malú hlavu+ do budúcna možné zastavenie rastu mozgu)boli sme na genetike a pýtam sa taj genetičke ako je to s očkovaním a ona kukla na mňa na sestričku a že mnooo .....to ja neviem opýtajte sa neurológa.pozerám na ňu a v duchu si myslím a ty si genetička

zigzag
9. aug 2012

@gubcikova vies,keby vedeli co vsetko vo vakcinach je,tak by nedali pichnut nic, ja to nedokazem urobit,po tom co vsetko viem,,,, a urcite ani nikto z tejto temy,kto je normalny a ma trocha rozumu,,,, medialna masaz funguje
jemi luto Tvojeho drobca, drzim palce sa Vam to dalo do poriadku....