Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujteajslnko
25. aug 2012

@abbey1
330? to je znacne zneuzitie pravomoci verejneho cinitela, s prokuratorou si to neriesila? okamzite si to mala riesit trestnym oznamenim

zaockujteajslnko
25. aug 2012

@abbey1
cize hexa u nich teda stoji 180e? 😀 podla mna to je len jedna vakcina cize 30 😀

abbey1
25. aug 2012

@jonas17 300. teraz čakáme na vyjadrenie k dovolaniu.

abbey1
25. aug 2012

@zaockujteajslnko Vakcína nevakcína. Oni majú svoje tabuľky a presvedčenie.

zaockujteajslnko
26. aug 2012

@abbey1
vsetko podavat na prokuraturu s trestnym oznamenim, od prveho "vyzvania", rad radom.... pre zneuzitie pravomoci verejneho cinitela. Prokurator moze podat tzv. "protest proukatora" a aj spravne konanie v priebehu de fakto zastavit, alebo rozhodnutie prinutit ich zrusit ako nezakonne. To vsetko je zadarmo, bez "sudu". Len sa netreba dat a cakat na odvolania a podobne, lebo UVZ nepodkopne RUVZ ked v tom su obaja namoceni 😀

Prokuratura to utopit bez vyjadrenia k veci utopit nemoze, lebo akonahle je tam napisane "trestne oznamenie" tak to m u s i a preverit a dat ti k tomu vyjadrenie, bud to odmietnut alebo zacat trestne stihanie.

zaockujteajslnko
26. aug 2012

zeby bojkot alebo niekto umyselne zhodil webstranku s hromadnou pripomienkou? na justice.gov.sk ????
http://www.rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_3...
mne to pise "Server Error in '/' Application.
Nedá sa pripojiť k databáze. Skontrolujte informácie o pripojení databázy a overte, či je spustený databázový server."

alenka600
26. aug 2012

@zaockujteajslnko Chlape, s Tebou by som nechcela byt na noze, s Tebou je lepsie vychadzat dobre, ze? 😎

aduskatt
26. aug 2012

@zaockujteajslnko potvtrdzujem, ja sa tiez dostanem len na prvu stranu, dalej k pripomienke ma to uz nepusti

labaga
26. aug 2012

@zaockujteajslnko vela filmov pozeraš 😀 😀 vieš že prokuratura može jednoducho niečo zamietnut??? a teda robí to dost často 🙂 takých exotov je kde tade.... dost píšu, trestné oznámenia na polícii. ale vidím @alenka600 si očaril.... ono to vypovedá o duchu toho všetkého tu v tejto téme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

labaga
26. aug 2012

@aduskatt aby ti niekto z tých mudrych raz nezahranoval dieta a to už ten piatkový smiech nebude 😖

irenkask
26. aug 2012

@zaockujteajslnko Mne to vyhodilo, že to bolo posunuté do druhého čítania a vôbec mi to nedovolilo hlasovať. Aj s registráciou som mala veľký problém, neviem na koľkýkrát sa mi to podarilo a stále to pýtalo moje súkromné indície. Vôbec sa tu na slovensku ale nečudujem už ničomu toľko debilov na meter štvorcový nemá nijaká krajina sme elitní v tomto.

aduskatt
26. aug 2012

@labaga ak si dobre citala, tak som okomentovala len meno, ktore bolo vymyslene. Mne obycajne zachranuje dieta detska lekarka mojho syna

monika6e
26. aug 2012

Zajímavé informace o očkování + veškeré potřebné odkazy, které se vám můžou hodit: www.stopockovani.estranky.cz

syla
26. aug 2012

@labaga ty ako mudr., prečo vlastne chodíš do tohto fóra?

zaockujteajslnko
26. aug 2012

@irenkask
zaujimavy sposob ako to oznamuje ze to bolo teda akceptovane, hoci este nie je ani 27.8 ....slovensko je proste krasna ukazka "pravneho" statu :D

zaockujteajslnko
26. aug 2012

@labaga
ano prokuratura moze trestne oznamenie odmietnut, ale preverit ho musia, ak teda skonstatuju ze ruvz kona v zmysle zakona, tak to odmietnu.....ak nie, tak zacnu trestne stihanie..... jednoduche.....

a tie blaboly co sy tam uvedene v tych rozhodnutiach RUVZ nemaju nic so zakonom, su ucelove a vymenuvaju len to co sa im hodi, zbytok ignoruju co je v rozpore so zakonom o spravnom konani, a to je hned len prvy zakon z radu..

zaockujteajslnko
26. aug 2012

@syla
no asi na to ma svoj dovod a z tej ostatnej reakcie skor to vyzera ze pani pracuje na nejakom regionalnom uradiku, lebo ma trochu obavy o svoj zadocek.....

prevenar
26. aug 2012

@majusqwa ved ja nic 😉 ale ja to nepridavam pre "ne" ..pridavam to pre ludi, kt. tu hladaju informacie , aby tu nenasli len bludy, ale aj skutocne fakty.

prevenar
26. aug 2012

@vavrenka ked si uz nieco podpisala , tak to uz v keli 🙂 ..ale cim menej toho podpises, tym lepsie pre tebe 😝 som rad ,ze si sa pobavila 🙂

prevenar
26. aug 2012

@syla "zachranuje" ludske zivoty 😀 ..skor myslim,ze nema nieco z hlavou v poriadku, podla toho co pise 😉

irenkask
26. aug 2012

@monika6e Zatiaľ čo som čítala zdá sa superstránka

irenkask
26. aug 2012

@zaockujteajslnko Už som hlasovala , podarilo sa .

vavrenka
26. aug 2012

@prevenar no, mozno je to v keli, ale uz nebudem do tretice za blbu a precvicim asertivitu 😉 , takze z mojho pohladu investicia do buducna 😎

majusqwa
26. aug 2012

@zaockujteajslnko nie je lepsie najat si na to vsetko pravnika? tak sa mi aspon nestane, ze by sa to "stratilo"... :P

syla
26. aug 2012

@zaockujteajslnko úloha splnená, 513 podporovateľov 😉

anduk
26. aug 2012

Ahoj spoluantiockovaci 🙂
sme predvolani na RUVZ BA na prejednanie nasho strasneho priestupku - mate prosim vas niekto aktualnu skusenost ako to tam prebieha s tou Pertinacovou, ci hned vyrubia pokutu a aku vysoku? Uz som tu preluskala par stovak stran, no stale v tom celom procese trochu tapam... Kazda rada draha, dakujem!!

janula18
26. aug 2012

Chcem sa opýtať, v 15mes by sme mali ísť na očkovanie MMR, ale čítala som že môže spôsobiť autizmus, tak nemám chuť dať deti očkovať. Aký je postup, keby som to chcela odmietnuť. Čo by ma čakalo, myslím tým aj keby náhodou niekedy potom ochoreli na niektorú chorobu proti ktorej sa očkuje, či by nám to potom poisťovna preplácala, alebo by to brali tak akoby som "podpísala revers" že na vlastnú zodpovednosť. Ďakujem

xlucia
26. aug 2012

@janula18 deti su potom liecene bez ohladu na to ci boli laebo neboli ockovane. ostatne si precitaj poslednych 50 stran, tam je vsetko aj postup ako odmietnut

kbeata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paris3
26. aug 2012

ahojte! odvazim sa tu spytat.... existuje nejak setrnejsia verzia monovakciny proti tetanu? viem, ze na slovensku nie su distribuovane, ale dajme tomu v okolitych krajinach? urcite to vyrabaju rozne firmy a vakciny tiez mozu mat rozne zlozenie, ci nie?