Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sue
29. apr 2009

Lenki, celkove to očkovanie neviem aký má vedecký podklad, keď nikde nik nezaručí, že neochorie aj zaočkované dieťa a s podstatne horším priebehom 😔

blovitc120
29. apr 2009

Keby len to sue, nikto nezaručí, že nebude mať zdravotné problémy po očkovaní 😔 😔

lenki33
29. apr 2009

su spravene nejake oficialne studie,z ktorych nieco vychadza a ktorych sa lekari alebo who drzia
lenze nasi lekari sa vlastne nedrzia ani toho
touto schemou sa ockuje aj inde v EU, ale u nas je to inak

to ci je ockovanie ucinne tak o tom studie asi nikdy nebudu, nema ich kto zaplatit

vanish1
29. apr 2009

už som písala, že škôlka nemá nárok odmietnuť dieťa nezaočkované, aj keď to vyžadujú, nemajú sa o čo oprieť - takže by pri obhajobe nepochodili.

niekto sa pýtal, že čo sa stalo v tom 76.- tom roku, tu je niečo.. http://dolezite.sk/Kto_sa_nabali_na_vakcinacii....

denduska
29. apr 2009

ja som sa pytala 😀 dakujem 😉

lucia123
29. apr 2009

Aj s ockovanim to budu dva tabory ludi, jeden za a jeden proti. To je ako so stravou, aj proti vegetarianom je polovica ludstva. Niekto sa tu pytal, ze preco je tato tema zalozena. Aby si ludia, rodicia urobili svoj vlastny nazor a aby poznali celu pravdu o ockovani, nie len "reklamne tahy".

A komu naozaj zalezi na zdravi a spokojnosti nielen svojho dietata ale i celej rodiny, tak si nastuduje vsetky rizika spojene s ockovanim, a komu je to jedno, tak uveri lekarom, lebo ti su plateny, aby presviedcali o vyhodach ockovania.

denisocka
29. apr 2009

presviedčali,očkovali,dostavali za to body a za tie pekne vecne ceny,dovolenky a tak .... 😉 všetko je o prachoch

roasha
29. apr 2009

sirenie poplasnych sprav ohladom ockovani.... 😉 🙄
mile damy,obcas sa treba zamysliet,ci dieta nema geneticke predispozicie na tu-ktoru chorobu! 😉 🙄
http://www.uvzsr.sk/vypis_clanku.html?cast=1-46...

blovitc120
29. apr 2009

do koľkých témm to chceš ešte nakopírovať? choď rad za radom

roasha
29. apr 2009

blovitz,len do ockovacich 😀

diddi
29. apr 2009

mne zalezi na zdravi a spokojnosti,preto moje deti maju povinne ockovania...urcite je mensie riziko zaockovat,ako dostat tieto hnusoby a potom si trieskat hlavu o dvere lekarov

blovitc120
29. apr 2009

blovitc nie blovitz

roasha
29. apr 2009

blovitC,velmi sa ospravedlnujem. 😀

blovitc120
29. apr 2009

inak mimo témy, môžem si prečítať aj milión vyjadrení, ktoré vydá táto vláda a aj tak jej NEVERÍM. rovnako je to aj s vyjadrením, ktoré si ty napísala

roasha
29. apr 2009

blovitC,mne to je fuk,ja som dala ten link,aby boli mamicky v obraze,ze za sirenie poplasnych sprav sa nesu aj "dosledky" 😉

sisstin
29. apr 2009

didi: a tady někdo psal, že nedá své dítě naočkovat povinným očkováním? 😕 otázka je, jestli to musí být nahuštěné tak, jak to je...já jsem ráda, že už existují i lékaři, kteří sami to očkování posouvají 🙂

blovitc120
29. apr 2009

do tejto témy to dávaš zbytočne, tu nepresvedčíš. a nemusíš písať veľké C v mojom nicku, mám ho malé. už kdesi bola debata o tom, kto vie a nevie čítať, však. mimochodom moja známa dostala sklerózu multiplex po zaočkovaní OBYČAJNOU vakcínou proti chrípke. áno, mohla to mať v génoch zakódované, ale nemuselo sa jej to spustiť, keby jej to nespustili toxické látky obsiahnuté vo vakcíne.

diddi
29. apr 2009

tak rozlisujte povinne a nepovinne ockovania....vsetci pisu v globale

sisstin
29. apr 2009

diddi: já bych změnila název toho tématu...taky se mi nelíbí, protože je zavádějící... 😉 myslim, že vesměs tady není nikdo proti povinnému očkování, ale proti tomu, aby se např. TBC píchalo už v porodnici..MMR dávalo na 15m a podobně 😉 ...očkování placená navíc jsou diskutabilní..já bych byla ochotná naočkovat ještě proti encefalitidě a v případě, že dítě nedostane neštovice do 7 let..tak i proti těm...ale ne očkovat toto do 2let věku 😉

sammy19
29. apr 2009

boze baby, co riesite? ved, ak niekomu vadi tato tema, nech ju necita.

Inak k tomu vyjadreniu... paci sa mi tento odsek:
"Svetová zdravotnícka organizácia vydala jednoznačné stanovisko, v ktorom na základe renomovaných štúdií vyvracia tvrdenia o škodlivosti thiomerzalu a ďalších prídavných látok, ktoré sa používajú pri výrobe vakcín. Napriek tomu výrobcovia očkovacích látok pristúpili k vylúčeniu thiomerzalu a dnes používané očkovacie látky pre deti do 2 rokov ho neobsahujú. Sledovania potvrdili, že aj napriek vylúčeniu thiomerzalu z výrobného procesu, výskyt autizmu a diabetu sa nezmenil a stúpa tak isto, ako aj v krajinách, kde thiomerzal nepoužívajú."

čiže thiomerzal škodlivý isto nie je, ale pre istotu ho prestanú dávať do vakcín a po tom sledujú, aký bude trend výskytu autizmu či cukrovky. Tak mi to pripadá trošku divné - veď ak si boli istí, že je to absolútne bezpečné, nemuseli ho prestať dávať do vakcín a už vôbec nie sledovať, ako sa bude potom "chovať" trend výskytu tých chorôb...

ale to je len môj názor.

sisstin
29. apr 2009

diddi: jinak nějaké studie at z té, nebo z té strany mě zas tak neberou..ale já to prostě sama vidím, že do toho očkování MMR malej nebyl nikdy nemocnej..a po tom očkování měl neskutečnou 4denní reakci s vysokými horečkami..a od té doby je to pořád nějaká rýma, kašlík, teplůtka..zvracení atd. 🙄

valka
29. apr 2009

suhlasim so sisstin, aj ked myslim, ze niektori su tu apriori proti ockovaniu (ale nejdem menovat 😉) diddi,ja by som povinne a nepovinne moc nerozlisovala, lebo to co je dnes nepovinne, zajtra povinnym byt moze 🙄 citala som program nejakeho uradu pre ockovanie (nazov si vymyslam, lebo presny neviem), kde maju ambiciu zaviest povinne ocko proti rakovine krcka maternice, kiahnam, zltacke A a co ja viem este proti comu...

roasha
29. apr 2009

blovitc,tebe na tom jednom pismenku strasne zalezi,nie mne 😀
mna netrha,ked mi niekto skomoli meno 😀

sisstin
29. apr 2009

mně je akorát špatně z toho, že doktoři rodičům nacpou do hlavy, jak jsou tyhle různé meningokoky, prevenary atd. to nejlepší na světě, dávají to očkovat i dětem, které netrpí na ouška a rýmy...prostě mediální masáž jako prase...a je jasný, že rodiče tomu věří..a nejdou si někde zjištovat zápory... 😖 přece než dám dítěti něco píchnout do těla..tak si o tom něco přečtu..no dřív jsem byla stejná, taky mě to nezajímalo..ale ted už teda ano 😝

karkulka1
29. apr 2009

roasha, chapem, že ako chemička 😀 máš enormný záujem na povinnej vakcinácii širokej populácie 😝 ale s tými genetickými predispozíciami a autizmom si vedľa jak tá jedľa. 😀 😀 😀
Chcem vedieť u akého počtu autistov sa prejavila tá tvoja zavádzajúca genetická predispozícia. A ako to zistili?
My sme v rodine absolvovali genetické vyšetrenie /ja, muž a naše autistické dieťa/ a výsledok: ŽIADNE PREDISPOZICIE tam NIE SU!!! V rodine nemáme žiadne choroby a už dupľom nie duševné a slovo autizmus sme poznali tak akurát z Rainmana a napriek tomu moje dieťa je autista, hoci do 1,5 roku tomu nič nenasvedčovalo.
Sono mozgu bolo v poriadku aj mag.rezonancia- tak, čo je za tým???
PS. Aj tehotenstvo bolo bezproblémové.

barborka08
29. apr 2009

roasha, mohla by si napisat, ktore ockovania ma tvoja dcera? myslim tym nazvy, je mi jasne ze povinne vsetky, ale ktore to boli, kedze ma uz 6 rokov.

barborka08
29. apr 2009

blovitc, suhlasim s tebou, vakciny su skvelym spustacom ohoreni...

barborka08
29. apr 2009

ochoreni...

karkulka1
29. apr 2009

A čo sa týka šírenia tých poplašných správ- už sme sa ich napočúvali dosť či v súvislosti s BSE, vtáčou chrípkou alebo teraz mexickou chrípkou. 😀 😀 😀 A takto sa šíri panika.

blovitc120
29. apr 2009

Karkulka1 zásah. Hovoríš mi z duše.