Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

halienka
1. feb 2012

@adikaw77 to je len zastrašovací manéver, ak sa zúčastňuješ pravidelných poradní, čiže starostlivosť bude dokázaná, všetko ostatné je oukej, dieťa je dobre žvené, nie je týrané, má normálne podmienky k životu, tak neexistuje aby ti ho niekto vzal, len preto že neočkuješ. Veď je tu už kopec mamičiek, čo neočkovali a deti im nikto nevzal, takže sa vôbec nemusíš báť. To sú hlúpe zastrašovačky len 😉 🙂

oscarka3
1. feb 2012

@adikaw77 nie, keď chodíš na preventívky, tak ti nič nemôžu. doktor trepe!

prevenar
1. feb 2012

@tepka dobru formulaciu odmietnutia tu najdes niekde na poslednych 20 (max30) stranach .. pribudaju rychlo potvory 😎

prevenar
1. feb 2012

@adikaw77 cisty - totalny nezmysel. vyplod velmi nasrateho lekarskeho mozgu, ktory pochopil, ze dalsie peniaze su v kybli. nevsimaj si to ,, uplna blbost.

moira19
1. feb 2012

@halienka Hranol Furtnasraty je terminus technikus v roznych forach 🙂

halienka
1. feb 2012

@moira19 Hranol som už počula, ale Furtnasratý ešte nie 😀 a tak krásne to k sebe pasuje 😀

tin007
1. feb 2012

@adikaw77 nie, nemozu ti zobrat pridavky, iba ak by si s dietatom nechodila na povinne preventivne prehliadky a zanedbavala ho; odnatie pridavkov robi upsvar po setreni rodicov (nestaci "bonz" lekara)

svetielkoand
1. feb 2012

@luba41
@vefi89 uz som to radsej zavrela, lebo som sa prestavala ovladat 😀 😀 😀

sana15
1. feb 2012

@manof aj mna napadlo ze sa tu spytam na moznost darovat 2% z dani. za mna zial nic,kedze som na MD, ale urcite chceme dat aspon z manzelovych, obidvoch rodicov, brata. Sesterka podnika, skusila by som aj u nej zalobovat. Alebo info uz najdem na stranke SVO?

sana15
1. feb 2012

uz o nas pisu aj v regionalnom tyzdenniku "MY". - Nadpis "Odmietate ockovanie? Nahlasia vas" Pod obrazkom pokec: Ockovanie, odmietnuti pribuda.

sana15
1. feb 2012

Dnes mam v plane napisat vlastne vyhlasenie, to predlozene u dr. som nepodpisala. Bola som uz druhy krat informovana, ze nas odklad bude nahlaseny na RUVZ. 😔

tepka
1. feb 2012

@prevenar oki kuknem ale počula som že treba odmietnuť latku 😉

tepka
1. feb 2012

@sana15 som rada nech všetci sa zburia 😉 konečne len tu na SR sme jak sprostí a hlavne neinformovaní vie kada matka čo to všetko obnáša???

tepka
1. feb 2012

@adikaw77 preboha ved to je vyhrážanie no bohača tak toto by sa inde ako na SR nemohlo stať!!!!tam má každý právnika!!!! 😠

zaockujte_aj_slnko
1. feb 2012

@didulka85
aha......admin sa boji aby ho pustili do USA, to je pochopitelne ze ma taketo pocity 😀

zaockujte_aj_slnko
1. feb 2012

@adikaw77
ake detske pridavky ti chcu zobrat?!?... 😀 .... nebol to nahodou prof. Dluholucky? 😀 😀 ten byva takto vtipny z vlastneho rozumu.....

adikaw77
1. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko Nie,nie.Tento je len Mudr.,ale tej múdrosti mu akosi chýba!

prevenar
1. feb 2012

@tepka to si pocula dobre 🙂 najdes tu link na zoznam .

prevenar
1. feb 2012

@sana15 samozrejme ,ze odmietnuti pribuda ..a bude pribudat kazdy rok. kto uz raz "uvidi" pravdu a pochopi ..en sa uz nikdy nevrati spat.

tepka
1. feb 2012

@prevenar 😉

manof
1. feb 2012

@zaockujte_aj_slnko áno, áno, chcem sa každej strany spýtať, ako ďalej s (ne)očkovaním, napadlo ma to už pred pár týždňami, len som sa k tomu nedostal. Chcelo by sa Ti pripraviť nejakú šťavnatú sadu otázok? Dosť by si mi pomohol. A keby ešte niekto dal dokopy e-maily na všetky kandidujúce strany, bol by som mu/jej veľmi vďačný.

manof
1. feb 2012

@asimon odpísal som a vopred ďakujem

manof
1. feb 2012

@sana15 podrobnosti k 2% DzP mailom na sloboda.v.ockovani@gmail.com . Vopred srdečne ďakujem za podporu.

evca35
1. feb 2012

ahojte, nejaká kočka tu vlani v lete písala že si písala so Sulíkom a ten vraj podal na ústavný súd návrh na zrušenie pokút z očkovania. Neviete ako to skončilo?

coraggiosa
1. feb 2012

@jerryjanka bože ako si prajem mať dočinenia len s uvedomelymi ludmi, sory za preklepy, a ypsilony, môžem normalne ísť na poradnu vo vrecku s diktafónom? bojím sa že to olutujem ked si to nenahrám čo zajtra vypotia pri mojom nakoniec ústnom odmietnutí,,,,,,,,,lebo som si myslela že to poslem poštou, ale musíme isť na preventívku, a už sa nolmalne tesim ako ich vytočím, a ako budú peniť, no a už aby bolo zajtra...........

coraggiosa
1. feb 2012

@manof jej vďaka za typ, aspoň tento prvý krok môžem učiniť ihneď 2% daň..........ok

coraggiosa
1. feb 2012

@manof a v Komárne už niekedy nejaká beseda bola? idem kuk ona pravidlá usp.besedy

prevenar
1. feb 2012

@evca35 hmm.. to by zaujimalo aj mna .

prevenar
1. feb 2012

@coraggiosa ahojky, ja si myslim ,ze mozes. nie je to sukromna navsteva, ale oficialne predvolanie v podstate. jedna sa o uradny styk v zasade. 1) pred vstupom zaplnes diktafon 2) vztupis 3) vsetkych upozornis,ze dany rozhovor si budes nahravat. toto je dolezite dodrzat. ..viem ,ze si na 100% mozes nahravat konanie na RUVZ ..v tomto pripade som si ale nie 100% isty. tak snad sa k tomu este niekto vyjadri 🙂 bohuzial, to je to najlepsie z mojej strany. 😒

coraggiosa
1. feb 2012

@petot ajoj petot prosím ťa a čo s tými starými podpismi za staré očkovania ktoré som pod nátlakom podpísala, nemôže použiť proti mne ked zajtra pojdem na poradnu na preventívku a zároveň jej odmietnem očkovať s booostrix polio?
a môžem si tajne nahrávať čo mi budú tlačiť do hlavy?