Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
to vies ako ze psychoterapia nefunguje na autistov?............ 🙂 .........autizmus je typicky tym ze sa k cloveku NEDOSTANES, lebo je vyrazne hlboky introvert, a sucasne zvaca logik bez predstavivosti inej ako logickej..... takze tam je najma problem...........ale casom sa to meni ako vsetko a potom to funguje trochu inak.....

manof
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
Nemienim sa s Tebou hádať o niečom, o čom dokopy nič nevieš, čo si vlastne aj sám priznal. To nemá vôbec cenu. Prečítaj si knihu:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...
a potom sa môžeme pobaviť o tom, či naozaj
"autizmus je fenomen o ktorom nevie nikto vobec nic."

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@manof
aha, manof okej, vies vzdy je podozrive ked sa niekto vyhlasuje za vedatora a neomylneho ci uz Dluholucky alebo aj ty.......... ja naozaj o autizme viem CO VIEM, a vsetko to pekne do seba zapada......

to mas tak, mas viac ako "blbu naladu" vyber si co urobis........... najskor teda s takymto vyhlasenim by si skoncil u psychiatricky a hltal antidepresiva, lebo vsak aj depresia je len "poskodenie mozgu" 🙂..... lenze odporujes si....... opieras sa casto o VEDECKE DOKAZY a sucasne hladas ALTERNATIVY.... bez chemie.......

nakoniec co je bez chemie?... vsetko je chemicke aj ten vitamin C 😉

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko Ty si počul o nejakej autistickej psychoterapii a ľuďoch, ktorí sa vďaka nej z autizmu dostali?

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@manof
vedecke knihy velmi nemusim, proste ma nudia....... ale cital som napr. "podivna prihoda so psom uprostred noci" Mark Haddon...... a mam svoje zazitky zo zivota a aj rozum, cize mi netreba citat rozne rozne vedecke knihy aby som "vedel".......osobna skusenost je neprenosna - to je taka axioma ktora sa neda vyvratit..

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
v prvom rade mas vyrazny problem vobec v diagnoze "autizmus" 😀 ......lebo cloveka co je schopny sa vnutorne psychologicky (z)menit automaticky neuznaju autistom 🙂 ........cize ti zostanu "autisti" na ktorych psychotrapia nezaberie........ ale preco?.....no lebo sa k nim nedostanes a nevyvijaju sa vnutorne....

lenze to neplati len pre autizmus, ale pre cokolvek ine...... autizmus je len taky "fenomen modernej doby"....... fakt verim skor tym udajom ze za MMR a autizmom skor je to ze sa rozsiril pojem "autizmus" a popularne sa stalo tym znackovat deti vo velkom = narast pripadov autizmu...

ale sucasne nevyvraciam ze MMR vakcina je sracka na n-tu!!!!!!!!!!

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

keby sa zaviedla psychiaricka diagnoza "modry trpaslik"............ver tomu ze o 10 rokov mas "zrazu" miliony modrych trpaslikov v mladej populacii 🙂 ........ to je aj problem sucasnej klasifikacie co chcu zaviest po DSM-IVTr ......tam nahadzali uz take diagnozy ze vazne "blba nalada z rana" je uz diagnoza ako autizmus 😀

alikaa
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko nestudovala som medicinu, ale myslim, ze kazdemu musi byt jasne, ze ak ti dieta cca v 1.5 roku krasne rozprava, vsetko rozumie a po ockovani postupne vsetky jeho vedomosti upadaju, prestane rozpravat, zacne chodit po spickach, narusi sa jemna a hruba motorika, tak to urcite nie je geneticke. Ked sa ti raz vytvoria urcite prepojenia v mozgu, nie je mozne aby len tak zrazu zmizly.
Ked pises, ze dieta moze upadnut do autizmu bez vonkajsich chemickych pricin, tak preco je dokazane, ze mozog autistov je plny ortuti, hlinniku a inych svinstiev, co zdravi ludia nemaju?
Keby si si precital aspon jeden z clankov, co tu boli dane, dozvies sa aspon zaklad, po ktorom by si uz netvrdil, to co tvrdis.
Este by si mi teda mohol vysvetlit, preco sa stav autistov vzdy zlepsi ak sa detoxikuju? Nasa homeopatka ma aj dobre skusenosti pri lieceni autistov homeopatiou, ktora precistuje od vakcin. Na nete najdes aj pribehy rodicov, ktori svoje deti z autizmu na 100% vyliecili, v prvom rade detoxikovali a liecili vitaminami a stravou

prevenar
22. mar 2012

@manof a dalsi toto vyslo dnes na Alex Jones channel . je to cele o vakcinacii a zdravotnictve. hovoria aj o hliniku a kadecom dalsom . mozno sa to niekomu hodi, ja to pozeram prave teraz 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=GU7kSwL4rnI
zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
len mi netvrd ze veris na "IQ testy" alebo RORschachov test, alebo rozne produkty modernej tiez "vedy"......

naozaj je tazke si zachovat TRIEZVY POHLAD NA VEC............ ked ti tlacia do hlav somariny rozne "kapacity" a dokazuju roznymi "statistikami" ktore ani nemozes zaujat nejaky postoj, lebo vsak "vede a matematike sa neodporuje" NAS NAUCILI..... a tlacia do nas od narodenia 🙂

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@alikaa
nepride ti to zase hodene pred oci ze presne to o ortuti, hliniku v mozgu chces citat, tak ti to niekto napise...... kupila by si si knihu keby sa tam nepisali klucove slovka "ortut, hlinik choroba autizmus" 😀

nevies, (ani ja neviem) ako sa vyvija mozog.........kedy dieta zrazu moze zmenit komplet spravanie..........ozaj PUBERTA je sposobena tiez HLINIKOM A ORTUTOU 😀 tiez?

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@alikaa
pokial viem to ze preco ucinkuje na "autistov" extremne davky vitaminu B nikto nevie........... ale podobnost s tym ze pri KAZDEJ psychickej poruche ucinkuje vitamin B asi nie je nahodna.....

detoxikacia = vagny pojem....... hlavne ze vynasa viac $$$ ako ockovanie 😀

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko mám predstavu o obmedzenosti uznávaných vedeckých metód, do debaty o tom, čomu verím, by som sa nepúšťala a v spojitosti s takýmito vecami určite nie... súhlasím s tým, čo píšeš o modrých trpazlíkoch, a všetci tu máme povedomie o čarovaní s preklasifikovaním chorôb a štatistickej mágii...

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko puberta je "spôsobená" hormonálnymi zmenami... keď sa dieťa mení na dospelého... 😉

kbeata
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko autisticke deti su tiez na bezlepkovej a bezmliecnej diete 😉

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
clovek ma logicku zlozku osobnosti a emocnu........ a ked ma tu smolu ze je povedzme geneticky ovela viac logicky, tak dojde k bodu kedy uz nejaku emocny podnet prirodzenu zlozku vyvinu nespracuje a "nieco sa stane".... a zmeni sa... uzavrie...... zacne sa chranit, lebo ani nema na vyber..... a zrazu z NAPOHLAD veseleho dietata mas autisticku "trosku" .....jednoduche systemove vysvetlenie,,,

toto sa moze bohate stat aj vo veku cca 1,5 roka u istych podobnych typov ludi..... preco by nie?....... zacnu byt nejeake naroky na to dieta, a ono to nezvladne..... a sup je tu "autista"..... a nemusel byt vobec ockovany.....

hadam si nemyslite ze vsetky deti su rovnake a zalezi len od vonkajsej vychovy co "z neho vychovate", a ked ho vychovavate akoze "dobre" tak potom ze OCHORELO z vonkajsich pricin 🙂 takyto behaviorizmus uz davno zavrhli.. ako primitivne vysvetlenie vyvinu cloveka.....

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko podľa mňa tu ľuďom vkladáš slová a myšlienky, ktoré nikdy nenapísali a nikdy si nemysleli... takže keď je niekto presvedčený, že jedy vo vakcíne a doktormi tak milovaná "časová následnosť" má niečo spoločné s očkovaním v 15-18mes, tak hneď považuje dieťa za tabula rasa, dajte mi dieťa a vychovám Vám z neho, čo len chcete? genetického inžiniera či psychopatického vraha???

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
a tie "hormonalne zmeny" v puberte sposobil tiez hlinik a ortut v organizme? 🙂 ....... no vidis nevies co to sposobuje a preco u niekoho velmi silne a u niekoho skoro vobec........ alebo si este nepocula o ludoch co pubertu ani nemali alebo extremne slabu?.......

co bolo skor, hormon alebo podnet na jeho "vyplavenie"?.......odveka zahada zivota.....

ci chce nejaky aj profesor tvrdit statistikami co len chce, ajtak nevie ako to naozaj funguje a nezisti to statistikami, lebo statistika = sumar vsetkych ale ludia nefunguju rovnako 🙂

alikaa
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko v USA existuju tzv. hamisi (maju svoju vieru, nieco ako krestania), ktori odmietaju ockovanie a autizmus sa u nich nevyskytuje, tusim iba v 3 pripadoch, kedy deti boli adoptovane - uz ockovane. Toto by si vedel vysvetlit?
Ano, dieta moze zmenit komplet spravanie, hlavne v tej puberte, ale nikdy nezabudne napr. rozpravat, alebo chodit, alebo kreslit.
Co sa tyka detoxikacie, tak ja som mojho maleho detoxikovala od vakcin pomocou homeopatie, ked som zistila, co za svinstvo som do maleho nechala napichat. Samotne homeopatika stali dokopy maximalne 10 eur. Takze na mne teda fakt strasne vela zarobili

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@kbeata
osobne poznam dievca, ktore je na bezlepkovej diete a ziadne autisticke crty nema 😉 takze to su take "dokazy" ze az.....

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ľudia prechádzali hormonálnymi zmenami už pred zavedením vakcín... takže ortuť to asi spôsobovať nebude.. lebo to by až donedávna ľudstvo nemohlo mať dospelých jedincov.. 😉

eaka
22. mar 2012

@alikaa nebudú to skôr Amiši?

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
nevkladam nikomu nic do ust........... ja mam krasne "zdrave" dieta........ zive, sikovne a vesele, ale ajtak stale mozem ocakavat ze sa "nieco stane" a vyrazne sa povahovo zmeni......aj ked nebude ockovane nikdy nicim....... pretoze jeho vlastnosti nepoznam, a mozem sa len domnievat ze ma podobne crty ako ja a zena.....

eaka
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko no ja mám pocit, že vkladáš, aj keď možno nie do úst... a podľa mňa od normálne sa vyvíjajúceho jedinca bez negatívnych vonkajších zásahov nemáš prečo očakávať, že sa len tak zrazu výrazne zmení...

alikaa
22. mar 2012

@eaka ano Amisi, uz ledva vidim od unavy, tak potom tak aj pisem 😀

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@alikaa
a co ked proste NEMA ZAUJEM chodit, kreslit, alebo rozpravat.......preco myslis ze to ZABUDNE 🙂......lebo si to tak domyslis, do hlavy "autistu" nevidis....... pojem "zabudne" vyvolava dojem akejsi choroby fyzickej, co je blbost...... strati zaujem, to skor.... kde nie je motivacia tak tam sa nic neudeje.....

kto z tych amisov si nechal otipovat dieta autizmom? ked odmietaju co sa len da 🙂......... a zrazu mas "statistiky" uplne skreslene

alikaa
22. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko myslim, ze je ine "nemat zaujem" a "strasne sa snazit a nevediet to, co som volakedy vedel". Moj maly vedel v 1. roku hovorit mama, baba, tata a pod., po ockovani ostal uplne ticho, otvaral usta, ale nedokazal tym jazyckom skomolit ani jedinu slabiku. Bolo vidiet, ze sa strasne snazi, ale proste mu to nejde. Po tom precisteni od vakcin, mi konecne znova v 1.5 roku povedal mama, vtedy som skoro odpadla od stastia.

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@eaka
vzdy mozes ocakavat ze sa "nieco stane" aj bez vonkajsich pricin...... preco nie?...... fyzicky ti to pride uplne normalne ze dostanes rakovinu alebo ta porazi aj ked sa cely zivot dobre stravujes maximalne to hodis na "geny"........ale psychicky ti to nepride samozrejme ze sa zrazu uplne zmenis? 🙂 ...........dokonca take ako existencialne krizy su uplne samozrejma vec - uplne bez vonkajsej priciny

zaockujte_aj_slnko
22. mar 2012

@alikaa
no dobre, povedzme, ale bol to autizmus? 😀 .... pravy autizmus je pervazivna cize sustavna vyvinova porucha - cize osobnostna CRTA......toto co popisujes je akasi reverzibilna detoxikacna prihoda 🙂

ved to ze autizmom sa v sucasnej dobe nazve akakolvek "krakorina"......lebo oni sami nevedia kde je ta hranica a co je vlastne autizmus...... a zase sme na zaciatku........ked nevieme O COM to hovorime tak je divne ze VIEME CO TO SPOSOBUJE 😀 😀 😀

eaka
22. mar 2012

Všetky živočíchy na planéte majú záujem sa pohybovať a dorozumievať, len autista si v 1,5roku proste povie NECHCEM a celý svet sa môže aj na hlavu postaviť...