Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

strociatka
23. mar 2012

@manof rozumiem, ale niekedy asi nema vyznam sa tym dalej zaoberat. Len na vysvetlenie. Ked dietatu z nosa tecie sopel, tak asi tazko volnym okom a bez vyterov mozes jednoznacne odlisit ci ide o virusovu, alebo bakterialnu infekciu. Ako mozes potom ocakavat, ze niekto len tak z brucha rozlisi HFA od aspergera? To che skutocne dobre poznat problematiku a nie len naucnopopularnu literaturu 😉

manof
23. mar 2012

@strociatka
OK, uviedol som len jednu, ako píšeš "náučno-populárnu" knihu, ktorá sama o sebe stačí na vyvrátenie tvrdenia, že (citujem @zaockujte_aj_slnko ):
"autizmus je fenomen o ktorom nevie nikto vobec nic."

Tá kniha je písaná tak, aby ju pochopil aj @zaockujte_aj_slnko
Usúdil som, že nemá zmysel odporúčať mu odbornejšie knihy, či dokonca lekárske štúdie z anglicky písaných odborných časopisov - tie by možno boli nad jeho sily, preto som zvolil túto knihu.

Ale on si ju (prečo ma to vôbec prekvapuje?) prečítať odmieta, lebo asi (podvedome či polovedome?) cíti, že by to jeho uletený názor rozbilo na márne kúsky a priznať si chybu, zdá sa, nepatrí medzi jeho cnosti.

strociatka
23. mar 2012

@manof OK, vratme sa k teme NEockovania, lebo nas vypnu,ze sme sa vzdialili od temy 😠

manof
23. mar 2012

@strociatka
OK, súhlasím

strociatka
23. mar 2012

@manof mna zaujimalo, zial som sa k tomu viac nedostala, ako je to s tym TETANOM, viem, ze nie si totalne zaryty odporca ockovania ako takeho. Tak by ma zaujimal tvoj nazor: v pripade, ze by si zil na farme so zvieratami, dal by si svoje deti vo vyssom veku (nie babatkovskom, ani batolivom) zaockovat tetanovku? Ako to vidis z hladiska nie rizik, lebo statistiku doverne poznam, ale z hladiska fungovania jedu (co toxiny bakterii tetanu su)? Zaujima ma to hlavne preto, ze ci staci v pripade tazkeho urazu, ked aj tak na pohotovosti tu injekciu dostanes, ci to staci, alebo treba prevenciu?

cigaretka5
23. mar 2012

pocujte nockovanci mam pocit ze ste dobri aj v prirodnej medicine. AKO dietatu zvysit imunitu?myslim jedlo, bylinky a pod, ziadne preparaty z lekarne- tej sa vyhybam

saska.t
23. mar 2012

@cigaretka5 u nas zabera vyborne echinacea alebo rakytnik, echinacea sa da pestovat aj v kvetinaci urcite sa daju kupit aj v susenom stave, ked nechces z lekarne, alebo www.rakytnicek.cz vsetko len na prirodnej baze bez chemie 😉

cigaretka5
23. mar 2012

@saska.t dakujem , ja by som uprednostila cajiky a tak skusim echinaceovy snad jej bude chutit

alikaa
23. mar 2012

@lemge maleho som dala precistit od vakcin pomocou homeopatickych potencovanych vakcin. Nasa homeopatka ma s tym dobre skusenosti. Vyrabaju sa zo zvysku vakciny co ostal v ampluke. Je to len informacia pre telo, ze ma liecit presne to co dana vakcina sposobila. Kazda vakcina ma svoju homeopaticku potencovanu vakcinu. Ale to neznamena, ze to vylieci vsetky skody, co vakcina sposobila. Viac si mozes precitat tu - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...
Zaujimave je aj liecenie autizmu pomocou tychto potencovanych vakcin - http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat...
Mojmu malemu sa narusila len rec, vsetko ostatne sa u neho vyvijalo podla tabuliek. Po tom precisteni sa sice znova rozkecal, ale stale bol pozadu, tak teraz este berie komplex B-vitaminov, ktore odporuca dr. Strunecka vo svojej knihe Doba jedova. Odporuca to na rozvoj reci pre autistov, ale mojmu to tiez pomohlo, aj ked nie je autista. Je to Pangamin-Glukavin s hlivou ustricovou a echinaceou - http://www.docsimon.sk/tovar/pangamin-glukavin-.... Odporuca sa to brat 3 mesiace, moj maly to berie teraz 2 mesiace a za tento cas urobil velmi velke pokroky. Mame vela detskych kamosov rovnakeho veku, pred tym bol od vsetkych pozadu, teraz uz vsetkych v reci predbehol 😀

alikaa
23. mar 2012

@lemge este som chcela doplnit, ze ucinne su aj Joalisove detoxikacne kvapky od dr. Jonasa. Par bab tu na koniku ma s nimi velmi dobre skusenosti.

alikaa
23. mar 2012

@cigaretka5 co sa tyka jedla, tak najviac vitaminov je v surovej strave - ovocie, zelenina, strukoviny, orechy, klicky. To sa neda zhrnut v par vetach. Davnejsie sem prevenar dal stranku www.badatel.sk ktorej podnazov je Kampan za pravdu v medicine. Precitala som si tam komplet vsetky clanky a z toho vyzbierala info pre moju rodinku. Maju tam aj odkazy na rozne alternativne zamerane stranky, ktore sa zaoberaju stravou, aj bylinkami. Tak mozes studovat 😉 Vdaka tymto zozbieranym informaciam sme ja, moj muz a malicky nemali za celu zimu ani len nadchu, aj ked okolo nas bolo kopec chorych ludi. Ale my sa dopujeme aj C-ckom, co je z lekarne (vlastne z DMka), co ty nechces.

elbe
23. mar 2012

Ahojte, za pár mesiacov nás čaká preočkovanie v 6.roku, čo samozrejme odmietnem, a práve mi kamarátka povedala, že syn jej známej po tomto očkovanní preplakal a prekričal celú noc a ráno sa nemohol poriadne postaviť. Pre mňa ďalší dôvod na neočkovanie...V poslednom čase počúvam z každej strany o zlých reakciách...Ešte ma napadá, viete niekto, či má význam detox potencovanými vakcínami aj po roku od očkovania?

prevenar
23. mar 2012

@mimave aka "zmena" co ? 😀 ..je to jasne, za tvoje "keci" proste letnu dovolenku od nejakeho predajcu nedostane. musi tocit tovar. na tom to zacina a pada ..zvacsa. na odmietania su "super citlivy" lebo dobre poznaju efekt snehovej gule v tomto pripade .. najpr odmietne jeden ..potom traja , desiati ..a zrazu su ich stovky. pohroma. 😕

porovnavat prijimanie latok v jedle a vakcinou ..je az ubohe. japonci zozeru miliony ton tuniakov - co je snad najkontaminovanejsia ryba (dravec) aka existuje. ..a pozrime sa na ich dlzku zivota a zdravotny stav. pochopitelne ,ze prijat toxicke latky priamo do tela cez ihlu je nieco TOTALNE DIAMETRALNE ODLISNE .. fakt ubohost niektorych ludi nepozna hranic ☹

prevenar
23. mar 2012

@elbe ahojky 🙂 ..moje oko vzdy potesi ked vidim niekoho kto sa pouci na chybach DRUHYCH a necaka do bodu kym si to odskace jeho vlastne dieta ..do konca vacsine nestaci ani to 😕 😕 😕

detox ma vyznam vzdy .. aj ked "detox potencovanými vakcínami " mi nic nevravi , niekde som to uz videl ..ale neviem o co ide.

@alikaa tu kusok vyssie o tom nieco pise 🙂

tak vela stastia 🙂

prevenar
23. mar 2012

@cigaretka5 pravda je taka jasna a lahko pochopitelna, ked sa clovek silou mocou nesnazi za kazdu cenu pozerat opacnym smerom 🙂

este sa popripade mrkni na toto

http://diva.aktuality.sk/clanok/33185/ockovacie...

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@manof
ale ja nemam ziaden problem s anglickymi clankami najma tymi psychiatrickymi, resp. psychologicko/psychiatrickymi...... anglictinu (po)uzivam od 9r veku najma pasivne, aktivne mi to velmi nejde, nebolo kde....

inak vidis co robis?.. sam sa stavias do roly najvacsieho mudrca, a ked niekto nepadne pred tebou na zadok, tak sa postavis este vyssie :D co velmi nesvedci o tom zeby si bol velmi ISTY v tom co tvrdis....

bubu100
23. mar 2012

@alikaa ahoj prosim ta mohla by si mi napisat meno popripade kontakt na homeopatku dakujem

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@manof
🙂 ten tvoj text z 12:23 je tak trochu histionicky, narcisticky a paranoidny........

naozaj po tebe vsetci idu a si ten najmudrejsi a ked niekto nechce tvoju pomoc nech si trhne nohou? 🙂

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@prevenar
na druhu stranu ako som aj cital zapisky z hirosimy, tak japonci su podivuhodne odolni na chemicke a toxicke sracky z okolia.........naozaj podivuhodne odolni.... cize tazko to porovnavat s inou rasou ako sme my europania

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@cigaretka5
echinacea je chutna..... a sypany echinaceovy caj z lekarne je aj lacny..... ja na imunitu ju tiez pouzivam

prevenar
23. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ..tak to uz fakt nedokazem zhodnotit 😀

zaockujte_aj_slnko
23. mar 2012

@manof
ako citam tu "spoved" pani manzelky o tvojom sposobe zivota, je to na zamyslenie... preco vlastne si tak vysoko angazovany vo veciach ockovania??? ved dobre vies ze je to zvacsa strategicky boj cize NADLHO....

vies, ono je to divne ked niekto 3/4 dna stravi pachanim dobra pre inych..... tusim to volaju aj spasitelska psychoza 🙂 .............je v tom nieco OSOBNE pre teba, alebo si tym nieco riesis?....

ja mam jedno dieta a poviem ti mam co robit aby sme neskoncili v neriesitelnych srackach, a to musim fungovat este o 50% lepsie ako teraz.... s 3mi detmi to musite mat vazne velmi tazke..... aj financne aj CASOVO......kazde dieta si nejaky ten cas a zaujem zo dna zoberie.....

ludom co padnu do pacesov RUVZ asi velmi nepomozes, lebo uradnici su skorumpovani a sfanatizovani a to sa taha coraz vyssie, cize to je boj s veternymi mlynmi.....

to ze ludia vedia o ockovani a svinstvach s tym spojenych je fajn, ale ma to ten ucinok co si od toho slubujes? ja neviem ale je to divne ked 3/4 zivota venujes nejakej inej veci ako rodine a vlastnej praci.....

strociatka
24. mar 2012

@prevenar velka vdaka za badatel.sk kukam na to ako puk 🙄 😖 😠

karkulka1
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko
nehnevaj sa, ale o autizme vies akurat tak velky prd. 😎 A tvoje prispevky k autizmu mne ako rodicovi takto postihnuteho dietata len potvrdzuju to, ze si uplne vedla. 😀
A to ze si cital napr. "podivna prihoda so psom uprostred noci" Mark Haddon, je sice pekne ale ten chlapec z tej knizky bol na tom este velmi velmi dobre.

A ako som uz spominala, ockovanie priamo ci nepriamo s autizmom suvisi, staci sa opytat rodicov takychto deti.

prevenar
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko

pozri.. osobnu motivaciu ineho cloveka je asi tazke hodnotit, hlavne ked o danom cloveku nic nevies ..z toho co manof robi pre komunitu je mne osobne jasne, ze jeho motivacia a dovody, musia byt velmi zavazne. co je na druhej strane, jeho, alebo kazdeho ineho osobna vec ..a cudzich ludi do toho nic.

vyhlasenie, ze ludom "moc nepomoze" je dost psychopaticke a sialene , ak ta zaujima moj nazor 🙂 ..totizto, ked manofova praca "noc nikomu" nepomoze, tak potom fakt neviem kto a co by malo niekomu pomoct v ramci otazok ockovania . 😕

ja teda musim povedat,ze mne pomohol vyraznym sposobom informaciami ktore za roky zozbieral a ja som ich ako taky debil nemusel hladat neviem kde. sice vidim ,ze pre teba zmysel asi moc nemaju, kedze na veci mas svoje , inak skutocne zaujimave teorie ktore tiez urcite pomozu tisicom ludom. 😕 😕 😕 ..a nie len on, mnohi dalsi ..petot + rozni ludia z fora a inych stranok ktori obetovali svoj osobny cas pre dobro ludi okolo nas. zo to by sme mali byt skor vdacny, nie ?

ako som uz pisal viac krat , skor nez niekto zacne hodnotit niekoho ineho ..hlavne niekoho koho totalne nepozna , zacat mu davat privlastky a pod. je vzdy velmi prospesne pozriet sa na seba. napriklad, komu a ako si pomohol ty sam , co si spravil pre ostatnych ty ..atd. cize, kazdy ma nejaku motivaciu a nejake dovody ..ale kazdy by sa zrejme mal radsej starat o tie svoje . +/- 🙂 casto to tak byva lepsie pre vsetky strany . ..tak isto vsetky tie otazky co sa pytas manofa, by sa niekto mohol pytat aj teba, kedze tvoje posobenie tu je casto skutocne prapodivne 🙂 ..ale nepyta, koho by to totizto aj zaujimalo. pekny vikend 🙂

prevenar
24. mar 2012

@strociatka heh, nemas zas ...a uz ani vlastne neviem o co ide 🙂 ..lebo ja toho popisem a clovek si to po case uz ani nepamata ze komu a kde 🙂

strociatka
24. mar 2012

@prevenar 😀

strociatka
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko mne pomohol tiez a je to nesmierne obdivuhodne, ze to robi pre nas vsetkych a neostal egoistom, spristupnil svojupracu nam vsetkym a tym, ze ho urazas, urazas aj nas, ktori si jeho pracu vazime

sorciera24
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko by si sa divil kolkym ludom prave s RUVZ pomohol o inom ani nehovorim;)

@karkulka1 ahooooj 😀

halienka
24. mar 2012

@zaockujte_aj_slnko ale ale ale, tak teraz si už prestrelil, čo sa @manof -a týka 😠 Mňa by zase napríklad zaujímalo, akú ty máš motiváciu takto Manofa posudzovať, hm? A prečo práve jeho? Čo ťa žere? Že má kopec informácií, ktoré ty nemáš, že vie toho viac? Že nerobí rýchle častokrát arogantné závery ako ty? Žeby závisť, že jeho rady sú tu uznávané a žiadané a ocenené? 😉 🙂 Vidíš, ako rýchlo sa dajú o človeku urobiť zlé závery!?
Vieš, ľudia, ktorí sa snažia v spoločnosti niečo zmeniť, môžme ich nazvať istým spôsobom, buriči, revolucionári, rúcači starého, vždy sú trochu "iní" ako my, obyčajný ľud. Oni musia byť tak trochu aj fanatici. Vieš prečo? Títo ľudia totiž musia mať omnoho viac odvahy ako všetci ostatní, musia mať omnoho väčšiu vieru vo svoju myšlienku, a toto im dodáva obrovskú silu, trpezlivosť, aby v presadzovaní svojej myšlienky robili čo najviac a pokračovali, aj keď im mnohí hádžu polená pod nohy. My obyčajní ľudia toto veľmi ťažko chápeme, lebo nám tieto vlastnosti chýbajú, vieme, že niečo nie je správne, ale zanadávame si akurát tak doma, v krčme alebo na nete, ale pekne krásne zostaneme zavretí v teplúčku a kľude, nepôjdeme zo svojou kožou na trh, lebo sme bohužiaľ väčšinou zbabelí (aj keď si to samozrejme nechceme priznať) a tiež pohodlní - načo robiť niečo pre niekoho druhého, keď je to vynaložená energia navyše. No keby nebolo takýchto ľudí - buričov - takých, čo sú schopní ísť so svojou kožou na trh, nikdy by sa nič nezlepšilo, a v konečnom dôsledku, aj keď sa nám motivácia takýchto ľudí môže zdať nepochopiteľná, nakoniec sme im vždy všetci veľmi vďační, že to urobili aj za nás, že mali tú silu a odvahu. Takýto ľudia sú v spoločnosti skutočne potrební, sú ako taká tajná kontrola a čistka všetkého prehnitého, starého, škodiaceho. Ja osobne som za takýchto ľudí vďačná, pretože prinášajú potrebné zmeny, častokrát je to veľká búrka, ktorá narobí aj riadny lomoz a zlomí pár starých a chorých stromov, ale nakoniec po nej zostane čistý zdravý a voňavý vzduch 😉 🙂