Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
22. apr 2012

@tepka my to mame tak,ze po prvom ockovani sme dostali atopicky ekzem a od vtedy neockujeme nic ^^ hej, nejake deti mame 🙂 zatial nas este nikto nikam nepredvolal .

tepka
22. apr 2012

@prevenar aha no super:(inak ja som dostala atopický ako 5dňová silný ekzém a vtedy dávali vo 4deň bcg tak teraz už vieme s mamou z čoho ☹ a ako 6t som dostala prvu nadchu atd a už to šlo mala som 20očkovaní:(

bobocka
22. apr 2012

nemate prosim niekto link na tu palbu o ockovani? ci to bola lamparen? myslim,ze palba.na youtube som to nevedela najst,no len som to mozno pod zlym nazvom hladala.dakujem 😉

januss24
22. apr 2012
bobocka
22. apr 2012

@januss24 vraj uz davnejsie bola o tom palba. neviem ako sa mam k tomu dopatrat 😒 ale dakujem za link,iste pozriem.

prevenar
22. apr 2012

@tepka ak je mala zdrava, tak na poradnu nechod .. pockaj , az kym ta pisomne predvolaju. v nemocnici mozte jedine ochoriet.

ak mala nechce jest zltok, tak jej skus spravit nejaku natierku s vajickami 🙂

tepka
22. apr 2012

@prevenar myslíš že mam čakať kym sa neozvu???no nemali sme poradnu od 3mesiaca ako sme začali chodiť na plucne....to nie do nemocky ale ku Dr detskej..

monky978
22. apr 2012

@prevenar a to po akom očkovaní ste mali ekzém ak sa smiem opýtať?

bobocka
22. apr 2012

@januss24 teraz som si to pozrela a ten liptak,to je kus ......... 😠 😠 😠 "clovek si musi predstavit vakcinu ako polievku a neskumat co v nej je" 😠 to akoze mysli vazne? aj by som nadala,ale admini by ma hned zmazali. 😅

inak v tej reportazi hovoria o tom,ze aj vakcina proti rakovine krcka maternice by sa u nas mala stat coskoro povinnou??? to myslia vazne? mate o tom nejake info? lebo ja ako zatial ockujuci rodic by som nikdy nedovolila aby niekto tu vakcinu pichol do mojej nastrocnej dcery(teda keby som ju mala a bolo by to povinne). to je vakcina,proti ktorej som velmi razne a nikdy by som ju nezvazovala a skutocne si myslim,ze nesia v sebe neskutocne vela rizik v porovnani s prevenciou.

tamix
22. apr 2012

@januss24 toto video som nevidela, ale ak ani výpovede tých lekárov neprinútia rodičov začať aspoň trocha rozmýšľať, tak je to strašne smutné.

petah82
22. apr 2012

@tamix presne tak ako pises v clanku sa citim aj ja, cely den a celu noc sa stale pytam, ockovat? neockovat? co ak dostane nejaku chorobu? ale zas, kto mi dokaze, ze ked bude zaockovany, tak ju nedostane. takze ziadne MMR nebude. 😠

tamix
22. apr 2012

@bobocka určite to myslí vážne 😠 . Už viackrát spomínali zavedenie vakcíny proti rakovine kr.maternice medzi povinné, tak asi sa to ozaj chystajú zaviesť. Nech si rodičia dajú zaočkovať dcéru, ak to považujú za potrebné,ale aby mňa niekto nútil do takej nebezpečnej vakcíny, tak to je poriadna drzovka. Neviem, čo chce vlastne tento štát ☹ , mať kopu "nevyužiteľných občanov SR"? (dúfam, že sa za moju poslednú vetu do mňa nikto nepustí 😉 )

januss24
22. apr 2012

@bobocka zo mňa to pomenovanie Liptáka tiež vybehlo pri pozeraní tej reportáže 😝 ..a o tom očkovani proti rakovine krčka maternice veru neviem nič, možno niekto iný bude vedieť...a ak aj bude povinnou, tak u nás pribudne k zoznamu vakcín, ktoré odmietneme 😉

tamix
22. apr 2012

@petah82 bolo to ozaj otrasné obdobie, nezávidím Ti, že sa teraz musíš rozhodovať. Je to obrovská zodpovednosť!!! Ja keď som sa rozhodovala, videla som príspevok o očkovaní, kde hovorili neurológovia a negatívách očkovania to ma presvedčilo. Veď aj v tomto reflexe by sa primár detskej neurologickej kliniky neopovážil povedať niečo proti vakcínam, ak by to nebola pravda. To by si už vyplývajúc zo svojho postavenia nemohol dovoliť.

jezibosorka
22. apr 2012

ja uz nemam ani slov..... asi vsetky su zbytocne, jedno co mi napadlo je slovo zhnusenie... a to som ... 😒

tamix
22. apr 2012

toto je tiež zaujímavé, možno to tu už bolo
http://www.rodicem.cz/clanky/prava-o-ockovani-p...

bobocka
22. apr 2012

@tamix @januss24 no tak cervarix aj silgard len cez moju mrtvolu.ani mne ani mojej dcere ,ak ju raz mat budem ,to nedovolim pichnut.akoze ockovat ok,ale odkial pokial.zas nerobme z nasich deti voodoo babiky. a specialne tieto vakciny maju na triku tolko neziaducich ucinkov,ze nehrozi,aby v dnesnej dobe som to povazovala za vhodne dat medzi povinne ockovania.prave toto je typ ockovania,ktore by malo byt dobrovolne .osobne si myslim,ze bohate staci poriadna prevencia,stery krcka min raz rocne,kazdy druhy rok bl cytologia + samozrejme nerozkrocit nohy pred kazdym mladym muzom co sa na slecnu usmeje a je to.proti zavedeniu povinneho ockovania proti rakovine krcna maternice som vsetkymi desiatimi.dobrovolne nech je,ktora chce a veri tomu,nech sa zaockuje,ale nasilu to vnutit kazdemu jednemu nastrocnemu dievcatku je podla mna velmi silne narusenie jej intimna.ako matka by som s tym nesuhlasila.kludne nech by mi naparili pokutu aku len chcu.

mgrartdrzka
22. apr 2012

Vidiac toho Liptaka ... mi stupa adrenalin...ako moze byt niekto tak plytky...

petah82
22. apr 2012

@mgrartdrzka aj mne je z neho zle. ale tak ako clen vakcinacnej komisie ma asi pekny plat/ aj z farmaprispevkov 😠

bobocka
22. apr 2012

@mgrartdrzka najhorsie na nom je to,ze on vedome povazuje laicku verejnost za cerstvych absolventov osobitnej skoly.proste nik ,kto nevystudoval medicinu ,podla neho nema k tomu co povedat a aj ten medik,ktory je proti, ma podla neho piliny v hlave.akoze prirovnat vakcinu k polievke,kde clovek nemusi riesit co v nej je (hlavne ze sa z nej nepovracia),to je uz o com? 😠 😠 😠 akurat ,ze niekto sa z tej polievky doslova otravi. 😠 ale tych je malo,tak naco to riesit 😠 ktokolvek mu protireci podla neho nema padny argument nech je akokolvek k veci.tomuto sa hovori klapky na ociach 😠 extremne neprijemny clovek 🙄

tamix
22. apr 2012

tu sú tiež filmy o očkovaní

https://www.youtube.com/watch?v=F4Oy3TsfqPo
bobocka
22. apr 2012

@tamix o tomto hovorim!!! co sa tyka tychto dvoch vakcin,tak podla mna su viac nebezpecne ako prospesne.tym nehovorim,ze ine ockovania nenesu v sebe risk,ale tieto dve ockovacie latky vo mne velmi negativne pocity vyvolali vnimajuc statistiky po ich zavedeni do praxe.

nadhera
22. apr 2012

Maly ma 5r a uz mi sestricka oznamila,ze bude ockovany...Nastastie sme po chorobe ,takze mame cas oznamit,ze sa ockovat nedame 😉 . Kliknem na ockovaci kalendar 2012 a rocniky 2007 sa ockuju az v 6tom roku zivota. Ci?

http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/ockovaci_ka...

bobocka
22. apr 2012

@nadhera ja som si na forach vsimla kde pisali maminky 5 rocnych deti,ze ich uz teraz dr predvolavaju na preockovanie.neviem kam sa tak ponahlaju? ked sa pise,ze dieta ma mat 6 rokov,tak sa ma preockovat v 6 rokoch.ked ta zas dr predvola,tak sa aspon nemusis na nic vykrucat a ukazes jej ockovaci kalendar a mas na rok pokoj 😉

nadhera
22. apr 2012

@bobocka ved preto citam futo temu,zbieram rozumy ,ako to co najlepsie urobit - maly nech nie je ockovany, dr.nech to nikde nehlasi a sme vsetci spokojni. Zrazu mrknem na ockovaci kalendar a ako studujem,tak studujem, potesilo ma. Ziadne ockovanie nebude 😉

bobocka
22. apr 2012

@nadhera prave na ockovaci kalendar sa mozes vyhovorit.na to dr nemoze ani len pipnut,lebo prikaz zhora nepusti 😉 ja som ockujuci rodic,teda zatial,ale zas aj dr musia dodrziavat iste pravidla a ked sa raz povie ,ze sa preockovava v 6 rokoch,tak sa ma dieta preockovat v 6 rokoch a nie skor.

mgrartdrzka
22. apr 2012

@bobocka ked uz sme pri tej polievke, mna zaujima teda dost, co v ktorej je a najlepsie taku, ktoru si pripravim sama...a vobec, citam kazdu etiketu, kym si nieco vlozim do kosika a nebodaj do ust....kiez by sme si ockovaciu polievocku mohli namiesat sami...resp ziadna by nebola 😀