Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
15. jún 2012

@vefi89 ja by som kludne uveril aj verzii , ze nove genovo manipulovane/zmenene choroby vyrabaju oni sami a vypustaju ich von ..aby potom mohli "liecit" . toto je presne myslenie tychto ludi co vlastnia tieto podniky .

strociatka
15. jún 2012

@spuki a ak to chore dieta po chemoterapii nakazi zaockovane dieta, ktoremu v krvi beha ziva vakcina, tak potom co?

mimochodom, ktore dieta po chemoterapii chodi do skolky?

strociatka
15. jún 2012

@monky978 ty aspon vies po com to mas, moja mala to ma stale, ci nieco zje, alebo nie

monky978
15. jún 2012

@strociatka to ano... Toto su moje stalice + mlieko a vsetko mliecne, pikantne a korenene jedla. Vzdy piaty den na dovolenke vysyp ekzemom... Na to som stale neprisla co mi vadi ked som pri mori. Ci sa natriem ci nie vzdy sa cela vysypem a po dovolenke letim si pre recept. Treba stale hladat. Len niekedy je to tazke. Specialna starostlivost o pokozku na tvari... No je to otravne. Tuk tuk zatial to moje dieta nema a zas si hovorim, ze stale lepsie nez psoriaza. Tak to uz je fakt peklo!!!

keziah
15. jún 2012

@monky978 vadi ti aj maslo? a vobec, zlepsili sa ti tieto problemy trosku s vekom? lebo toto je moja nocna mora, syn (coskoro bude mat 4 roky) nemoze nic mliecne, kopec ovocia, zeleniny... stale dufam, ze sa to zlepsi, je mi ho tak strasne luto, ked si na veceru robim pecivo s maslom, syrom a paradajkou a on taku dobrotu nemoze ☹

addaa
15. jún 2012

haloooo pýtala som v ktorých krajinách je pneumokok očkovanie povinnosťou. prosím vie mi niekto z fleku odpovedať bez toho aby som tu lúskala posledných 300 strán? ďakujem

monky978
15. jún 2012

hm vadi... Ale uprimne tiez som clovek a viem aj dost zhresit... Ja som v kazdej etape zivota mala ekzem dost v zlych fazach a smolu na doktorov co ma stale mastili kortikoidmi. Taky zacarovany kruh a v tej dobe bolo o tom pramalo info a moji rodicia ich nemali z kadial ziskavat ako teraz napr. internet. Mne napr. alergiu na mlieko zistili v 25. A zacal mi ekzem ked som mala 2. A teraz som stale v takej udrziavacej faze. A z casu na cas mam vysyp. Teraz ho ocakavam zas pri mori. Ale kazdy to ma inac. Ja neznesiem mastny krem ako napr. indulonu na kozi. Musi to byt hydratacny. Treba skusat. Vsetko chce svoj cas. Len synceka mas este malickeho a on ti s tym moc nepomoze. Drzim palec. Je dost mozne ze z toho vyrastie. Mne tvrdili, ze tehotenstvo to moze zmenit. A trt. Letela som v polke tehot.ku koznej nech ma zachrani a sa to nerozbehne.

petot
16. jún 2012

@monky978 Skúšala si namiesto krémov kokosový olej?

petot
16. jún 2012

@addaa Pneumokok je povinný iba v USA, a aj tam sa dá vo väčšine štátov očkovanie legálne odmietnuť.

monky978
16. jún 2012

@petot nie. Máš nejaký tip?

monky978
16. jún 2012

A aby sa stále nehovorilo, že bol MOR tak tu ho máte http://www.topky.sk/cl/11/1314059/Sok--Muzovi-d....

Už, aby sa začalo s očkovaním lebo pomreme 😉

prevenar
16. jún 2012

@petot v USA neexistuje legalne povinne ockovanie , ich ustava take nieco vobec nepripusta. bohuzial fasizmus je silny a ustavu ako najvyssi zakon tam nerespektuje nikto. ..kludne sa ti moze stat ze po odmietnuti ti v noci nabehnu do domu specialne jednotky , zabiju ti psa a odoberu dieta. USA sa kazdym dnom meni na brutalnu totalitarny stat.

prevenar
16. jún 2012

@monky978 ..ale v usa bol vzdy mor a nikdy tam uplne nezmizol. skus dostat mor na slovensku 🙂 ..ak to dokazes , poslem ti 100e 😝

prevenar
16. jún 2012

@monky978 na kozu je najlepsie kupit kokosovy olej - panensky v bio kvalite. vygooglis si to za 5sec. inak dostat ho aj v kazdej DM-ke. ..len sa mi zda,ze nie je bio ..ale uz som si nie isty.

miliharmi
16. jún 2012

V poslední době se u nás stále oběvují články na Novinkách apod., ve kterých je zdůrazňována prospěšnost očkování a přesvědčení o kolektivní imunitě a stále více se ukazuje na „nezodpovědné“ rodiče, kteří si mohou dovolit neočkovat na úkor ostatních a zdůrazňuje se jejich údajné sobectví. Málokdo si uvědomuje, že opak je pravdou, ve skutečnosti oni nás nutí obětovat naše děti ve prospěch těch jejich, tedy spíše ve prospěch jejich přesvědčení o kolektivní imunitě, které ale je založené pouze na dohadech a hypotézách dosud neprokázaných. Mě tohle dokáže opravdu zranit, když si někdo osobuje právo mi vyčítat sobectví kvůli neočkování, když ve skutečnosti moje holčička umřela, aby jeho dítě možná nedostalo spalničky nebo zarděnky. Moje maličká zaplatila životem za jeho přesvědčení, kterým mi vnutil, abych ji povinně nechala naočkovat. Tohle je na očkovací povinnosti ten nejhorší morální delikt, který si ale málokdo uvědomuje. Obětujeme slabší v údajný ještě k tomu neprokázaný prospěch většiny. Jaký je morální rozdíl mezi tímhle a pokusy na lidech třeba bezdomovcích nebo mentálně postižených nebo chudých z rozvojových zemích apod.? Když ty pokusy přece také pomohou pomoci většině při léčbě třeba rakoviny? Těch pár bezdomovců nebo chudých dětí, které stejně mají hrozný život, proč je neobětovat ve prospěch většiny? Proč neobětovat pár dětí se slabší imunitou ve prospěch většiny? Těch pár co po očkování umřou nebo skončí na vozíku nebo jako autisti a jinak těžce postižené, to přece stojí za to, aby naše děti nedostaly spalničky. Přitom snad by tu většinu silných mělo chránit pro ně důvěryhodné očkování? Ale to jim nestačí, je třeba ještě donutit ty ohrožené, aby se také dali očkovat a že tím riskují zdraví i život, no a co, když se kácí les, lítají třísky. Jen kdyby tou třískou bylo jejich dítě.
Nemám nic proti tomu, aby se dal očkovat každý, kdo si mmyslí, že mu to prospěje, ale vynucovat obětování dětí těch druhých a ještě k tomu vykřikovat o sobectví a nezodpovědnosti je hnus.

miliharmi
16. jún 2012

Omlouvám se za chybu objevují ne oběvují. 😒

manof
16. jún 2012

@spuki
bola si ty vôbec niekedy v živote v divokejšej rómskej osade? Máš vôbec potuchy o tom, ako sa tam žije? To si vážne myslíš, že všetky rómske deti sa rodia pod kontrolou lekárov v pôrodnici? Ani moje posledné dieťa sa nenarodilo v pôrodnici, a to je biele. Koľko je takých rómskych? Kedysi to mal štát ako-tak pod kontrolou aspoň tak, že za každé dieťa dostávali prídavky. Teraz však nie je dôvod hlásiť 5. dieťa ani ďalšie deti, lebo za ne už prídavky nedostanú - Dzurinda zrušil. Kontrola očkovania je skutočne námatková. Vyberie sa zopár kariet a skontroluje sa, či sú záznamy o očkovaní vedené predpísaným spôsobom. Prakticky nikdy nie sú kontrolované záznamy všetkých detí u daného detského lekára a už vôbec nie všetky deti v obvode. A kto by vôbec hlásil detskému lekárovi, koľko PRESNE má detí v obvode? Polícia? Alebo sociálka? Aj keby veľmi chceli, tak vedia len o nahlásených deťoch. Navyše, nejestvuje povinnosť prihlásiť dieťa k detskému lekárovi z príslušného obvodu. Takže aj keby vedel počet, nie je to nič platné, lebo môžu byť u iného detského lekára alebo nemusia byť prihlásené vôbec, alebo sú práve v Česku či Anglicku... Skrátka, nie je vôbec šanca, aby detský lekár poznal presnú zaočkovanosť vo svojom obvode. Ďalšia vec je, že ak sa u nejakého detského lekára zistí príliš nízka zaočkovanosť, mal by z toho opletačky na hygiene (RÚVZ). Toto je jedna z vecí, ktorých sa detskí lekári boja najviac - problémy na hygiene. Takže tu máme dvojitú motiváciu: peniaze od poisťovne a pokoj od hygieny. Pri súčasnej úrovni korupcie v radoch lekárov by som si naozaj nerobil ilúzie o poctivom vykazovaní čohokoľvek všetkými lekármi. Však také nahlasovanie nežiaducich účinkov očkovania je tiež povinné a oficiálne údaje pritom hovoria, že sa ich hlási len menej než 1%. Lekári z toho nemajú žiadne prachy, tak to drvivá väčšina z nich vôbec nerobí. A ak Ti to ešte ani po tomto vysvetlení nezaplo, tak sa spýtaj Dr. Rosipala z Popradu na prípad, kedy bolo oficiálne odhalené, že detská lekárka vykázala u rómskeho dieťaťa očkovanie, ktoré však reálne nebolo vykonané. Spomínam si na článok tuším na SME, kde si pochvaľovali zvýšenie zaočkovanosti u divokých Rómov na skvelých 35% (slovom: tridsaťpäť percent) - vďaka zavedeniu rómskych asistentov, ktorí už ale medzitým boli zrušení, na čo sa ÚVZ SR výslovne sťažuje vo svojej výročnej správe. Rozumej: súčasná zaočkovanosť je o poznanie menšia než za čias rómskych asistentov. To, že si Ty v živote nevidela podvádzajúceho detského lekára, je leda tak dôkazom Tvojej naivity a nevedomosti. Drvivá väčšina detských lekárov v tej či onej veci podvádza (nedodržiava zákony), čiastočne aj preto, lebo sú právnymi analfabetmi a ani len netušia, ako platné právne predpisy vôbec vyzerajú.

manof
16. jún 2012

@addaa na Slovensku, v Bulharsku a Lotyšsku sú povinné pneumokoky

manof
16. jún 2012

@vefi89 aké prihriate otázky? Niečo mi ušlo?

vefi89
16. jún 2012

@manof myslela som konkrétnu, kde sa ťa pýtala panička, či by si sa dal dobrovoľne nakaziť čiernym kašlom, alebo pohrýzť besným psom a nezaočkovať sa 😀 (inak vidíme sa BS)

addaa
16. jún 2012

@petot
@manof

ďakujem za odpovede. manof ty si to myslel pravdepodobne iba v rámci Európy.

petah82
16. jún 2012
alikaa
16. jún 2012

@manof vefi89 mysli uplne najspodnejsiu odpoved v tejto "Otazke" - https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/odmietli-ste-ockovanie-2/
tym, ze dala za tvojim menom dvojbodku ta to asi neupozornilo.

kkomtesa Ad @manof: Vážený pane inženýre, jste ochoten se nechat nakazit černým kašlem nebo pokousat vzteklým zvířetem a pak nenechat naočkovat?

monika6e
16. jún 2012

a ještě něco hodně zajímavého a odborně podloženého - http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-f...

halienka
16. jún 2012

@alikaa @vefi89 Manofovi to asi neprišlo ako upozornenie, lebo vážená panička dala na začiatok mena veľké písmeno a on má v nicku malé 😉 🙂

petah82
16. jún 2012

kto nevidel kuknite si video, je to z clanku @monika6e odkladam si ho medzi moje oblubene http://blip.tv/play/AYLVrx0A.html

manof
16. jún 2012

@halienka @vefi89 @alikaa s čiernym kašľom nemám najmenší problém a pohrýzť by som sa len tak nenechal, ani keby som bol 300x zaočkovaný proti besnote a ani keby ten pes bol dokonale sterilný. Uhryznutie je vážnym narušením telesnej integrity a to by na sebe dobrovoľne dopustil asi len nejaký sado-maso (ako jeden môj bývalý spolužiak hovorí: sadlo-maslo) 🙂

prevenar
16. jún 2012

@manof ..no,, zas keby ten pes bol fakt sterilny 😀 hehe

bobocka
16. jún 2012

@manof dakujem za velmi dobru prednaskobesedu 🙂 vecer mame s drahym co rozoberat 😝

manof
16. jún 2012

@addaa neviem o tom, že by kdekoľvek mimo Európu boli pneumokoky povinné. Možno odporúčané ale nie povinné. Možno to vyžadujú nejaké škôlky v USA, ale však nikto nie je povinný dať si dieťa do škôlky. Alebo si môže najať au pair. Takže povinné to inde nie je, prinajmenšom nie v tom zmysle ako u nás.