Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
24. jún 2009

jozefa, no v lekarni ti davaju malych izotermickych tasiek.. stale s tym ze cim skor , do ladnicky.. 😉

je to automaticke;.
vakciny su na predpis a ty len donesies k lekarke... 😉
ale v lekarni ti bez probelmov daju aj bez receptu, len zaplatis.. 😉

vanish1
24. jún 2009

certica, monovakcína znemená, že je to vakcína len proti jednej chorobe, ale tiež živá (konkr. mumps napr.), znižuje sa riziko než. účinkov

zitaje
24. jún 2009

A co sa stanem, ak vakcina nie je v chladnicke? Len sa znehodnoti alebo moze aj poskodit?

petot
24. jún 2009

tanusha: Je dobre, že nad tým rozmýšľaš. Dám Ti ešte jedno "zrniečko". Pozri si túto knihu, aspoň kapitolu "vírusové ochorenia". http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Jediný problém, že lekárov to neučia, sú to "experimentálne" metódy, a tak by ich asi lekári nechceli použiť.

petot
24. jún 2009

zitaje: Klesá účinnosť a stúpa rizikovosť.

erikasadek: S predpisom, bez predpisu, kto už by bránil v takej ľudomilej činnosti ako je očkovanie 😉

lucrezia
25. jún 2009

skolara,
tvoja doktorka by ti nepriala vidieť deti chore na mumps? a preco? ja som ako malá mala mumps a nikto mi nespomínal, ze by bol na mna strasný pohlad....akurát si pamatam, ze som musela mat tusím obviazané hrdlo a niecim mi to natierali a nemohla som ist von - ako pri kazdej chorobe.....a som tu, bez akejkolvek ujmy 😵

co sa týka ockovania TBC, ja som v porodnici nedala, u nás sa ockuje v den odchodu a pichá to jedna stráááásne zlatá sestricka a tej som povedala, ze by som to chcela odlozit aspon do tých 6-týzdnov a ona ze dobre 😲 Sama som bola z toho prekvapená, myslela som, ze bude volat doktorku a budu problemy, ale nic take, akurat mi do prepustacej spravy napisala, ze nie je ockovaná na TBC a hotovo.
nasa doktorka z toho teda nadsená nebola, ale co uz....na poradni mi povedala, ze nech " nevymyslam"
a ja som si teraz vymyslela, ze nedam ani v tych 6-tich tyzdnoch, ale az ked bude mat 1,5 roka, vtedy, ked detom kontroluju protilátky.....ale asi to s nasou dokinou budem mat tazke 😖

lucrezia
25. jún 2009

a este perlicka:
sestricka co ockuje deticky v porodnici mi povedala, ze ani ona by svoje 4-dnove dieta nedala zaockovat 😨 😨

certica
25. jún 2009

vanish, dakujem

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

tanusha
25. jún 2009

Petot:
vdaka za "zrniecko", tuto info o C-cku uz mam a pouzivam ho preventivne 1000mg denne,o mna ale nejde, ide mi o to, ako sa bud uplne uspesne vyhnut povinnemu ockovaniu mojho maleho (hlavne MMR ma strasi), alebo to nejakymi dobrymi tahmi oddialit, alebo prinajhorsom zohnat tie monovakciny.
Nejake tipy? Vdaka.

petot
25. jún 2009

tanusha: OK. Totiz, ono cloveku pomoze v rozhodovani, ze existuje (aspon teoreticky) moznost ucinnej liecby...

certica: Ono vlastne MMR vakcina pozostava z tych istych monovakcin, len su zmiesane dokopy. Aspon to tak bolo, a myslim, ze aj je, pretoze vyskum stoji peniaze, a firma do toho nebude investovat ak naozaj nemusi. A preco by musela, ked tie vakciny su take fantasticke a vsetci su s nimi spokojni 😉 (a ti, ktori nie su, to je len zopar sektarov a fanatikov, tych netreba brat vazne...)

sarihy
25. jún 2009

Zdravím,
já nechápu, jak někoho může vůbec napadnout svoje děti nenaočkovat 😕 ??????? Co by za takovou možnost dali lidi před dvěma stoletími...Přece černý kašel, pravé neštovice atd. vymizely jen díky zavedení očkování...Myslim, že jakákoliv reakce na očko je lepší než smrt dítěte...no ale je to vaše volba, že...

erikasadek
25. jún 2009

sarihy.. jasne ani mna to nenapadlo pred rokom , ze nebudem ockovat.. a vidis dnes lutujem ten preklaity MMR...

vakcinovat ano, ale nei hromadne.. ako s ato robi na slovensku.. 😉

martina46
25. jún 2009

tie choroby nevymizli vdaka ockovaniu, ale vdaka zlepseniu zivotnych podmienok, hygieny.

saska.t
25. jún 2009

jaj kocky (a chlapi) 😀 tak my mame v pondelok rocnu prehliadku a ockovanie MMR, som zvedava co mi Dr povie ked mu poviem ze ockovat sa nebude a som zvedava aky bude zastavat nazor on 😉 urcite vam dam vediet co mi tu v DE povedia mozno ma milo prekvapia

tanusha
25. jún 2009

Saska.t:
Ahoj, aj my mame ist v pondelok do poradne a Dr. nam tiez bude chciet vpichnut PRIORIX proti MMR, ale uz som si nachystala, ze malemu idu stolicky, hnackujeme, teplotujeme, kaslik a ocinko nam bol chory na atb. minuly tyzden, tak snad tym ziskam odklad aspon na mesiac, potom zase budu dovolenky a potom chcem normalne poziadat o odklad proti MMR.
Tiez som zvedava na reakciu dr....

saska.t
25. jún 2009

tanusha no ja mam vyhodu ze tu to nie je povinne ale len na rodicoch 😉 ale drzim palceky nech vam to vyjde 😉

petot
25. jún 2009

sarihy: A čo ak tie choroby vymizli omnoho skôr, než sa začalo očkovať? Ak vieš trochu anglicky, pozri si tieto grafy, pochádzajúce z oficiálnych štatistík USA, Britanie a Australie a usud sama, ci si naozaj ockovanie zasluzi tolko pripisovanych zasluh.
http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/

josefa
25. jún 2009

erika, diky za info, tak to asi mi v te tasce 8-10 hodin nevydrzi :/

sarihy
25. jún 2009

Však řikám, je to každého věc...já sama jsem naočkovaná proti všem žloutenkám, meningokokovi, klíšťovce, a to samé nechám píchnout i mému dítět (Prevenar už má)...myslim, že když ta možnost je, je blbost to nevyužít ...
Žádný články o tom číst nebudu (kor od chytráků Amíků), protože mě to stejně nepřesvědčí....spíš rozčílí...ale jak řikám, proti gustu...

vanish1
25. jún 2009

sarihy, zaujímavý postoj, ak môže dieťaťu niečo ublížiť, tak sa o to netreba zaujímať...... 😖

sammy19
27. jún 2009

ahojte. včera sme boli s malou na kontrole po zápale ušiek a skoro som odpadla... brali sme si totiž aj kartu, pretože budúci týždeň ideme s malou na neurológiu a pri čítaní karty som si všimla, že doktorka si VYMYSLELA moju návštevu v ambulancii zo dňa, kedy som tam vôbec nebola!!! Je tam zápis akože ročná prehliadka a čo všetko malá ovláda a tak - to všetko si ale ona sama tam povymýšľala! A napísala tam aj, že deň predtým mala Natálka zo zúbkov teploty a že na očkovanie prídeme... neviem, či si to celé vymyslela, aby bola krytá alebo čo. Mne nevolala, že mám prísť na prehliadku s malou, pritom číslo na mňa má, mám to k nej na skok.
Nič mi o tom nepovedala, sama som to zistila pri čítaní tej karty. Čo si o tom myslíte???

Inak bola milá a len povedala, že mám prísť na tretiu hexu pred ich dovolenkou, čo je asi za tri týždne... tak som povedala, ok... a už teraz zas rozmýšľam, čo spravím... ja som s ňou ešte na rovinu nerozprávala o očkovaní... no nič, musím ísť. pekný večer

martina46
27. jún 2009

Sammy, asi sa naozaj chcela kryť, až mi je jej ľúto.

vanish1
27. jún 2009

sammy, neviem, čo si mám o tom myslieť, ale je to divné, určite by som sa jej nato opýtala, prečo to tam napísala, veď sama si písala, že si sa s ňou ešte nerozprávala na rovinu o očkovaní... asi by som to nenechala len tak, možno sa jej nechcelo malú vyšetriť, ale peniaze za prehliadku zinkasovať asi áno 😖

sammy19
28. jún 2009

ahojte, dakujem za odpovede. vcera som sa sem uz nedostala.

ja teda neviem vobec, co si o tom mysliet. ono je pravda, ze vsetky poradne, ktore sme absolvovali, tak sa ma ani nepytala, co uz mala dokaze a tak, len si tam sama pozapisovala, co sa jej hodilo 😒 aj sestra ma tu istu lekarku a tiez mi hovorila, ze si vsimla, ze ona si tam pise, co sa jej zachce a pritom sa ani nepyta... je to divne.
ale ze si takto vymyslela celu prehliadku, tak to fakt nechapem 😕

a inak asi skusim to spravit tak, ze budem ziadat vysetrenie imunity, kedze Natalka bola v poslednom case stale chora dokola - taha sa to uz od marca. a podla toho potom uvidime, co dalej. este som zvedava, co nam povie doktorka na neurologii, kam ideme buduci tyzden.

neviete niekto, co bolo s tymi vakcinami, ked boli stiahnute? myslim ten infanrix. je to dost podozrive a ako ma clovek doverovat, ked sa taketo veci stavaju? ved ide o nase deti, preboha... ktovie co tam bolo za problem...

peknu nedelu vsetkym!

kristulatko
28. jún 2009

hm, sarihy, obcas je dobre si nekde neco precist 😉to bys vedela, ze cerny kasel nevymizel. prave ze je tu stale, vratil se hodne mezi nactilete...ale jak je to mozne, kdyz byli jise vsichni radne naockovani???? a jsou znamy pripady, kdy onemocneli lide ockovani i neockovani...konkretne moje mamka zahadne dostala cerny kasel dva dny po naockovani. ale to byl hluboky socializmus, takze nahoda 😉
ovsem taky jsem se docetla a od zname doktorky doslechla, ze se da cerny kasel tezko rozpoznat od jineho kasle a mnoho (zejmena mladsich) doktoru ho nepozna...
proste nic neni cernobile......

jo, a ted jsem si vzpomnela, sektarky, ze na me mudra zkousela neco ve smyslu ze to neni vuci male fer, ze ji neockuju, ze kdyby se mohla rozhodnout (jakoze chudak mala detatko rocni nemuze), ze by se jiste nechala...a ze az neco chytne, tak mi jiste "podekuje". toz jak by se mohla rozhodnout, kdyz by se ji v nasem state nikdo neptal, ale proste naockoval, protoze se to tak musi? se mi zda, ze kdyz se normalne zacnete s doktorama bavit, tak se v tom zacnou pekne placat... 😉

karkulka1
29. jún 2009

Kristulatko, ta doktorka je fakt sibnuta 😀 , ano moj syn by sa v 3 mesiacoch dal urcite sam s radostou 😀 😀 😀 zaockovat tymi dvomi sprostymi vakcinami, po ktorych pol dna prereval ako tur a preteplotoval. ☹ ☹ ☹ a ta tvrda hrcka na nozicke to bol asi jeho sen 😎
No z jej strany to bol akurat trapny biedny pokus o nejaku manipulaciu 🙄

barborka08
29. jún 2009

karkulka, 😀
Nasa detska to tiez tak nejak skusala, ze ako malej skodim a bla bla bla. Ano, tiez si myslim ze male 3 mesacne dieta po inom netuzi 😝 😝 😝 😀 😀 😀

erikasadek
29. jún 2009

sammy, ja ti pozriem hned ja som to spominala pred mesiacmi, tu , ze ich stahuju n acas s trhu vo francuzsku, len uz nepamatam preco presne mam len tusenie.. 🙂

hned s a to pokusim najst.;

sammy19
29. jún 2009

jej erikasadek, dakujem 🙂