Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
16. aug 2012

@hajanka nie som odbornicka...ale vase konanie ohrozuje ludi co nemozu byt zaockovany...vedome vystavujete svoje deti nakaze...nepaci sa mi ze by moje dieta malo chodit do skolky ci skoly s detmi ktore niesu aspon ciastocne chranene...preco sa aj toto nezohladni? Preco na to nemam pravo?

eaka
16. aug 2012

@pectore Ja Ti neponúkam nič, ani som neiniciovala debatu s Tebou, iba som Ti vyvrátila, spolu s ostatnými, čo si tu tvrdila.. že máš takú úžasnú známu lekárku, ktorá Ti rozložila očkovanie hexou na 2x.. Ešte Ťa baví sem stále prispievať? Žiaľ, nepodarilo sa Ti nás spasiť a naše deti zachrániť pred touto hroznou sektou.. choď chrániť seba a svoje deti tou svojou 😉

eaka
16. aug 2012

@pectore Máš právo, nedaj svoje dieťa do škôlky! 😀

yanus
16. aug 2012

@pectore POZOR Tak to radsej nechod ani za hranice, este by si nahodou od nejakeho rakuskeho obcana nieco nebodaj chytila... 😀 Mat tvoj maly jednoduchy svet v ktorom zijes, tak som asi najstastnejsia na svete 😝

hajanka
16. aug 2012

@eaka chcela som este nieco dopisat, ale po tom jej rozsiahlom logickom zhrnuti zalozenom na jej pocitoch (uplne rovnakom s akym sem vstupila).... kaslem na to, ty si to napisala vystizne 😉 nech komunikuje so svojou lekarkou, ktorej aj tak nerozumie, lebo vsetko ostatne je aj tak nad ramec jej chapania .. len zbytocne strany a cas..

.. holt, nikto si nedal tu nahamu aby jej nieco vysvetlil a nejakym sposobom ju obohatil (ci zobudil?) taky sa ani nenajde...
.. ja sa este cudujem, ako clovek, ktory bol na strednej podmienecne vyluceny zo skoly, neovlada zakladny pravopis a gramatiku, clovek s takymito logickymi pochodmi (obhajuje nieco o com nic nevie... rozdelenie nerozdelitelnej vakciny a nie je schopny si pozriet ani len ockovaci kalendar), mohol dokoncit vysoku skolu..

eaka
16. aug 2012

@yanus Neviem, či by vôbec mala vyjsť z domu, veď aj ku nám prichádzajú imigranti a rôzni turisti a nosia sem žlté zimnice a hnusné infekčné choroby so 70% úmrtnosťou (niekto očividne nerozumie ani slovu "infekčný", zlatko to neznamená "smrteľný" ale "nákazlivý" 😉 )

molka
16. aug 2012

@pectore prečo sa bojíš neočkovaných detí? Ak máš svoje deti očkované, nemáš sa predsa čoho báť.

hajanka
16. aug 2012

@pectore ty vedome vystavujes svoje dieta neziaducim ucinkom neurotoxickych latok a to je ovela vacsie zlo (ale to ty nepochopis..)
a preco sa bojis o svoje ockovane dieta? ved je predsa chranene vakcinami 😉

pectore
16. aug 2012

@eaka ty si pekne neprijemny kus cloveka... 😀

pectore
16. aug 2012

@eaka alebo by skolky nemali brat nezaockovane tak ako je to v nemecku..co ty na to?

pectore
16. aug 2012

@yanus problem je presne opacny

yanus
16. aug 2012

@eaka Nikdy som si nemyslela, ze by nasa SK spolocnost mala nejaky extremny progres v mysleni, ale ze az takto upada?!?!?! Hoc i len by toto bola forma nabadania na diskusiu, argumentaciu, potreby zaujat pozornost ci snazit sa o presadzovanie si vlastnych pocitov, speje to len k tomu, ze clovek straca akukolvek chut sa na SK vratit, resp. pretrvat. Uff 🙄

pectore
16. aug 2012

@molka preto ze mozu lahsie doniest chorobu do kolektivu...ale kolektivna ochrana vam nic na tychto strankach nevravi....

kkl82
16. aug 2012

@hajanka aj ja som videla pocas mojho studia dostudovat ludi, ktori by podla mojho nazoru nemali skoncit ani zakladnu skolu. a to nie kvoli pravopisu, ale kvoli absencii akehokolvek myslenia, logickeho uvazovania ci jednoducheho pochopenia pisaneho a hovoreneho textu... tito super studenti studuju hlavne v odboroch telesna vychova, socialna praca, pedagogika 1.-4 atd. tymto som sa nechcela dotknut nikoho, kto dostudoval tieto odbory kvoli zaujmu o danu problematiku - ale ti mi urcite daju za pravdu, ze mali dost vela takychto "inteleguanov" za spoluziakov. zial, v dnesnej dobe, vysokoskolsky titul neznaci, ze sa jedna o vzdelaneho cloveka...

pectore
16. aug 2012

@hajanka ...lepsie povedane: ty vystavujes svoje dieta a okolie moznosti nakazenia, sirenia nebespecnymi infekcnimi chorobami...ja vystavujem svoje dieta pripadnym neziaducim ucinkom... a slovo kolektivna ochrana je tu cudzie vsetkym

majusqwa
16. aug 2012

@samantha543 aby ti po tisicosemstopatdesiatykrat povedali, aka si neschopna krkavcia matka, ake su tie choroby smrtelne, ako je ockovanie uzasne a vsetky tie ich kecy okolo. kopec rodicov to po tomto "dohovore" vzda a da ockovat, tak preto. to je ich taktika.

alenka600
16. aug 2012

@hajanka kus clovekaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eaka
16. aug 2012

@pectore Neviem, prečo by deti uvedomelých rodičov mali byť oberané o ich práva, ale žiaľ, keď je niekto tak trošku zabrzdený a kvôli svojej nevedomosti vyžaduje týmto deťom odobrať právo na kolektív, tak môžem povedať jediné, ak sa bojíš nezaočkovaných detí, hoci Tvoje je zaočkované (čo je samo o sebe dosť nepochopiteľné), tak proste nevylez z baráku, ani do nákupného centra, ani do škôlky a ani nikam.. veď svoje deti chrániš svätým super účinným očkovaním, tak čo sa bojíš nezaočkovaných? (mmch, ako spoznáš nezaočkovaného človeka? máme si snáď na šaty prišiť žlté hviezdy?? alebo preškrtnutú striekačku? aby si mohla prejsť na druhú stranu cesty?)
Nevedomosť neospravedlňuje a je zároveň tým najväčším zlom! Ty si presne ten človek, akého farma biznis potrebuje, keby sme túto debatu viedli v realite v jednej miestnosti, tak už po nás skáčeš a fyzicky útočíš. Biješ sa za niečo, o čom nič nevieš a ani Ti to neprináša žiadny benefit!
A som celý človek, nie len kus, ale nemienim reagovať na invektívy... Ty si asi dosť odutá, že sme Ti tu nepadli nohám, že si nás spasila od sekty a povedala nám, o čom je očkovanie, moc pekne Ti ďakujeme, precvičila som si dobre prsty na klávesnici vďaka Tebe..

hajanka
16. aug 2012

@pectore a co stane v kolektive ockovanych deti ked sa tam prinesie ta "smrtelna" choroba?

didulka85
16. aug 2012

@pectore co tu zavadzas? Zoberu ti hocikde aj nezaockovane dieta. Aj v Nemecku. Vo waldorfskych skolkach su prevazne neockovane deti, ockovane su naozaj vynimkou. A mas ich vsade po svete.

usiko
16. aug 2012

@pectore vedome vystavujeme nase deti nakaze? ,as pravdu, ked som dceru dala zaockovat na TBC, tak som ju vedome na cely zivot vystavila vysokemu riziku nakazy TBC, pretoze ako my scitane a studujuce problematiku vieme, ak si naockovana napriklad BCG vakcinou, tak riziko ze sa nakazis TBC je o hoooodne vyssie akokeby si naockovana nebola.......no a na taky prd ja nebudem svoje dieta vystavovat dalzim zbytocnym vakcinam, pretoze aj cierny kasel je na vzostuope v poslednych rokoch a nakazeni su ockovani, tak tu prosim vas nehovorme o somarinach...si chod nastrudovat materialy ako kazda normalna matka, ktora chce diskutovat a potom sa ozyvaj......ano, mas pravo sa ozyvat aj bez toho, ale sa necuduj, ze sa tu do teba dievcata pustaju.....my, ktorych deti mali a maju jasne nasledky vakciny, a prezili si/sme si/ svoje, mame toho nastudovane az az a nielen z jednej stranky ale aj z knih, studii a podobne...tak ak chces argumentovta, tak podme do citania ....

hajanka
16. aug 2012

@pectore ano, prosim pouc ma o tom, co je to kolektivna imunita

co povies na toto?

"V Česku přibylo příušnic, spalniček a zarděnek. Před všemi třemi nemocemi chrání stejná vakcína, její účinnost ale časem slábne. Onemocní nejčastěji právě mladí lidé, kteří jsou řádně očkováni!!!! Údaje vydal Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS)"

pectore
16. aug 2012

@eaka ako pekne si kategorizovala "uvedomely" rodic... 🙂 ja sa o svoje detia nebojim...ale je mi luto deti co nemozu byt zaockovane so zdravotnych dovodou... a su tak vystavene vecsiemu rizuku pretoze medzi neockvanimi ludmi sa bude nakaza sirit rychlejsie a agresivnejsie... je to dost bezcharakterny postoj z vasej strany....Ale na takych ako ty neplati nic okrem toho rozbit si hubu na vlastnej mudrosti...neuveris ale pri diskusiii by som nezvysila ani hlas... len by som sa "blbo" usmievala... pretoze tu neostava nakoniec nic ine... vy proste vedome ohrozujete verejnu bezpecnost... pretoze uz mate tolko slobody ze neviete co snou...

samantha543
16. aug 2012

@majusqwa ale ziadny zakon mi neprikazuje sa tam ist s nimi dohadovat zaplatim im pokutu a poslem ich kade lahsie 😎 mna nepresvedcia by som sa opytala ci aj svoje deti tak vrelo tlacia do ockovania

pectore
16. aug 2012

@hajanka hej a zdroj sloboda ockovani...

eaka
16. aug 2012

@pectore Kolektívna imunita fungovala kedysi, než sa začalo očkovať, dieťa získalo imunitu prechodením choroby a následne si ju udržiavalo opätovným kontaktom s nákazou, kedykoľvek okolo neho prešla.. Manof a Petot to tu mnohokrát opísali.. očkovanie ju práve celú zrušilo.. Áno, napísala som to zjednodušene... ale aj tak neviem, či dosť..

hajanka
16. aug 2012

@pectore ak sa o svoje deti nebojis, preco sa ti nepaci ze by tvoje dieta malo chodit do skolky ci skoly s detmi ktore niesu aspon ciastocne chranene??? odpovedaj na otazky, nech sa este pobavim

OMYL 😠 😠 zdroj Ustav zdravotnickych informacii a statistiky v CR, moja mila..... a bolo to v iDnes ceskych spravach

eaka
16. aug 2012

@pectore no, veď čo iné by Ti aj ostávalo, keď nemáš čím argumentovať.. 😉 tak sa blbo usmievaj aj naďalej.. len aby Ti to neostalo...

pectore
16. aug 2012

@usiko ked tak nad tym rozmyslam...asik mi je vas luto ... nic nemate v rukach a len spekulujete a hladate odvovodnenie svojho nestastia...mozno by som bola rovnaka... no nastastie je u nas vsetko v poriadku.

hajanka
16. aug 2012

@pectore co mas ty v rukach? 😅 ved ani nevies kedy a proti comu svoje dieta davas ockovat..... 😀
my mame doma deti poskodene vakcinami! ale nemusis nas lutovat, o nas sa neboj, my si uz poradime aj bez teba 😉