Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sissmiss
16. aug 2012

@poppy1 ja som ked bol maly mensi sice znizovala ked bola teplota okolo 39 a ale viackrat ked teplota klesla do par dni som nesla s nim k dr, lebo zvykla bez vyteru a bez vsetkeho okamzite nasadit atb. A maly mi trebars o tyzden na to dostal vysoke horucky a koncili sme v nemocnici lebo mne sa uz nedali zrazat a ako malemu dojcenemu babatku sa mi nedalo donho dostat tekutiny...mozno keby som tie prve horucky neznizovala tak by to neprepuklo neskor do horsieho stavu...tazko povedat. Kazdopadne, ked som prestala chodit na tie atb ako na klavir tak paradoxne? maly bol zdravsi...chory tak raz za rok, predtym raz za mesiac... Ale som z tych mam ktore neznesu pohlad na horucku dietata, to ma odrovnava, tazko to nesiem, proste patrim do tej skupiny...Asi aj preto ze ak som neznizovala okolo 39 ze ved to je vlastne prospesne, maly behom par minut mal cez 40 a stale viac kazdych 10 minut a uz mi nezaberalo nic...takze radsej preventivne drzim pod 39 ked je chory...

tara
16. aug 2012

@elephant vynikajuca odpoved, tiez teplotu nezrazam a presne opisujes cely priebeh ako mame aj my. este aj tie stupne zodpovedaju. mam vynikajucu knihu od Dr. Mendelsohna, ktory perfektne opisuje, ako a preco je teplota dolezita a co sa vlastne deje v tele, ked je horucka. ked toto clovek pochopi a prijme, tak pochopi aj to, aky obrovsky nezmysel je teplotu zrazat. a vynikajuco si podala priklad aj na zacinajucom zapale pluc, bez podania paralenu, ktory by totalne prekryl priznaky. vyborny prispevok. 😉

hajanka
16. aug 2012

febrilne krce vznikaju z prudko stupajucej teploty, nie z vysokej teploty, je tu o tom diskusia, pisala do nej aj mamicky, kt. deti prekonali febrilne krce uz pri 38 stupnoch

tara
16. aug 2012

a toto by mal vediet kazdy rodic a samozrejme lekar: opatrenia k znizovaniu teploty, ako su zabaly, lieky alebo umyvanie su horsie, dokonca kontraproduktivne. ked ma dieta infekciu, horucka je prenho pozehnanim! je to prirodzeny obranny mechanizmus . vznikne kvoli spontannemu uvolneniu pyrogenov, ktora sposobuju zvysenie teploty. pritomnost horucky hovori, o tom, ze tento obranny mechanizmus bezi na plne obratky. a funguje to teda takto: ked sa rozvinie infekcia, telo zacne odpovedat zvysenou tvorbou bielych krviniek. tie nicia bakterie a virusy a odstranuju z tela skodlive a porusene tkaniva. zvysuje sa teda cinnost bielych krviniek, rychlejsie prudia na miesto infekcie, nazyva sa tento proces LEUKOTAXIA, ktora je stimulovana uvolnenim pyrogenov, ktore zvysuju telesnu tepltou. odtial je teda horucka. stupajuca horucka jednoducho ukazuje, ze proces ozdravovania sa zrychlil. to je dovod k radosti, nie strachu. a to nie je vsetko. zelezo, ktore mnohe bakterie potrebuju k rastu je premiestnene z krvi do pecene. to znizuje jeho mnozstvo a bakterie sa menej mnozia.

xlucia
16. aug 2012

@elephant my tiez tak robime uz nejaky cas, odkedy som sa tymto zacala zaoberat.
prosim ta nevies mi poradit, syn ma od vcera nejaku virozu, pije myslim dost, teplotu ma od teraz 37,7 doobeda mal max. 38,6. na teplotu mu nedavam nic, ked pije, tak mu ide dole, klesa....
problem je ze sa stazuje ze ho boli hlava. nic ine tam nie je. ani brucho, ani ine ho neboli.

alebo ak mater niekto iny nejaku radu, co by pomohla ☹

elephant
16. aug 2012

@xlucia upozorňujem, že nie som lekár 🙂
bolesť hlavy môže byť i z teploty. dôležitý je prísun tekutín, ten máte. môžeš skúsiť urobiť test, v sede, pokrčiť kolená, musí byť schopný skloniť hlavu dopredu a dotknúť sa kolien. Záleží na tom, ako sa tebe zdá, ale ak podľa teba vyzerá okrem tej hlavy v pohode, pokračovala by som tak, ako robíš, a ak by to neprešlo, asi by som sa pre istotu šla zajtra ukázať lekárke. Inak hlavne odpočívať a tekutiny. 🙂

petot
16. aug 2012

Milí priatelia,
pri príležitosti novely zákona č. 362/2011 podala Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania hromadnú pripomienku. Podrobnosti nájdete na adrese http://rizikaockovania.sk/leg/pripomienka_362_2...
Ďakujeme za doterajšiu spoluprácu.

xlucia
16. aug 2012

@elephant viem ze nie si lekar, ale mas 4 deti a dost skusenosti. inak je mylism ok. hlava ho bolela uz vcera, zistila som ze v skolke malicko pil, na co sa ja dost hnevam. nechali ich na slnku, a nepil.....
teraz ked dost pije, tak ma tepl. 37,0 a tym padom ho hlava ako teraz povedal uz neboli 😉 . a uz lieta ako drak.
zacali sme chodit aj na rehabilitaciu, takze bol asi aj vycerpany.
ved ak by nieco, zajtra pojdem isto ku dr.

xlucia
16. aug 2012

chcem vas poprosim, hlavne DLHODOBYCH prispievatelov do tejto temy, poradte ak knihy mate doma, ktore vam pomohli
tu od mendhelsona uz mam objednanu, a planujem kupit aj dobu jedovu
je este nieco??? nejaka co stoji za kupu??

luthien.k
16. aug 2012

@xlucia Varovné signály očkování, prof. Strunecká. Syndrom trávenia a psychológie, dr. Campbell-McBride (přivede toho, koho to zajímá, ke zdravějšímu jídelníčku, ač je zaměřená hlavně na děti s poruchou chování).

xlucia
16. aug 2012

@luthien.k dakujem. tu varovne signaly som si tiez objednala. tu druhu nepoznam ale pozriem

elephant
16. aug 2012

@xlucia Aha, tak to vyzerá, že to bolo z toho, slnko+málo tekutín... Držím palce, nech to rýchlo prejde. 🙂

mmch, kdesi som čítala (snáď to písali americkí pediatri, bolo to v AJ, neviem už, a teraz hľadať nemám čas), že pokiaľ si telo samo zvýši teplotu ako následok infekcie, nie je to nikdy nebezpečné. Iná situácia je, keď je telo vystavené vyššej teplote z "externých zdrojov" (typicky na slnku, v aute a pod.) vtedy to nebezpečné a orgánypoškodzujúce môže byť.
A ešte k febrilným kŕčom - síce vraj vyzwrajú hrozivo (neviem, skúsenosť nemám), organizmus ale nijako nepoškodzujú... Aký na to máte názor?

samantha543
16. aug 2012

@majusqwa ale pectore je kapitola sama o sebe ani nevie co pise...ja mam znamu ktora musela ist ockovat do nemocnice lebo sa jej maly dusil po ockovani...a zas ho pichli 😢

svetlanaa
16. aug 2012

Pise sa tu o horucke, ja som malemu horucku zatial nezrazala a mam s tym dobre skusenosti. Prvu noc ma vysoke teploty, ale do rana mu zatial vzdy klesli, rano bol v pohode a na druhy den vecer uz nevystupili tak vysoko. Na treti den bol vzdy fit, niekedy uz na druhy.. Davala som mu vit. C a vela tekutin. Keby som ale necitala knihu od Mendesohna, bala by som sa asi takto postupovat, ale po tom, co som sa tam docitala mi pride nelogicke teplotu hned znizovat. Ja som zatial vzdy zistila, ze maly je chory az ked tu horucku uz mal, vzdy to prislo nahle a keby som mu podavala paralen, tak by som podla mna moznost febrilnych krcov prudkym zrazenim teploty akurat zvysila, kedze vznikaju pri prudkej zmene teploty..

xlucia
16. aug 2012

@elephant ano tiez si myslim , lebo to bolo prve co mi hlasil ked som pre neho prisla do skolky.ze ho boli hlava, a inokedy ma v skrinke flasku prazdnu, a teraz bola plna. ze nestihal vypit. davam mu kazdy den novy polliter bud mineralky alebo cistej vody. velmi som sa nahnevala. takze od vcera zavodnujeme odusu.
kazdopadne uz svokra volala ze panadol, ale nedavam, inak je zivy, hadam bude dobre
o febrilnych krcoch co sa pytas, tak ja som ich ako dieta mavala hojne, ked mi nasi prudko stiahli teplotu. proste sa telo brani ked prudko lieta teplota. proste telo strasie.
vzdladom nato ze mam ukoncenu VS, myslim ze mozog mi to nijak neposkodilo 😉

eaka
16. aug 2012

@xlucia aj pectore vraj má ukončenú vš a tam by som si nebola taká istá.. 😉

nae
16. aug 2012

@xlucia ako myslíš - knihy, ktoré nám pomohli? Týkajúce sa zdravia detí, výchovy, apod.?

sorciera24
16. aug 2012

@xlucia Hirte - Ockovani - pro a proti

eaka
16. aug 2012

citácia z FB:
Sometimes you have to do what´s best for YOU and YOUR LIFE, not what´s best for everybody else.. Dá sa aplikovať na teóriu kolektívnej očkovaním stimulovanej imunity.. 🙂 (ak by teda taký jav reálne existoval a bol "best for everybody else") 🙂

rintintyna
16. aug 2012

@pectore tak k té kolektivní ochraně asi tolik: ptala jsem se naší paedr, kolik je v její evidenci dětí s posunutým nebo zatím odmítajících očko a jaká je jejich nemocnost. Odpověď zněla, že je jich asi 20 a jejich nemocnost je velmi nízká. Stejně tak jsem se setkala s rodiči, kteří mají vícero dětí a první nechali očkovat a až třeba měli negativní zkušenost nebo začali sbírat info, tak se rozhodli další neočkovat, nebo zvolit pouze některé vakcíny a také potvrdili, že neočko děti jsou zdravější. Tvoje rozhodnutí respektuji, ale zkus něco nastudovat o přirozené imunitě 😉 doporučuji knihu profesorky Strunecké Varovné signály očkování. A na závěr přeji hlavně pevné zdraví, ať už s očkem nebo bez 😵

xlucia
16. aug 2012

@eaka no ked myslis 😎 . inemu do hlavy nevidim, ja si mylsim ze som ale ok, aj ked teda feb. krcov si nasi so mnou uzili hojne. dodnes na to spominaju, a nie v dobrom 😒

xlucia
16. aug 2012

@nae hlavne co sa zdravia tyka. ale ak mas akukolvek inu, tak porad. ja som zatial nespokojna iba z jednou knihou RESPEKOVAT A BYT RESPEKTOVAN. mam pocit ze nic nove mi nedala.
ostatne su ok

poppy1
16. aug 2012

@tara
@hajanka
@svetlanaa

tak mi ale vysvetlite, ako je mozne, ze nasi lekari hovoria uplne kraviny??? a este z vas urobia hlupanu a ohrozovatelku zivota dietata?? ☹ som z toho vsetkeho smutna! Je to strasne...ako mam doverovat lekarovi, ked mi povie informaciu, ktora vobec nie je pravdiva?? a to nehovorim, ze kamoska bola teraz s malou na kramaroch, aby im tam ODBORNE vybrali kliesta a oni jej ho potreli vazelinou a vykrutili??!! 😲 😲 cize presne, ako sa to nema robit... a este ju poucili, aby hned na druhy den naklusala k vseobecnemu, nech malej skontroluje, ci nema z toho boreliozu!!! 😲 😲 😀 😀 akoze toto je prosim pekne nase zdravotnictvo! lekari, ktorym mame doverovat 😖

luba41
16. aug 2012

akým spôsobom a kde si pediatri rozširujú svoje vzdelanie? Napr. prídem veterinárovi a ten má na stene vyvesených min. 20 certifikátov absolvovaných školení, stáží, a pod. U našej det. lekárky nevidím nič... / ani ten diplom o ukončení VŠ / 😕

eaka
16. aug 2012

@luba41 Ale oni sa školia, problém je len v školiteľovi, ktorý si vlastne školí svojich predajcov, svoju cieľovú skupinu.. ideálne podnikanie.. 🙂

eaka
16. aug 2012

@luba41 Aj kaderníčky a kozmetičky tak majú.. 🙂

alenka600
16. aug 2012

@luba41 No to mi napadlo, ked som citala prispevok od @poppy1 , ze ako je mozne, ze lekari hovoria co hovoria. A ked sa mamicky dusuju, ze "ale ved mi to povedala pediatricka"....
No pediatricka odporucila mojej znamej davat 6mesacnemu dietatku biele pecivo. a druhej kamoske odporucila pediatricka davat granko.....A to uz su hadam veci, ktore su prekonane a clovek by si myslel, ze patri k vseobecnemu rozhladu to, ze biela muka proste nie je to najlepsie a uz vobec nie pre 6 mesacne dieta. A granko? A ine zdrave delikatesy ? Proste tety pediatricky ziju v case pred 30 rokmi, ked to tak fungovalo.
A obavam sa toho, ze tak ako na mnohych zakladnych skolach napriklad nie su kvalifikovani ucitelia na vyuku cudzich jazykov, lebo "sa" to kedysi neucilo, tak uplne presne tak isto je to aj co sa tyka vseobecnych lekarov a to je iny pruser ako ten, ze triedna ucitelka nevie zatat po nemecky ani po anglicky, to sa nic zle nestane. Ale ked pediater nema paru o novych trendoch tak ako moze radit? A sa divime, ze houby vedia o vakcinach..... ☹

prevenar
16. aug 2012

@poppy1 hmm.. a preco by si mala lekarom doverovat ? 😀 doveruj hlavne sebe, vsetko si over, nastuduj, zisti .. lekar je podnikatel ktory predava tovary a sluzby ..cim viac preda tym bude mat viac penazi. preco by si niekoho takeho mala zahrnat neviem akou doverou ? nie je v tom ziadna magia , z urovne slepej dovery je pre vlastne dobro lepsie presunut sa na uroven -"doveruj ,ale PREVERUJ." ..resp, hlavne preveruj. 😕 😕 idealne je lekarom a nemocniciam sa vyhybat co najsirsim oblukom , jedina vynimka je akutny stav , slepe crevo , zlomenina ..atd. v oblasti chronickych ochoreni ti proste nemaju co ponuknut.

na klieste je najlepsia vec na svete toto , mam to roky odskusane 🙂 http://www.med-art.sk/buxus/generate_page.php?p... vybratie kliesta trva pod 1sec 😉

prevenar
16. aug 2012

@alenka600 tesim sa na den ked lekari zistia, ze vznikol internet lol

hajanka
16. aug 2012

@petot hotovo 😉
mozem tvoj odkaz kopirovat dufam... 🙂