Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sana15
18. aug 2012

@gubcikova Ufff,neda mi sem zareagovat na posledny prispevok na tvoju otazku. Takze aby ste vedeli, BCG vakcina je protitetanovka 😀 a staci pred ockovanim dat panadol baby, potierat liehom a bude to ok 😀 To snad nemyslela ani vazne 😕 Mimochodom hned pri ockovani proti TBC doktorka upozornovala: teploty z toho nie su,nicim nenatierat,neliehovat. Nuz a k tej intolerancii mlieka sa nevyjadrim pre istotu vobec, kravske mlieko v prvom roku zivota... 🤐

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
18. aug 2012

@hajanka povedala som ze sa pohybujem v oblasti medii...jedine ty tu pises vtakoviny ze pisem clanky a pracujem v mediach...ja mam problemy s gramatikou a ty s pochopenim vyznamu vety...coromorofakyfaky...

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
18. aug 2012

"Každý rok sa v posledný aprílový týždeň koná Európsky imunizačný týždeň (EIW). EIW je v réžii úradov verejného zdravotníctva jednotlivých európskych krajín. Pri bližšom pohľade na materiály k EIW[1] zistíme, že sám Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky (ÚVZ SR) na svojej stránke bezostyšne píše:[2]

„Kľúčovým cieľom EIW je podpora dopytu po očkovaní.“

Nie verejné zdravie, ani nie objektívne informovanie verejnosti o očkovaní, ale podpora dopytu je kľúčovým cieľom EIW. Netreba veľa filipa na to, aby človeku došlo, že podpora dopytu po očkovaní = podpora predaja vakcín = reklama na vakcíny. ÚVZ SR – štátny úrad, platený z našich daní – sa tým otvorene priznáva, že je reklamnou agentúrou súkromných firiem, vyrábajúcich vakcíny." zdroj: www. slobodavockovani.sk

celkom by ma zaujimaly tie materialy s ktorych bolo toto vytiahnute....

pretoze v odkazoch pod clankoch k tomu nic nieje... ale absolutne nic...

gubcikova
18. aug 2012

@sissmiss ako píše @hajanka k ničomu by to neviedlo.rovno by to šmarili do koša a ked niekto má dobré doktora/ku tak nahlási ako tá naša

gubcikova
18. aug 2012

@sana15 na akú moju otázku?to kto napísal?

sana15
18. aug 2012

@gubcikova na otazku ci mali deti neziaduce ucinky. napisala to miskovapetka

gubcikova
18. aug 2012

@sana15 viem už som čítala.omg panadol ty kokos.....ach nemám čo dodať

sana15
18. aug 2012

@gubcikova ja by som ospravedlnila aj panadol,ale prve ockovanie do pleca je tetanovka 😔 A presne o tom to je. aj v mojom okoli mamicky rozoznavaju len ockovanie do pleca,do noziciek a do rucicky. 99% nema ani len potuchy proti comu sa ockuje v takej hexe a zabiju to otazkou "co je hexa"?

gubcikova
18. aug 2012

@sana15 no bola tam jedna taká otázka

hajanka
18. aug 2012

@sana15 -
suelop: prosim vas proti comu je ockovanie BCG a co je hexa vakcina a MMR?????

sana15
18. aug 2012

@hajanka netreba vediet, staci posluchnut pani dr. a doviest dieta na ockovanie 😀 Ale skor by tam patrilo ☹ ☹ ☹

manof
18. aug 2012

@labaga
Je tu "drobný" rozdiel: homeopatia je tu presne tak isto dlho, ako očkovanie, tzn. vyše 200 rokov (od r. 1796) - na rozdiel od kozmodisku, rušičov geopatogénnych zón atď.
Homeopatia prežila napr. ešte v 19. storočí obľúbené "púšťanie žilou" a mnohé ďalšie kedysi bežné praktiky tzv. "modernej" medicíny, po ktorých sa dnes už zľahla zem.

Takže Tvoja analógia je vedľa jak tá jedľa.

manof
18. aug 2012

@pectore
Nerozumiem Ti. Ty akože nevieš kliknúť na odkaz? Klikneš na [1] a uvidíš tam odkaz na zdroj:
http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/EIW2012_EN.pdf
Klikneš na to a na str. 4 (resp. str. 3 podľa interného číslovania) toho odkazovaného PDF stojí neprehliadnuteľne veľkým písmom napísané v rámčeku:
"Increase demand for immunization"

manof
18. aug 2012

@hajanka
To sa akože pýta mamička nejakého dieťaťa? Nevie, čo je BCG, Hexa a MMR? Tak to je dosť bieda teda.

hajanka
18. aug 2012

@manof ano, presne tak a dalsia zije v tom, ze po narodeni jej detom pichli vakciny proti tetanu 😅 nechce mi verit ze to nie je pravda..... co uz narobim 😅

labaga
18. aug 2012

@manof to nebola analogia s homeopatiou. Tým som poukázala na to v čo všetko su schopní ľudia uveriť čo všetko im dokáže zázračne pomôcť. Je mi jasné, že ak niekomu s cholerou púštali žilou tak mu pohoršili namiesto homeopata ktorý neurobil v podstate nič. Nechajme homeopatiu. vieš že aj dnes v modernej medicine ma puštanie žilou miesto? Aak tak nemaš rad modernu medicínu, aby si paradoxne neskončil so stentom resp. bypassom v päťdesiatke 😉 . Prajem ti veľa energie ktorú si rozlož a šetri a pochváľ hajanku tak sa snaží...

halienka
18. aug 2012

@manof veru, a to som kukla do jej pasu a má už 4- mes. dieťa, čiže Hexu a Synflorix už iste má aspoň raz pichnutú... to je presne to čo je na celej veci hrozné, tá neinformovanosť medzi mamičkami...Nezabudnem ako som kedysi stretla známu s dcérkou a vraví, že idú z poradne a že "Akurát sme boli na tom "ščepení" " Skoro mi zapadlo, keď som to pomenovanie počula 😀 A pýtam sa že proti čomu? A ona, že neviem, asi proti dvom chorobám, lebo jej to pichali do oboch nožičiek... 😅 😔 Tak tak je to s informovanosťou pacientov a hlavné, že určite podpísala informovaný súhlas 😖

zigzag
18. aug 2012

@natas4 kazdy veri comu chce, 😉 ja nikomu jeho nazor neberiem, ale treba sa rozhodnut na zaklade spravnych informacii, to je vsetko,,, ty si rodic, ty sa rozhodni 😉

manof
18. aug 2012

@labaga
Tvrdí tu snáď niekto, že homeopatiou vyliečiš všetko (trebárs aj otvorenú zlomeninu či zlomený zub), alebo že sa dá homeopatická gulička použiť ako okamžitá náhrada inzulínu? Ja som sa teda ešte s takým tvrdením nestretol.

A aby bolo jasno: ja osobne homeopatiu prakticky vôbec nepoužívam (chvála Bohu za to, že som dostatočne zdravý na to, aby som na ňu nebol odkázaný - zatiaľ), ale viem o mnohých ľuďoch, ktorým veľmi pomohla zbaviť sa chronických problémov, z ktorými si tzv. "moderná" medicína nevedela dať rady, vrátane detí do 1 roka či dokonca zvierat, u ktorých môžeš placebo efekt spoľahlivo vylúčiť.

Faktom ale je, že kopec údajných homeopatov (na Slovensku vlastne väčšina) sú v podstate šarlatáni, čo boli na pár víkendových kurzoch, ale homeopatii v skutočnosti vôbec nerozumejú a tomu zodpovedajú aj ich výsledky. Robia klasickej homeopatii medvediu službu spolu s firmou Boiron, ktorá ich na to navádza bez uvedenia do homeopatickej filosofie, chápania súvislostí a pohľadu na človeka. Potom mnohí pacienti na homeopatiu nadávajú, lebo ich kvázi-homeopat im nevybral správny homeopatický liek, keďže do homeopatie prakticky vôbec nevidí. Po správnosti by mali nadávať na toho šarlatána, ale reálne nadávajú na homeopatiu ako takú. Blbé...

labaga
18. aug 2012

@manof si inteligentný človek, povedz mi jedno to fakt veríš že cmulanie cukrových guličiek uzdravuje???

labaga
18. aug 2012

@manof robil uz niekto dvojity slepy pokus na dokazanie ucinnosti homeopatik u deti a zvierat?

labaga
18. aug 2012

nie vázne link na dvojito zaslepenu, randomizovanu, placebom kontolovanu klinicku studiu, ktora preukazala statisticky signifikantnu ucinnost homeopatickeho likeu oproti placebu tolko pockám

manof
18. aug 2012

@pectore
Uznávam, nežiaduce účinky vakcín sú v biednych krajinách z princípu horšie než v rozvinutých krajinách, plne súhlasím.

Poukazoval som na Norimberský tribunál práve preto, že ten dokument P.A.V. ako aj encyklika Evangelium vitae je vlastne o tom istom, o čom bol Norimberský tribunál. Jediný rozdiel je v tom, že Norimberský tribunál pojednával o vraždení (na výskumné účely) ľudí už narodených a tie dva cirkevné dokumenty o ľuďoch ešte nenarodených. Tí by ale mali požívať zvláštnu ochranu, čo - koniec koncov - máme zakotvené dokonca aj v Ústave SR.

A vôbec tu nie je dôležité, či Katolícka cirkev je alebo nie je dôveryhodnou inštitúciou, podstatné je, čo tie dokumenty obsahujú, pretože sú viac-menej samovysvetľujúce a len minimálne (ak vôbec) sa opierajú o nejaké autority. Čiže dôveryhodnosť Katolíckej cirkvi je v tomto prípade úplne irelevantná - argumentum ad hominem.

To prirovnanie k nacistom nie je vôbec nejakým lacným útokom na city, ale je fakticky presnou analógiou. Pomyselný výskumný potenciál skrátka neoprávňuje kohokoľvek pripraviť o život - bez ohľadu na to, aký je potenciálny prínos daného výskumu. Buď si skutočným človekom (a teda máš svedomie), alebo si nacistom (či komunistom - čert jak diabol) a nemáš problém vraždiť (akože) "pre vyššie dobro" - môžeš si vybrať.

Pritom Katolícka cirkev (KC) má ohľadne nacizmu/fašizmu až priveľa masla na hlave, trebárs súčasný pápež bol v Hitlerjugend, alebo spomeňme tichú dohodu medzi Mussolinim a talianskou KC. Napriek tomu (alebo vďaka tomu) dospela KC k pozoruhodnej sebareflexii a spomínané dva dokumenty sú podľa mňa mimoriadne hodnotným dielom - bez ohľadu na to, či uznávaš alebo neuznávaš autoritu KC.

manof
18. aug 2012

@labaga
Už som Ti povedal, že toto nie je vecou viery. Fakticky poznám viacerých ľudí, ktorých klasická homeopatia uzdravila z chronických problémov, s ktorými si tzv. "moderná" medicína nevedela dať rady. Mechanizmus pôsobenia Ti vysvetliť neviem (rovnako ako Jenner nevedel vysvetliť mechanizmus pôsobenia očkovania, keď pojem "vírus" vznikol až o vyše storočie po Jennerovi), ale očividne to funguje. Nevravím, že u každého, ale u príliš veľa ľudí na to, aby to bola náhoda.

Či už to bolo samotnými guličkami alebo niečím iným, je koniec koncov jedno. Faktom je, že homeopatia daných ľudí (a zvieratá) uzdravila.

manof
18. aug 2012

@labaga
To je skôr otázka na nejakého homeopata. Ja nie som homeopatom ani som homeopatiu nikdy neštudoval.

labaga
18. aug 2012

@manof a ešte povedz čo konkretne u zvierat detí a ľudí v kome sa homeopatiou lieči. Inač začala som ťa vnímať trochu inak čo sa týka rozhladeenosti v med.veciach ale tou homeopatiou si to zabil

labaga
18. aug 2012

@manof akým faktom je, ako ty môžeš napísať faktom je.... pošli link najlepšie dvojito zaslepenu, randomizovanu, placebom kontolovanu klinicku studiu, lebo inač ideš argumentami že JPP, a sme pri červenej šnurke na ruku čo na 100percent ukončil plač dietata.
Opýtam sa inak ::: je homeopatia placebo efekt????
inač xxx ludí sa uzdravilo motlitbou, su tu Lurdy Medzugorie... to je zadarmo narozdiel od homeopatie.

labaga
18. aug 2012

@manof pozri si človek sčítaný, máš kde čo naštudované. Dávaš silu argumentom podložených vedou, a tá s homeopatiou nemá vôbec nič. ale faktom je že homeopat niesi, tak to neber osobne, len ma zarazil tie deti a zvierata