Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
19. aug 2012

...heh, ze mu jednoducho preskocilo..... a nikoho nenapadlo, ze co ak preskocilo tym, co tvrdia ze vakciny su bezpcne, potrebne, nemaju ziadne nez. ucinky......
😀

racerunner
19. aug 2012

@hajanka Souhlasím s tebou ....Ale své doktorce to neodpustíš... o té si nemyslíš dobré věci, že? Zato doktorka Eleková, ta je zde modlou, které se uvěří všechno...
@labaga To je fakt prča to video, podle mě už chybí jen závěr - "ještě jedno tajemství vám prozradím - jsem Batman 😀 😀 😀

labaga
19. aug 2012

😒 😒 😒 😒 a v téme ktorú založila @gubcikova aké ste mali nežiaduce učinky preboha nedávajte Páči sa mi. Je to fakt morbidné ked pri dievčatku s onk. ochorením je 51 páči sa , nasleduju dalšie ochorenia až na štvrtom mieste je príbeh s fotkou.ktorý sa páči už menej. Skutočne už ste tak ??? že nieviete čo klikáte. páči sa mi buch

hajanka
19. aug 2012

@racerunner dr. Elekova bola (je) natolko rozumna, ze sa k tym informaciam dopracovala sama, bez tej vasej "mudrej" fakulty a mudrych prednasok, na to som narazala, ze dr. Elekova je jedna z mala ktore maju dostatok inteligencie na to aby si to dostudovali, nie ako niektore kreple - ako ta nasa, ktore si myslia, ze ked maju diplom tak vedia vsetko najlepsie a najspravnejsie a tym to padlo. Na tom narazala. Aj na to, ze vas tam o rizikach a podobnych veciach nic neucia, ucia vas len to ze je to bezpecne a prospesne... a tym to padlo.
Dr. Elekova to tymto pekne potvrdila vsetkym a ukazala verejnosti, co vas tam NEucia.

hajanka
19. aug 2012

tie likes nie su o tom, ze sa nam paci co sa tym detom stalo, ale od toho ze im touto formou davame akusi podporu a suhlas v dalsom neockovani, ten kto je zjavne mimo temu to asi nepochopi(l) 🙂 ani nepochopi...

labaga
19. aug 2012

hlavne si dr Eleková urobila kurz reiki.... a lieči tak aj energiou - bud to robí pre peniaze alebo fakt tomu verí - to by vysvetlilo aj tu homeopatiu. /argument ad hominem/
@hajanka vidíš mne to nedošlo, ja som si myslela že sa vam to páči..... zrealni sa, niekomu inému tu nedochádza. Ked tak zapaľuje aj ostatným čo dávaju tie lajky....

tin007
19. aug 2012

@racerunner ja tak trochu vidim paralelu s tebou a dr. elekovou, ved aj ty sama pises (pisala si par stran dozadu), ze niektore veci si nevedela a ze si ich teraz studujes (a dokonca si "aplikujes" v praxi, ked sa pytas rodicov, ci dieta nebolo v nedavnej dobe ockovane). prediatricka mojho syna je "stara" skola, kde sa mi na jednej strane paci, ze atb dava uplne v nevyhnutnom pripade, o osypkach, mumpse a rubeole hovori, ze ved to su detske choroby a ona videla vela deti, ktore ich bez problemov prekonali. Na druhej strane sa mi zda, ze sa uz vobec nevzdelava, ked povie, ze ockovanie Priorixom musi byt podane za kazdu cenu, lebo ved mame kazdy rok epidemie osypok na vychode Slovenska! a keby sa deti nakazili, tak by to bolo pre ne nebezpecne (z toho mi vychadza, ze ani nevie, proti comu je Priorix vakcina). A este sa uraza, ked jej poslem statistiku z Epidemiologickeho informacneho systemu (www.epis.sk), ze podla oficialnych hlaseni nie su ziadne epidemie osypok (ak sa teda za epidemiu nepovazuju dva nesuvisiace pripady (za min. rok) u dospelych, ktori si osypky "doniesli" zo zahranicia) a povie mi, ze ona hluposti na internete studovat nebude.

racerunner
19. aug 2012

@hajanka Jen jestli to není spíš tak, že zjistila, že na fakultě flámovala a moc se neučila, tak to pak doháněla jinou cestou. Do atestace byly dříve 3 roky, to se za tu dobu nesetkala s jediným dítětem s nežádoucím účinkem po očkování?Podle toho, co zde píšete má každé dítě nějaký... Nechápu, proč krepli nevyměníš? Je spousta lékařů, co jsou vstřícní alespoň částečné alternativní cestě....vždyť v tomhle snad svobodu máte, ne?

hajanka
19. aug 2012

@racerunner pocuj, ta nasa sa za celu jej 30 rocnu prax nestretla s dietatom s neziaducim ucinkom po ockovani 😉 😉
tak asi tak...... rozumies tomu co pisem?
ty si tiez flamovala?? lebo si tu sama priznala, ze si o niektorych veciach si nevedela... 😅
tu kreplu sme uz vymenili asi pred cca 2mes. 😉 konecne

racerunner
19. aug 2012

@tin007 Ale to máš asi na mysli trochu jinou nevědomost. Píšu, že nevím vše a že se ve svém oboru dál vzdělávám. To ale neznamená, že bych měla tak hrubé nedostatky v základních znalostech dětského lékařství.. Nevědět u atestace takové základy, to je prostě fakt ostuda. To o tom psaní jsem tam psala manofovi v žertu - to je taková paralela na to, že na stránkách slobodavockovani věci autor prezentuje tak sugestivně a tak překrucuje pravdu, že člověk uvěří, že i ta streptoková angína je následek očkování, víš? ...Musíš jen trochu více umět číst mezi řádky...Nicméně ano, máš pravdu, připouštím, že zde čerpám inspiraci číst si i druhou názorovou linii. Ne jen tu, o které jsem dosud přesvědčená...Ale pokud mi zde bude někdo podsouvat, že nestuduji a nevzdělávám se - čtu i "vaší" literaturu - ilusia očkování, doba jedová, obchod se strachem..mnohé další přízpěvky - články přeložené Ing.Fillem .Četla jsem to, jenom mi to prostě nepřijde odborně vpořádku natolik, abych to přijala jako pravdu ...

racerunner
19. aug 2012

@hajanka Gratuluju. No jasně že jsem taky flámovala. Odpověď na to si přečti v předešlém přízpěvku- je "nevědomost" a "nevědomost"...Já nevěděla, že existuje někdo jako je Dr. Buchwald, ale po přečtení "Obchodu se strachem" jsem svůj názor na očkování zatím příliš nezměnila...To samé s Ph.D Obukhanych - není to oborně dobrá kniha, je to napsáno tak, aby se laik opravdu bál a jsou tam nesmysly.....ale abych nevěděla takové základní věci, jakože dítě, pokud křičí vysokým tonem, je na tom zle...tak to fakt ne.

hajanka
19. aug 2012

@racerunner to by si sa cudovala, kolko je takych, co to nikdy "nevedeli" a doteraz to "nevedia" ale uz sa opakujem...
nasa stara dr. 😉 tvrdila, ze ked mala place a chyta sa za usko, ze jej idu zuby 😀 ze to nic nie je...
a tyzden na to skoncili na pohovosti so zapalom ucha 😠 a vies co ta kripla na to povedela? ze to pred tyzdnom este nemohla mat..... 😠
ide o to, ze su dr. kt. nevedia, ale naucia sa, nastuduju, zaujimaju sa...
a taki, kt. je vsetko ukradnute... chapes?
mozno dr. Elekova nevedela, ale uz vie... ty tiez nevies vsetko (alebo ano?), o co si lepsia ako ona?? preto lebo mas iny/opacny nazor?

racerunner
19. aug 2012

@hajanka Já bych to tak nehrotila...už se tu zase hádáme o prdu. Prostě jen nechápu, že si dovolí jako předmluvu napsat to co napsala. Je to milé a upřímné, ale jako odbornici jí to velmi nepřidá...Ale je to sympaťanda 😀 -já bych se takovou neznalostí do předmluvy knihy nepochlubila...
Většina středoušních zánětů je virového původu, dítě nemusí mít teploty, jen si třeba právě tahá za to ucho, pak stačí aby na to nasedla bakterie a nebo se to prostě jen zhoršilo a je to.... je to kreple 😀.
Já se nezastávám doktorů. To už jsme si psaly, že tvrdím, že hlavní problém je v nás doktorech a zacházení s očkováním.

hajanka
19. aug 2012

@racerunner jj, ked napisem co sa ti nepaci, tak uz to nemam radsej hrotit 😀

napisala to a podla mna je super ze to napisala a dala vsetkym vediet ako to chodi, ze dr. vyjde zo skoly a nie je hned genius, ze sa treba ucit a vzdelat do konca zivota...., kazdi sme ini, vidis, ty by si si to radsej vzala so sebou (do hrobu) 🤐 (neber to doslovne) nez priznat pravdu a vyjst s nou na porvrch.. hm..

racerunner
19. aug 2012

@hajanka píšu ti, abys nehrotila to urážení všech doktorů kolem včetně mě. Já se do Tebe neobouvám , ale ty furt budeš - proč bych si něco brala do hrobu? To že bych se nechlubila svýma základníma neznalostma znamená, že bych mlčela o poznané pravdě, pokud by nějaká byla? Probuď se už konečně, vždyť já už mám načteno "vašich" článků víc než většina náhodně sem přispívajících a souhlasně pokyvujících , tak co bych si jako brala do hrobu???
Ty sis tu medicínu ani nešla zkusit studovat. Vysmívat se umíš skvěle, to ti náramně jde...Dr. když vyjde ze školy, tak genius není, ale jde pracovat do nemocnice, kde ho "hodí do vody a plavej". Já se o nežádoucích reakcích očkování na vlastní kůži přesvědčila tak, že mi prostě přišly na pohotovost. Píšu přesvědčila. Ne dozvěděla... Ale představ si tu hrůzu, kdybych jako začínající doktor poslala mámu s dítětem křičícím bolestí, že to nic není, že dneska prostě jenom "ladí o ton výš". To je rozdíl v mých nevědomostech a v jejích. Neříkám, že je jediná, kdo má nedostatky. Jen se prezentuje jako odborník a tohle si napíše do úvodu odborné knihy ...

pectore
19. aug 2012

@manof Ja ti poviem jak to nakoniec bude... kludne to vsetko ockovanie - neockovanie môže mat pod palcom WHO, akurat do povedomia ludi chce začleniť ako "prospesnejsi" názor neočkovať. ..." navrat k prirode, cistejsia medicina... založena na čom? Na kauzalnej stupnici - (za predpokladu ze su splnene nejake podmienky)? ...Na výzkume slabcich, precitivelejsich jedincov, u ktorych sa objavy problem uz pri podani "oslabenej " vakciny... Akoby asi prebiehalo v takom pripade skutocne nakazenie?

Co ked je skutocnost taka ze nam chcu vakciny vziat..."pomocou takehoto podsuvania"...a to nasou najsilnejsou zbranou SLOBODOU. Vyvolavaju tlak v názoroch a spolocnost je dokonca sama schopna si veskeru produkciu vakcin zakazat. Ich hlavnym cielom moze byt odstranenie vakcin a dobrovolne "oslabenie" populacie...To je konspiracia co? Vzhladom k tomu ze sa bezne stretneme s pojmamy ako preludnenost, ci znižovanie populacie....by som ju nenazvala uplne nerealnou.

Je posahana doba. Ludia sa biju za "odbornikov" z ameriky...a pritom cely ten kontinent je chory.... ja sa ani necudujem ze takym nejakym britania nedovoli poskytovat predpisi. My nezijeme v USA. V tej ich stoke...niektorím "doktorom" by som odkazala ze nech si robia pokusi na ludoch doma, nech si tam zeru burgri s pridavkom ATB v superdavkach....a propaguju chory zivotny styl zabaleny do krabicky od SLOBODY.

WHO- bude fungovat ako vsetky spojene organizacie....a ako funguju sam vidis na europskej unii. "jedni beru a klamu a druhy kradnu a klamu s nimi...."ale odtial po tial"... musia kradnut spolocne a nie medzi sebou... NO vzdy bude medzistatna ostrazitost a boj o vplyv... A v dobe ked europska populacia vymiera mi pride zvlastne ze by ju este umelo hubily..jedmi vo vakcinach...otazka je naco??? Aby si produkovali viac chorych ludi? S dnesny zivotnym stilom, vyzivou a hodnotami sa veru nemusia az tak snazit..... myslim si ze je daleko rozumnejsie nakolko nezijeme v amerike.. verit oficialnym vyhlaseniam, ohladom tak zavazneho rozhodnutia jak je ockovanie, pretoze to sice je osobna vec ale blizko komunikujuca s okolim.....nez verit vyzkumom dopadov vakcin a ich neziaducich ucinkov na MALE PERCENTO populacie, ktore sa navyse este musi specialne posudzovat aby to bolo vobec preukazatelne.

Ano musime byt toleratny a dat moznost volby v pripade zdravotnych komplikacii, ci dovodov...ale mali by sme skor robit vsetko pre to aby bola dodrzana najvysia mozna bezpecnost...nez odsudzovat roky prace a vyzkumu koli sialencom z ameriky (a uz aj s EU)...na zaklade predpokladov , vysledkov ktore neboli jednoznacne preukazatelne, relativne v kratkom case , a hlavne na podklade skumania reakcii "citlivejsich jedincov" ...mi pride hold nerozvazne....

Pochop ja nevravim ze sa v tejto teori mylite, mne len pride ze ste malo opatrny a uplne zaslepeny VIDINOU cistejsieho prepojenia s prirodou. ...vela ludi chce spasit svet...a v dnesnej dobe informacii a dezinformacii sa stratit nieje ziaden problem ...... a to je idealne prostredie pre sarlatanov...

Ja sa pytam ako uverit? ..je to cele tak krehke...

Medicina ma byt zalozena na faktoch, dokazoch,dlhorocnych vysledkoch...(a tie hovoria nieco uplne ine nez vy.) ...nezakladaju sa na viere, ze je nieco zle ked na to male percento vykazuje vami uvedene priznaky...na ktore protistrana navyse samam poukazuje ako na mozne a vyskytujuce sa.

Cely ten vyzkum sa pohybuje na tenkom lade a hlavne na VYZKUME CITLIVYCH LUDI ... je nerelevantny ohladom celku.

Dufam ze najdete svoju slobodu, ale tiez dufam ze nebude vela tych co ju budu potrebovat.

sissmiss
19. aug 2012

@hajanka ja som tu knihu necitala ale podla toho co tu pisete "mi pride" (sorry sa cechizmus) ze ak niekto s titulom prizna chybu je akoby taky ludskejsi, hned viac prijaty, potlapka sa po pleci a hned je na strane cloveka, omylneho, a paradoxne, vytvara to akusi zvysenu toleranciu k nemu, zo strany laikov, tolerancia ako zvysena miera prizmurit ocko, dve, sympatie, ved priznala ze nieco nevedela, je taka ludska a zaroven ak prizna toto tak je asi pravdovravna a to sa pocita...no neviem, lacna propaganda. To napriklad vadi aj mne. A pritom planujem neockovat druhe bejby, pretoze mozne nasledky po ockovani su podla mojich informacii horsie ako dostat choroby proti ktorym sa ockuju deti a dospeli uz napriklad nie a ziadne epidemie tu nie su. Ale nestotoznujem sa s kazdym pismenom tu na tejto stranke napisanym, kazdym menom ktore sa tu spomenie.
@racerunner prosim ta, kde sa daju najst informacie o tom hliniku vo vakcinach? Pretoze ja mam info z lekarskej fakulty v ba, ze ten hlinik je dost kontroverzny prinajmensom...

racerunner
19. aug 2012

@sissmiss Kontroverzní je, protože je málo studií a na obou dvou stranách jsou zkreslovány, takže ho chválit ani hájit nebudu..

hajanka
19. aug 2012

@racerunner ja ta neurazam, sama si napisala, ze ak by si nieco nevedela, tak by si sa s tym nechvalila, ok, to si TY. Preto s Dr. Elekovou nesympatizujes a pod (aj ked ona sa tym doslovne "nechvalila"). Ja naopak obdivujem ludi, ktori vedia priznat a nehambia sa povedat "ja som to nevedel/a" ale napravil som to.
Nie medicinu som nesla studovat, aj ked som velmi chcela, ale vybrala som sa inym smerom. Doteraz ma tato oblast zaujima, ANO, mam velmi tazke srdce na niektorych podivinov s titulom Dr. ktori vedia byt tak slepi... ze aj laik vidi a spozna ze nemozu mat pravdu a aj napriek jasnym dokazom ti tvrdia opak, lebo oni maju titul pred menom a preto musia mat pravdu a ak sa mylia, tak to nepriznaju, nepovedia "prepacte, o tom som nevedel" lebo su prilis hrdi....

gubcikova
19. aug 2012

@labaga ja dávam laik aby som vedela koho mám už prečítaného a koho nie,lebo inak v tom nemám prehlad ako ty vravíš dávajú tam laik a ja napr.mám už 20 prečítaných a zrazu je tam nejaká nová a ja som tu neni a je medzi prvými tak si myslím že som ju čítala

bibio
19. aug 2012

@manof @mandarinkadarinka No neviem, dačo som googlila, materké mlieko obsahuje 22 mg glutamátu na 100 g (kravské len 2), zemiaky 102, paradajky 140.... Dokonca E620 je L glutamát (ten prírodný, vyskytujúci sa v ľudskom tele a ľahko stráviteľný) a E 621 D glutamát (chemicky získaný z prírodných surovnín). Takže neviem, ak ste presvedčený, že každý glutamát je zlý, čo chcete jesť, keďže L je všade...

gubcikova
19. aug 2012

jasne je hore napísané,že chcem aspoň približné čísla detí ktoré majú NU a že lekáry vždy vravia že toto vidia prvý krát a aj tak mi tam odpovie nechápem prečo sú tu neni aj mamičky ktoré nič nemali.asi niekto nepochopil o čo ide

racerunner
19. aug 2012

@hajanka Jsi mistr v urážkách ...
Já se ale nemám k čemu přiznávat. Nemůžu se přiznat k pomýlení, když o něm nejsem přesvědčená. Až jednou dojdu k názoru, jaký máš ty, požádám tě o odpuštění, že jsem tě zdržovala polemikou a hádala se. Myslím, že už jsem zde opakovaně naznačila, že nejsem radikální ani na jednu stranu . "Jasné důkazy" berete ze stránek, kde chtějí, aby byly jasné. A také z osobní zkušenosti, která je podbarvená tím, že je osobní a tím, že není nic lehčího, než najít viníka v očkování. To je stejné, jako když farmaceutické firmy chtějí, aby očkování bylo prezentováno jako dobrá věc...
Když v práci udělám chybu, umím jí přiznat, dokonce musím umět. Jen bych to nenapsala do knihy, o které chci, aby jí respektovali odborníci v oboru a ostatní chytří lidé. Pokud to paní doktorka nemyslela jako odbornou publikaci, pak je to jak psala výše @sissmiss bohapustý populismus -> "taky jsem byla hloupá jako vy , ale už nejsem....".

sissmiss
19. aug 2012

@bibio je rozdiel umelo pridany a prirodzene obsahujuci. Ak si nasla ako ja clanok v sme, tak radsej hladaj dalej. Na sme si chodim zvysovat tlak ked pisu o jednej mne velmi dobre znamej teme v ktorej sa vyznam a to nie som nijaky odbornik ale co tam oni dokazu popisat za nezmysly...mali by niest nejaku zodpovednost za sirenie klamstiev...po tom co som citala clanky na tu konkretnu mne znamu temu ich uz vo vseobecnosti neberiem ako hodnovernych, ale zavadzajucich mozno ani nie vedome...ale ak sa v niecom nevyznam, radsej nechcem citat ich vyjadrenie lebo zo skusenosti viem ze pisu strasne hovadiny...

linuska1
19. aug 2012

odmietol niekto ockovanie z ke?.. bol predvolani?.. ako to prebehlo?.. dakujem za info..🙂

hajanka
19. aug 2012

@racerunner ok, ked raz k tomu doje, kludni ma tukni 🙂 a tiez ked budes mat niekedy deti a budete mat REALNE pred ockovanim tak tiez nam daj vediet, na ktoru stranu si sa nakoniec priklonila (kedze teraz nie si ani na jednu) a ako ste to znasali, po vsetkych tych skusenostiach z pohotovosti s neziaducimi ucinkami a so vsetkymi tymi vedomostami ktore cerpas aj od nas, som naozaj zvedava ako sa rozhodnes.

tamix
19. aug 2012

@racerunner Ja Ti dám len takú úplne jednoduchú otázku. Ja, ako medicínsky nevzdelaný človek prídem k pediatričke, stretnem sa s kamoškou - farmaceutkou, rozprávam sa s immunoplogičkou (ktorá sa zapletie do vlastných tvrdení) - tieto mi tvrdia, aké je očkovanie super. Dám malú na začiatku zaočkovať, ale vidím, že to jej správanie po očkovaní nie je ako v normálny deň. Na ten jej strašný plač, ktorý sme nevedeli utíšiť, asi nikdy nezabudnem. No napriek tomu očkujem ďalej. Veď vakcíny sú potrebné.
Neskôr stretám 75ročného pediatra, ocina mojej spolužiačky, ktorý mi začne rozprávať, že je na 100% presvedčený, že jeho vnučka je celoživotne postihnutá vďaka očkovaniu. Pritom on sám určite naočkoval tisíce vakcín počas svojej dlhej pediatrickej praxe.
Prichádza tvrdenie našej neurologičky, že považuje vakcíny za nebezpečné - skrz ich účinku na neurologický vývoj detičiek.
No a klinec do rakvy bol výrok mojej očnej : " všetci (a to slovo VŠETCI skutočne povedala, to znamená, že predpokladá, že aj jej kolegovia, lekári by o tom mali vedieť), všetci veľmi dobre vieme, že vakcíny sú humus, ale je to povinné, tak čo sa dá robiť.

No a teraz prichádza tá moja otázka. Ja, zodpovedná matka (aspoň dúfam) sa stretnem s protichodnými tvrdeniami odborníkov rovnocenného vzdelania. A teraz čo? Komu veriť? Kto je viac informovaný? Čo ďalej? Očkovať? Neočkovať?
Píšem jednej pani Dr. do Čiech - odpoveď znie : malej reakcie sú neprimerané - ďalej NEOČKUJTE.
Naša pediatrička - To sú normálne reakcie väčšiny detí, čo ak dostane niektorú chorobu - treba OČKOVAŤ. Čo ak sa dostane do nemocnice a tam dostane Hep.B?

A teraz ja, ako tĺk sa zmietam medzi dvoma voľbami, lebo chcem to najlepšie pre svoje dieťa. Je mi úplne jedno, aké sú štúdie, kto klame vo výskume viac, či menej. Ja chcem pre moje dieťa to najlepšie. Ale čo je najlepšie riešenie?

Hlavne @petot dobre vie, koľko som aj jemu do IP písala, lebo nebolo ľahké sa rozhodnúť. A som presvedčená, že ani jedna maminka tu, sa nerozhodovala ľahko a jednoducho.

V určitej chvíli sa človek musí rozhodnúť, a pri ktorejkoľvek voľbe - ide pre rodiča o RISK. A matka sa musí rozhodnúť : ktorá strana sa jej zdá menej RISKANTNÁ. Očkovať alebo NEočkovať.

manof
19. aug 2012

@racerunner Ty si zase raz dala pravde na frak. Prečítaj si Vaccine Illusion (rád Ti dodám anglický originál, aby si ma zase neobviňovala zo skresľovania prekladu) ešte raz a poriadne, a zistíš, že tu oponuješ niečomu, čo autorka vôbec netvrdí.

bibio
19. aug 2012

@sissmiss nie, nielen v Sme, to nepovažujem za dôveryhodné. Bolo toho dosť. To nie je o prirodzene sa vyskytujúcom a umelo pridanom, ale o L a D forme... To ako keby si povedala, že fruktóza v ovocí je ok, ale fruktóza pridaná napr. do keksov je zlá. Okrem toho ten pôvodný článok http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-vyrobco..., ktorý vyvolal túto diskusiu, považoval za zlý aj ten prirodzene sa vyskytujúci...