Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

hajanka
20. aug 2012

@slniecko77 @alikaa
dvojkombinacia?? to som este nepocula... ani nikde o tom nic nenasla

monovakciny
mumps sa plosne ockuje od 1987
osypky plosne od 1969
rubeola plosne od 1985 (v r.1982 sa spomina ockovanie 12 rocnych dievcat, tj narodenych v r.1970)

kontkretne v akom veku sa ockovalo nie je uvedene

MMR vakcina bola dostupna od 1989
http://rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_infekc...

hajanka
20. aug 2012
manof
21. aug 2012

@luschma budeme radi, ak nám rozpíšeš svoj príbeh podrobnejšie, aby sme ho mohli zverejniť tu: http://www.slobodavockovani.sk/pribehy

Ak sa na to podujmeš, tak potom pošli na sloboda.v.ockovani@gmail.com
Vopred ďakujeme.

A zo srdca Ti prajem, aby sa Ti podarilo čo najviac zlepšiť zdravotný stav dieťaťa, ideálne úplne ho vyliečiť, ak to je v tomto konkrétnom prípade vôbec možné

manof
21. aug 2012

@sirael
Neviem, či je to na nejakej stránke pekne systematicky popísané zo zdroja, nezávislého na farmaceutickom biznise, ale informácie o tom, ako inteligentne riešiť bežné detské choroby (a ušetriť si cca 90% návštev detského lekára), nájdeš vo výbornej knihe:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/0...

manof
21. aug 2012

@hajanka
MMR-ka mohla byť dostupná od 1989, ale plošne bola nasadená až r. 1992

Toto a ďalšie podrobnosti nájdeš tu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/z-dejin-pov...

manof
21. aug 2012

@pectore
Zase ad hominem.
Ty očividne absolútne nechápeš, čo to je logický argument.

Ak by si chcela logicky argumentovať proti tvrdeniu Dr. Obuchanyč, tak by si mohla napr. uviesť nejaký výskum, ktorý by experimentálne potvrdil Behringove/Kitasatove domnienky a predpoklady. Schválne som zvedavý, či taký výskum nájdeš.

Namiesto toho tu však uvádzaš len samé ad hominem špekulácie, ktoré nemajú absolútne nijakú oporu vo faktoch.

To mi pripomína zúrivého psíka za plotom: síce tým cerením zubov v skutočnosti nič nedokáže, ale aspoň šteká. 🙂

manof
21. aug 2012

@pectore
Kiež by si mala pravdu a naozaj mali ľudia viac rozumu, než si myslím. Ostatne, presne to je mojim cieľom: aby vzali rozum do hrsti a prestali sa nechať oblbovať reklamnými plátkami ako je Sprievodca očkovaním (Pfizer) či Očkovacie noviny (GlaxoSmithKline).

Ak som Ti na niečo neodpovedal, tak sa ospravedlňujem. V poslednom čase tu pribúdajú príspevky ukrutným tempom, tak som ľahko mohol niečo prehliadnuť. Napíš mi, prosím, ešte raz, na čo si sa ma pýtala a zatiaľ nedostala odpoveď, prípadne to skopíruj aj do IP, aby sa mi to nestratilo.

Hovoríš o pseudoodborníkoch, ale zatiaľ si nedefinovala, kto to je odborník, resp. ako rozpoznať odborníka od pseudoodborníka. To je potom s Tebou dosť ťažká debata, keď hovoríš o niečom/niekom a ani nevieš presne povedať čo/kto to vlastne je.

Objektívnu pravdu, ktorá sa nás dotýka, predsa hľadáme. Študujeme, pýtame sa rodičov na ich skúsenosti s očkovaním, konzultujeme rôzne veci s odborníkmi...

A keď sa ma niekto niečo opýta, tak mu odpoviem, ako najlepšie viem, alebo neodpoviem, keď neviem. Čo je na tom zlé?

To, že nie som MUDr., neznamená nutne, že nemám základy medicíny. Človek predsa môže mať základy medicíny a nebyť MUDr. Môže si to naštudovať doma sám. Dnes už nie je žiadny problém kúpiť si lekársku učebnicu aj keď nie si medik, rovnako tak si to môžeš naštudovať z rôznych internetových stránok pre lekárov. Síce nebudeš mať lekársku prax, ale teoretické základy medicíny sa dajú bez problémov získať aj bez denného štúdia na lekárskej fakulte.

Zatiaľ neevidujem, že by si si priznala chybu, ale pripúšťam, že to je tým veľmi rýchlym pribúdaním príspevkov, keďže nestíham čítať všetko a reagujem viac-menej len na príspevky, v ktorých sa vyskytuje @manof

Skús uviesť nejakú konštruktívnu kritiku v zmysle: ako by podľa Teba malo vyzerať objektívne informovanie o očkovaní, ktoré pôsobí seriózne, nie je celé prepchaté pátosom (po pravde rečeno, nie je my jasné, čo presne si týmto vlastne myslela), a ktoré sa nás dotýka.

manof
21. aug 2012

@luschma
Čítala si knihu
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...
?

Je tam viacero dobrých nápadov, ako vyliečiť alebo aspoň výrazne zmierniť autizmus.

A v tejto je tiež veľa užitočných informácií pre rodičov autistov:
http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/0/3...

labaga
21. aug 2012

@manof zúrivý a hyperaktívny psík za plotom síce tým cerením zubov v skutočnosti nič nedokáže, ale aspoň šteká/často v noci/. Veď si opísal seba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 ad hominem

manof
21. aug 2012

@racerunner
Sorry za oneskorenie, ale manželka bola na 4 dni preč, tak som bol sám doma s dcérkou a nestíhal som reagovať na všetko ihneď.

Mimochodom: zatiaľ neevidujem, že by si ma na sloboda.v.ockovani@gmail.com požiadala o anglický originál, aby sme vylúčili prípadné chyby prekladu.

Takže poďme na to:

"Popírá tam u tetanu a difterie funkci neutralizačních protilátek - v kapitole o záhadě koňského séra..."

V celej kapitole "2. Záhada konského séra" ( http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-... ) nie je nijaké popretie funkcie neutralizačných protilátok.

Je tam len popis myšlienkového skratu, v ktorom si imunológovia vybrali zo séra jednu jedinú vec a tú samu o sebe začali považovať za jedinú obranu proti záškrtu/tetanu, ignorujúc možnosť, že aj niečo iné mohlo prispieť k ochrane pred tetanom - nielen samotné protilátky.

Čiže nie je tam nijaké popretie funkcie neutralizačných protilátok, ale len poukázanie na chýbajúce experimentálne potvrdenie doposiaľ nepotvrdeného predpokladu, na ktorom však stavia veľká časť imunológie svoje ďalekosiahle závery. Autorka zároveň navrhuje pokus, ktorým by sa dal tento (doposiaľ nepotvrdený) predpoklad overiť alebo vyvrátiť, pričom uvádza aj svoju vlastnú skúsenosť, že jej to bolo zakázané, keď sa o to chcela pokúsiť:
"Prečo nemáme nijaké experimentálne dôkazy tak dôležitého postulátu imunológie? Na správne otestovanie tohto postulátu potrebujeme pestovať sérum pôvodným von Behring-Kitasatovým spôsobom u zvierat, neschopných tvoriť si protilátky. Vďaka pokročilej technológii molekulárneho inžinierstva sme teraz schopní vyrobiť myši, ktoré sú geneticky neschopné tvorby protilátok. Avšak predtým sme také zvieratá vyrobiť nevedeli, a preto sa tento postulát stal dogmou, bez toho, že by sa ho ktokoľvek vôbec pokúsil poriadne otestovať."

To ale nie je žiadne popieranie, tak neprekrúcaj, prosím!

"tvrdí tam, že není dokázané obecně, že toxoid vyvazují stejné protilátky jako toxin..."

Ale kdeže!
Tvrdí tam, že nie je jasné, či ochrana pred tetanom stojí IBA na protilátkach proti toxoidu, alebo aj na niečom inom. Ona tam práveže priznáva, že: "... protilátky proti toxínom sú v laboratórnom teste nerozlíšiteľné od protilátok proti toxoidom ..."

Veď Ty tvrdíš, že autorka tvrdí presný opak toho, čo v skutočnosti tvrdí. Máš problém porozumieť slovenskému textu? Tak mi napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com a pošlem Ti anglický originál.

"Laboratořně jde o velmi jednoduchý test , který v případě neutralizačních protilátek slouží i jako diagnostický ( tzv virusneutralizační testy). Není tak těžké to dokázat na jakýchkoliv protilátkách, tedy i na těch proti toxinu a toxoidu..."

V poriadku.

Robila si taký test, alebo vieš o nejakej publikovanej štúdii, ktorá dokázala, že ochrana pred tetanom sa zakladá len a len na protilátkach proti toxoidu (nič iné totiž vakcína nedokáže), a na ničom inom?

Ak áno, sem s ňou, a ja veľmi rád prepošlem tú štúdiu autorke a budem veľmi zvedavý na jej odpoveď.
Ak nie, tak je Tvoj argument bezcenný, pretože to, že niečo je možné otestovať (ale nikto to netestoval), nedokazuje vôbec nič.

"Ano, tehdy to bylo dáno experimentem, že se lidé dík podání séra protilátek vyléčili, dnes to máme potvrzeno laboratorně...ty epitopy dvou protilátek - teda antitoxin a antitoxoid jsou dnes zkoumány na molekulární úrovni..."

OK, ale toto nie je predmetom sporu. Autorka sama píše (opakujem): "... protilátky proti toxínom sú v laboratórnom teste nerozlíšiteľné od protilátok proti toxoidom ..."

"Ale ona tam vytvořila konspirační teorii, že nikdy nikdo nevzal pacienta nakaženého tetanem a nezkoumal během nákazy a následné léčby jeho imunologické pochody pod elektronovým mikroskopem? Nebo jak to mám chápat??? Nebo si myslí, že clostridium tetani vypustí toxin a pak ty nervy ještě očaruje a my bláhově myslíme, že za to může toxin. Ale ono je to kouzlo...."

Nikto tu nevytvoril žiadnu konšpiračnú teóriu, to len Ty prekrúcaš (prípadne nechápeš).

Autorka tvrdí len toľko, že nebolo experimentálne overené, či ochrana pred tetanom stojí a padá na protilátkach proti toxoidu, alebo či má na nej podiel aj niečo iné, prítomné v sére, vytvorenom podávaním postupne narastajúcich dávok toxínu koňom podľa Behringovej/Kitasatovej metódy.

Preto navrhuje pokus s agamaglobulinemickými myšami, ktoré ak z definície žiadne protilátky netvoria a ak by postupným navyšovaním dávok tetanového toxínu získali aspoň čiastočnú imunitu voči tetanu, bolo by to dôkazom, že imunita voči tetanu nestojí len na protilátkach. Ak by naopak všetky myšky skapali, bolo by to potvrdením doposiaľ nepotvrdeného predpokladu imunológov, že protilátky v krvi sú jedinou existujúcou zbraňou proti tetanu.

"Dále píše, že se tyto Ig nedostávají přes HE barieru. No nedostávají , ale tak to ani nikdo nepředpokládá, protože to má tetanový toxin neutralizovat ještě před jeho proniknutím do CNS, ne?"

Áno, to by sa stalo v prípade "success story".

Problém je, že tetanový toxín môže preniknúť do nervovej sústavy aj priamo a nielen cez krvný obeh. Otázkou je, v koľkých % prípadov sa tak deje. Keďže boli zaznamenané viaceré prípady ľudí s vysokou hladinou protilátok (dokonca ľudí hyperimunizovaných), čo dostali tetanus, pričom celkový výskyt tetanu je veľmi malý, je dosť dobre možné, že percento takých prípadov je až príliš vysoké na to, aby sme mohli dať rovnítko medzi imunitu voči tetanu a protilátky v krvi nad ochrannou hladinou.

Naproti tomu vitamín C (na rozdiel od protilátok) je aj v nervovej sústave a pôsobí aj ako protijed proti tetanovému toxínu, čiže jeho použitie má oveľa väčší zmysel:
http://www.jimmunol.org/content/33/3/203.short

"Byl by to u zdravého člověka dost průser, kdyby se tam dostávaly, mimochodem...."

O tom niet sporu.

"A pokud je pak organismus v rozvratu, tak vlivem zánětu se ta HE briéra poruší jistojistě a to si piš, že se tam dostanou... Chtěla bych jí vidět, jak testuje potřebnost protilátek ..."

Predsa to tam popísala - na myšiach, čo si nie sú schopné tvoriť protilátky (tzn. majú agamaglobulinémiu). Kontrolnou skupinou by zrejme boli ako normálne myši, čo si tvoria protilátky, tak aj agamaglobulinemické myši, ktoré neboli intoxikované narastajúcimi dávkami tetanového toxínu.

"Sama se o pár kapitol ohání tím, že očkování nestimuluje tvorbu IgA a tudíž kojenci nedostávají tyto protilátky v mléce a nemají proti těmto očkovaným nemocem imunitu (oni teda od matky dostanou neméně potřebné IgG, ale to už paní Dr. nezmiňuje..)."

Skús presne citovať, lebo takéto Tvoje "zhrnutia" sa už párkrát ukázali byť Tvojím prekrútením (viď vyššie).

"Nebo jak tam vysvětluje, že kdybybchom tetanové spory jedli (mimochodem, není toto taky očkování? ), získáme přirozenou imunitu- to vzala za potvrzené- - tu studii jsem četla, celá je postavená na tom, že lidé tvoří protilátky proti tetanospasminu....protilátky...takže najednou protilátky nepopíráme?"

Ona ale nikde nepopiera existenciu protilátok, nepopiera ani to, že protilátky neutralizujú tetanový toxín (inak by to predsa neboli protilátky, keby to nerobili), ale len poukazuje na to, že NEBOLO DOKÁZANÉ, či imunita voči tetanu stojí len a len na protilátkach, alebo aj na niečom inom. Nehovorí, že to je tak alebo onak, ale že to nie je dokázané, napriek tomu však imunológovia na tom stavajú, ako keby to dokázané bolo.

Zase prekrúcaš. Čítaj poriadne, prosím!

"Tak já nevim, páté přes deváté...ne?"

Ak by si poriadne čítala a neprekrúcala, tak nie. Piate cez deviate sú akurát Tvoje prekrúteniny, ale nie pôvodný text.

P.S.: To, že Ti neodpovedám OKAMŽITE, neznamená, že Ti odpovedať neviem, ale môže to znamenať len toľko, že mám v danú chvíľu niečo dôležitejšie na práci, než odpovedať na otázky niekoho, kto nevie (alebo nechce?) poriadne čítať.

manof
21. aug 2012

@labaga
Lenže ja mám aj nejaké vecné argumenty (tzn. nie som za plotom a hryziem 🙂, zatiaľčo Ty a @pectore len štekáte (ste za plotom a nezmôžete sa na nič viac než cerenie zubov a štekanie, t.j. na osobné útoky a ad hominem kvázi-argumenty, ktoré v skutočnosti vôbec nič nedokazujú)

Ale pokojne sa smej na svojej vlastnej nechápavosti, však smiech lieči - lepšie než očkovanie.
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alikaa
21. aug 2012

@hajanka Tiez som bola prekvapena, ale tu je napisane - 1987: Očkovanie proti príušniciam bolo zavedené vo veku 14 mesiacov pre prvú dávku a 20 až 24 mesiacov pre druhú dávku - kombinovanou vakcínou spolu s osýpkami.
http://www.slobodavockovani.sk/news/z-dejin-pov...

Takze chvilu bola kombinovana vakcina osypky+mumps

zaockujteajslnko
21. aug 2012

@pectore
aha, tak uz chapem, dodrpkala si si dceru, dala do nej 6x nieco napichat, a teraz teda potrebujes nas vsetkych co si deti dordpkat nenechame ponizit a zdeptat, aby sa ti teda to ze si si odpravila dieta lepsie znasalo.... takze uz chapem tvoj frustracny hnev, no co narobis, mala si pouzivat viac svoj "rozum" na ktorom si tak neuveritelne stavias....

luschma
21. aug 2012

@manof vďaka🙂 tú prvú som myslím, že mala v rukách, ale mala som ich veľa aj dala prekladať z angličtiny a posunula potom ďalej, že si naisto nespomínam, ale tá druhá je super, podľa tej sme sa riadili takmer dva roky, bol to boj, ale stálo to za to - tam je tá GAPS diéta, (už som to tu niekomu spomínala) vtedy sme mali najväčšie pokroky, len sme ochoreli a museli prestať....

manof
21. aug 2012

@luschma
hmmm... a nedá sa v tom zase nejak pokračovať?
A čo to bolo za chorobu, že bránila pokračovať v GAPS diéte?

Napísala by si váš príbeh podrobnejšie, prosím, na sloboda.v.ockovani@gmail.com ? Myslím, že by to viacerým pomohlo, keby sme ho zverejnili tu:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/

Vopred ďakujem(e)

natas4
21. aug 2012

@hajanka ty si TEN VHODNY clovek ktoreho by som sa mala pytat?

hajanka
21. aug 2012

@natas4 mozno ano, mozno nie, pectore nim urcite nie je..... precitaj si prosim aspon 20 stran dozadu (ked sa tu objavila).... ale ak trvas na tom, mozno prave ona ti poradi ako rozlozit ampulku Priorixu 😀

luschma
21. aug 2012

@manof nie je problém, rozpíšem, ale musím si k tomu sadnúť na dlhšie🙂 tak asi v noci najskôr🙂
a čo sa týka GAPS bojím sa trošku už, zahrňuje to neviem či vieš aj surové žĺtka z domácich vajec, čiste kravské mlieko, čisté mäso od mäsiara priamo skôr od chovateľa, nie už z predajne, najskôr bol problém s k tomu u nás dopracovať, ale pozisťovali sme a dalo sa, no potom sme dostali salmonelu a infekciu, šlo z neho chudáčik malý všetko von (od všadiaľ) dosť pochudol, infúzky a hrozný krik, kto nezažil nevie si predstaviť byť s autistíkom niekoľko dní v nemocnici:( NO a keď raz prerušíš túto diétu, musíš začať odznova, a začiatky sú veľmi tvrdé a ako som spomínala, trošku sa už toho bojím...

hajanka
21. aug 2012

@manof uznavam, pretoze o plosnosti sa v tom linku z ktoreho som cerpala ohladom MMR nepisalo, len:

„Očkovanie proti ružienke začalo od roku 1982 u 12ročných dievčat, ako celoplošné od roku 1985, od r.1989 v trojkombinácii proti mumpsu a osýpkam."

natas4
21. aug 2012

@hajanka mam precitanych viac ako 20 stran dozadu...kedze pectore pisala, ze dala dietatu pichnut vakciny na viac x, tak som sa jej na to spytala...to este neznamena, ze suhlasim so vsetkym co napisala..taktiez nesuhlasim s vasimi vysmesnymi poznamkami a utokmi na vsetkych ludi ktori maju opacny nazor ako vy...takym sposobom si nenaklonite na svoju stranu vela ludi...oponovat a diskutovat sa da aj slusne a vecne...jediny z vas, kto to tu zvlada je @manof...citam si tuto diskusiu uz dost dlho, hladam odpovede..ked som si ju zacala citat, tak som zacala pochybovat o ockovani ako takom, ale cim dlhsie vas citam tym viac sa opat priklanam k ockovaniu...rada si citam diskusiu medzi reucenner a manof,...kazdopadne si myslim, ze cim viac oponentov tu budete mat, tym viac sa moze toto vsetko posunut vpred...s tym, ze si tu budete len pritakavat velku dieru do sveta neurobite

hajanka
21. aug 2012

@natas4 tak potom sa isto pytas tej pravej 🙂 alebo zle citas.....

lebo pectore ked vstupila do diskusie netusila ze dr. picha hexu a prevenar osobitne tak ako to trvdi uz teraz po tom co sme ju vyviedli z omylu (takto to robi predsa kazda dr. len je rozdiel casovy odstup)
ona si totizto MYSLELA ze dr. rozklada konkretnu ampulku HEXY na niekolko casti a picha ju s na 6x 😀
tak preto ti pisem, ze ta ti isto najlepsie poradi ako rozlozit ampluku Priorixu 😉

nic menej, nic viac
ak chces ockuj, mna to nijak neohrozi....
nebudem ta presviedcat o opaku

pectore
21. aug 2012

@mafon , Na zaciatok sa treba zamysliet jak to vsetko moze fungovat a preco sa nevieme dopatrat relevantneho dokazu.

1.U pozornila som na to ze celkove zverejnenie studii o vyrobe vakcin by bolo logicky nebezpecne, pretoze vznika potencionalne nebezpecenstvo zneuzitia tychto studii na vyrobu biologickych zbrani... suhlas?

3. Ak su vysledky nedostupne vznika priestor pre podozrenie z moznej manipulacie s faktami. Tejto vyzvy chytili odbornici...ibaze tu si treba polozit otazku preco? bud im ide o prospech ludi (lenze takym dovodom sa haji aj farmamafia) ...alebo im ide o zisk (ktory sa najlepsie taha s neinformovanych ludi a v tom pripade zas maju rovnaky ciel ako farmamafia)...zatial suhlas?

....tyto nespokojny odbornici sa zacali hrabat vo vakcinach... co je vinikajuce nakolko vakciny maju zjavne vela nedostatkov...ich cinnostou by sa dali nedostatky aspon ciastocne poodstranova, neprehliadat a poprisposobovat danej dobe. Pretoze je uz faktom ze ludsto zacina byt rozmeglene zlou zivotospravou, chorym zivotnym stylom, nekvalitnimy potravinymi...atd. Takze vakciny zjavne prestavaju byt stavane pre terajsich ludi. Co si pyta zmenu.Zaiste stym treba nieco robit... ale extremizmus akym je ta tema prezentovana, mi pride akurat tak radikalny nez rozumny....pretoze ak sa 100 rokov ockuje a vynieslo to "zopar" vysledkov...nemozeme to zosunut zo stola ako nezmysel??? To je aky pristup??? extremny??? suhlas?

Hovoris ze su to odbornici na slovo vzaty... vyvoj vakcin je velmi zlozity proces, pretoze zasahuje obrovsky pocet spotrebitelov...musi mat obrovsky zaber...a uvedom si rozne etnicke skupiny maju odlisnosti v DNA a vakcina sa zvykne viazat napriklad aj na to, zivotna uroven roznych krajin.......musi mat skutocne obrovsky zaber..... ich nasledne rozpitvavanie nebude az take komplikovane nakolko sa bude skumat uz len obsah, jednotlive prvky, zlozky... Navyse ich cely vyzkum sa opiera o poznatky neziaducich komplikaci...osob ktore su citlivejsie...pretoze zdravy jedninec, netrpiaci alergickymi reakciami...vecsinou problem nema... a to je fakt...pretoze neziaduce ucinky ma mensie percento populacie.

Ano mozu mat pravdu...ale ja mam strach ze nebojuju za ludi ale za vlastne zaujmi, tak ako v podstate kazdy...nebudu spasitelia ...ale vyberaci dani....tak ako vsetci ostatny.... to ze hraju na city nemusi znamenat ze nas brania ale ze s nami manipuluju....pretoze koli nepristupnym informaciam maju na to skvelu podu... To ze by skvalitnovali vakciny. ...by bolo proti ich prirodnemu vnimaniu problemu a zaroven by mali daleko menej posluchatelov ...A v tomto bode uz treba dat pozor... pretoze uz ide o konflikt zaujmov..a v tom neni objektivnost ale len jeden pohlad....

preto treba ubrzdit... aby ste niekomu len nenaplnali vrecka...pretoze navrat k prirode a cista medicina...skutocne tahaju za city a ludia si bez vecsieho rozmyslania povedia ze je to super...a este ked zacnu ukazovacky tipu oni klamu.... ale??? klamu?? neklamu???kto klame?? ... ja by som najskor skusila bojovat za kvalitu vakcin...pretoze tak ako vsade v priemylse budu mat problemi s uskladnenim , zarucnou dobou, prepravou, nekvalitnym materialom.... a inymi vecami... aj to moze sposobovat problemy...

ale tu kozel co je zahradnikom vie aka je pravda na 100% ... NEOCKOVAT!!!!

@zaockujteajslnko
@hajanka
@petot

zigzag
21. aug 2012

@pectore pocuj, daj sa zaockavat vsetkymi vakcinymi, ktore dostat,ked su podla teba take super... a ked si silny jedinec a nemas niake alergie, tak po tychto ockovaniach uvidis.... nechapem naco tu vypisujes tie svoje nezmysly, ked tu aj tak nikto tvoj nazor nezdiela, zaloz si novu temu, "ockovanie je super" a tym si vypisuj tie tvoje bludy a domnenky 😝

sissmiss
21. aug 2012

@pectore
ak niekto spravi vakcinu, preda ju 6milionovemu statu, zaplati to stat, rodicia su radi ze je to zadarmo, povie sa im ze je to potrebne a chrani ich to...kto ma z toho profit? Pharmafirma. Ak su tam detaily ako ze: nie je k disp.pribalovy letak v slovencine, dr neinformuje rodicov co vlastne picha ich dietatu, ak sa pytaju povie ze vcelicka, ockovanie proti tbc je do isteho datumu bezpecne a ak ho nepodstupi tvoje dieta dostanes pokutu, budes predvolavana, ak zistis ze existuje prilis vela pripadov neziaducich ucinkov tak si lekarom na posmech lebo nic take neexistuje, nikto o tom nepocul, nikto nic nenahlasil a ty si paranoidna a ohrozujes svoje dieta...a den na to ti ten isty lekar povie ze to ockovanie malo prilis vela neziaducich ucinkov a odrazu uz nie je ohrozenim verejneho zdravia a kol.imunity a podobnych kravin ak to ockovanie nebude. Dalej mas doma dieta s nasledkom po ockovani a tvoja znama chodi mesiac co mesiac na pobyt hradeny pharmafirmou a priamo od nej pocujes ze ano, bola tam nejaka prezentacia ohladom ockovania, ci stravy, ci podobnej blbiny, ale mali hradeny trojdnovy pobyt aj ona ako manzelka farmaceuta...a nechodia castejsie lebo nemaju cas ale mozu dva krat do mesiaca. Potom ide na dovolenku a tiez dostane bonus, ze moze zostat dva krat tak dlho...Co jej teda nezavidim, ale zaujimave ze jeden bezvyznamny farmaceut je takto odmenovany.
Dalej lekari nenahlasuju neziaduce ucinky. Sk lekari svorne tvrdia ze to nemoze byt s ockovania aj ked v pribalovom letaku k vakcine je v anglickom ci inom popise jasne napisane ze to je jeden z neziaducich ucinkov, ak preklad ktory uz konecne niekde je, ma viac ako polovicu neziaducich ucinkov vynechanych...zostala horucka, unava, spavost, zacervenanie na mieste vpichu...Preco?????? Preco ak je to take bezpecne, sk legislativa pred rokom ci dvomi prijala novelu ze v pribalovom letaku vakcin nemusia byt uvedene karcinogenne latky a to kolkonasobne viac niektore latky vakciny prekracuju hranicu toxicity? Ono to s tym ockovanim je sranda. Toto je jedna strana. Ockovanie je brutalny biznis. Ma vedlajsie ucinky ktore sa ututlavaju, na sk az obludne. Lekari odmietaju nahlasovat n.u. Neockovanie je pokutovane. A bonus- to ockovanie sa zaviedlo az ked iste choroby zacali ustupovat takze pomaly ani casovu suvoslost nema vymiznutie tych chorob s ockovanim ale tu je to priznane. Casova suvislost...Ale dieta tesne po ockovani nasledok...nie je objasnene ze by to mohlo suvisiet...To znamena ze nie je jasne ci to funguje, ako to funguje ale je to drahe. A v statoch s nizkou hygienou nepomaha aji ockovanie co zas len priznava vyrobca vakcin, ze nefunguju na 100%. A este malickost, moja znama z plucneho zaockovana proti tbc dostala tbc, ako to??? Rok bola doma a liecila sa. Ako to ze ked bola zaockovana a teda vselijako, ved zdravotnicka, dostala tbc v takej forme ze bola rok doma? A povedala mi ze je tam toho viac, ze sa to stava...Ockovanie ju neochranilo. Tvoje argumenty boli obcas aj k veci, ale to co si napisala vyssie nejako nema hlavu ani patu, priznam sa ze sa mi to tazsie cita pre tie hrubky ktore obcas naozaj stazuju vnimanie textu, cim len naznacujem ze mozno je to aj k veci ale nedokazem sa cez to tak lahko preluskat...ale proste fakt je, ze nechapem. Ja a iks ludi nepotrebijeme konspiracnu teoriu, ale ak maju nasmu decku pichnut nieco o com lekwri ani nevedia co obsahuje, ak zatajuju vedl.ucinky, ak legislativa na sk kryje pharma firmu a zahmluje, a su z toho zisky...mne to je podozrive

zigzag
21. aug 2012

@sissmiss presne tak, a s tou tbc, mamka robi na koznom, a ked psoriatik chce podtupit biologicku liecbu ,testuju ho na tbc, a prevaznej vatsine sa potvrdi skryta tbc a beru sikoro spektralne antituberkulotika, ako to,ked su vsetci ockovany a preockovany tiez???? nie je to nahodou prave tym ??? hm ??? nech mi nikto nic nehovori, viem si spocitat 2+2.... inac biologicka liecba je tiez svinstvo a dobre platene tiez,,,,

a co sa tyka tej ... , tak velmi zle sa cita aj mne, ani sa to neda poriadne, neaky chaos v tom ma nielen po gramatickej stranke...

sissmiss
21. aug 2012

@pectore este by som dodala, ze toto tu nie je filozoficka debata kde pride novacik ktory nema ziadne fakty nastudovane a zacne polemizovat a kazda veta ktoru napise je mu bud logicky alebo faktami vyvratena a on ani slovkom nepovie sorry, toto som nevedela ale tvrdohlavo, ci skor zanovite ide dalej a skusa trpezlivost. Stale si sa nevyjadrila k tomu ako tvoja dr rozdelovala tu hexu ci ktoru va na sest krat... Ak chces aj polemizovat a snovat konspiracne teorie, tak sa to da aj inak. Pharma firmy patria k najlepsie zarabajucim vobec a budu ludi vakcinami chranit aby neboli chori aby nepotrebovali ich dalsie lieky... To mi znie ako scifi, ale ok. Ale nejaka motivacia, nejaky fakt podporujuci tuto tvoju teoriu? A na druhej strane snazit sa presvedcit vykrikmi do tmy ze ak chce niekto vidiet pribalovy letak je pomaly anarchista, rozvracac statu, verejny nepriatel a zaroven tu ides radit slobode v ockovani ako riadit odboj...trosku schizofrenicke, nie? Este ma napadlo ze ta tvoja teoria o tom ze "protiockovacia kampan" je iniciativa ockovacej lobby aby sa ludia nedali ockovat a potom sa tym strasne pretriedi populacia...no...to chce vela fantazie. Asi to jedno percento ktore sa rozhodne mozno neockovat ked vymrie tak zem bude ludoprazdna. Mne pripadas akoby si nevidela veci v suvislostiach, nieco zadres a potom len myknes hlavou no co, trosku som sa sekla, milion hore dole, ale skusim nieco ine. Jedine co by si mohla dosiahnut je ze sa tato tema zamkne ak vyprovokujes niekoho tak ze sa to tu zvrhne uz uplne. Mozno v istych kruhoch by to bolo pre teba velke plus, a mozno si len domyslam a krivdim ti...Ale naozaj nechapem ako nieco zadres a potom nerozumies argumentacii alebo skusis nieco ine...

sissmiss
21. aug 2012

@zigzag uff, to su veci. To by asi nepasovalo do teorie o ucinnosti vakci 😅

zigzag
21. aug 2012

@sissmiss no ved to, ale lekari si to odvovodnia po svojom, ze sa ockovalo malo, a sice povinne ockovanie tbc je zrusene, ale dobrovolne sa stale da,, a ked mamka povedala, ze ja neockujem mojeho, tak dostala za mna, ze iba nezodpovedne primitivne matky z osady neockuju,,, takze tak,,, 😝

hajanka
21. aug 2012

@sissmiss ona zmenila svoje vyjadrenia o tej hexe, ale az po tom, co sme ju na to upozornili a vysvetlili jej ako to je (aj ked nepriznala, ze sa mylila) ona o tom nemala sajnu 🙂
a to, ze hexa a prevenar sa picha spolu na 6x to nie je ziadna novinka, to len pre nu 🙂 lebo sa to dozvedela pred par dnami, ako vstupila do tejto diskusie

zigzag
21. aug 2012

pozeral vcera niekto relex ? bolo o tehulkach v teple, a dr povedal,ze tehotna zena by mala pouzivat co najmenej chemie, ako na opalovacie kremy, a aj o ockovani vravel,ze by nemala byt, ani na silne horucavy by nemala chodit a do bazenov, lebo moze chtit infekciu,a tiez si odpustit zahranicne dovolenky, ze to je ako vklad do zdravia dietata,,, ze to sa vrati,,, ako s tym suhlasim,,,, ale teraz ma zaujima,ked chemia z kremu sa vstrebava cez kozu matky a moze poskodit plod,,, co oplovacie kremy pre deti ??? chemia z nich sa nevstrebava cez kozu? a detsky mozog sa prudko vyvija v prvych 2 rokoch zivota, ako ok, dieta do roka nema byt na slnku... a prave preto mamicky natieraju este viac,,, co si myslite o tom ??? ja natieram maleho iba vynimocne, skor sa snazim vyhnut silnemu slnku a luce davkujem, aby ho nespieklo, ale aby mal vit D zase.... len ma zaujima, co si myslite o tom..... troska od temy, ale uz ma nebavi posledna debata s tou "mudrou"