Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

eaka
28. aug 2012

@sarkar V nemocnici tak, že ho pichnú nesterilnou ihlou a pod.. proste zanedbaním starostlivosti..

pectore
28. aug 2012

@sarkar vies ze su tam titulky... vies... nepotrebujem teda zvuk.... statistiky...neni nic lahsie ako si prisposobit grafi a povyberat si z nich to co potrebujem .... pitam sa ,aj statistiky v duchu doby su 100% ....aj tam su vypovedane zavazne skutocnosti a "fakty" ....ale je to naozaj tak.... taky propagacny dokument ti dokazem natocit aj ja...trebars aj o vyzname aury... ked tomu budem verit najdem si hoc jaky argument...Ale nebudeto znament ze mam vo svojich tvrdeniach pravdu... na to treba konfrontaciu...nie len jednu pesnicku...

lenaluci
28. aug 2012

@kaja73 Ja tomu rozumiem trochu inak. Podľa mna ste ochotní riskovať neziaduce ucinky jedine ak ide o vase dieta, ale nie o zdravie ostatnych. pred tým zatvárate oci a zdovodnujete preco to tak nie je

kaja73
28. aug 2012

@lenaluci chap si to ako chces 😉 mas na to pravo.

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci ja ti to poviem takto, neockujem, lebo vakcina narobila zdrav. nasledky/ skody....chap si to ako chces na mojom dietati.....viac neockujem, popravde bojim sa viac nez. ucinkov vakcin ako danych chorob.....ano, bojim sa aj nez. ucinkov liekov....preto sa ich snazim obmedzi na minimum, prip. haldat nahradu......vies kolko liekov nam bolo lekrakou predpisanych a zbytocne? (nastastie su aj prir. produkty, kt. sa da nahradit...nevravim, ze vsetko....ale vela sa da...)...po precitani prib. letakov som polku liekov hodila do kosa 😉 ....
dalsia vec....ako moze moje neockvoane dieta nakazit ockovane?...ved je predsa ockovane???...a okrem toho, bacilonosicmi sme vsetci...aj ti ockovani aj neockovani....cize tvoje dieta moze nakazit aj ockovany clovek;)
neviem kolko temu studujes ty a podla coho sa rozhodujes....mna nakoplo (bohuzial) to, ze moj maly mal zle reakcie na ocko.....dalej som studovala dennodenne materaialy (skoro roky).....cize presla som nazomi pre aj proti....a na zaklade toho som sa rozhodla....ze dalsiu vakcinu moje dieta nedostane.....

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenaluci
28. aug 2012

@sorciera24 problem je ak je imunita ockovaneho dietata oslabena napr v cakarni u pediatra

nikimax
28. aug 2012

@lenaluci prepáč, nehnevaj sa, ale ak berieš na vedomie príspevky" internetovej poradkyne" menom pectore, ani sa nečudujem, že máš v tom zmätok a chaos. Keby schytalo TVOJE( rozumej vlastné) dieťa nežiadúce účinky, tak ako naše, (doživotné) hned by si v tom mala nad slnko jasno...ak by mala vakcína jediný malilinký nežiadúci účinôčik, aj tak ju nedám, mohol by sa celý svet na hlavu postaviť...

sorciera24
28. aug 2012

@lenaluci ok, ked myslis....tak anco ti je potom ockovanie?....ako som napisala...vsetci mozme byt bacilonosicmi (to neznamena, ze danu chorobu amme, len prenasame virus, ci bakteriu)....takze ten virus moze byt aj na ockovanom dietati a tvoje ockvoane dieta moze v tomto pripade nakazit aj ine ockvoane dieta (bacilonosic).....ked to takto vnimas....takto to ale je...

kaja73
28. aug 2012

@pectore tato banda sebcov tu v tomto fore si presla vo vacsine pripadov vedlajsimu ucinkami vakcin na svojom dietati-takze ak to prezijes aj ty,potom sud a ukaz aky nie si sebec a obetujes svoje dieta v prospech vacsiny.
Ja som ockovala zdrave dieta a takmer zostalo postihnute na cely zivot.
A budem sebec a viac ho neobetujem v prospech vacsiny-ty to ale kludne sprav,ak to povazujes za spravne ,s tym svojim dietatom.

syla
28. aug 2012

@lenuska200_22 zrejme si ho dostala z niektorého z týchto dôvodov alebo nie?
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/rho...

lenaluci
28. aug 2012

@nikimax je mi to veľmi ľuto moje decko malo zasa vazne neziaduce ucinky pri podavani lieku pri chorobe ćo je dobre pre jedno decko moze druhemu ublizit a naopak ja s vami súhlasím iba som si odpovedala inac na tie moralne dilemy a svoj boj proti neziaducim ucinkom vakcin by sme mali rozsirit o vsetky lieky PS som svojpravna, pomerne inteligentna aj vzdelana

sarkar
28. aug 2012

@pectore Na titulky jsem zapomněla, pro mě je lehčí rozumět angličtině než číst slovenštinu ☹
Ano, grafy si můžou přizpůsobit všichni. To znamená že i TI, KDO TVRDÍ, ŽE JE OČKO ÚČINNÝ! A o tom to je.. Nehledě na to, že v některých pasážích přímo říkají, že spousta těch čísel je veřejně přístupná a ta paní s divnou aj odkazuje i na články z různých publikací, minimálně ty by měly být dohledatelné. Takže podklady k tomu určitě jsou 😉

sarkar
28. aug 2012

@pectore "keby sme si vedla seba postavili ludi s rovnakou imunitou a jedneho zaockovali a druheho nie.... pri nakaze by sme VIDELI rozdielny priebeh choroby"...Můžeš sem prosím hodit odkaz na studii, kde se tohle píše? Nějakou důvěryhodnou? Nerada vydírám, ale jestli nic takového po ruce nemáš tak to beru tak, že si tyhle moudra cucáš z prstu 😝

pectore
28. aug 2012

@kaja73 citaj s porozumenim.... pokial je dieta zdrave.... tvoje uz do tej kategorie nepatri...to ze sa u neho vyskytli zdravotne problemi a ty odmietas dalej ockovat s teba nerobi sebca ale matku.... Odsudzujem vsak ked niekto odmieta davat ockovat a dovody su teoreticke....

kaja73
28. aug 2012

@pectore ale moje dieta spadalo predtym do kategori -zdrave-
tak ako aj dalsie deti tu z tohto fora-maloktore malo daky problem pred 3m zivota.
preto si treba dobre rozmysliet uz vtedy, ci to so zdravym dietatom podstupim alebo nie.
A inak dnesny trend je praveze ockovat co najskor aj chore deti-myslom chronicky chore,alergicke deti....dokonca aj dieta alergicke na vajecny bielok je ockovane MMRkou ,ktore sa kultivuje na kuracich embryach a teda by to vlastne malo byt kontraindikovane-ale biznis je biznis a tak to nevadi ze moze dosta anafylakticku reakciu.
Cim slabsi jedinec tym sa viacej rodic strasi aky dopad by mala na to dieta ozajstna choroba
takze tvoj nazor,ze ockovat len zdrave deta je cista iluzia a zbozne prianie.

lenaluci
28. aug 2012

@kaja73 taze predsa je vakcinacia v prospech vecsiny?

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
28. aug 2012

@lenaluci to som nepovedala-to je len veta,ktorou sa ohanaju taki ako ty-ze prospech vacsiny-,tak som ju len pouzila,kedze ty a niektori dalsi tomu veria-ja nie a teda o dovod menej -pre mna-obetovat moje dieta.

lenuska200_22
28. aug 2012

@syla dakujem pekne za radu...🙂

lenaluci
28. aug 2012

@kaja73 prepac

tkanicka
28. aug 2012

@sorciera24 jen jsem nahédla a překvapilo mě, že zastánci neočkování a přírodních léků hází léky do koše

sorciera24
28. aug 2012

@tkanicka to bola metafora;)....inak ich zanasam spat do lekarne 😉

sarkar
28. aug 2012

@pectore Mě jde jen o to, že ty tady tvrdíš, jaký jsme vymaštěnci, když na základě nepodložených důkazů tvrdíme, že očko nemusí být nutně dobré, zatímco jsi úplně stejně vymaštěná, protože na základě nepodložených důkazů tvrdíš, že očko dobré je!
Nevím, kolik ti je, ale asi by se ti dost líbil návrat komunismu co? Následovat bez nutnosti přemýšlet sám za sebe. Co řekne SSSR (případně farma firma nebo kdokoliv jiný, třeba doktor) je svatý...
Končím s tím, nebaví mě s tebou diskutovat, mám ráda lidi co používají logiku. Sbohem.

aduskatt
28. aug 2012

donedavna sa ockovalo este v porodnici....ako mozu lekari vediet, ze dieta 4 dni po narodeni je uplne zdrave a schopne zniest ockovanie?...ked uz sa tu teda rozvinula debata tymto smerom?

pectore
28. aug 2012

@kaja73 a odtoho je tu matka... nedam ak mam doma soplosa co sa vihodi uz z vajicka....no nedam...take malicke ...pockam adpon do roka do dvoch...ale zas davam pozor aby som dieta nevystavovala velkim kolektivom, klimatizovanym priestorom...zbytocne necestujem....pretoze to ze mate nezaockovane dieta nemusi byt bez dane...a mam pocit ze to zlahcujete....ale kolko je takych matiek co panikaria uz z jedneho clanku a nemaju dovod??? Lekari nas beru ako na beziacom pase...aj to stale vravim...im je to u prdele co sa stane s dietatom a rodicom.... to vidno uz v porodniciach ten pristup...ako ku mesu....(CEST VINIMKAM...niektory to beru ako poslanie a takym nohy bozkavat)...ale vecina je unavena a opotrebovana stereotipom... inak si sa pitala na mna a infekcne choroby(aspon myslim ze ty)...ja som bola v nemocnici trikrat...raz ked som sa narodila, raz ked som ako malicka zozrala goralku..tak sledovali ako ide nastastie sama von...a posledny krat ked som rodila ja. Bola som standartne zaockovana a nemala som ziadnu infekcnu chorobu...jedine kiahne a klasicke anginy, chripky a raz aj mrle a hlisty...kedze som bola vymyselnik a lozila som ako decko s chalanmi po kanaloch 😀 ...musim si zaklepat ..ale ani zlomeninu som nemala ...

pectore
28. aug 2012

@sarkar ja sa opieram o historicke fakty...ale ani tie vam niesu svete ..vsetko je podlavas vymyslene...a prekrutene...staci ostat pri pravych kiahnach .... budiz..historia magistra vitae.

megy
28. aug 2012

no holky, třeba mě teď ukamenujte, ale jsem ve styku s nemocnými lidmi a stejně tak i partner a myslím si, že nechat očkovat své dítě v dnešní době je jen ku prospěchu. neříkám, že všechny vakcíny, ale ty základní by měly prostě být. ty, co s tím nesouhlasí také byly jako děti očkované a nechápu pak postoj , proč by vlastní dítě nemělo být očkované.
nevystavování velkým kolektivům?? co to je za blbost - chodí se do obchodu, chodí se venku, jezdí se v autobuse, tramvaji, metru, vlakem a pod., školky, rodinné sešlosti, chození k lékaři - čekárna :-/ a jmenovat bych mohla dále.

nechat očkovat dítě až někdy ve dvou letech?? to je podle mě magorismus

kaja73
28. aug 2012

@pectore praveze ani ako matka na SK nemas toto pravo a ked neockujes v termine,tak ta proste lekar uda a kontraindikacie ak nemas ozaj zivotu nebezpecne ti nik neuzna a tlacia ta do toho.
teda vidis sama,ze by stacilo mat doma alergika na vajicko a uz by si sla pred sud a platila pokutu-lebo by si odmietla MMRku-to je na mums,osypky a rubeolu-ono sa alergia na vajicko ofice totiz neuzna ako dovod neockovat na MMR-aj ked hrozi vtedy anafylakticka reakcia-povedia ti maximalne, ze tvoje dieta zaockuju v nemocnici-aj to nie vsetci dr navrhnu a rovno to pichnu dietatu v ambulancii ,nehovoriac o tom, ze ta na to neupozornia ak sama o tom nevies,tak sa nedozvies a potom sa len o par hodin ci dni cudujes , co sa doma s dietom deje a nik suvislost neprizna.
Ako malo staci a si odmietac a nezodpovedny rodic co mu nejde o vacsinu.

tean
28. aug 2012

@megy
napis prosim zoznam chorob proti ktorym by si ockovala a zoznam konkretnych vakcin