Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vavrenka
29. aug 2012

@prevenar opakovanie je matka mudrosti 😎

zaockujteajslnko
29. aug 2012

za akym odbornikom lekarom mam teda ist aby mi napisal ze dieta nemusi byt ockovane ze ma rizikovu geneticku vybavu alebo nieco take? kolko ma bude stat korupcia tohto lekara, nebude to dokonca viac ako pokuta za neockovanie navyse do karty svojmu dietatu zanesiem akusi neidentifikovatelnu obmedzujucu diagnozu co jej moze potom robit v zivote problemy?

ci si mozem akuze vybrat ci skorumpujem lekara aby mi dal papier ze nemusim platit skorumpovanemu statu pokuty za to ze skorumpovane farmafirmy sa dohodli s ministerstvom zdravotnictva na akychsi tichych dohodach?

dakujem, mozem ich vsetkych bozat, radsej sa odstahujem zo SR!. ze JUDr. Zuzanka, toto chcece dosiahnut, aby ludia opustili SR naveky vekov?!...........nech sa teda sype..........

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikimax
29. aug 2012

@minewka lekárov, ktorí sú ochotní dať také potvrdenie je ako šafranu a idú v podstate so svojou kožou na trh. A väčšinou až po prejavených než. účinkoch, nie vopred! Dopredu nikto ani len netuší, čo s dieťaťom vakcína urobí, ale nikto ťa len- tak pre tvoje zlé tušenie nepošle na XY drahých vyšetrení.Takisto zlá rodinná anamnéza ti nezaručí, že očkovanie nedoporučia....pošlú ťa do očkovacieho centra pod dohľad lekárov, ako keby to zabránilo následkom 😠 očkuje sa za každú cenu! Apropo- lekár, ktorý uzná riziká očkovania, príp. dá dg. ktorá zodpovedá poškodeniu po očkovaní, je napadnutý svojimi kolegami...ako si to dovolil?!... ved očkovanie je úžasné, čo ked pribudnú další takíto lekári, a vylezú na povrch skutočnosti... preto sú názory lekárov dva: súkromný a verejný... A dalšia vec: lekár je v podstate nepostihnuteľný,ked niečo pose.re, všetko kolegovia trebars z úradu pre dohľad- zakryjú, čo tam po nejakej mamičke s postihnutým dieťaťom... proste- tu ruka ruku myje...

petulka86
29. aug 2012

@hajanka a co očkovací centra, kde jsou právě specializovaní lékaři, kteří mají na starosti tyto komplikované případy? vytvářejí individuální očko plánya spolupracují s dalšími odborníky. Bohužel nemají takové kapacity, takže přijímají jen těžké případy.

hajanka
29. aug 2012

@petulka86 jedno a to iste.. ci zaockuje pediater v ambulancii, ci specializovany lekar, podstata zlozenia vakciny sa nemeni, takze je istejsie cakat na pripadne nez. ucinky v centre, nez radsej doma?... aky je v tom "rozdiel" (myslim v neziaducich ucinkoch), aj tak sa tomu zabranit neda... aj tak sa to potom uz neda vratit spät... ak je raz kontraindikacia, ockovat sa jednoducho nesmie, uvadza to vyrobca, preco to lekari chcu menit??? .. monovakciny postupne (postupne jedy) alebo naraz... vzdy je na konci to iste a ockovat aj napriek tomu v nejakom centre, kde budes cakat ci po podani vakciny "umries alebo prezijes".... odkial beru to pravo???

gubcikova
29. aug 2012

@nikimax my máme v karte diagnózu než.účinky po očkovaní aj to musela doktorka dlho hľadať v knihe.
@zaockujteajslnko ked ja som sa kôli malého diagnóze pýtala genetičky ako je to s očkovaním kukla na mňa tak divno a potom na sestričku zo slovami ja neviem opýtajte sa neurológa.a kto by to mal lepšie vedieť ako genetička.

sissmiss
29. aug 2012

@halienka @eaka ...ja som si tiez povedala ze nebudem...ale az vcera som prekukla ten jej styl. Ja ze zmudrela lebo uz par stran dozadu nasadila slusnejsi ton a zacala sa pytat a vyzeralo to ako zaujem nieco sa dozvediet. Clovek sa dobromyselne zapoji do debaty a zrazu zisti ze nie, tu nikto nema zaujem dozvediet sa nieco, bola to pasca...ako nejaka demonicka sirena, nalaaaka na sladke reci a odrazu zatne pazury. Ale mne to fakt doslo az vcera...

halienka
29. aug 2012

@aduskatt si nevieš predstaviť ako sa tu ja každý deň ovládam a chvíľami mám riadne na mále 😀 😀 ale berme to ako skúšku trpezlivosti a odolnosti 😀 😀 a tiež si vravím, že v reále by som sa isto s človekom ktorý ma (resp. celú skupinu neočkujúcich a nesúhlasiacich s očkovaním) nazval sebcom, vymetencom alebo vymytým mozgom nebavila, tak neviem prečo by som sa mala tuto s takým človekom baviť... 😝

pectore
29. aug 2012

@sissmiss demonicka pasca... 😀 jak so mnou jednate vy ...tak jednam ja.... pokial bolo vsteko na urovni...tak ok... ale taketo kecacky o mne.... traposiny...co sa nemobilizujete cez IP... ??? kvakate tu o mne... co to ma spolocne s neockovanim??...demonicke 😀 😀 😀

halienka
29. aug 2012

@sissmiss no presne si to vystihla, ja to pozorujem už dlhšie, keď už s ňou určitú dobu nik nekomunikuje tak nahodí taký slušnejší tón, prívetivejšie príspevky, no len čo sa niekto chytí tak už to rozjede na plné obrátky 😀 Normálne človek žasne, ako toto niekto dokáže robiť, nuž ale "různí lidi jsou a různe úchylky maj" 😀 😀

pectore
29. aug 2012

@halienka este raz to tu napisem...vymeteny bola reakcia na pravne rady ...a predovsetkym na slniecko...nemalo to nic spolocne s nazorom na ockovanie....pisala mi jedna maminka ...opisovala stav svojho dietatka ...az mi isli slzy do oci ked som to citala...ste tak trochu sebci...ale nie taky co myslia len na seba...ste sebci co myslia len na svoju rodinu a blizkych priatelov....a ani o centimeter dalej... pretoze kolektivna imunita hahaha... lenze ak klesne zaockovanost...vytvoria sa lokality s nezaockovanimi detmi a nedajboze sa tam zanesu napriklad osypky...tak taketo deticky co maju VAZNE zdravotne problemi budu prve na rane a odnesu si to najhorsie... Nemozem si pomoct ale je to skratka sebecke.... ci tebe to pride v pohode ?

pectore
29. aug 2012

@halienka a este jedna vec vazne si myslis ze ja tu cakam kedy mi kto napise 😀 😀 😀 Ze mi to chyba ku stastiu...ja si sledujem o com sa bavite ...pripadne kto co napise...nepotrebujem cakat ci so mnou bude niekto komunikovat... 😀 skrataka si napisem na nazor svoj nazor...a to UPLNE staci... pokial nepride hodnotny argumet...a par ich tu takych veru bolo.... potom si nieco ohladom toho pozistujem...a tak stale dokola... 😉

kaja73
29. aug 2012

@nikimax ty si maximkova maminka, ze?
prave davali vas dokument na TA3 o nasledokch maleho po ockovani.
Uz som to videla na nete,ale aj tak som si to znovu pozerala. Drzim palce nech sa vam stav aspon trosku zlepsi.

sissmiss
29. aug 2012

Toreticka otazka- ktore deti su tie co nemozu byt zaockovane a moje nezaockovane dieta ich ohrozuje? ( ze ma nezaockovane dieta lepsiu imunitu ako ockovane, ockovanie pred chorobou nechrani ako pripustaju pharma firmy, a ockovane chore je rovnako nebezpecny pranasac... je samozrejme druha vec). Ktore deti su tie potencialne nevinne obete? Lebo furt sa tu tym niekto ohana...Ked ani deti chore na onko ochorenie, predcasne narodene, ci s vaznymi zdr.problemami nie su uznane za neockovatelne, praveze sa ich rodicom vakciny natlacaju este intenzivnejsie? Ci hovorime o detoch lekarov, ktori veselo ockuju cudzie ale svojim to svinstvo nepichnu? Lebo inu logiku nenachadzam.

vavrenka
29. aug 2012

@halienka pacia sa mi tvoje prispevky 😉 , ja som bola vcera v 7.nebi - mala som u neurologicky, ktora odmiea ockovanie, lebo videla vo svojej ambulanici neuveritelne mnozstvo deticiek s neziaducimi postvakcinacnymi ucinkami a ked sme sa bavili o malej a o tom akymi chorobami presla jednoznacne povedala, ze taketo dieta neexist ockovat a specialne nam vravela, ze urcite nie MMR, ze tie vedlajsie neg. ucinky su take priserne, ze az..

prevenar
29. aug 2012

@sissmiss take dieta tusim zacina existovat uz len v potencionalnej rovine ^^ ..kludne to pichnu snad aj mrtvole, len aby mohli "vykesovat" cenu vakciny z poistenia . tomuto je podriadene uplne vsetko vid. kauza na kauzu s podplacanim, "reklamnymi" kampanami a nezvycajnymi "zakonmi" kt. sa vynaraju ako huby po dazdi.

ak hladas logiku tak a) nestracaj zbytocne cas b) odpoved je jednoducha - financny zisk. to je cela "logika" nic viac, nic menej.

pectore
29. aug 2012

@sissmiss deti na pristrojoch, s vaznimi poskodeniami ogranov, s vrodenimi imunitnimi chorobami....deti co prekonavaju ochorenia a je nezlucitelne aby boli pocas liecby ockovane........deti ktore matka odmietne dat ockovat PRETOZE MA VAZNE DOVODY....a OPODSTATNENY STRACH.....ci ti snad neveris ze take deti existuju....?? Nemusia byt uznane.... O to vobec ale absolutne nejde.....vieme ako doktory funguju...

prevenar
29. aug 2012

@halienka tiez sa cudujem ,ze ste si to vsimli az teraz 🙂 ..je zjavne,ze nie je v poriadku a je uplne evidentne ,ze nehlada a ani neposkytuje ziadne informacie ohladom ockovania. jediny ucel je trollovat prispievatelov ktory nechapu ,ze sa bavia s psychicky narusenou osobou a pristupuju k nej ako k seberovnej - normalnej , co sa im samozrejme velmi rychlo vypomsti. tieto hadky jej evidentne prinasaju nejake vzrusenie a uspokojenie, ktore nedokaze inak dosiahnut ..mozno aj sexualne. tazko povedat. v kazdom pripade dovodom jej zostavania na tomto fore nie je nic co suvisi s ockovanim ,ale nieco uplne ine ...nech je to uz cokolvek. videl som to uz viac krat na inych forach. stale je to ten isty vzor spravania. proste napor civilizacie, prace , existencie nezvladne kazdy jedinec a potom mozme byt svedkami takychto poruch psychiky. v podstate je to smutne ked si uvedomite ,ze ma mozno manzela, nedaj boh dieta a ma nekontrolovatelne nutkanie travit cas takymto nezmyselnym sposobom ☹

halienka
29. aug 2012

@vavrenka no moc k téme neboli v poslednej dobe 😀 takže ak mi ich admin zmaže nenahnevám sa, len som chcela aby si kolegovci uvedomili o čo tu ide 😉
Joj, bodaj by takých neurológov bola viac 🙂 a bodaj by sa také informácie dostali aj k pediatrom, aby už pri prvom kontakte nebol človek vystresovaný a nemusel bojovať s pediatrom, ktorý nechce uznať nič... aby tiež boli opatrnejší.
@sissmiss no vraj sú to rôzne ťažko choré detičky, ktoré naozaj nemôžu byť očkované pre zdravotný stav, ale takých je naozaj hrozne málo, lebo ako si písala, lekári zaočkujú aj fakt ťažko choré deti, to už musí byť aby bolo komplet nezaočkované dieťa nehorázne ťažká diagnóza a myslím, že sú to práve tak ťažké diagnózy, že sa asi ťažko s nimi stretneš v nákupnom centre alebo detskom kútiku či na ihrisku, o škôlke asi len snívajú. Takže tá možnosť už len stretnutia môjho dieťaťa s takýmto je veľmi malá, a to ešte by musela byť strašne veľká náhoda aby moje dieťa zrovna malo niektorú s tých chorôb proti ktorým sa povinne očkuje. A to tiež by ju muselo mať ešte v takom stave, že o tom že tú chorobu má v sebe neviem, lebo keď je moje dieťa choré tak na ihriská a iné verejné miesta nechodíme. Takže ja možnosť nakazenia takýchto detí mojím dieťaťom vidím asi na 0,0001 %. ďalej sú to miminká, ktoré ešte nemajú za sebou očkovanie (aspoň 1. alebo 2. hexu) aby boli akože proti týmto chorobám chránené (hypoteticky) tak akože tie by mohlo moje dieťa nakaziť - samozrejme tiež by muselo byť v momente kontaktu choré. No na to ale mám názor, že tam riskujú skôr rodičia toho tak malého miminka, osobne neuznávam terajšiu módu vláčiť 1-mesačné dieťa kade tade, len aby som ukázala aká som hrdinka. Každá matka, ktorá má rozum tých prvých pár mesiacov dieťa chráni a nebehá s ním po verejných miestach plných ľudí, takému miminku aj tak úplne stačí jeho režim a prechádzky po vzduchu v kočíku. Takže ak ja uvážim, že kontakt môjho dieťaťa s takýmto dieťaťom je tak minimálne možný, pričom ale než. účinok na moje dieťa už podľa príbalového letáku vakcíny (poznáte to členenie na menej časté, časté, zriedkavé atď.) je omnoho väčší, nebodaj moje dieťa na 50% môže mať po jednom z rodičov zdedenú narušenú imunitu a predpoklad k vážnemu autoimunitnému ochoreniu, tak si teda nepripadám ani trošku ako sebec, keď sa rozhodnem toto riziko nepodstúpiť a už vôbec nie kvôli 0,0001% šanci kontaktu a možného nakazenia iného nezaočkovaného dieťaťa. Je mi to ľúto. Ale matka takto ťažko chorého dieťaťa ktoré nemôže byť očkjované hádam má dosť rozumu aby ho nevláčila po takých miestach, kde dieťa môže ochorieť.
@prevenar ja som ten prvý týždeň nejako nestíhala čítať ani reagovať čo tu slečna nebezpečná už bola, takže až dodatočne som čítala a ozrejmovala si a samozrejme tiež mi chvíľu trvalo kým mi to došlo 😀 ale inak si to vystihol na chlp chlpatý 😉

pectore
29. aug 2012

@prevenar 😀 😀 😀 Takze takto...at hominem ..... ok..... zjavne patris medzi ludi ktory sa nedokazu vyrovnat s kritikou...tazko nesu utoky na nazor ktory pokladaju za spravny.....kedze si trufas a predpokladam ze si myslis, ze dokazes posudzovat osobnost a to dost agresivnym sposobom .....a to iba z nazoru ohladom ockovania 😀 budes zrejme dost povrchna osoba .....nedokazes pochopit ze sedliacky rozum je zaklad...pretoze svet je plny nezmyslov no castokrat sa staci spytat obycajne "preco"....... snazis sa tu prezentovat ako osoba s intelektualnou nezavyslostou no zabudas ze taka byva aj definicia blazna ... Mna osobnimi utokmi neurazis... 🙄 ... taketo utoky su .znakom ubohych a NESCHOPNYCH bojovat fer....... tych co uz v skolke chodia zalovat.... A takych lutujem.... 😎

tara
29. aug 2012

dohoda bola, ze uz nebudeme reagovat , tak prosim to dodrziavajte. aj ked mna neurazaju tieto hlupe nazory a argumenty, pretoze mna moze urazit iba inteligent, takze to uz nechajte tak a bavme sa o tom, co je nove k tejto teme, ako to bolo doteraz. ok? no mam jednu novinku. stretla som kamaratku, ktora sa vratila z USA, zila priamo v NY a bavili sme sa o ockovani. hovorila, ze velmi vela ludi, co stretla, tak neockovali a odhovarali aj ju, ked sa jej mala narodila. vraj to vobec nie je take "prisne" ako vsade pisu a vyhrazaju sa. verejne sa o tom diskutuje v mediach, vzdy ked sa nieco udeje, uz je to v televizii, radiu a je tam vela lekarov, ktori doslova odhovarali rodicov od ockovania. tam je to bezna tema a dost sa to tam rozobera. takze to len tak na okraj 😎

nikimax
29. aug 2012

@gubcikova nám sa to dostalo do zdrav. záznamu "nedopatrením", ked sme potrebovali potvrdenie a bola potrebná DG. Ale potom, ked sme to riešili dalej, už sa to "nehodilo". A tak sa to dostalo aj do lekárskych, psych. a pedagog. posudkov. Takmer všetci to hodnotili v štýle" čo do tých detí dnes všetko napichajú", ale ten prvý krok (priznať poškodenie očkovaním) nechce spraviť nikto, boja sa.

anduk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gubcikova
29. aug 2012

@nikimax nám našťastie nedopatrením nie,ale škoda že pri dcérke nemáme túto diagnózu a po dvoch rokoch ju tam nik už ani nedopíše.no pri synovi naša pediatrička posielala hlásenie o nu,všetko je v karte.no škoda že nik sám nepovie že neodporúča ďalej očkovať.

nikimax
29. aug 2012

@vavrenka to je super, že máš takú doktorku.... myslíš, že by bola ochotná napísať do karty aj kontraindikáciu? príp. že by potvrdila, že to a to spôsobili vakcíny? Ked nemáš niečo na papieri, vieš ako to je...Lebo keby si mi toto zistila, bola by som ti veľmi vdačná, úprimne ma to zaujíma 😉

nikimax
29. aug 2012

@gubcikova ani mi o tom nehovor, my sme vymenili 3 neurologov a precestovali skoro celú republiku 😠 Ved to je to, že v ordinácií ti to pošušká do ucha, aké to má než. účinky, koľko je poškodených detí, a ako ich pribúda,ale už do karty to podpísať nechce....A pediatrička vám čo na to, tlačí ťa očkovať dcérku, lebo naša sama navrhla neočkovať, ale nahlásila nás na RUVZ- vravím kocúrkovo... 😖

gubcikova
29. aug 2012

@nikimax nie dcérka má nu už dva roky a vtedy to nik nezapísal.

mata1976
29. aug 2012

@tara pekne napisane 🙂 mna by len zaujimalo, ci sa najde aj nejaky lekar na Slovesku, co odhovara od ockovania...