Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
3. sep 2012

@miros_dh a teraz ? 🙂 uz to tam proste musis mat, v poriadku to odislo 🙂

prevenar
3. sep 2012

@lenaluci OOKK 🙂 ..zbohom 🙂

miros_dh
3. sep 2012

@prevenar som ti poslala IP, od teba zatial ziadna neprisla.. to je divne uz...

slady
3. sep 2012

@lenaluci pozrela som si tu prezentaciu s grafmi a je skutocne zaujimava, co ma ale mrzi je, ze neukazuje umrtnost ale chorobnost, co je podla mna dost dolezity rozdiel, som si ista, ze chorobnost povedzme na taku nadchu alebo chripku je aj dnes dost vysoka, co este neznamena ze je opodstatnene aj povinne ockovanie proti tymto chorobam. Druha vec je, ze grafy nukazuju dlhodoby trend pred zavedenim ockovania, ukazuju tam par rokov pred zavedenim vakciny, pritom chorobnost mohla pri jednotlivych ochoreniach vykazovat dlhodobu klesajucu tendenciu uz po desatrocia pred zavedenim vakcin. Priznam sa, ze neviem ako to s chorobnostou skutocne bolo, viem ale, ze umrtnost na jednotlive ochorenia vyrazne klesala po desatrocia pred zavedenim jednotlivych vakcin u takmer vsetkcyh ochoreni. Co sa tetanu tyka, vobec netusim preco by mal byt povinny ked nejde o infekcne ochorenie, takze mojim nezaockovanym dietatom nikoho neohrozujem. To len na margo logiky.

lenaluci
3. sep 2012

@slady Nie všetky ochorenia proti, ktorým sa očkuje sú smrteľné, preto ma úmrtnosť napr. pri mumpse nemusí zaujímať . To, čo ma zaujíma je aké dôsledky zanechá to ktoré ochorenie na mojom zdraví, ako sa lieči a aké NU majú lieky, ktoré bude moje dieťa musieť brať. Baktérie, ktoré spôsobujú tetanus sa nachádzajú v pôde a výkaloch. Nie vždy sa naháňa kolektívna imunita.

slady
3. sep 2012

este by som chcela podotknut, ze ja osobne nepopieram ciastocnu ucinnost vakcin ani to, ze pri zredukovani niektorych chorob zohrali urcitu ulohu, rovnako ako mnohe ine faktory, ktore vsak niektori bohorovni lekari radi ignoruju. Ja som toho nazoru, ze vsetko treba zvazit individualne ale hlavne treba rodicom ponechat SLOBODU tieto veci samostatne a zodpovedne posudit a rozhodnut sa co je pre ich dieta najlepsie.

slady
3. sep 2012

@lenaluci co sa mumpsu tyka, nechapem, preco sa ockuje tak skoro, ako sa ockuje, ak ho dieta (chlapec) neprekona do puberty, tak ho preockujem v puberte aby ho nedostal e basta, to iste s rubeolou, ak ju dievca neprekona do nastupu menstruacie, kedy moze otehotniet a ochorenie by pre nu mohlo predstavovat skutocne riziko, tak nech ju zaockuju v puberte. Na co to do nich pichat ked su mali, ked to mozu prekonat prirodzene a ziskat prirodzenu imunitu.

lenaluci
3. sep 2012

@slady Opýtaj sa oboch strán lekárov aj našich chlapcov. Porovnaj si odpovede, ktorá ťa presvedčí, podľa tej sa rozhodni.

slady
3. sep 2012

@lenaluci a pokial ide o tetanus, viem kde sa nachadza, ide mi o tom, ze v zakone je pokuta za nedodrzanie povinneho ockovania opodstatnena tym, ze ide o ohrozovnie verejneho zdravia, takze ti musim oponovat ale podla zakona ide vzdy o kolektivnu imunitu. Co v pripade tetanu nedava zmysel, takze pokial by sme sa mali riadit zakonom, ockovanie proti tetanu by povinne byt nemalo, ci uz to rodic riskne alebo nie je jeho vec.

lenaluci
3. sep 2012

@slady Riskovať zdravie?

keziah
3. sep 2012

ospravedlnujem sa vsetkym za ozivovanie trola, ale nedalo mi
@pectore skoda, ze sa ten clanok neda komentovat, to by este len bola zabava 😀 😎

slady
3. sep 2012

@pectore nepochopila som čo je zlé na odporúčanom očkovaní dievčat po začatí menštruácie proti rubeole... prečo by to nemohlo byť riešením?

slady
3. sep 2012

@lenaluci bohuzial, podanie vakciny je vzdy risk, ak by nebol nemame o com diskutovat.

slady
3. sep 2012

system odporucaneho ockovania funguje v mnohych vyspelych krajinach, preco sa niektori ludia domnievaju, ze slovaci nie su na prebratie zodpovednosti za svoje zdravie a zdravie svojich deti mentalne sposobili? Pre mna osobne je to urazka zo strany statu.

keziah
3. sep 2012

@slady ono to samozrejme ma svoju logiku, ale obavam sa, ze clovek, ktory ma penu v hlave to pochopit nemoze... ono by sa to totiz nehodilo do clanku, ktory ma snahu vykreslit normalny rodicovsky ochranny instinkt spojeny s pouzivanim rozumu ako nieco perverzne

pectore
3. sep 2012

@slady pretoze sa tu rozchazdaju neockovacie nazory... je teda ockovanie opodstatnene...a preco len v tomto pripade? ...preco nie potom aj v ostatnych....???

pectore
3. sep 2012

@slady a ak si citala poriadne odporucane ockovanie je posudene ako spravne...len ta forma akou je prezentovane je tragicka

dankakk
3. sep 2012

@pectore OT, nech to aj zmazu... Škoda že sa na svojom blogu neriadis svojim heslom: ...nebudeme Vám diktovať ako máte rozmýšlať, ale budeme s vami diskutovať aby sme spoločne našli pravdu.
- prečo nie je možna diskusia pod tvojim článkom?

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenaluci
3. sep 2012

@slady Nepripadá ti rozumnejsie počkať aky to bude mať dopad? My sme bezpochyby presne rovnako schopní sa rozhodovať ako všetci na tejto zemi.

slady
3. sep 2012

@pectore ani neviem kde začať 🙂
1. v svojom článku hádžeš rodičov, ktorí sa rozhodli nezaočkovať svoje deti do jedného vreca - nie všetci tvrdíme, že očkovanie je neúčinné, ja osobne, a mnohí iní tiež, presadzujem potrebu slobodne zvážiť pre a proti v individuálnych prípadoch - chcem riskovať samotné ochorenie, alebo radšej možné nežiadúce účinky? mnohí neočkujúci rodičia si uvedomujú, že očkovanie zohráva istú rolu pri prevencii, ale odmietame (opäť nehovorím za všetkých do jedného) jeho propagáciu ako jediného možného a správneho spôsobu prevencie šírenia infekčných ochorení. Je to totiž blbosť, imunita človeka je komplexná a závisí od mnohých faktorov. Takže to nie je čiernobiele: vakcíny buďto fungujú alebo nie.
2. je zjavné, že komentár jednej (!!!) z mamičiek sa ťa osobne dotkol, no polož si otázku prečo - pretože jedna mamička je pre zdravie svojho dieťaťa ochotná ohroziť zdravie toho tvojho (veľmi veľmi zjednodušene povedané). Keď sa na to pozrieš z druhej strany, teba ako matky sa to dotklo, no pri tom si tiež ochotná, pre zdravie tvojho dieťaťa dopustiť, aby ostatné matky povinne museli podstúpiť riziko trvalého poškodenia zdravia ich detí po očkovaní. Takže z môjho pohľadu je to jedna jedna, nemáte si čo vyčítať.
3. OZ o ktorom píšeš sa snaží šíriť osvetu v otázke bezpečnosti vakcín a občas sa tam niekto rozhorčí nad donebavolajúcou aroganciou niektorých zástancov očkovania. Je to ľudské a úplne to chápem. Možno to na teba pôsobí neprofesionálne, či neobjektívne, no verím, že keď denno denne pracuješ s ľuďmi, ktorých deti utrpeli po očkovaní trvalú ujmu na zdraví a potom ti niekto bude do očú bohorovne tvrdiť, že to spolu nijak nesúvisí a očkovanie zachránilo ľudstvo, trošku pri tom občas človek stratí nervy. Čo sa článkov týka, ešte som sa nestretla s faktickým článkom na stránke onoho OZ, ktorý by nebol podložený linkami na pôvodné zdroje, štúdie a odborné články. Ukáž mi taký.

slady
3. sep 2012

@lenaluci ja nemám čas čakať na dopady, moje dieťa nie je pokusný králik.

lenaluci
3. sep 2012

@slady v rakusku stupa pocet infekcných ochorení

prevenar
3. sep 2012

@miros_dh tak to je uz ina haluz ☹ ja to mam normalne uz 2x v odoslanej poste. a meno som urcite zle nezadal, lebo pouzivam funkciu pod tvojim accountom "posli IP" takze nic nezadavam ☹ ..od teba mi tie IP chodia. tak mi tam posli nejaky mail na seba a poslem ti to v maili. je to dlhe tak bola by skoda , aby si to neprecitala 🙂

miros_dh
3. sep 2012

@prevenar oki, idem na to 🙂

prevenar
3. sep 2012

@lenaluci .. lebo dosli uz nakazeni turci a spol a zaratali ich do statistiky nakazenych "obyvatelov" v rakusku ? len rozmyslam, lebo presne takto vyrabaju tie cisla a "epidemie" .

prevenar
3. sep 2012

@miros_dh uz to odislo 😉 snad uz to aj dorazi lol

aduskatt
3. sep 2012

@pectore ked uz chces citovat niekoho vyrok ( a bez jeho zvolenia by si nemala), tak laskavo pri opisovani nerob gramaticke chyby, potom tam okrem teba este aj ini vyzeraju ako magori, co neovladaju gramatiku. Za svojimi tvrdeniami si stojim, len odkial si nabrala, ze som neockujuca?
Uvadzas to ako holy fakt bez preverenia a overenia? Si videla ockovaci preukaz mojho syna? no kde to sme?..a odpovedou sa neobtazuj