Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

duplicka
7. sep 2012

@zaockujteajslnko ved to ,normlane v nemocke boli 3 dni a dalsie ocko to iste, potom sme sa uz len kde tu videli,takze nic viac neviem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , ale dalsia kamoska ma maleho cukrovkara, akoooo moze byt male dietatko cukrovkaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 tusim rok ma

majusqwa
7. sep 2012

@xlucia a este k k tym kontraindikaciam som zabudla dodat, ze mudra tej znamej povedala, ze tie reakcie na ocko, co su uvedene v pribalovom letaku, su ocakavane. a kedze tam je aj kolaps, nemoze jej to uznat ako kontraindikaciu. tesilo nas, dovidenia.

zaockujteajslnko
7. sep 2012

@majusqwa
ja vobec nechapem ako niekto moze dostat akukolvek pokutu ked odmietne konkretnu ockovaciu latku kokretneho vyrobcu podla letaku co vydal samotny vyrobca, ved to je uplne legalna ludska sloboda!!!!

duplicka
7. sep 2012

@majusqwa desss

prevenar
7. sep 2012

@duplicka ☹ ☹

zaockujteajslnko
7. sep 2012

@majusqwa
no ako kontraindikacia to nie je, ale ako moja sloboda ze ja rodic som povinny zo zakona o rodine ze musim chranit svoje dieta pred ublizenim na zdravi to je 😀 treba len vediet argumentovat.....

cize tym ze chranim dieta pred potencionalnym poskodenim touto konkretnou vakcinou udanych v X-zakonoch nemozem predsa spachat priestupok voci vyhlaske ktora mi urcuje ze mam ockovat ale ani ta mi neurcuje ze konkretne touto vakcinou!!! 😀

nebavit sa o kontraindikaciach, lebo to je rozprava o tom ze "sa neockuje" alebo "ockuje" ale bavit sa konkretne o tom CIM ockovat, tam su kratki..........proste ti nemozu nanutit ziadnu ockovaciu latku, ani jednu jedinu 😀....

tak sa ich opytaj konkretne "proti" tejto chorobe mi navrhujete ze mam dieta ockovat konkretne ktorou vakcinou? a ty prestudujes letak a odmietnes pouzit tuto latku....... a tak donekonecna....... a mozu ti byt akekolvek kontraindicia ukradnute....

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duplicka
7. sep 2012

@prevenar 😀 😀 😀 😀 ja som bola stale v tom,ze je aj sukromna tema, preto si utahujem, faakt som si to myslela

majusqwa
7. sep 2012

@duplicka ja som mala tu cest byvat s medikmi na intraku. zurka v utorok, v stredu, na prednasky nechodili vobec, len na cvika, lebo oni toho maju tak strasne vela.... lebo ostatni vysokoskolaci nie, len oni su nadradena rasa. ked som sa drtila na cvika a zapocty, len ohrnali nosmi - zapocty? a ty sa ucis? nam to daju, lebo za nas maju prachy, tak my sa ucime len na skusky. alebo opiseme.... dako sa to spravi... samopochopitelne, cest vynimkam. su aj normalni medici, ktori to beru vazne, len je ich maaaalo malicko. prax cerstvych mudrov ziadna, ocino ich mal na staze na internej. pytal sa, ci nechcu skusit odbery. len stali ako telata a cumeli jeden na druheho. a ked mal na starosti odbery polovice muzskeho oddelenia nemal cas cakat, kym sa rozhybu. zhodou nahod som byvala zrovna s tymi babami, co mal na stazi :D takze som to mala z dvoch stran. sa stazovali, ako by si skusili aj odbery, ale ze tie sestricky sa k nim spravaju ako k odpadu a podobne ponosy... tak som im povedala, ze oco ich pozdravuje a ze im odkazuje, aby vratili skolne, ked ich za tri roky ani krv nenaucili nabrat. si mala vidiet tie ksichty :D brblania som mu (s radostou) tlmocila a na dalsi tyzden si ich pekne podal - nakazal im odobrat pacientovi krv na glukozu z prsta :D ze to by snad mohli vediet. isli to brat z palca zboku, ako mas nechet :D pacient tam varj skoro odpadol od strachu, co mu urobia a smiali sa tam na nich sestricky do konca semestra a este aj ten dalsi :P tak si predstav, ze toto ti ockuje dieta...

@zaockujteajslnko ja to tiez nechapem. prieci sa to mojej logike. ale co som pocula a citala, tak mali na pohovor pripravene take argumenty, podklady, studie, odmietnutia spisane, neviem co vsetko. a nic nepreslo, dostali pokutu aj tak. by ma zaujimalo, co sa stane, ak tu pokutu nezaplatim :D lebo to teda nemam v umysle, ak by mi ju aj dali

zaockujteajslnko
7. sep 2012

zakladne tezy proti RUVZ:

a) ano chcem ockovat, velmi chcem ockovat, lebo infekcne choroby su strasne cosi, a bojim sa ich ako certa!!! :D

chceli by ti tlacit do hlavy a ust nieco ine co si povedal?! 😀

b) prosim prosim prosim pomozete mi najst okcovaciu latku pre ockovanie mojho dietata!!! 😀

no a zacnes si vyberat, donekonecna......

je to nezakonne si vyberat lieciva?........to je kde uvedene?!...........priestupkom je len a len odmietnutie ockovania ako takeho nie odmietnutie akejkolvek ockovacej latky....

daj si predlozit zapisnicu zo stretnutia na RUVZ a ak to tam nieje takto zapisane ze si ockovat chcela a ze si ich pytala o radu na ockovaciu latku tak to tam cele skrtni s tym ze zapisnica nevypovada o skutocnom stave pojednavania a je umyselne nepravdiva....

a ak ti pride rozhodnutie ze si neockovala, tak to postup prokurature s trestnym oznamim na nich.......

jednoduche...

zaockujteajslnko
7. sep 2012

@majusqwa
ale vsak sa nedaj zatiahnut do ich hry ci je ockovanie bezpecne alebo nebezpecne ci mas alebo nemas kontraindikacie, to teba vobec nezaujima!!!!!

ty ockvoat chces, ale cim mas ockovat?......... a tam ti uz nemozu prikazat konkretnu ockovaciu latku konkretneho vyrobcu..... tam mas pravo veta, povies tuto nechcem, lebo je to uvedene v pribalovom letaku lebo je potencionalne nebezpecna....... dajte mi inu!!! a tak donekonecna...

duplicka
7. sep 2012

@majusqwa ved to, ze ak prides k dr, ze ta boli hlava supnu ti hned od bolesti hlavy liek, neriesia,ze kde by mohol byt problem,ale opat cest vynimkam, len nepoznam 🤐 , preto nechodim 😀 😀 😀 😀 😀

majusqwa
7. sep 2012

@zaockujteajslnko no wait, este som sa nikam nedala zatiahnut! neboj sa, ze by som tam isla len tak, ved nejako to dopadne. zakladna vec, ktoru aj moj oco povedal (po dlhorocnych tahaniciach s policajtmi je uz ostrielany :P) - nahravat. vacsinou sa mu stalo, ze prisiel na prejednavanie priestupku, zacal nahravat a bud mu povedali, ze sa to presuva (na co im povedal, ci si myslia, ze je fakt taky sprosty a nabuduce pride bez diktafonu, cize nema zmysel presuvat termin) alebo povedali, ze nieeee, nieeee, ide len o pohovor a nie priestupkove konanie a mas to :P

prevenar
7. sep 2012

@duplicka nooo.. ale ja som pochopil, ze taka sukromna tema fakt je .. len ja v nej nie som 😉 ..takze preto ta nemozem ani pridat 😝

prevenar
7. sep 2012

@zaockujteajslnko no ..ono zas vyber nie je taky velky, aby to bolo "do nekonecna" 😉 ..nekonecno to je fakt na dlho a tvoj vyber by sa vycerpal, ze svetelnou rychlostou (oproti nekonecnu) 🙂

duplicka
7. sep 2012

@prevenar ajajjj takze je 😉

no s vyberom vakcin ,ked som moje dr povedala,ze teda tuto nie, tak ona mi na to,ze noooo tak najdem inu ,ale aj ta bude mat asi nevhodne zlozenie, cize vlastne ziadnu

prevenar
7. sep 2012

@duplicka ...hlavne aby nemala nebezpecne vedlajsie ucinky LOL 😀

abbey1
7. sep 2012

@majusqwa Ak pokutu nezaplatíš, časom ju od teba začne vymáhať exekútor. tak si vyber.
Náš pohovor na úrade bol jedna veľká fraška. Na väčšinu našich argumentov pokyvkali hlavou, že máme pravdu, že nás chápu. Strašili nás len tetanom a osýpkami.
Nemali žiadne logické argumenty, žiadne štúdie, o ktoré by sa mohli oprieť.
Napriek tomu nám vyrúbili najvyššiu možnú pokutu a v písomnej odpovedi na naše argumenty, prečo neočkujeme, som sa "smiala" ešte týždeň, ale najskôr som ich týždeň predýchavala. také bludy tam popísali, vôbec neodpovedali na naše otázky, neponúkli náhradné očkovacie látky, inú alternatívu,NIČ.
Pre nich je smerodatné, že raz odmietaš ich nalinkované očkovanie, a tým to pre nich hasne!!!

duplicka
7. sep 2012

@prevenar no hlavne nech sa dr zamyslia aj ked naco, ved by krachli 🤐 , som zvedava co ma caka najblizsie ☹

duplicka
7. sep 2012

@abbey1 vyratavali len na jedneho rodica alebo oboch a davala si ,ze nechces ocko pre rodinu alebo ti vyrubili len za jedno ocko

abbey1
7. sep 2012

@duplicka dali nám to rodinne. 😀
Odmietavala som všetky svoje deti, ale oni mali info len o malej, že mám staršiu dcéru , vôbec nevedeli, i keď to v našom odmietnutí stálo. Tak si urob mienku o ich práci. 😀 😀 😀

duplicka
7. sep 2012

@abbey1 cize tych 330 ci kolko to je alebo na kazdeho rodica tato suma 😔

beronsche
7. sep 2012

@manof ahoj, aj ja mam zaujem o ten vit.D, prosim, posli mi do IP co a ako. Vdaka. 🙂

abbey1
7. sep 2012

@duplicka To dostávaš pokutu na dieťa, čiže 330+16 trovy konania spolu ako právny zástupcovia dieťaťa.

duplicka
7. sep 2012

@abbey1 dali ti za vsetky

abbey1
7. sep 2012

@duplicka 300 za všetky odmietnuté, aj tie, čo ju ešte len čakajú. Ale pri nich nikto nevie, možno si nás o pár rôčkov pozvú znova.

duplicka
7. sep 2012

@abbey1 ale za dalsie dieta ti nedali, ze?

manof
7. sep 2012

@bubulka722
premlčacia lehota je od vypršania času na to-ktoré očkovanie.
Pre Teba je v zásade riešením mať Dr. v revíre RÚVZ TN a nie RÚVZ TT. Rozdiel medzi jedným a druhým je cca 331,- €.
🙂

manof
7. sep 2012

@yanus
@bubulka722
No tam sú práve tie isté stredne nasýtené triacylglyceroly, čo sú aj vo Vigantole

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz