Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
12. sep 2012

@olivia6 co ja viem, pffff , nie som lekar 😀 haha . ja to tak robim a zabera to 😀 , co ti mam na to povedat 😉

olivia6
12. sep 2012

@prevenar oki, na zdravie!!! 😀

prevenar
12. sep 2012

@olivia6 ..teda tym som nechcel povedat, ze ten tvoj sposob nie je lepsi , len proste neviem 🙂 opytajme sa @petot a mozno nam povie 😉

jajatko
12. sep 2012

@prevenar a nestiahne mi to C-cko mlieko? ok teda, idem si to citat, lebo mi na tom zalezi.dakujem za clanky aj video 😉 aj za cas venovany mne. este jedna otazka z moje strany, ak odmietnem povinne ockovanie, nebudu ma za to stihat?

olivia6
12. sep 2012

@jajatko logicky si to zober: moze byt v slobodnej krajine povinne aplikovat si do tela chemicke latky s radom nebezpecnych vedlajsich ucinkov a vystavit tomu svoje dieta? Nemoze.
Cize "povinne" sa to len vola.

prevenar
12. sep 2012

@jajatko neee.. my to pouzivame na nas aj malu uz "veky" 😉 a zena stale koji,, to uz bude druhy rok pomali. teda ak kojis, tak Cvit prijima dietatko cez mlieko, co je len plus 🙂

-budu 🙂 ..max mozna suhrnna pokuta za vsetky ockovania je 320e ..ale vacsinou davaju medzi 40-120 ako kde. je to otrava ..ale co narobis ^^ ..proste nezijeme v rakusku, nemecku, alebo inej civilizovanej krajine kde je ockovanie dobrovolne ..ale v starom dobrom postkomunistickom bloku ^^ co narobis 😖

si vedela ,ze rakusania maju zaockovanost na niektore choroby okolo 4% ? 🙂 to je, co. ..a ten zivot tam ! hotova nocna mora heh..

prevenar
12. sep 2012

@jajatko ..ako pise @olivia6 cele "povinne" ockovanie je hlboko protiustavny a protizakonny cin. bohuzial , to nemeni nic na skutocnosti,ze si mozu robit co len chcu ..zrejme kazdy podstatny si tam pride "na svoje" ^^ ..globalna zmena je zrejme daleko, ale nikomu nic nebrani, aby sa tomu individualne otocil chrbtom , jedine riesenie u nas 😖

jajatko
12. sep 2012

@prevenar coze?? stahujem sa hned! toto tu fakt nema buducnost 😖 vlastne ma, ale ta sa mi vobec nepaci. cize ak som dobre pochopila, ked odmietnem, mam si pripravit peniazky a to je vsetko? ziadne tahanice so sudom alebo tak? a vy ste odmietli vsetky ockovania?

prevenar
12. sep 2012

@jajatko

no, paci sa to malo komu ^^ ..stahovanie je tiez riesenie, ale asi to nebude to najlepsie pre vsetkych 🙂 ..za chvilu by tu nikto neostal 😀

v podstate ano. stacia ti tie peniaze .. nie so sudom ..ale s RUVZ - regionalny fasisticky urad verejneho zdravia LOL ! ..predvolaju ta na "pojednavanie" a ked napriek ich vyhrazkam odmietnes podat ockovaciu latku dostanes pokutu a tym to pre teba konci ^^ +/- takto ..

my sme odmietli vsetko .. resp. je "nezdrave" odmietat "ockovanie" ..je lepsie odmietat podanie konkretnych vakcin. ved sa docitas ,ze preco .

prevenar
12. sep 2012

na okraj veci .. ja som do dnesneho dna nedokazal pochopit co je to to "VEREJNE ZDRAVIE" ?! LOL . ako a kde je kvantifikovane, v akom zakone a akym % ho ohrozuje moje dieta atd.. proste co do kelu to je ?!

jajatko
12. sep 2012

@prevenar mám pocit že je to niečo ako klíma tohto regiónu, aby bola "čistá" preto to povinne ockovanie, aby sa tu nemnozila haved..no smutne je, ze tu najvacsiu haved si tu stat prechovava v podobe neprisposobivych spoluobcanov, ktori si mozu robit co chcu a nemusia mat na to ani "lóve"...

prevenar
12. sep 2012

@jajatko 🙂 nieco na tom mozno bude 😝

petot
13. sep 2012

@petah82 V USA je takychto pripadov mnoho. Dr. Scheibnerova robila co mohla, aby niektorym pomohla. Ked povies ockovanie, vsetci ti "odbornici" zrazu dostanu zatmenie a "nevidim, nepocujem". Svojho casu dokonca bola stranka FreeYurko na podporu otca, ktoreho dieta dostalo SIDS po vakcine proti ciernemu kaslu a jeho obvinili z tyrania a zabitia (vraj syndrom trasenia - "SBS"). Nakoniec ho oslobodili, ale mnoho rodicov take stastie nema.

O dovod viac neockovat - aspon neriskujete, ze vam dieta zabije vakcina a vy si to odsedite v base.

V knihe "Shot in the dark" je viac takych pripadov. Rodic je v soku z toho, ze mu znicoho nic umrelo zdrave dieta, a to este netusi, ze za jeho chrbtom sa uz zacali odbavovat kadejaki vraj znalci a socialka a ze zajtra uz bude zatknuty...

tean
13. sep 2012

@petot
o tomto som cital, ze Dr. Scheibnerova pomohla svojim znaleckym posudkom k tomu. aby rodicov nezatvorili za "udajne trasenie dietatom" po tom co ich dieta zomrelo po ockovani. Je to naozaj hrozna predstava, ze v dnesnej dobe ta chcu zatvorit na zaklade vykonstruovanych klamstiev a este sa vydavaju za odbornikov.
Mne to normalne pripomina tie obdobia, ked cirkev mohla upalit kohokolvek za nazor, ktory im nevyhovoval v suvislosti s nabozenstvom.
Brrrr az je mi zle, ze este v dnesnej dobe sme na takej primitivnej urovni, len upalovanie sme nahradili väzenim.

keziah
13. sep 2012

@lilina22
@xlucia
pediatri z terasy od strecianskej sa prestahovali do novostavby na vysehradskej, tiez chodim k jednej z nich
a je teda rec o niektorej z nich?

nae
13. sep 2012

@jajatko Ak ťa zaujíma, či ti hrozí vazenie za odmietnutie povinného očkovania - nie, nehrozí. Maximálne tak pokuta.

ajja21
13. sep 2012
syla
13. sep 2012

@olivia6 z čoho si nadobudla pocit, že sa bojím rúvz? Možno na začiatku, keď som začala chodiť do tohto fóra, lenže teraz sa už nebojím. Mám všetko naštudované, viem argumentovať, možno mi to nebude na nič, pokute sa nevyhnem, ale to je posledné čo má trápi. Je mi jedno, že dostanem pokutu, pre mňa je podstatné a prvoradé MOJE DIEŤA !!!

sofhia
13. sep 2012

Kto sa este nerozhodol, ma dalsi argument pre ockovanie: 2 pripady rakoviny u 6 mes. deticiek po ockvani hexou..no kto vaha?
precitajte si do konca vsetky prispevky...http://nanicmama.sme.sk/ja-mama/moralna-podpora

olivia6
13. sep 2012

@syla z tohto: "lenže neviem, ako to nakoniec bude, mne lekárka povedala, že ona síce nenahlási, ale každý rok chodia z rúvz na kontroly a fyzicky pozerajú karty, ešte sestrička doplnila, že vždy si pýtajú zoznam detí, ktoré mali byť očkované a prechádzajú karty. A osobne si myslím, že teraz to bude ešte prísnejšie a rúvz, ktoré nechodili na kontroly, tak začnú chodiť a možno aj častejšie"

Ale len som sa inspirovala tvojim prispevkom a potom som to ponala ako vseobecnu vyzvu, lebo som sa teraz aj vo svojom okoli stretla s ludmi, co sa boja postavit na odpor, aj ked vedia ze s tym ockovanim to take koser nebude.
Ja som si precitala len tento tvoj prispevok, nesledujem podla nickov a nechodim sem denne, takze nepoznam tvoj vyvoj,tak prepac ak sa ta to dotklo, nemyslela som to nijako zle 🙂
Vies ja to beriem tak, ze som odmietla vakciny co mali byt mojmu dietatu podane, absolvovala som pokec na RUVZ, napisala nase stanovisko a nezaoberam sa tym stale dokola ze co bude a ako bude, neriesim... nieco ako ked som odmietla nieciu ponuku na sobas, uz sa tym clovekom stale nezaoberam, ci to niekomu povie, co si o tom mysli a podobne 😉
Vidime len to co citame, ja ti nevidim do hlavy ze sa uz nebojis a ani ta nepoznam. Ale ak je to tak ako pises v prispevku teraz, tak super a drzim palce 🙂

prevenar
13. sep 2012

@sofhia a dalsi ..

sutaz: darujte svojmu dietatu rakovinu ☹

z diskusie : ( http://nanicmama.sme.sk/ja-mama/moralna-podpora... )
" 13. september 2012 - 9:22 poslal bralenka.

Alicka sa má dobre, zabáva tam sestričky. Dnes budú známe výsledky kostnej drene a zistia podtyp neuroblastomu. Genetika bola v poriadku, na mozgu ani pluckach nádor nie je, tak som nervozna, ako to bude dnes. Dievčatá, s najväčšou pravdepodobnosťou to má z očkovania hexavakcínou do nožičky. Doviezli tam aj dalšie dieťatko s tou istou rakovinou po 2. očkovaní do nožičky!!! Kým si dáte detičky zaočkovať, prečítajte si všetky možné portály, ale nie zdravotné, tie majú prísne embargo kritizovať očkovanie!! "

olivia6
13. sep 2012

@prevenar
@sofhia
no "vyborne", dalsie obete ockovacej inkvizicie. Media na nich! Nech sa zobudia aj konzumenti TV, Modreho a Reflexu a cojaviemcohoeste.

manof
13. sep 2012

Predlicenčné klinické skúšky bezpečnosti vakcín sú nanič (krátke pozastavenie sa nad „pribúdaním“ nežiaducich účinkov v príbalových letákoch):
http://www.slobodavockovani.sk/news/predlicencn...

Očkovanie detí - právo alebo povinnosť?
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovanie-d...

erikasadek
13. sep 2012

@manof prave som na teba myslela; dnes rano v kazdych hlavnych spravacha v novinach hlavna stranka je venovana, okrem ineho ako syria....; aj na obrovska bomba medialna znova co sa tyka liekov tu v fr z 4000 liekov na trhu 50% je uplne bezvyznamnych teda neliecia!!!! 20% su zle tolerovane a 5% nebezpecnych!!!!!!!! ana koniec uplny paradox 75% je preplacanych fr poistovnou.. ak by zastavili preplacanie positovna rocne usetri cez 10 miliard e rocne!!!

viac informacii neskor tato kniha vedena dvoma profesormi velmi uznavanymi je uplna bomba a nici znova farmaceuticky priemysel uz pred dvoma rokmi vyvolali poriadny poplach mediatrom!!! a veci sa zacali hybat..; teraz su na rade vakciny!!! takze veci sa hybu///

tu je maly prispevok ktory je vsade v novinach v radiu a tv.... ako hlavna sprava dna..... http://tempsreel.nouvelobs.com/topnews/20120913...

hajanka
13. sep 2012

neviem ci ste videli, Petr Sedláček z občanského sdružení Rozalio, kto nie kuk
http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/1029

prevenar
13. sep 2012

@hajanka ..fantasticke video, sam by som to lepsie nepovedal 😉 ..presne pomenoval vsetko potrebne. hned si to zalozim, aby som to mohol posuvat dalej .

halienka
13. sep 2012

@prevenar otázka trochu OT, ako si "zakladáš" tie linky? 😅 Máš nejaký súbor vo worde a tam to len hádžeš alebo ako, aby to bolo čo najjednoduchšie a najparktickejšie pri kopírovaní alebo spúšťaní? Dík vopred za radu 😀

@erikasadek títo francúzi sú zdá sa mi v tomto super, že nehlcú všetko tak z navyjákom ako ostatné krajiny, preverujú si a neboja sa povedať to nahlas, to sa mi páči 😉

merja
13. sep 2012

@prevenar hehe vidíš ani jsem si nevšimla, že mám mužský obrázek 🙂 Takže jestli bych chtěla Inf. Hib a pak bych dodala tělu po roce života očkování proti obrně a žloutence,které je v hexavakcíně, tak vlastně dítě dostane do sebe více hliníku. A já si myslela, že dítě ušetřím hexavakcíně 🙄

zaockujteajslnko
13. sep 2012

@jajatko
ze stihat pre neockovanie 😀 ja osobne sa chystam kazdy jeden dokument postupit prokurature s trestnym oznamenim na RUVZ a kohokolvek ineho vo veci porusovania mojich osobnych prav a pachania inej umyselnej trestnej cinnosti RUVZ.....

ja som rodic, ja mam absolutne rozhodovacie pravo za svoje dieta - inak to co poviem ja, odmietnem ja , akoby odmietlo moje dieta osobne!!!!!!!!!....... a kto si mysli ze mi toto pravo chce zobrat, tak si to bude musiet riesit, a este bude rad ak neutrzi nejaku trznu ranu alebo neskonci na voziku, alebo nepride o majetok ked sa miesa do osobnych prav ineho a inej rodiny do coho ho vobec nicovite nic!- cize v mojej sebaobrane mojich osobnych prav ktore mi zarucuje Ustava SR, a trestny zakon!

na utok odpovedam utokom rovnakej intenzity aby som zabranil pachaniu trestnej cinnosti