Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
20. sep 2012

@hogofogo

1) to s tym predplacanim je uplna blbost , inak povedane klamstvo ^^ ..ty si si predsa nic neobjednavala a tym to hasne. ludia sa s tym stretavaju stale + s dalsimi klamstvami ako "ste prvy kto odmietli" , "vase dieta nezoberu do skolky" , "nebudete moct cestovat" a plno dalsich hovadin.
2) RUVZ predvolava na zaklade toho kde je lekar.

manof
21. sep 2012

@majusqwa
Fuuuuuha... A sú na tom niekde na nete nejaké doklady? Myslím o očkovanom i o neočkovanom.
Toto by ma teda vážne zaujímalo, keďže ide o jasný dôkaz podielu očkovania na autizme (za predpokladu, že by porovnávané očkované dieťa malo rovnako dobrú životosprávu i zdedenú genetickú výbavu a životné prostredie).

manof
21. sep 2012

@hogofogo
Tie nozódy majú aký taký zmysel leda tak pri práve prebiehajúcej epidémii, ale inak to je nezmysel užívať, keď nehrozí nákaza.

Lekár zrejme hlási len jednému jedinému RÚVZ, takže ak máš lekára v revíre RÚVZ TN, tak to bude hlásiť tam.

Odporúčam nič nepodpisovať a preplatenie vakcíny je totálny úlet. Čo mu hrablo? Však ak tú vakcínu ešte neotvoril, tak ju predsa môže použiť u iného dieťaťa a dať si ju preplatiť poisťovňou na iné dieťa. Toto je úplná kravina, čo tvrdí.

nikimax
21. sep 2012

@hogofogo my sme z PB a máme za sebou jednanie na RUVZ v PB a odporúčam 😀 Pokuty dávajú minimálne, alebo žiadne.... vypočuješ si "povinnú jazdu" o prospešnosti očkovania, povieš svoje dôvody ,prečo odmietaš a ideš preč....Pediatra máte v PB?Len dúfam, že to nie je ten istý, čo nám očkovaním odlifroval syna....Mali ste nežiadúce účinky, ked sa pýtaš na homeopatiu, lebo my sa liečime homeopatiou a vidno reakcie...S nozodami konkrétne nemáme skúsenosti, to musí určiť homeopat.... 😉

olivia6
21. sep 2012

@miriamzag
@iwesska
babulky, ta uzlina je vystrahou imunity vasich deti. Co este potrebujete? nestacia vam doterajsie problemy??? Nepokusajte osud, lebo si budete potom hlavu trieskat za aka som bola blba, vlastnemu dietatu som ublizila.
Citajte, studujte, zacnite pribalakmi k vakcinam.
A potom sa dobre rozhodnite.

lucia2207
21. sep 2012

tak sa tu po 4 dňoch hlásim, boli sme v nemocnici hospitalizovali nás na odporučenie imunológa kôli nežiadúcim účinkom po očkovaní, našťastie je už všetko OK pomaly dúfam, že odznie aj to naše extrémne nechutenstvo. zaujímavé je to že ani jeden lekár mi neprotirečil ,že to nemohlo byť z očkovania aj keď s očkovaním súhlasia ďalej toto jediné si urobím po svojom a svoje dieťa nezaočkujem.

alikaa
21. sep 2012

@lucia2207 ake ste mali neziaduce ucinky? Co vsetko s vami tie 4 dni v nemocnici robili?

lucia2207
21. sep 2012

nechutenstvo, problémy so spánkom zauzlenie čriev....nerobili s nami nič iba nám odobrali krv(na úplne všetko) a stolicu, Vlastne nás prijali ako celkové neprospievanie , na základe problémov ktoré nastali po očkovaní.
@alikaa

kilecko
21. sep 2012

@muffinka8 my mame trvaly pobyt v inom meste ako byvame a riesi nas ten RUVZ, pod ktory spada nas momentalny lekar. Aj som dr upozornovala nech na korespondenciu pouzivaju adresu trvaleho pobytu, ale povedal,ze to je jedno. Napadlo ma, ze mozno toto bude cesta ako oddialit pokutu. Na schranke totiz nemam menovku, tak mi mozu vypisovat kolko chcu 😉

hogofogo
21. sep 2012

@nikimax ...nuz my sme prave ani nemali nezaiaduce ucinky velmi, no mam uz druhe decko a az teraz som sa docitala co to o ockovani, zacala som to skumat. zlata nevedomost (aj ked samozrejme taka zlata nevedomost ta moze dostat, resp to decko, do pekneho pruseru)......skratka uz akosi v to nemam doveru, argumenty neockujucich mi davaju vacsi zmysel ako argumenty ockujucich, nikto nemoze vediet ake to moze mat dlhodobe vplyvy, nie je to prirodzene, moze to narobit v tele pekny zmatok. to je cele, ja samozrejme stale balancujem niekde, ze ved zvys. teplota je lepsia ako dostat cierny kasel a podobne argumenty nie su uplna blbost, a tiez sa snazim stravovat tie decka zdravo a by mali dobru imunitu, a pritom oni by jedli zmrzlinky a pribinaky 😒 ......neviem no, som stale len pochybujuci rodic, ale pochybujuci tak silno ze si uz neviem velmi predstavit dat ockovat, mozno len nieco....a neskor...no a nad homeopatiou uvazujem ako nad prijatelnejsou "ochranou" voci ochoreniam...

miliharmi
21. sep 2012

Ahoj všem, tak jsem si dnes procházela Mariánovy stránky a zaujaly mě dva články.
http://www.slobodavockovani.sk/news/kedy-udrie-...
http://www.slobodavockovani.sk/…vasich-deti/

Tak v Polsku se asi zbláznili, jinak si to neumím vysvětlit, nebo je farmalobby tak strašně mocná? Z toho mi jde mráz po zádech.

Omlouvám se jinak věřícím, tohle je spíš pro křesťany. Po tom, co se stalo Milence a co dnes o očkování vím, mě docela děsí, že právě katolické Polsko schválí něco takového. Násilné povinné očkování považuji za něco, co se staví proti principům křesťaství. Násilně obětovat jednotlivce v údajný a ještě k tomu neprokázaný prospěch většiny je pošlapáním principů mé víry, která mě učí, že právě ta silná většina má pomáhat a chránit ty slabé a princip vytváření kolektivní imuntity očkováním dělá přesný opak, nanucením vakcíny všem vědomě obětuje ty slabé, kteří nejpravděpodobněji doplatí na vedlejší účinky očkování. Problém je v tom, že pokud chce dosáhnout takové výše proočkovanosti, která podle teorie o kolektivní imunitě vytvoří onu kýženou kolektivní imunitu, musí nutně oočkovat i ty očkováním více ohrožené slabší jedince, takže je prostě hází přes palubu. Tohle je alespoň podle mě něco z hlediska křesťanské morálky nepřijatelného.

heimdalls
21. sep 2012

@miriamzag @iwesska - hrčky sú reakcie na očkovanie, ale aj čokoľvek iné, hrčka (absces) sa skrátka zvykne vytvoriť aj pri hociakej bežnej injekcii v mieste vpichu. Pri BCG vakcíne je to iné, zdurenina vzniká v uzlinách mimo miesta vpichu a je to vlastne výsostná reakcia na očkovanie proti Žltačke.
Časté sú aj hrčky priamo po vpichu prevenaru, alebo Hexy ktoré pretrvajú rôzne dlho, niekomu zmiznú za tri dni, prípadne nevzniknú vôbec, u iných sú to mesiace. Naša malá dostala injekciu proti teplote na ukľudnenie organizmu do svalu (zadoček) a maličká hrčka (pol hrášku) je tam dodnes cca druhý mesiac, pomaly sa zmenšuje a vstrebáva.

erikasadek
21. sep 2012

ahojte na rychlo mam toho vela poculi ste novu bombu co sa tyka geneticky modifikovanych obilnyn?? vysla sprava pred dvoma dnami konecne niekto urobil test pocas dvoch rokov a je z toho poriadny skandal.... ako vyzeraju potkany po dvoch rokoch len tie co prezili samozrejme jedeni tychto potravin.. jedno statsie ze fran,cuzsko uz roky bojujue proti OGM a je zakazane pestovat... na ich uzemi a eteketaz na kazdom produkte musi byt ci obsahyje geneticky modifikovanu obilninu alebo ci zviera bolo na tom chovane....;

inak citali ste toto zase jedna skromna farmaceuticka firma pada a jej praktiky neako sa nam ten farmaceuticky priemysle ruca!!!!!

http://www.nytimes.com/2012/07/03/business/glax...

takto vyzeraju tie potkany plne nadorov!!!! len na okraj mimo temy ale predsa na skok .... ak ste uz o tom hovorili tak sa ospravedlnujem..

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajatko
21. sep 2012

Ahojte ľudkovia, tak som tu zase aj s info od doktorky. dnes sme boli. maličká má 6190g tak mi dobre priberá, taká bacuľka moja, ale teraz k téme:
aj napriek riziku, ze si toto moja dokina precita vam sem napisem o com sme sa rozpravali. ja som jej povedala, ze by som malu nechcela dat ockovat. ostala uplne zamrznuta, dovtedy ked sa so mnou rozpravala o malej sa na mna aj pozerala teraz len pozerala do okna a ani sa na mna nedokazala pozriet, sestricka ani nehovorim. mala som pocit akoby som chcela poslat svoje dieta pod gilotinu ale to je vedlajsie.. vraj to musi nahlasit ( povedala som ze to je v poriadku a viem o tom ze sa to nahlasuje) ze treba podpisovat papiere a tak ( to mi tiez nevadi) ze mi malu nevezmu do skolky, lebo bude hrozbou pre ostatne deti ( hmm.. zaujimave, tak budem s nou doma, na ihrisko medzi deti mi snad nezakazu prist..) potom ze zatial jej nikto ockovanie neodmietol ( podotykam ze len v cakarmi ma cez 20 roznych letakov o dolezitosti ockovania aj toho nepovinneho) ze nebudem dostavat na dieta od statu prispevok, potom ze vo forach a na nete su ludia ktori nie su lekari a nemaju s tym skusenosti, ze vakciny su vsade rovnake, ze osypky sa teraz vyskytli vo francuzsku, ze pozna pripad kedy dieta nedali ockovat a dostal silny zapal klbu a musel byt operovany ci co, potom ze na tychto forach su sektari a neodborni ludia..(a to som jej nehovorila ze odkial mam informacie o neockovani sa..)proste vsetko proti mojmu rozhodnutiu. najlepsie je, ze byvam na dedine a teraz budu mat co ludia hovorit o mne..ale nezaujima ma to.. najradsej by som tam auz ani nepachla, zacinam neznasat doktorov aj tak mam vzdy pocit akoby mi robili tu najvacsiu laskavost ked sa mi pozru na dieta.. 🙄 ☹

olivia6
21. sep 2012

posledny odstavec, ach jaj.... papagaji a ich naucene vety. A v konkretnom pripade kaslu na deti. Rodicov co sa obavaju riskovat zdravie svojich deti budu nahanat, skutocne trapne.
http://krimi.cas.sk/clanok/232635/skola-lekar-p...

didulka85
21. sep 2012

@erikasadek ludom je jedno, aj tak sa budu tlacit GMO, lebo je to lacne. A Monsanto sa tesi, spolu s farma firmami, lebo im vyraba pacientov.
By sme sa cudovali, co vsetko papame dennodenne a je to GMO. Glukozovo-fruktozovy sirup je zarucene GMO. Nachadza sa vsade... Ochutene vody, dokonca aj brumik, atd, atd...

dankakk
21. sep 2012

@jajatko u nás podobne. Naša dr sa s nami rozpráva úplne inak ako s ostatnými mamkami... Stroho, čo sa neopytam, nepovie. Uz neriesim. Ale nás takto nestrasila. Nám v podstate na to nic nepovedala (mám pocit, že vedela, že toho vieme dost a asi sa aj bala začať o tom kecat.... ja som bola nachystana🙂 no teraz mame ísť v roku a pol do poradne - zmerat odvazit...

jajatko
21. sep 2012

@dankakk a vy ste malickeho tiez nedali zaockovat? je to strasne tolko toho okolo neockovania akoby to bolo naozaj nieco, co nepripada do uvahy,, je mi z toho nanic ☹

luba41
21. sep 2012

@dankakk ja v snahe predísť nejakým "opovrhovačným " rečiam alebo správaniu doktorky / že sme upriamili na ňu pozornosť úradov, tým že sme odmietli očko/ tak tam radšej nechodím / ani na preventívky/. Ved deti sú zdravé, keby sa mi niečo nezdalo, tak to riešim. A velmi rada by som bola, keby pri nejakej návšteve mi povedala, že už nechce mať kvôli nám opletačky a strčila by mi karty detí do ruky 😎

jajatko
21. sep 2012

@luba41 tiez ste neockovali? no to by som aj ja bola najstastnejsia, len ak nebudem chodit na PP tak ma nemoze udat? sice ved ma uda aj tak a neviem vlastne co presne mi hrozi, ci mi naozaj mozu siahnut na rodicovsky prispevok ci rodiine pridavky a to s tou skolkou.. aspon aby som vedela na co sa mam pripravit.

kbeata
21. sep 2012

@supocka sice teraz bolo donedavna slnecno,ale davat c-ko aby malo ucinok tak aj s d-vitaminom,zisti si presne davkovanie,alebo nejaky kvalitnejsi d-vitamin,par stran dozadu to tu bolo pisane 😉
ja mam c-ko praskove z DM-ky,ale davam len ked je chory,a d-cko som si objednala od manofa,a ten zas davam ked uz nesvieti 😉 slniecko

manof
21. sep 2012

Aktualizovaná kapitola o HPV z knihy nemeckého pediatra Dr. Martina Hirteho "Očkování - pro a proti":
"HPV, rakovina krčka maternice a očkovanie proti HPV"
http://www.slobodavockovani.sk/news/hpv-rakovin...

jajatko
21. sep 2012

@manof rada by som sa spýtala, či by sa dalo mojej malinkej davat nieco na chudokrvnost a ma zvysene pecenove testy cize asi aj vitamin D by bolo treba mame kanavit a vigantol ale to by som rada zamenila za daco prirodnejsie? ak sa da.. budem rada ak mi poradite co by som jej mohla davat. aj ja sama som chudokrvna preto aj ked beriem zelezo nema zo mna skoro nic..

iwesska
21. sep 2012

@heimdalls Prepac, ale nerozumiem tejto tvojej vete: "Pri BCG vakcíne je to iné, zdurenina vzniká v uzlinách mimo miesta vpichu a je to vlastne výsostná reakcia na očkovanie proti Žltačke." Preco proti zltacke?Mojmu malemu sa nezvacsila len taka nejaka hrcka, resp. uzlina, ale 3 mesiace po BCG vakcine proti TBC kym este nebol zaockovany Hexou a Prevenarom sa mu zvacsila lymfaticka uzlina nad klucnou kostou kde takato uzlina zvacsena nema co robit vobec! Ak tam je, zvycajne to suvisi s onko ochorenim. Jedine ja som vsetkym lekarom tvrdila, ze to urcite ma z BCG az potom co som si precitala neziaduce ucinky /no, bola som hlupa, predtym som sa o to nezaujimala a uz vobec som netusila, ze sa to ockuje v porodnici 😨 Styria lekari mi stale dokola omielali, ze to z ockovania nebude a ked som sa na sone pytala co tam vidia, vsetci na to pozerali, akokeby mimozemstana videli a mlcali a len tvrdili, ze urcite musel prekonat nejake ochorenie, lebo su tam zapalove zmeny. Pritom dovtedy ani len soplik nemal. Samozrejme, ze potom co sme boli nakoniec odoslani na plucne sa moje predpoklady potvrdili. Mame to na papieri, ale aj tak nam je to, co sa dalsieho ockovania tyka, s prepacenim, prd platne... 😒

iwesska
21. sep 2012

@prevenar Dik za linky. To video s autistickym chlapcom som videla, iny des. To ma nakoplo nad MMR vahat a zamietnut ho. A tomu chlapikovi z druheho videa fandim. Nie je to ziaden antiockovac, ale normalne triezvo uvazujuci clovek s faktami. My sme zatial rozhodnuti pre odklad...budeme mat dost casu na ziskanie dalsich info. Ked to pediatricka nebude respektovat, tak ju zmenime a vybavene 😉

iwesska
21. sep 2012

@miriamzag Mne zas lekarka co sa liekov tyka povedala presny opak. Ze lepsie vybrat, ako zatazovat liekmi, tak si vyber 😠 Ale nikdy nezabudnem na vyraz mojej pediatricky prv nez nas na to vysetrenie poslala. Nevediac co bude dalej sa jej pytam: "Ak sa potvrdi, ze je to z BCG vakciny, ako sa to bude dalej riesit." A ona mi s usmevom na perach povie: "Jaaaj, to ked je uz taketo velke, to zvyknu rezat v celkovej anesteze..." Paradox na tom celom bol, ze sme sa prave vratili z nemocnice po jednej operacii v anesteze. Vtipna, ze? Tomuto hovorim sucit! 🙄

pectore
21. sep 2012

Velmi ma táto téma zaujala, nakoľko som sa už v minulosti stretla s tvrdeniami o kontorverznosti vakcín. No musím podotknúť, že sa nikdy nejednalo o oficiálne tvrdenia, ale skôr o projekty experimentálneho charakteru, poukazujúce na možnosť, že vakcíny môžu byť nositelmi vlastností, ktoré v istých okolnostiach môžu mať na telo aj vážne negatívne dopady. Navyše som sama matka a osud môjho dieťaťa mi nieje ľahostajný. Preto si trúfam povedať , že táto téma sa ma dotýka. Prešla som si fórum, ktorého obsahom bolo velmi vážne obviňovanie vakcinácie malých detí, ako aj celková účinnosť a zmysel očkovania. Po hlbšom skúmani jednotlivých autorov vynášajúcich agresívne hodnotenia ohľadom očkovania som sa dopracovala k činnosti jedného internetového denníka ktorý sa zaoberá očkovaním,(V prípade záujmu súkromne poskytnem informáciu ktorý). No nemôžem si pomôcť …a musím sa vyjadriť k jeho činnosť, nakoľko som bola priamo v dianí diskusie jeho členov a nasledovateľov. Bola som velmi nemilo prekvapená jednaním a jednostranosťou myslenia týchto ľudí. Nebudem tu rozpisovať priebeh celej diskusie, ale zhrniem moje dojmy do jednej ukážkovej situácie, ktorá sa v danej diskusií odohrala. Nakoľko nemožem z dôvodu duchovného vlastníctva citovať celé vyjadrenia, dovolím si však ich sprostredkovanie, nakoľko sa ma ako matky a humánne premýšľajúceho človeka velmi dotkli.

Smelé vyjadrenie jednej “neočkujúcej” mamičky : "rubeola je otázka niekoľkých dní teploty...radšej znesiem to ako očkovanie." Som si neodpustila následne neokomentovať.

“ Vrodený rubeolový syndróm sa vyskytuje u detí, ktorých matky sa nakazili infekciou počas tehotenstva. Pri infekcii v prvom mesiaci tehotenstva dochádza k závažným poškodeniam plodu, tehotenstvo sa často končí potratom.

Ak sa dieťa narodí, má známky infekcie v podobe zápalu mozgu, mozgových blán, poškodenia srdca a zvyčajne umiera v prvom roku života. Pri nákaze matky v druhom a treťom mesiaci tehotenstva dochádza u dieťaťa najčastejšie k poškodeniu sluchu, zraku a k vrodeným chybám srdca. Postihnuté deti sa narodia zdanlivo zdravé, neskôr však slabo prospievajú, zaostávajú v motorickom a psychickom vývoji. Vzniku obávaného vrodeného rubeolového syndrómu zabráni zaistenie 100-percentnej imunity žien vo fertilnom veku očkovaním. Celoplošné očkovanie v Slovenskej republike výrazne znížilo počet ochorení, zredukovalo možnosť šírenia nákazy a tým zabránilo infekcii tehotných žien.... stačí poležať pár dní???...nič to, že infikovaný jedinec roznáša nákazu už 10 dní pred objavením vyrážky a ešte asi 15 dní po jej objavení, čo umožňuje jeho šírenie do okolia pomerne dlhú dobu... a ohrozuje ešte nenarodené deti.... to nám môže byť úplne jedno? ....” Z môjho jednania je cítiť podráždenosť…nemožno sa však čudovať po takom vyhlásení matky…ktorá o sebe tvrdí, že je velmi dobre infornovaná ohľadom očkovania a neočkovania detí. No "gro" informácii čerpá práve z tohto denníku, ktoré propaguje neočkovanie.

Diskusia pokračovala v zmysle, že keby deti prirodzene prekonali rubeolu v dectve, boli by chránené aj v dospelosti a následné tehotensvto by bolo bez koplikácii….alebo, že by stačilo očkovať dospievajúce dievčatá….

Celkom som začala žasnúť nad spôsobom myslenia…moja rekcia bola následovná : “ A ty vieš kedy otehotnieš? Všetky matky rodičovstvo podstivo plánujú ???? Takže keď budú chcieť deti, tak sa najprv pôjdu dať zaočkovať?.....to mi je zaujímavé zistenie......a hlavne NEAPLIKOVATELNÉ na spoločnosť....veď nákaza sa môže šíriť už 10 dní pred prvými príznakmi.... Žena sa môže nakazit ani nebude vedieť, že je tehotná.... ani nebude možno chcieť byť tehotná... a takých prípadov je na tisíce... Budeme také matky prehliadať...keď sú "nezodpovedné" ... a ich deti nech zomierajú??? ...nič to, že sa to môže stať každej v "každom" veku? ... sú sociálne slabší, ľudia neinformovaný...to ako budeme očkovať len niektorých?.... či to bude povinné očkovanie len pre dievčatá v 14 rokoch?.. Už sa zrazu nebudete báť nežiadúcich účinkov na stále a prudko sa vyvýjajúce telo adolescenta, ?.... a v tom prípade je už účinosť vakcíny opodstatnená? Už je zrazu prevencia vakcínou potrebná..??? Ja som myslela že vakciny sú podľa toho čo tvrdíte neúčinné ...???...ostatné vakcíny sú teda nezmysel a len rubeola má význam? Navyše je dobre známe že, očkovanie nechráni pred nakazením, takže ani nie očkovanie ale prevencia a zamedzenie možnosti šírenia výrusu je dôležité...tak ako tomu bolo doposial. To, že sa po zavedení očkovania na Čierny kašel docielilo to, že sa úmrtnosť znížila takmer na 0 sa nedá pripisovať len zlepšenej hygiene a zdravotnej starostlivosťi, nemožete od seba odlúčiť veci ktoré prebiehali priebežne a pripisovať význam len jednej z nich...??? ...a čo pmeumokoky...po roku 1998 - 2003 klesla nákazlivosť medzi deťmi o 95% .... To nebude len rubeolla...Tak očkovať alebo neočkovať ? Tak chcete chrániť všetky deti alebo len tie svoje?"

Na moju poslednú otázku som dostala zdrvujúcu odpoveď : “ano, som sebecká a osud môjho dieťaťa mi je nad všetko a v tejto súvislosti mi je fakt ukradnutý osud iných deti........v ŽIADNOM prípade neuprednostním iných, trebárs aj tisíc detí nad mojím jedným.....” Pod týmto vyjadrením bolo 17 palcov hore. U každého jedného človeka je pochopitelná primárna potreba sebazáchovi ako aj prvoradá ochrana svojich potomkov, ale vyjadrenie matky, že jej nezáleží na osude iných detí je podľa mňa neľudské. Alebo ďalšie vyjadrenie od mamičky ktorá o svoje dieťatko prišla : “…Predsa by sme nechceli, aby zomierali nevinné deti tehotných matiek, ak by sa nakazili rubeolou! Myšlienka pekná, ale naše deti už môžu umierať, aby hypoteticky chránili matky, ktoré nevedia kedy otehotnejú a ich detičky?” Hypoteticky...to znamené to iste ako vyjadrenie prvej mamičky....Je to napísane ľudsky, ale slová hovoria jasne… Nezáleži im na osude iných detí – hlavne, že tie ich sú chránené pred nežiadúcimi účinkami vakcín…. Pýtam sa preto ľudí, je takéto rozmýšlanie správne? Nieje práve takéto rozmýšlanie pôvodcom ľahostajnosti, ktorá je najhoršou infekčnou chorobou dnešnej doby...voči ktorej dovolím si povedať "žial" neexistuje vakcína? Keď si premietneme situáciu, že nakáza rubeoly sa na Slovensku “nevyskytuje” a to vďaka silnému očkovaciemu programu, ktorý proti rubeole máme od roku 1982. A tento program bol úspešný, nielen vďaka zlepšeniu hygieny a životnej úrovne, ale aj vďaka vakcinácii ktorá toho bola súčasťou... čo je vidno na dnešných výsledkoch výskytu infekčných chorôb…. Na otázku, či by už očkovanie dievčat v puberte bolo opodstatnené z hladiska účinnosti vakcín, ktoré tvrdošijne negativizujú som odpoveď nedostala…. Respektíve dostala, ale v zmysle, že tomu nerozumiem, že si to mám naštudovať a že nebudú na mňa strácať čas a energiu.V prípade nákazy v neočkovanom obyvatelstve by bolo nemožné aby sa stihly dať ženy zaočkovať, množstvo znich by ani nemuselo vedieť, že sú tehotné… nakoľko možnosť nákazy je už 10 dní pred prvými príznakmi… Takéto necitlivé vyjadrenia matiek…sú akurát predzvesťou masakru…kde by deti do roka poumierali alebo by sa rodili slepé či hluché. Je to len jeden jediný ukažkový príklad o priebehu diskusie ohľadom neočkovania detí. Po takomto vyjadrení som sa zamyslela, čo viac mi môžu ponúknuť okrem svojho sebectva a jednostranného pohľadu na vec. Nemôžem si túto skúsenosť nechať pre seba… aby samotný ľudia zhodnotili akým smerom spejeme ak prestaneme myslieť na iných...ak sami sebe budeme pánmi. Keby som našla trošku rešpektu...snahu hľadať pravdu a nie spojencov... možno by som necítila tak velké sklamanie.

Prešla som si aj stránky internetového denníka ktoré takúto diskusiu živo podporuje a vyvoláva. Agresívne vystupuje proti povinnému očkovaniu detí. Proti WHO aj UVZ SR používa obvinenia ktoré nemá podložene ničim oficiálnym. Opiera sa síce o zaujímavé štúdie ktoré preukazújú možnosť škodlivosti vakcín...ibaže majú experimentálny charakter. Často som sa tam stretla s vyjadením typu, že presnejšie štatistiky nie sú známe, no je možné sa domnievať ... takéto vyjadrenia však zo zásady nemôžem priať, pretože sú iba domienkami a zaváňajú manipuláciou zo strany autora, kedže sa zakladajú na štatistikách ktoré niesu známe. Autor sa často opiera o duchovnú cestu človeka ku zdraviu, ktorá je typická pre homeopatiu, ibaže v našom hektickom svete kde máme vela existenčných a osobných problémov je takmer neaplikovatelné obracať sa na svoje duchovné hodnoty a venoveť sa posilneniu svojej psychyky...určite je to správna cesta, ale zas pri nej zabúdame, že niesme všetci rovnako sílny a odhodlaný. A takáto cesta aby bola úspešná potrebuje práve silný vnútorný základ. Je velmi ťažké dosiahnuť vnútornú harmoniu pod tlakom dnešného sveta. Ďalšia z veci, čo mi velmi prekáža je subjektívne si vykladanie niektorých informacii. Autor si svojvolne interpretuje ziskané informácie a neraz ma prekvapil vlastným záverom a hodnotením danej štúdie, hoc po prejdení textu som pociťovala iný dojem...čo sa dá velmi ľahko označit ako spôsob manipulácie. Musím však uznať, že europská cesta dobrovolnosťi v očkovaní je správna…plne s ňou suhlasím. Lebo vo vela prípadoch lekári podceňujú situácie a ich praktiky hraničia s "pásovým" očkovaním i napriek tomu, že množstvo ľudí nemá zodpovedajúci zdravotný stav. Tejto dogmy sa musí slovenské lekárstvo zbaviť a musí začať konať nanajvíš zodpovedne. Nežijeme v dobe v ktorej nám stači povedať čo je správne a my sa tým budeme riadiť. Žijeme v dobe ktorá je otvorená informáciam a každý má možnosť sa prezentovať. Preto ma aj zaujal obsah stránok zameraných na neočkovanie detí. No na moje zdesenie som na stránkach našla iba jednostrannú kritiku vakcinácie. Žiaden zodpovedný prístup, ktorý by situáciu objektívne a kriticky hodnotil. Po prejdeni zdrojov v ktorých som občas objavila odlišnosti od prezentovaného textu s ktorého sú častokrát vypustené dôležité informácie, ktoré sú potrebné k formovaniu zdravého a nie fanatického názoru, som dospela k záveru, že toto združenie nemá "najlepšie" úmysly, respektíve si neuvedomuje za čo vlastne bojuje ...pretože ich cielom nieje nájsť alebo odhaliť pravdu ohľadom očkovania...ale snaha rozhodovať čo je v prospech zdravia a celkového blaha našich detí a rodín. Hoci prezentujú správny smer… no nesprávnym, agresívnym, neodborným a zavádzajúcim spôsobom. Autor si dovoluje kriticky hodnotiť medicínske texty a prednášky z radov lekárskych odborníkov a pritom sám nemá ani základy medicíny. Čo by nebol problém pokial by bol jeho pohľad kritický na obidve strany... je však iba ukážkou prezentácie záujmu bez snahy poznať pravdu... Velmi by autorom pomohlo keby sa vrátili na Slovensko a začali bojovať za veci ktoré vyspelá Európa dávno ma a nám chýbaju. Na Slovensku sa nekontroluje kvalita vakcín, či ich zloženie, je takmer nemožne si zvoliť spôsob očkovania, či vybrať z ponuky vakcín, nepristupuje sa k pacientovi ako ku individuálnemu prípadu, nedovoláme sa odškodnenia v prípade nejakého nešťastia spojeného s vakcináciou, sú slabé zaznami ohľadom nežiadúcich účinkov, ktoré su chápane ako súčasť, no mali by byť monitorované... To su všetko vážne nedostatky ktoré by v demokratickej krajine nemali byť. No prezentovať sa spôsobom ktorého mainstream je neočkovat, v dnešnej dobe otvorených hraníc keď Európou prechádza kríza a čoraz častejšie sa začína skloňovať slovíčko chudoba...by sme nemali zabúdať akých strašiakov zo sebou zvykne prinášať.... Aby sme si zbytočne kôli experimentálnym výzkumom a prehnanej propagande nezničili niečo, čo sme si budovali roky.

manof
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriamzag
21. sep 2012

@zaockujteajslnko
Ockovat vakcinou MMR som uz na 100 percent rozhodnuta, ze nedam. K ostatnym ockovaniem si vela citam. Nazvat niekoho ze je "mimo", bez toho, ze ho poznas je nanajvis odvazne.....
Ako sa rozhodnem, rozhodnem sa ja a nie nasa lekarka...