Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

daducha
8. okt 2012

Ahojte, chcem sa opytat, maly bude mat v januari 4 roky a ockovanie sme stopli po prvej Hexe.Odvtedy nema nic.hexu lekarka RUVZ nehlasila,ze ked sme zacali,tak to necha tak, no MMR-ku ano.Doteraz nas nekontaktovali.Sme uz za premlcacou dobou alebo nie? Ak dobre viem su to dva roky,len neviem odkedy sa to rata,od 15 ci 18-teho mesiaca dietata?
Dakujem

zuzana92101
8. okt 2012

Moja dcerka mala prave po 2. davke Infarixu neziaduce ucinky. Kontrolovala som sarzu a na nasej vakcine je ine cislo. No ale to nemeni nic na tom, ze mam silne pochybnosti aj o ostatnych vakcinach. Nastastie sme stopli ockovanie uz vtedy, skoda, ze nie este skor...☹ Som z toho zhrozena, ako mozu taku vakcinu pustit na trh a nechat ju pichat malym detom, ved to je zlocin!

tinika
8. okt 2012

ahojte, ak mozem pridam sa, čo ma čaka ak odmietnem očkovanie? čitala som niekde ze babu predvolali az pred komisiu aaby argumentovala prečo to odmietla, ja nemam nastudovane nič, nemam na to čas teraz riesim ine veci :(( ale rozhodne uz očkovat maleho nedam, mame v rodine pripad ked po očkovani zrjeme v 15m dostal synovec leukemiu a viem aj o inych pripadoch a uz sa bojim a kedze moj maly je dost nepokojny celkovo od narodenia očkovanie tomu neprida zrejme

irenkask
8. okt 2012

@manof Pred chvíľou som to našla na maili v mojej pošte písala to Maruška z IURO že je to tak prepošlem ti to. Ja som sa už tak vyplakala za všetky deti a čo ešte bude si viem predstaviť. Teraz by to mali využiť všetci čo im chcú deti očkovať a žiadať ku každej vakcíne overené pediatrom, že 1000% nie je kontaminovaná záruku aj s dodatkom a rozbor každej jednej vzorky čo oni aj tak niesú schopní.

hajanka
8. okt 2012

@daducha myslim, ze od 18.mes.

@tinika ak ta dr. nahlasi na RUVZ tak dostanes "pozvanku" na priestupkove konanie z dovodu porusenia zakona o povinnom ockovani, za co ti hrozi pokuta (suhrnna) do vysky cca 330e.
Treba zacat studovat, aby si sa vedela obranit a nenaletela.

dendusa
8. okt 2012

@dendusa aha....tak uz to tu je....ja som ale pozadu :D

tinika
8. okt 2012

@hajanka fasa ale pokuta bude tak či tak čo? svine hnusne

strociatka
8. okt 2012

@tinika nemas cas na zdrvie vlastnych deti? a ked ochoreju uz cas mat budes? ja ked mam chore dieta, tak nemam cas ist ani na zachod, takze si preventivne, ked su zdrave vsetko studujem! Nik to neurobi za teba, tu su uplne uzasni skveli ludia, ktori ta na tvojej cesta za studiom a poznanim budu viest, poradia, pomozu, ale nastudovat si to musis sama. Je to cesta a tvoje rozhodnutie.

Urcite ti drzim palce, ja sama toto studujem uz niekolko rokov, lebo len tak sa rozhodnut z vecera do rana a nevediet nic, je hlupost. Ale to je moj nazor.

manof
8. okt 2012

@hajanka
Kľudne daj.

koralinka
8. okt 2012

@tinika treba si nájsť čas na naštudovanie lebo tety sú prefíkané, ked pôjdeš s tým že nejak bude tak ťa dostanu kam budu chcieť, ja som sa o toto začala zaujímať pred pol rokom kedy moja mala dostala nežiaduce účinky po tretej hexa ☹ a už mam tolko info že ma nedostane nik 😅

vlnka81
8. okt 2012

@irenkask nie je niekde maroskov pribeh napisany na nete? posielam balik info aj na ministerstvo zdravotnictva SR, nech vedia nie len statistiky ale aj skutocne pribehy - to sa uz viac tyka kazdeho znas ☹ Boze moj..

hajanka
8. okt 2012

@tinika zalezi od toho aka budes informovana a nedovolis im aby s tebou vybabrali

manof
8. okt 2012

@daducha
od ukončenia 18. mesiaca, takže akonáhle má dieťa presne 3,5 roka, už je všetko základné očkovanie premlčané. O 2 roky máš ale zase na tanieri Infanrix Polio (DTaP-IPV), ale dovtedy pokoj.

hajanka
8. okt 2012

@koralinka @tinika @strociatka ja take dva roky sa o to intenzivne zaujimam a stale zistujem, ze je toho vela co este neviem...

danka483
8. okt 2012

Ja neviem, baby dávajte to kam sa dá nech sa o tom vie FB a iné nech sa o tom vie ... 😔

tinika
8. okt 2012

@strociatka som presne čakala kedy mi toto dakto napise, mam čas do decembra, teraz nema mčas ale do decembra ho bude mat, teraz naozaj riesim vela veci a nestiham nič. a určite som sa nerozhodla z večera do rana, uz dlhsie o tom uvazujem, pisala si o tom s kamoskou, mame v rodine pripad ked asiz očkovania v 15. mesiac dostal synovec leukemiu, takze asi tak len to je na ho... ze na vsetko su vzdy dva nazory a ked človek je laik nevie uz čomu ma verit, v dnesnej dobe uz ani tomu lekarovi :(( lebo aj jemu ide len o peniaze :(((

@koralinka ke neziaduce učinky? no podelte sa s tymi argumentami ja si to tiez nastudujem ale lepsie si porovnat ifno

manof
8. okt 2012

@tinika
nie je to žiadna katastrofa. Odmietneš očkovanie, možno na Teba nabliaka detská lekárka, ale tak to pustíš jedným uchom dnu, druhým von, potom Ťa asi udá na RÚVZ, RÚVZ si Ťa (možno) zavolá (podľa toho, v ktorom okrese máš detskú lekárku - niektoré RÚVZ to úplne ignorujú), a keď tam nacupitáš, pokúsia sa Ťa presvedčiť, že neočkovať by bola chyba (hoci opak je pravou) a keď Ťa nepresvedčia, tak Ti možno dajú pokutu a možno nie (podľa toho, v ktorom okrese máš pediatričku - niektoré RÚVZ predvolávajú, ale nepokutujú).

Źiadna veda ani maturita to nie je, niet sa čoho báť.

tinika
8. okt 2012

@hajanka no nemam čas dva roky .(( kedze očkovanie nas čaka v decembri aj to "nastastie" lebo mame presunute, inac by uz teraz mal byt očkovany

irenkask
8. okt 2012

@vlnka81 Myslím asi aj na sloboda v očkovaní
@manof by vedel ja už mám v hlave mixáž zo všetkých tých hrôz čo je tých detí toľko
A naša Simonka tam má príbeh tiež tuším neuroblastóm po hexa vakcíne alebo nejako podobne ak si ešte nečítala . Vieš to je moje vnúčatko ja by som mohla písať knihu o utrpení na detskej onkológii , psychicky som už z toho invalid lebo sa s tým neviem stále zmieriť .Malá je zťp a ja tiež zťp . Narodila sa úplne zdravá, krásna , ja by som strieľala bez milosti.

koralinka
8. okt 2012

@tinika mala klasicky horúčku ale po obede ked sa zobudila strašne plakala nemohla som sa jej ani dotknut prebaliť ju nič ako som ju chcela posadiť plač - tak ju boleli nožky, ročne dieťa, ktoré sa inak nezastaví ani ked spí ležalo v kočíku a pozeralo do blba pri každom pohybe strašný plač ☹ horúčka bola ešte 2 d a na mieste vpichu mala hrčku ešte dalšie mesiace

asi 3 strany dozadu tu dala mamička jeden link na video kde ma prednášku jedna Švajčiarka je to asi 2 hodiny a slovenské titulky ale to sa oplatí pozrieť + na stránke slobodavockovaní.sk si daj do vyhladavača priamo MMR či čo ideš odmietnut a vyhlada ti čo tpotrebuješ lebo tu je toho síce vela a dobre popísané ale 1500 strán je 1500 strán 😅 a mne poradila aj hajanka cez IP ako sformulovať odmietnutie a potom klasicky google

careamell
8. okt 2012

@manof ahoj, ja som ráno volala lekárke a chcela som šarže vakcín, posledná je tá kontaminovaná a ona o ničom nevedela, že sa vakcíny sťahujú, hneď utekala do chladničky si to pozrieť, ja som hotová, už som sa vyplakala, to mi však nepomôže....

tinika
8. okt 2012

@manof tak aj moj muz tam pojde tak snad nebude blakat a ked tak on sa ozve :D vdaka za tvoj prispevok

mamusia
8. okt 2012

A ako je to s tym premlcanim po 2 rokoch? Teoreticky,keby odkladam ockovanie (ale ma to aj napisane na papieri,ze odkladame do 3,5 roka ) ,tak potom jeto uz premlcane a RUVZ nas nepredvola,aj ked sme podpisali na papieri,ze odkladame ockovanie az do 3,5 roka?

mamusia
8. okt 2012

A nie je ta premlciaca doba az 3 roky nahodou? 😕

zaockujteajslnko
8. okt 2012

@mamusia
vseobecna premlcacia doba je 2 roky, pokial viem.
Odkladat sa neda, lebo pediatra ta ajtak ohlasi kazdy rok na RUVZ... raz rocne mavaju kontroly z RUVZ

natas4
8. okt 2012

@manof ahoj, v BA davaju pokutu vsetkym do radu? Alebo sa uz vyskytol pripad, ze pokutu neudelili?

zaockujteajslnko
8. okt 2012

@tinika
nerozhodnuta? staci ti vidiet ako funguje GSK + SUKL, lekari roky ockuju kontaminovane svinstvo HEXA detom....... a este stale nerozhodnuta?
..............tato sarza hexy bola zrejme urcena aj mojmu dietatu..........esteze mam rozum a poslal som ich pekne krasne doprdele aj s ich ockovanim.....

samiana
8. okt 2012

@koralinka
čítam o tých NÚ Tvojej malej po očkovaní..
to isté som si myslela aj ja, že teda syna bolí nožička, keď po očkovaní veľmi plakal a "pozeral do blba", no a aké bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedela, že aj nožička bolela, ale hlavný dôvod pre ten plač bola bolesť hlavy -odborne povedané postvakcinačná encefalitída.
Takže tak je to s tými boľavými nožičkami u očkovaných detí, a to ešte môžeme byť radi, že sa zapálila aj tá noha, lebo keby len tá hlava, tak neviem - tu @nikimax o tom tiež vie svoje