Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
11. okt 2012

@majusqwa nic take co tu vykreslujes som nenapisala.... neviem s kade to mas..... ale ocividne si kadeco domyslas 😀 To ze si najlepsia mama na svete si kludne mozes myslet dalej....nikto ti to neberie... no ja si to o sebe nemyslim....

abus
11. okt 2012

@mamaveronika
Tiež dáš to zo str. 1533? A čo mi môžu, keď nepodpíšem nič a hotovo...

tamix
11. okt 2012

@pectore len čo je zlatá stredná cesta? často sa to ani nedá určiť, čo je lepšie. Keby sme vedeli ísť zlatou strednou cestou, tak by bol svet krásne, ideálne miesto.

pectore
11. okt 2012

@tamix hlavne to nesmie byt extrem

ssisska
11. okt 2012

@mamaveronika Ja keby som bola na mieste tej matky tak by som to tak nenechala ,podala by som na lekarku a na farmateuticku firmu zalobu,zaplatila pravnika,proste toto by som len tak nenechala!

mikymiky
11. okt 2012

@petot ja viem, tak som jej to aj napisala. Ale dik za info, opakovanie je matka mudrosti🙂)

scrabble
11. okt 2012

@abus Tak ako ti tu radia, precitaj si vacsiu cast tejto diskusie. Ale toto je diskusia pre ludi ktori sa uz rozhodli, takze ich stanoviska k ockovanie su uz jasne. Teraz uz od nikoho z nas nemozes cakat ze budeme ockovanie obhajovat. Ale uz aj sama vidis podla sposobu vajadrovania sa niektorych neockujucich rodicov ze nie vsetci su odbornici a dokonca ani nie vsetci su slusni. Takze ti poradim okrem citania tejto diskusie skus sa porozpravat aj s lekarmi. Nie vsetci su proockovaco naladeni. S niektorimi sa da rozpravat celkom otvorene a poradia ti ktore ockovania vo vasom konkretnom pripade by si mala zvazit a ktore su fakt len biznis. To sa neda zovseobecnovat. Zalezi na tom akym sposobom zijete, ci vela cestujete a do akych krajin, ci dieta prichadza do kontaktu s chorobami, pred ktorymi ich moze prave ockovanie ochranit. Ta sama najlepsie poznas pomery vo vasej rodine a len ty jedina sa musis rozhodnut co budes riskovat. Ani jedno rozhodnutie nie je uplne bez rizika. Pravda je totiz na oboch stranach. Preto je rozhodovanie take tazke.

mamaveronika
11. okt 2012

@ssisska v zahraničí by si možno čosi vysúdila, ale tu ti to neuznaju, ved je veľa takých prípadov nie len s takýmito následkami ale mnohými inými a nikto nič nevysudil,lebo doktorka ani len nepripustila možnosť , žeby to mohlo byť z očkovania...všetko sú to len náhody podla nich.... 😠 ale tiež by som asi robila čo ty...

hajanka
11. okt 2012

@manof ahoj, otazka z FB
"v akom štádiu sa nachádza Petícia za slobodnú voľbu, koľko je nazbieraných podpisov a kedy sa bude odovzdávať? našla som Mariánov príspevok na MK z augusta 2011, kedy ich bolo vyše 6000" Eva Palikova

hajanka
11. okt 2012

@mamkabeika "Dokedy je mozne 3. davku hexy odkladat v pripade infekcnych chorob? Dakujem"

- aj navzdy 🙂

hajanka
11. okt 2012

@evicka1971 "je to pravda ze ockovani nechrani 100%,ale zabranilo tomu aby se to u male rozjelo tak jak u me a ze musi taky mala dostat ATB ze samotne ockovani nestaci"
tak to je aky nonsens??? samotne ockovanie nechrani, aj tak musi brat ATB 😖

lucia2207
11. okt 2012

@hajanka však aj ja som to čítala,ale nechápem :-///

babi1
11. okt 2012

dievčatá a chlapci, ja som veľmi vďačná za príspevok od evicka1971 , ona nám predsa svojou skúsenosťou otvorene dokázala, že populácia cca nad 20 rokov je nechránená, teda mali by sme sa všetci dať pravidelne očkovať každých zhruba 10 rokov, aby sme zachránili kolektívnu imunitu 🙂 , a čudujem sa, že si to neuvedomujú tí, čo nám rozkazujú povinné očkovanie, lebo takto sme cca 75 obyvateľstva ohrozených... ako je možné, že nemáme rozsiahle epidémie?

babi1
11. okt 2012

75% obyvateľstva som chcela napísať 🙂

nae
11. okt 2012

@babi1 Epidémie nemáme, lebo predsa "kolektívna imunita", no né? 😀

nae
11. okt 2012

@abus Ja mám veľmi blízku kamarátku, ktorej dcérka ostala po očkovaní autistka, majú to už ako diagnózu 😔
Ja o ne/očkovaní príliš nerozprávam, bez hlbších vedomostí protistrany je človek fakt za debila. Koho to zaujíma, tak sa popýta (napr. či sme mali nejakú reakciu po očkovaní, ja poviem, ako na tom bol starší a že mladší ešte nie je očkovaný a podľa reakcie sa uberá ďalšia diskusia či radšej zmena témy z mojej strany). Rodičia to vedia, aj najbližšie okolie, tí to nekomentovali vyslovene negatívne. Asi si myslia svoje, ale netrúfnu si niečo povedať 😀

manof
11. okt 2012

@hajanka už to bude určite cez 8000 podpisov, ale presne Ti nepoviem. Nie a nie si nájsť čas na spočítanie...

sirinka
11. okt 2012

sestra mi podala info o povinnom ockovani vo FR... kym sa nepozerala, dostala jej mala rychlo aj nepovinnu hexu, lebo ze to je dobre, dlho na kazdej poradni ju presviedcali na bcg vakcinu, lebo je vo fr vela cernochov a povinne su tam iba vakciny proti zaskrtu, tetane a obrne...
nasledky, ak rodic odmietne... buď povinné očkovanie alebo 6mes. väzenie a 3750eur pokuta a žiadne jasle, škôlka...
http://sitecoles.formiris.org/?WebZoneID=590&Ar...

didulka85
11. okt 2012

@sirinka potom ze slobodna krajina...

sirinka
11. okt 2012

@didulka85 no a ked si clovek uvedomi, ze materska maximalne tri mesiace od porodu... tak tie zeny jednoducho nemaju na vyber... ☹

manof
11. okt 2012

@monuska342 Hexa stojí vyše 42 €, Tetavax len 4,22 € - no nekúp to! 🙂

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
11. okt 2012

@sirinka to len vydať sa za niekoho poriadne bohatého alebo aspoň dobre zarábajúceho. 🙂

nikimax
11. okt 2012

@petah82 mne je tak tá špániková nesympatická, že ak by bola jediná pediatrička na svete, tak si ju nevyberiem....radšej by som chodila k veterinárovi.... 😀 tak rozprávala bohorovne, skoro až dotknuto, že nie som si istá, ked sa vypla kamera, či nerafla kameramana... 😀 😀 😀

nikimax
11. okt 2012

@majusqwa ja viem, čo je špániková zač... kedysi som jej písala aj otázky, ale už na tie stránky nepáchnem, lebo si chcem zachovať dobré zdravie 😀 a zdravý rozum 😀 😀

meg_junova
11. okt 2012

@petot
No problem je v tom, ze ked som lekarke povedala, ze tym, ze nas uda porusi zakon o ochrane osobnych udajov, tak mi na to povedala, ze to s tym nijako nesuvisi, ze to je ina vec, ze ona nas musi nahlasit a ak tak nespravi, ze dostane pokutu 3000 eur. Priatel je ale pravnik, tak sa na to chceme cez vikend pozriet, ak vsak mas priamy link na konkretne zakony/vyhlasky, ktorych sa tato zalezitost tyka, prosim ta, uved ich, aby sme to nemuseli zbytocne hladat.
Inak pekne svinstvo od nej, ze sa nam takto vyhraza, ale zas na druhej strane, lekary sa ich boja a maju toho dost, zrejme, tych povinnosti, tak jej to ani tak celkom nezazlievam. Avsak, ockovat maleho nedame a si myslim, ze jej nie sme povinni podpisovat ani ziadne dokumenty... Cize nas nemoze k nicomu nutit, pokial sme jej dali vlastnorucne napisane vyhlasenie, ktore sme podpisali, ci?

careamell
11. okt 2012

Ahojte, tak my sme dnes boli na RÚVZ v PB kvôli MMR a dopadli sme bez pokuty. Musím povedať, že pani sa s nami ochotne rozprávala o našich obavách, chápala, že už očkovaniu neveríme po tom, ako sme dostali kontaminovanú vakcínu Infanrixu Hexa. Nesnažila sa nás nejak silou mocou presviedčať, vravela, že aj keby nám pokutu dala, nič to nemení na tom, že dieťa zaočkované nebude. V tomto vraj nie je za jedno s kolegami z ostatných krajov.
Najlepší bol ale môj mm, ktorý si prečítal možno dva články o očkovaní a nakoniec sa rozrozprával viac ako ja. Normálne sa jej spýtal, či sa tieto choroby ešte objavujú na SR a ona povedala, že nie. Tak načo máme zámerne ohroziť dieťa nežiadúcimi účinkami vakcíny, keď nie je proti čomu očkovať? Rozprávali sme sa a teda nepovedala nič, čo by naštrbilo moje presvedčenie neočkovať.
Povedali sme, že už očkovať nebudeme ani jedno naše dieťa. Takže to naša skúsenosť.

meg_junova
11. okt 2012

@babi1 Lekari zrejme argumentuju tym, ze dospeli ma lepsiu imunitu ako babatko, silnejsiu.

meg_junova
11. okt 2012

@mamaveronika Bacha aby ta nenutila tak ako nas, i napriek osobnemu prehlaseniu, co sme jej doniesli... nenechaj sa nachytat! 😉

meg_junova
11. okt 2012

@abus Je nas malo, ktori sa takto rozhodneme, v okoli mojom je este ale jedna maminka, takze zas az tak malo nas nie je 😎 😎 😎