Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alikaa
25. okt 2012

@dankakk chemoterapia nie len ze moze rozleptat kozu, ale aj podlahu. Moj brat je byvaly onkologicky pacient (liecil sa pred 10 rokmi) a ked isty cas pobyval na detskej onkologii, tak jednej sestricke sa rozbila cela flaska s chemoskou a ostala im v podlahe velka rozleptana diera... 😠 Este sme sa vtedy cudovali, ze akoto, ze to tie zily nerozlepta, akosi nam to vobec nezapinalo. No keby sme vtedy vedeli co dnes....

hlavackova
25. okt 2012

@gubcikova dcera odkedy chodi do skolky uz tiez doniesla domov celu "zoo" bakterii...nastastie jej zostavaju "len" v nosteku takze nepouzivame ATB, liecime uz len prirodou a funguje v podstate lepsie a rychlejsie. Kamaratka dava detom na bakterie a velmi si pochvaluje kapucinkovu tinkturu, tiez sa ju chystam vyskusat, mam ju objednanu.

hlavackova
25. okt 2012

@tara dakujem, skusim este zvysit davku, doteraz som jej dala max. 1000mg/den a sledovat.

manof
25. okt 2012

@katrenka111
Strašia, strašia a nakoniec nič. Aspoň tak to bolo v 2 prípadoch, ktorých som sa zúčastnil

manof
25. okt 2012

@tean
Iste... Všetko je náhoda a očkovanie nijak nezaťažuje imunitu...
Lenže v tom prípade musí byť úplne neúčinné, pretože tvorba protilátok JE záťažou imunitného systému.

manof
25. okt 2012

@hlavackova
Keď to je neutralizované, tak to nie je žiadna katastrofa. Toto množstvo rozpustíš pokojne aj v 3 deci vody, alebo aj v dvoch.

manof
25. okt 2012

@tara no to máš 300 mg na kg a deň, to je už celkom rozumná dávka. Ale 40 mg na kg a deň je dosť málo.

manof
25. okt 2012

@petah82
Na osýpky stačí Francúzsko či Británia, nepotrebuješ ísť do Afriky.

jonas17
25. okt 2012

@petah82 presne....a potom by už mali u gynekologa, ak pacientka požiada o interrupciu, pustiť Nemý výkrik...toto by som viac privítali 😒 šibnuté sú niektoré lekárky...mne moja, ked som 1x povedala, že neočkujem, kričala, že očkovanie nemá žiadne nežiaduce účinky ( syn má diabetes), že len hľadám vinníka, tak som chcela povedať, nech si pozrie stránku rizika očkovania a sloboda v očkovaní a ona mi do toho skočila, že ona VIE, AKE SU RIZIKA očkovania 😕 tak sa čudujem, ked vetu predtým tvdila, že žiadne nie sú.. 😕

jonas17
25. okt 2012

@manof dík, dnes prišiel Swanson v poriadku, klobúk dole , že sa tomu venuješ, fakt pôjdeš do neba 😉

hlavackova
25. okt 2012

@manof jasne, vacsinou jej davam do caju.

manof
25. okt 2012

Prispejte, prosím, svojou troškou do mlyna, nech to vidí čo najviac ľudí:
http://vybrali.sme.sk/c/Vodcovia-4-slovenskych-...

gubcikova
25. okt 2012

@hlavackova my máme v horných dýchacích cestách.ako liečite?

malamargaretka
25. okt 2012

...my sme odmietli priorix (bola vsak pritomna len zastupujuca lekarka)- potom nam nasa volala domov, kde nas vehementne presviedcala, ze robime zle a ze tie ockovania vôôôbec nie cu skodlive, predsa sa nikde nedokazalo, že tie choroby (autizmus a iné), ktoré sa u niektorých deťoch vyskytli po ockovani nie su z toho, vraj je to blbost- mam to povedat aj tej konkretnej rodine, ktorej sa to stalo, ze ich syncek vobec neochorel z ockovania. Tu chorobu mal uz v sebe vraj od malicka a nááhodou prekukla po tom zaockovani, ani tie obsahujuce latky v ockovani, voobec nie su skodlive.
Ak by nase dieta islo v buducnosti do zahranicia- tam ho budu nasilu ockovat v dospelosti, ak nebude mat ockovania zodpovedajuce pobytu v tej ktorej krajine (ASA, HongKong, Australia)....:(
...v najblizsisch dnoch tam mame ist znova - "na ockovanie" --my by sme to vsak chceli podpisat, ze neockovat...ale co ak bude robit taky natlat- uz len cisto z dusevneho hladiska - je to strasne neprijemna situacia:(- no teraz komu verit???
Som laik- tak isto mozem verit jednej strane a ako aj druhej a obe strany maju presvedcive argumenty, ale ktore su pravdive:(
☹ ☹ ☹ čiste zufalstvo 😢 😢

malamargaretka
25. okt 2012

@petah82 dakujem...za pomoc.
Je mi z toho doslova do placu, Clovek nechce ohrozit svoje dieta jednym (chorobou pri neockovani) a tak aisto ani druhym (chorobou pri ockovani)....mlynske kolesa:(:(..ako sa z nich dostat... 😢 😢

zaockujteajslnko
25. okt 2012

@malamargaretka
ak ti ta "lekarka" tvrdi taketo veci tak je tiez LAIK 😀

pozri sa uprimne, das jej to pichnut a zomrie ti alebo ju tym zmrzacis, poskodis, potom sa ti bude zit ako?.....alebo ta lekarka bude zit za teba a tvoje poskodene dieta zivot?!...... alebo panko dluholucky alebo iny bude zit tvoj a jeho zivot?.....cokolvek co je tak SUPER propagovane, ti nepride podozrive?....

ockovanie je vysoko rizikovy lekarsky zakrok, s moznostou trvaleho poskodenia zdravia a aj smrti a s velmi pochybnou ucinnostou a zmyslom........toto je fakt....

prevenar
25. okt 2012

@malamargaretka to je jednoduche , studovat, studovat, studovat ...neistota vznika z nedostatocnej vedomosti a tu vies odstranit velmi jednoducho a to studovanim 🙂
1) na zaciatok si pozri vsetky videa z tejto stranky - http://vakcina.szm.com/
2) potom si pozri odkazy na clanky z danej stranky
3) no a na koniec si precitaj tuto diskusiu , alebo aspon poslednych 500 stran

- ver mi,ze budes rozmyslat uplne inak ako dnes . tvoja teza vychadza z predpokladu, ze vakcina tvoje dieta skutocne pred niecim chrani ..to ale nie je pravda a tym padom pada cela ta rovnica.

vela zdaru 🙂

zaockujteajslnko
25. okt 2012

@malamargaretka
ano stavaju ta medzi 2 vybery.......ambivalentne........aby si trpela uzkostou a strachom.........lenze ono to tak nie je...... to co tvoje dieta ohrozuje nie je nic vyslovene smrtelne.......... na tetanus neumrelo V SR jedine dieta za 10r !!!!! a ani jeden jediny clovek v produktivnom veku..........nie vsetci boli preockovani alebo vobec ockovani!!!!! a to je len tetanus...

ja som mal mumps, rubeolu, kiahne a zijem....... naoapak ockovania ma zrejme znacne poskodili a vzdy som mal nasledne problem s plucami a ochoreniami znaciami znizenu imunitu....

komu mas verit?.... vyber si sama...... ale moje neockovane dieta je zdravsie ako ja, dospely clovek.......ja myslim ze je to jednoznacne kto tu klame a vymysla si....... klamu lekari, klamu vyrobcovia vakcin....

domique
25. okt 2012

Neviete kto vymyslel taku kravinu, v jeden den ockovat hexu+prevenar+rotarix? Ako je mozne ze to pediatri vobec dopustia, urobia???? Cas su peniaze, a na detoch im vobec nezalezi. Je to chore. Ja som odmietla prevenar a rotarix. A nasa pediatricka, starsia skusena Mudr. to akceptovala a nenutila ma. Skor som mala pocit ze je rada ze to do toho babatka nemusi vsetko davat. Aj ked som sa snou rozpravala, a ona osobne za viac ako 30 rokov praxe nemala diata ktore by po ockovani malo nejake nasledky, nepresviedcala ma ze to nie je mozne. Vsetko je mozne a aj je to v pribalovych letakoch k vakcinam napisane. Len niektori ludia a bohuzial ani niektori lekari to necitaju.

prevenar
25. okt 2012

@domique "a ona osobne za viac ako 30 rokov praxe nemala diata ktore by po ockovani malo nejake nasledky" heh, to vravia temer vsetky 😉 problem je v tom ,ze za "nasledky" ockovania nepocitaju nic 🙂 ..ani ekzemi, ani alergie, ani potravinove netolerantnosti , ani ziadne autoimunne ochorenia, ani cukrovku, ani autizmus , ani rakovinu ... proste nic, lebo nic z toho URCITE nebolo z ockovania ..aj ked sa to stalo po ockovani a je to napisane samotnym vyrobcom v pribalovom letaku ako vedlajsi ucinok vakciny.

opytaj sa jej na ten zoznam chorob kt. som napisal ...ci za 30 rokov nemala ani jedno dieta s niecim z toho zoznamu a ked hej , ze ako a kde to dala presetrit, ake testy dala spravit a akym sposobom vylucila, ze na 100% neslo o vedlajsi ucinok vakciny.. no, a sme doma .............................................. ^^ .

adka0029
25. okt 2012

http://www.cez-okno.net/clanok/ockovanie/proc-s...

Nech sa paci ... MUDr. Elekova... Kiez by vas bolo viac pani doktori ...

jandl
25. okt 2012

@domique Je to tak.Pokud lékař 30 let nikoho o nežádoucích účincích vakcín nepoučil,příbal.leták pacientům neukázal,tak přece nemůže mít pacienta s nežádoucími účinky po očkování.Správný pacient ví,že MUDr. má vždycky pravdu.

shakti9
25. okt 2012

@katrenka111 🙂 neviem ako RUVZ v Nitre, ale mne par dni dozadu doslo upozornenie, ze sme neockovali hexu. Ja som sa pisomne a strucne vyjadrila k upozorneniu, a zdoraznila som riziko konkretnej Infanrix...blablabla, coho dokazom bolo aj jej stahovanie z trhov. Ale aj tak to tam nikoho "neohuri", s tym pocitam, kedze skutocne maju tu drzost este aj posielat upozornenia na tuto temu. A napokon, ked maju slovenski "odbornici" tu drzost sa vyjadrovat k bezpecnosti vakcin a so svatou istotou ti tvrdit, ake su super + az hnusne zatvarat oci pred krivdami napachanymi na zdravi a zivotoch - tak ma uz na Slovensku neprekvapuje nic...! a len dufam, ze sa budu smazit v horucom pekle!!!

adka0029
25. okt 2012

Dobry den vsetkym, citam vas tu uz dlhsiu dobu, som rada ze existuju ludia ktori zdielaju rovnaky nazor na ockovanie ako ja. I ked si pripadam vo svojom okoli skor ako exot. Ale to nejako prezijem. Moja skusenost s odmietnutim:
Mam fakt fasa pediatricku, nenutila, nechala cas na rozmyslenie, nepresviedcala ... Ona svoje obe deti ma plne ockovane, takze veri, resp. chce verit systemu v ktorom funguje. Ved co ak by to vsetko co sa na strankach typu slobodavockovani pise bola pravda? Co ak vakciny naozaj nie su take bezpecne ako je vseobecne hlasane? Ako by ste sa asi citili keby ste zistili ze ste svojim konanim (vakcinaciou) ohrozili tisice deti? Takze, vobec sa necudujme agresivnemu spravaniu zo strany pediatriciek, ved najlepsia obrana je utok. Za ich agresivnym spravanim sa skryva len obycajny strach, strach z poznania...
Ale aby som dokoncila moj pribeh, syn ma 9 mesiacov, odmietla som vsetky vakciny naraz podla vzoru @zaockujteajslnko pre "mudr kravu jarabu" i ked moja pediatra je svetla vynimka... A cakam a neviem sa dockat co a kedy bude na uvz...

zaockujteajslnko
25. okt 2012

@domique
ja som pocul od lekarky to ze dieta malo rakovinu (po ockovani) nedokazauje zeby tu rakovinu nemalo AJTAK! 😀 ....takze takto vyzeraju "neziaduce ucinky" a ich hodnotenie lekarmi 😀 potom je jasne ze keby dietatu hned po ockovani zacali rast rohy, tak to zarucenie nie je nasledok ockovania.......!

petot
25. okt 2012

@malamargaretka Tvoje pocity dobre poznám, tak ako väčšina ľudí v tejto téme. Najhorší je strach z neznámeho. Mne trvalo 4 mesiace kým som nabral len základnú orientáciu v téme. Ten pocit neistoty trval ešte dlhšie. Ale dnes je k dispozícii omnoho viacej kvalitných materiálov v slovenčine ako "za mojich čias". Odpoveďou na strach je poznanie - poznanie chorôb i vakcín. Lekárke povedz, že si potrebuješ tému naštudovať, takže nech počká mesiac. Nič jej nepodpisuj. Počas toho mesiaca čítaj, hutné zhrnutia o chorobách i vakcínach nájdeš napríklad:
ockovanie.org
rizikaockovania.sk
slobodavockovani.sk

Uvidíš, že čím viac toho budeš vedieť, tým viac bude slabnúť Tvoj strach. Možno budeš potrebovať viac času, možno nie. Nenechaj sa však tlačiť. Očkovanie nie je také súrne a nevyhnutné, ako sa nám to vnucuje. Rozhoduj sa tak, aby srdce i rozum boli zajedno 😉

miliharmi
25. okt 2012

Zdravím, přidávám odkaz na zajímavý článek, něco podobného už tady před časem bylo.
http://scienceworld.cz/aktuality/viru-se-jen-ta...
Zaujal mě zejména tento odstavec:
Výsledky též poukazují na to, že nebezpečné viry nelze lehce vymýtit, jak se dosud předpokládalo. Aby se totiž původce onemocnění trvale odstranil pomocí očkování z lidské populace, nesměl by se v přírodě vyskytovat žádný hostitel, ze kterého by mohla přijít nová infekce. „U netopýrů se předpokládá obsáhlý rezervoár takovýchto původců onemocnění, a je proto nutné při plánování očkovacích programů zohlednit i ekologická data o hostitelských druzích. Vyhubení netopýrů anebo jiných volně žijících zvířat by nebylo ani možné, ani smysluplné, jelikož představují neocenitelnou hodnotu v ekosystému," říká Dr. Peter Vallo.

Stále víc se ukazuje, že očkování rozhodně žádnou kolektivní imunitu zaručit nemůže a ani ochranu jedince, protože ochrana proti 3 virům např. v mmr vakcíně, která ale zároveň způsobí minimálně dočasné oslabení celkové imunity, nemůže vyvážit nebezpečí těch mnoha tisíc dalších potenciálně nebezpečných virů a mikrobů, naopak tím oslabením celkové imunity riziko onemocnění pro jednotlivce ještě zvyšuje. Domnívám se, že právě tento mechanismus způsobil smrt mojí holčičky, když vakcína, která ji měla chránit proti pouhým 3 virům ji natolik oslabila imunitní systém, že ji krátce po tom napadl a zabil jiný virus, který neoslabená imuita mohla úplně v pohodě a bez následků zvládnout. Když si k tomu uvědomím, že byla aplikace té vakcíny velmi pravděpodobně zbytečná a neužitečná jak pro ni tak i pro okolí. 😠 😠 😠

prevenar
25. okt 2012

@adka0029 ..nemyslim si, ze vsetky su agresivne koli strachu. mnohe su agresivne, lebo si sa opovazila vzopriet ich bozskemu nazoru a presvedceniu. nekonecne ego, arogantnost a neuveritelna drzost su casto tiez pricinou agresivneho spravania. toto je podla mna tiez dost casty variant. ..len vravim.

nikimax
25. okt 2012

@malamargaretka prepáč, ale tvoja lekárka ťa klame a zavádza, až sa hory zelenajú...ak mala lekárka na mysli našu rodinu a autizmus u nášho Maxima, tak mi napíš IP a dám ti kontakt, môžem tvojej lekárke ukázať aj papier, že sa jedná o povakcinačné poškodenie mozgu...Syn žiadnu chorobu od malička nemal (potvrdené pediatrom na ročnej poradni), ale od očkovania v 15 mes. 😠 máme aj genet. vyšetrenia- negat. Dalej povedz svojej lekárke, že nie sme jediní s autizmom po vakcínach, stačí, ked si zavolá do autistického centra...alebo nech hodí reč s rodičmi auti detí, čo jej povedia... Jaká je múdra tá tvoja Dr., mali sme podobnú, preto sme od nej odišli. Nemám chuť, len tak pre nič- za nič obetovať svoje deti, na to ich mám príliš rada...

babi1
25. okt 2012

@jarabica123 tento článok by mali povinne dať prečítať každému rodičovi, netreba ani príbalový leták, ešte teraz mám zimomriavky, som zhrozená... :(