Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pd900bo
autor
28. nov 2008

to je fajn ze je tu opozicia ako napr erikasadek ale to je asi jedina opozicia ktora nenadava ,, nezodpovednym matkam,, ale inteligentne diskutuje.. kdezto didusa sem vtrhla bez akychkolvek informacii a len osdudzuje a predpokladam ze si ziaden ponukany link neprecitala

jarka007
28. nov 2008

Aj my take mame 😉

erikasadek
28. nov 2008

tera zpojdem mimo temy, ale velmi som si tu cenila ich informacny system, pred tyzdnom boli moje deti chore, nebudem rozvadzat, a dala mi lekarka liek, ktory nie je kompatibilny,s vakcinou MMR; takze v lekrani mi hned nato upozornila, hned jej informacny sysytem vyhodil, pozor,...

velmi som ocenila, zacharani to mozno, niekolko zivotou, alebo zbytocne problemy... to len na okraj, ale myslim si ze by malo nieco take existovat v kazdej krajine... mozno by bolo menej zlych reakcii po ockovani, pokial by bolo viazane, na taketo lekarske omyly... co poviete?

vanish1
28. nov 2008

pd súhlas

didusa.risulo
28. nov 2008

pd bud taka laskava a neryp do mna

vanish1
28. nov 2008

erika, tak teda to máte vymoženosti
aspoň vidíme, že aj lekári sú omylní
ešte prosím o vysvetlenie, aký liek nie je kompatibilný s MMR vakcínou? akože nemôže úžiť liek, lebo bola zaočkovaná?

didusa.risulo
28. nov 2008

baby vidim ze ste totalne bezcitne niekto sa tu o nieco pokusa a vy takto, nuz smola,niekto musi mat aj vymlety mozog ako napriklad vanish,pd

pd900bo
autor
28. nov 2008

erika ten informacny system by sme ocenili aj tu no ale nase zdravotnictvo 😀 .. tak za sto rokov

pd900bo
autor
28. nov 2008

ja rypem?nerypem

didusa.risulo
28. nov 2008

erika ahoj, uz idem ozaj,lebo toto tu je na zamknutie temy

jarka007
28. nov 2008

Erika to je celkom mozne. Osobne som presvedcena, ze keby na Slovensku neockovali proti TBC, nebolo by tolko odporcov. Chvalabohu som tie reakcie nezazila. Teda ani to ockovanie.

erikasadek
28. nov 2008

jarka neviem je to napisane, na tej starnke, co som dala link... ale su homeo, je to vynimka, ktore nie su vhodne pre deti... ale je ich malo; teraz neviem cim to je, musela by som sa pozriet do ich systemu...

napriklad pred rokmi bola super vec to som pisala radke, volalo sa to biostim, bolo toi na stimulaciu im=unity u detia, alebo dospelych, pokial mali opakovane, nadchy, bronchit. a ine, bolo to na chemickej baze, bola tm doslova neak asusena bakteria, bola to super vec, zakazali ju, a zastavili, pretoze sa neukazali vysledky, a by statn apoistovna usetrila, stal sa opak, ti ktory ju pouzivali roky, mali astmu aine, problemy teraz potrebuju znova ine lieky a spreje, ktore pred tym nepotrebovali...

vanish1
28. nov 2008

didusa?

erikasadek
28. nov 2008

vola sa celesten, je na baze kortikoidov, normalne sa dav, ak po tyzdni sa neukludnuje kasel, a je dost silny, inac super vec....

erikasadek
28. nov 2008

ahoj didusa, dobre sa vyspi a prid zajtra, ... 😉 dobru noc.... 😉

jarka007
28. nov 2008

erika, to bolo homeopatikum ?

erikasadek
28. nov 2008

jarak urcite, no nechcela by som ockovat ani ja tak skoro, tu sa normalne ockovalo v 6 tyzdni, ale bola super vakcina, teda moj starsi syn ju poznal, bola ako peciatka, teda len lekar prilozil na pleco, a taka mala ihla dieta ani necitilo, a bolo, ziadna reakcia, nic... volala sa monovac.... super a od noveho roku, uz nevyrabaju, tym ze sa zrusilo ockovanie, a dava ta stara, ktora nechava znacku na ruke, je bolestiva pre dieta.....
tak neviem co sme vyhrali... ☹

jarka007
28. nov 2008

Tu sa kedysi daval silomat. Vtedy som bola presvedcena, aka je to super vec na kasel. A aj to dcere pomohlo. A tohto roku to zakazali, pretoze sposobovalo nejake poruchy srdca. 😒

vanish1
28. nov 2008

erika, prosím o odpoveď na moju otázku z 23:47, veľmi ma to zaujíma

erikasadek
28. nov 2008

jarka prepac, skomolila som ti meno...
BIOSTIM? nie nebolo, bolo to cista chepia, a susena, bakteria, ako to fungovalo neviem, ale fungovalo to super pockaj na nete este stale je, len je napisane, ze uz nie je na trhu... skoda strasna...

erikasadek
28. nov 2008

http://www.doctissimo.fr/medicament-BIOSTIM.htm nasla som len toto, je tu presne napisane aka to je molekula a na akej baze a kto ju vyraba...
no stiahli ju , pretoze nemali dostatocny benefic, lenze kolko ludi , to naozaj fungovalo, si nikto nevie ani predstavit, hlavne na plucne choroby bolo to super.., ani echynacea, ani nic to nenahradi...

jarka007
28. nov 2008

Ja ked citam, niektore pribehy mamiciek, ktorych deti mali rekaciu na BCG (inak je to tusim Copenhagen) a nasledne nepreliecene deti dostali hexu, tak sa ani necudujem, preco nechcu ockovat.

erikasadek
28. nov 2008

vanish, ja som ti odpovedala, ale nevadi, vola sa

erikasadek
28. nov 2008

prepac, vola sa CELESTEN.....

vanish1
28. nov 2008

aha, nedošlo mi, vďaka

erikasadek
28. nov 2008

nevadi, je neskoro, ani mne uz napali.... asi to nebude len teraz....teda u mna.... moje mozgove zavity nefunguju ako predtym.... 😀

jarka007
28. nov 2008

dobru noc.

erikasadek
28. nov 2008

vanish chcela som ti napisat, tie zakladne ockovania, ti hradi stat, niektore len n

erikasadek
28. nov 2008

blbne mi to...
niektore len na 65%, a niektore na 100 %
no ako som piasala skor ci neskor vsetci musia ockovat, kvoli skolke jasliam, alebo skole.....

vanish1
28. nov 2008

ale aspoň to môžete odložiť a určiť si, kedy zaočkujete