Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
30. okt 2012

@anickaaa6aaa napr. strana 1601 moj prispevok z 10:57 🙂 ..inak keby si si presla aspon par 100 poslednych stran najdes toho tomu. nesetri cas na studium tejto temy, oplati sa to ..nasledky ockovania sa tazko odstranuju, to mi mozes verit.

katka0905
30. okt 2012
halienka
30. okt 2012

@anickaaa6aaa na tejto stránke toho nájdeš hodne, knihy, videá, linky na články, linky na stránky zaoberajúce sa slobodou v očkovaní a rizikami, na nich nájdeš aj informácie o samotných chorobách proti ktorým sa očkuje aj o liečbe aj o rizikách a tiež o vakcínach a rizikách očkovania. http://vakcina.szm.com/ je toho veľa, ale smelo do toho, byť informovaný je to najdôležitejšie 😉 🙂

tara
30. okt 2012

@radros prepac, ale potom si velmi zle citala, je to skoro 2000stran a ako si sama napisala, citala si len "nieco", tak ako mozes tvrdit, ze tu nic hodnotne nie je a toci sa to stale dokola. velmi sa mylis a hlavne v tom, ze su tu informacie "jedna pani povedala a niekde sa nieco pisalo". je to len tvoja nevedomost, ked nieco take vyslovis. nemas absolutne predstavu, kto si tu pise, kto tu radi a odkial cerpame informacie a zdroje. predstav si, ze vela zdrojov je aj od lekarov, ak ta to upokoji, od chemikov, toxikologov, biologov a pod. takze si na velkom omyle, ak si myslis, ze sa tu "foruju" nejaki tarajovia, ktori ani nevedia o com si pisu. musis velmi vela studovat, aby si sa sem mohla vobec pridat, a neber to ako, ze ta ide niekto ukamenovat, len sa na to pozri tak, ze ked niekto napise hovadinu, tak ako inak sa k tomu maju ostatni vyjadrit?

radros
30. okt 2012

Opravdu napodledy ... prevenar, dostala jsi mne :D Ahojte

Jenom me mrzi, ze me vkladaji nekteri pismenka do ust... ja jsem se opravdu nevyjadrovala zda mam deti ockovane ci zda s tim souhlasim, ...

No ale necham toho, tu se nicehos nic nedoberu 🙂 papa

verka888
30. okt 2012

neviem, ci niekto uz tu daval tento link..v skrate opisane vsetko : http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostliv...

katrenka111
30. okt 2012

@prevenar no jo, to som si už vsimla a som zaskocena total niekedy co vsetko sa robi....

katrenka111
30. okt 2012

@anickaaa6aaa moja studuj, studuj, studuj, hladaj najviac info, ja robim to iste, jeden link ti nepomože k tomu aby si sa správne rozhodla....

zaockujteajslnko
30. okt 2012

@radros
len pre obraz mudrosti Uradu verejneho zdravotnictva...ja som sa z ich pisomneho vyjadrenia docital, ze ja ako rodic nemam ziadne rodicovske pravo k svojmu dietatu a nemam pravo rozhodovat za neho!!!!!!!!, aby si pochopil pravdepodobne az aka brutalna trestna cinnost v suvislosti s povinnym ockovanim a vykladaniu si zakonov a vyhlasok sa tu pacha.... a kto tu klame.......

ostatne som sa z UVZ pisomne dozvedel, ze dohovor o biomedicine vlastne neplati, hoci je nim SR pravne viazana, ale na ockovanie neplati, lebo si to tak UVZ vyklada.....

bobocka
30. okt 2012

@verka888 to je skvely clanok.to sa bude tlacit pre pediatricku 🙂 podla mna presne na takychto clankoch moze rodic stavat svoj nesuhlas a prezentovat ho pediatrovi svojho dietata.pretoze pediater tazko potom spochybni nazor kolegu,ktory pomerne strucne a k veci pomenuje neziaduce ucinky a mozne hrozby ,ktore vakcina sposobit moze.su tam popisane hole fakty,ktore nepoprie ziaden z pediatrov.neda sa.vsetko krasne zosumarizovane.palec hore 🙂

liviadanova
30. okt 2012

@bobocka to síce mohli, ale tak či onak sa mi protiví vôbec im niečo platiť aj keď nie všetci majú povahu či chuť bojovať resp. sa obrániť tak aby nedostali ani cent alebo to vyslovene ignorujú, sú zase také povahy čo to radšej zaplatia aby mali pokoj a rešpektujú to ja som niečo medzitým.... a stále čakáme na predvolanie a nič tak uvidíme čo z toho vôbec bude 😒

ivanajelinek
30. okt 2012

Ahojte. Chcem sa vas vas spytat, ci diskutujete s vasimi manzelmi(manzelkami) o neockovani. Ja som to vcera len tak medzi recou spomenula manzelovi, ze nas krpec moze mat ten ekzem a aj znizenu imunitu z ockovani, tak hned ze ci to mam ako dokazat 😠 A potom som povedala, ze som sa zacala o to viacej zaujimat , tak hned na to ci nemam co robit.A este ked som povedala, ze druhe dieta zaockovat nedam, tak sa ma spytal, ze co urobim, ked sa nieco stane(napr. ze dostane nejaku chororbu a nedajboze zomrie)...Ze on nepozna nikoho, kto ma deti co nejak zle reagovali na ockovanie. Tak som zostala tak vytocena, on je proste hrozne pohodlny. Ved naco nieco menit, ked sa nic nestalo, ze??? Ja som teraz poslala nejake clanky kamoske, zacala robit u jedneho doktora a aj studovat, tak som zvedava co ona k tomu povie. 😕

bobocka
30. okt 2012

@liviadanova samozrejme,ze ak by prislo k lamaniu chleba u nas a sli by sme na kobercek,tak im nevystavim rovno sek,ale zabojovala by som.no ak by som natrafila na total zadubene hlavy neschopne prijat protinazor postaveny na faktoch,tak im tie bubaky dam,nech sa zadrhnu.ja stale dufam,ze sa podari u nas dosiahnut slobodu v ockovani.fakt v to velmi dufam.pomaly sa pocet neockujucich zvysuje a zvysuje.lenze treba s nimi hrat tuto hru velmi opatrne,aby so zvysujucim sa poctom neockujucich nepritvrdili na trestoch,ale naopak aby zvazili tu pre nas dolezitu volbu slobodneho rozhodnutia sa.ja som este oficialne nic neodmietla.moj drobec je zaockovany a najblizsie ockovanie ho caka o tri roky.takze casu dost na nejake konfrontacie s kompetentnymi.ktovie ake poriadky potom u nas budu vladnut 😅

alikaa
30. okt 2012

@ivanajelinek Skus si s nim kuknut niektore z videi (namiesto vecerneho filmu), co sem dal prevenar, to ho urcite nakopne rozmyslat.

liviadanova
30. okt 2012

@bobocka v tom dúfame všetci ešte dozbierať podpisy na petíciu a mohlo by sa to pohnúť vpred 🙂

bubulka722
30. okt 2012

@manof Tak to nám chýba ešte rok na Hexu a cca rok a pol na MMR. No majú ešte fúru času. 😝

bobocka
30. okt 2012

@ivanajelinek ja som mojho muza donutila ist na prednasku o ockovani 😀 sme obaja rodicia ,nemienim tuto otazku riesit sama.predtym som mu vsak dala precitat par clankov,pozrela s nim par kratkych dokumentov aby som jeho doveru v ockovanie trosku nastrbila a aby bol ochotny pocuvat.on to vsak moc neriesi,teraz sa nas otazka ockovania netyka.tyka sa mna,lebo tento rok mam byt preockovana,no odmietla som.on zaockovany bol pre par rokmi ,maleho maju ockovat o tri roky,teda nie je to otazka,ktoru musi riesit dnes.preto si ja sama zbieram podklady a materialy,ukladam si to ,potom to vsetko nejak pretriedim a vytlacim a dam mu to precitat.bude tam zo vsetkeho nieco.ten zoznam robim aj pre nasu pediatricku,ktorej to chcem dat a dam jej cas na pozretie si toho a nech mi potom sama povie svoj nazor na to.nebudem za nou chodit ako nejaky rozhorceny revolucionar ,ale chcem pekne v slusnosti otvorit otazku ockovania aj v debate s nou.chcem aby pochopila,ze svoj nazor nestaviam na jednom precitanom clanku,ci na jednej debate so susedou ,ale ze som si dala tu namahu a prestudovala toho viac .podla mna ju samotnu vela veci velmi prekvapi.k nasim pediatrom sa totizto nedostavaju tie odborne info,ktore podryvaju proockovanie.nasi pediatri maju ockovanie zo zakona prikazane a info ,ktore sa im dostava je od farma firiem.a je na nas rodicoch ,aby sme im posunuli info aj z druhej strany,aby zacali mat viac a viac otazok.je na nas,aby sme ich naklonili na nasu stranu.cim viac lekarov bude spochybnovat dobro ockovania,tym jednoduchsia cesta za slobodou v ockovani u nas bude.

prevenar
30. okt 2012

@alikaa @ivanajelinek ..vacsina z nich je fakt kratka , takze este stihnete aj ten film 😝

bobocka
30. okt 2012

@liviadanova my sme uz podpisali a podpisem tolko ,kolko bude treba 🙂

verka888
30. okt 2012

@bobocka ..clanok pre mojich rodicov, ktori slepo doveruju a zastavaju ockovanie a veci s tym suvisiace..uz len im to nejak "podsupnut" na precitanie..snad sa im aspon trosililinku otvori oci 😒

ivanajelinek
30. okt 2012

Ja by som potrebovala tu niekde pobliz stretnut nejaku mamicku, ktora nedala ockovat. lebo fakt nechapem, ze tu v Nemecku je ockovanie nepovinne a vsetci to beru ako samozrejmost. Zacnem sa viacej pytat, ved medzi ludi chodime, tak budem robit spiona 😵

liviadanova
30. okt 2012

@boboka poradilo sa mi zozbierať 60 podpisov len ich musím ešte poslať 😀

halienka
30. okt 2012

@verka888 skvelý článok, a kukám si to tam dole v diskusii "rozdávajú" tuším manof a pectore 😀 😀 😀

prevenar
30. okt 2012

@ivanajelinek ono ten system si ockofirmy vymysleli fantasticky ..to ,ze je to nepovinne, este neznamena ,ze sa ludia prebudia k pravde.

1) staci presvedcit malu skupinu ludi (lekarov) - to je jednoducha uloha. podporis skolu , podporis granty .."stimulujes" ucitelov .. a je to. oni presvedcia miliony dalsich.
2) to iste s mediami ,, das im pekne kontrakty na reklamu , za co oni radi trosku "poopravia" co vydaju a co nie ..k spokojnosti zakaznika.
3) do ziskov zaclenis klucove osobnosti - ktore rozhoduju a tvoria mienku - politikov, vedcov , uradnikov ..atd .. a je to , zrazu mas svet bez problematickych vakcin , kazdy im veri

bezny clovek zavaleny problemami , neriesi, vacsinou ani nevladze, nema cas ..uspokoji sa co mu naserviruju , bez otazok, bez odporu, bez rozmyslania .. spytam sa doktora, ten mi povie ..a je to vybavene .

nejak takto to funguje.

katarina_k11
30. okt 2012

@ivanajelinek No, aj u nás je to podobne... Ja som rozhodnutá ďalej neočkovať svoje deti, hlavne starší synček má zdravotných problémov až-až... A teraz nás čaká preočkovanie v 5-6 rokoch, mužovi som povedala, že očkovať nedám a on najprv bol viac-menej za, ale pýta sa aké je to očkovanie - ja, že tetanus, záškrt, čierny kašeľ a DO a on hneď zaspätkoval, že tetanus a záškrt, že to musí byť zaočkovaný, lebo čo ak skočí na hrdzavý klinec... atď. Vytlačila som mu článok zo stránky rizika očkovania o záškrte a tetane a on, že je to veľa strán... Ma skoro porazilo. Ale nedám a nedám... A prinútim muža nech si niečo naštuduje aj keby som ho mala vydierať.🙂 Chudák malý po nástupe do škôlky neustále chorý, znížená imunita, prepukla alergia, máme diagnostikovaný oneskorený vývin reči, psychologička vyslovila podozrenie na ADHD a ja ho mám dať ešte očkovať? A čo sa týka dedičnosti alergie? My sme s mužom obaja zdraví a imunologička nám tvrdí, že 100 %-ne je niekde v rodine predispozícia je po kom to syn zdedil... Myslím si o tom svoje...

vlnka81
30. okt 2012

@ivanajelinek ahoj Ivanka, to s tymi filmami je dobry napad ( @alikaa ), od pani petek mu vsak video nepustaj, moj manzel ho hned skritizoval 😀 neviem ktorym smerom ste od mainzu tych 140km ale ak smerom k Bruselu tak mozete k nam niekedy prist na pokec 🙂
moj mm ked som mu oznamila ze nedame ockovat tak bol zaskoceny, bola strucna vymena nazorov a tak ked mu nestacili moje argumenty tak mi musel slubit ze si to nastuduje sam a ak ma presvedci ze je to ockovanie kosher tak pojdeme do toho...nuz a studiom sa presvedcil sam ze ockovanie ani za svet 😀
ak sa tvojmu mm nechce nic citat tak na tvojom mieste by som si nastudovala toho co najviac, hlavne fakty, cisla atd. (pre chlapov obzvlast dolezite 😀 ) tiez je dobre vediet o kazdej chorobe ako sa prenasa a ako sa voci nej branit, pripadne ak by ju dieta dostalo tak ako sa da liecit...
tvoj mm je slovak alebo nemec?

vlnka81
30. okt 2012

@ivanajelinek velmi dobre video, vyjadruje sa tam mnoho odbornikov + zial smutne pribehy

https://www.youtube.com/watch?v=pnxAsrAK2hw


mozno je medzi tymi kt ti poslala @bobocka
a pekne vysvetlene fakty
http://ulozto.sk/xCjSfVf/vaccine-illusion-sk-pdf

ivanajelinek
30. okt 2012

@vlnka81 Mnazel je slovak 😉 No nastudujem a pustim. Vo stvrtok je sviatok, v piatok bude mat pradvepodobne volno, tak cez obed ked bude maly spat, bude povinne video 😉

tean
30. okt 2012

ako tak ratam... vyzera to, ze toto video tu bolo zatial menej nez 30 krat. a preto...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...

Pre novych rodicov v tejto diskusii 😀