Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

irenkask
12. nov 2012

@netrep21 Neteš, dlho nebude........

romcovaklarka
12. nov 2012

@aduskatt Tak v tom případě by bylo možná na zvážení nechat nějak název tématu zúžit - např. "Poraďme si, jak se vyhnout sankcím za neočkování" nebo podobně. Já jsem sem taky lezla spíše pro informace a ujasnit si v hlavě, zda očkovat nebo neočkovat, nebo i pro nějakou tu radu od zdejších stálých diskutujících, kteří evidentně mají o očkování hodně (byť třeba jenostranně vyhraněných) informací. A myslím si, že takto široce to chápe většine zvenku příchozích čtenářů 🙂

Tohle nepíšu jako provokaci, ale jako v dobrém míněný návrh. Vím, že v písemné diskusi se někdy zvrtne, co je myšleno v dobrém a co ve zlém 😉

eaka
12. nov 2012

@aduskatt Ja by som si po prečítaní Martinovho príspevku dovolila tiež jeden postreh.. "Nájsť spoločné riešenie????Medzi očkovaním a neočkovaním?" To si máme od očkujúcich rodičov pýtať radu, ako to prebieha na ruvz a či ich už pediater ohlásil na hygienu a vymieňať si s nimi vyhlásenia, ktoré sme odovzdali naši pediatrom??
Jediná cesta pre túto tému je, správať sa k sebe slušne, avšak tá slušnosť začína v rešpektovaní toho, o čom sa tu ľudia bavia" a nie prísť a dupať okolo seba a robiť bordel a potom sa diviť, že väčšina sa postaví proti mne..
@martinjasen
Prečo sa v ostatných témach môžu stretávať ľudia so spoločným zmýšľaním a pohľadom na vec, iba táto naša je vraj primárne určená na hádanie sa s tými, ktorí s našim pohľadom na vec nesúhlasia?
🙂
Pekný deň

irenkask
12. nov 2012

@aduskatt Nenamáhaj sa , tu voda netečie na úrodnú pôdu. Táto cesta nevedie do cieľa nepovinného očkovania.

irenkask
12. nov 2012

@eaka Nebude to náhodou tým, že tu je veľa proočkovacích reklám.

aduskatt
12. nov 2012

@romcovaklarka jasne, nuz, ja som temu nezakladala 🙂 ale hned v uvodnom prispevku je veta: mate skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania? 🙂 a v zlom to neberiem, ja nie som konfliktny typ, nemam rada hadky 🙂

nymphetamine
12. nov 2012

Jednoznacne neockovat...

moira19
12. nov 2012

My sme tiez rozhodli neockovat 🙂
Ale potrebovala by som trosku inu radu. Zhanam MMS, poznate niekoho alebo link, kde sa da zohnat kvalitny MMS? Dakujem.

evicka_po
12. nov 2012

no hlavne, ze otazky ohladom MMS, homeopatie, vit.C, vit.D su k teme...

alenka600
12. nov 2012

@evicka_po Vsak napis adminovi nech vymaze, alebo zamkne 😵

erikasadek
12. nov 2012

tat o tema teda nazov temy uz bol tolko krat meneny.... bola uz tolko krat menena a zamknuta!! a stale hadky a stale to iste;.. 😀 😠 😖

pectore
12. nov 2012

História nesúhlasu s povinnym očkovaním

Neočkovanie - Velká Britania a USA

Dá sa povedať, že medzi rokmi 1840 - 1853 prvý krát zasiahol štát do občianských tradičných slobôd v mene verejného zdravia zavedením povinného očkovania proti pravým kiahňam vo Velkej Británii. V podstate okamžite bol napadnutý antiočkovacími ligami, ako narušenie slobôd občana. Čnnosť dnešných propagandistyckých hnutí pochádza priamo z antivakcinačných postojov ktoré sa objavili na konci 19. storočia. Táto problematika je v dnešnej dobe prezentovaná hlavne vďaka internetu.

Dôležitou stratégiou antiočkovacej kampane je, aby na čitatela pôsobila ako niečo nové, čo sa ešte len dostáva do povedomia. I keď to vôbec nieje tak a práca takýchto antiočkovacích kampaní začala v podstate okamžite ako bolo očkovanie označené ako povinné. Takže je tu pomerne dlhú dobu. Metódy a spôsob šírenia informácii sa od tej doby zmenili len málo. Historik Martin Kaufman sa venoval tejto problematike. Očkovací zákon v Britanii z 1853 definoval očkovanie ako povinné pre všetky deti v prvých troch mesiacoch života. Očkovanie bolo povinné , pokutované, hrozilo za neuposlúchnutie väzenie. Takéto opatrenia boli sprevádzané násilnými nepokojmi v Ipswich, Henley, Mitford, a niekolkých ďalších mestách. V podstate okamžite bola v Londýne založená antiočkovacia liga. Zákon z roku 1867 rozšíril povinné očkovanie o vekovú skupinu 14 ročných s kumulatívnimi sankciami za nedodržanie. Tieto zákony boli politické inovácie, ktoré predlžovali vládne právomoci do oblastí tradičných občianských slobôd v mene verejného zdravia. No stretli sa s tvrdým odporom aktivistov. Vznikalo veľké množstvo anti-očkovacích materialov, kníh, časopisov v 1869 a 1880. Podobné aktivity sa začali objavovať aj inde v Európe. V Štokholme, väčšina populácie začala odmietať očkovanie až v takej miere, že 1872 zaočkovanosť v Štokholme spadla tesne nad 40%, vzhľadom k tomu, že sa blížil 90% vo zvyšku Švédska. Lekár, Dr CA Grähs, žiadal prísnejšie opatrenia…a dlho sa nemuselo čakať na to čoho sa ako odborník obával. Veľká epidémia v roku 1874 šokovala mesto a viedla k rozsiahlemu očkovaniu a týmto krokom zároveň k ukončeniu vzniknutej epidémie. Vo Veľkej Británii naďalej rástol tlak anti-očkovanie hnutia. Po masívnej anti-očkovacej demonštrácii v Leicesteri v roku 1885, ktorá pritiahla až 100.000 ľudí, bola vymenovaná kráľovská komisia pre vyšetrenie anti-očkovacieho rozhorčenia a zároveň posudzovala aj dôkazy v prospech očkovania. Komisia riešila rozsiahle svedectvo od oponentov a priaznivcov očkovania. Jej správa v roku 1896 došla k záveru, že očkovanie chráni proti pravým kiahňam! Ale protistrane ako gesto ponúkla zrušenie kumulatívnych sankcií. Nový Očkovaci zákon v roku 1898 odstránil kumulatívne sankcie a zaviedol ustanovenie “ svedomia” ktoré umožňuje rodičom, ktorí neveria v účinnosť očkovania aby mali možnost svoje deti neočkovať. Znamená to že v prípade epidémie či nakazenia mali svoje deti ktorým odopreli zdravotnú starostlivosť v podobe očkovania na svedomí. Inymi slovami sa štát zbavil zodpovednosti ktorú preniesol na rodicov.

Anti-očkovanie skupiny pokračujú s činnostou do 21. storočia a sú veľmi viditeľné na internete, a predstavujú argumenty pozoruhodne podobné tým z 19. storočia.

Severná Amerika

Anti-očkovacia činnosť sa tiež zvýšila v Spojených štátoch na konci 19. storočia, keď sa tam v ohniskách s nákazou pravých kiahni začalo používať očkovanie. Avšak, v roku 1870 choroby prerástli do epidémii vzhľadom k citlivosti populácie. V roku 1879, navštívil New York William Tebb, predný britský “ anti-vaccinationist” čo malo za následok založenie antivakcinačných hnutí v Amerike... Silnou kampaňou a súdnymi bitkami sa nakoniec podarilo aktivistom dosiahnuť zrušenie povinného očkovania v Kalifornii, Illinois, Indiana, Minnesota, Utah, Západná Virgínia, a Wisconsin a neskôr v ďalších mestách.

Ku koncu 20. storočia, vlna anti-očkovacích aktivít viedlo k zvýšeniu záujmu médií o argumenty útočiace na očkovanie deti. Prezkúmanie týchto argumentov preukázalo neomylné podobnosti, čo naznačuje, nepretržitý prenos základných presvedčení a postojov v priebehu času. Tieto porovnania svedčia o tom , že bez ohľadu na to, ako zdravotnícke inštitúcie cítia "anti-vaccinationists", je dôležité si uvedomiť, že je hlboko zakorenený v presvedčení, často z duchovného alebo filozofického rázu…no o odbornej urovni sa dá polemizovať....Tieto postoje zostali v povedomí dve storočia. Hnutie zahŕňa širokú škálu jednotlivcov, zakladá si na konšpiračných teóriach, aby oslovilo aj vzdelaných, dobre informovaných spotrebiteľov zdravotnej starostlivosti, ktorí majú často komplexné zdôvodnenie pre svoje presvedčenie. Častokrát ich postoje súvisia aj zo zmesou ďalších svetových názorov ohľadom životného prostredía, liečitelstva, alternatývnych prístupov, vyživy…. .

evicka_po
12. nov 2012

@alenka600 ano, aj to je riesenie...tak ako to robite vy, ked niekto napise ze s vami nesuhlasi?? mna tiez nebavi citat o vit.c atd. ked som prisla hladat info o ockovani...

alenka600
12. nov 2012

@evicka_po Tak necitaj, najdi si inu temu je ich tu habadej o ockovani.

alenka600
12. nov 2012

@evicka_po resp. vies co? uz ani nemusis hladat inu temu, myslim si, ze do tejto temy tu uz nikto zbehly pisat nebude, tak mozte byt spokojni vsetci co ste pomohli temu zruinovat, mozte si vzajomne dakovat a mozu vam dakovat aj ostatni, co budu hladat info k neockovaniu, ale nenajdu

nae
12. nov 2012

Ak váhate, či svoje dieťatko očkovať, alebo neočkovať, hľadáte zdroje a odpovede na otázky (čo sa týka slovenskej aj českej legislatívy), potrebujete podporu či chcete zatiaľ "len tak" nasávať informácie, napíšte uživateľovi @prevenar -ovi a zaradí vás do súkromnej diskusie (voľné pokračovanie témy Nesúhlas s povinným očkovaním).

V tejto téme nebudeme podporovať trollov, rýpavé poznámky, osobné invektívy apod.

adra22
12. nov 2012

@prevenar ak by som mohla tak by som bola rada keby ste ma pridali do súkromnej témy.
Ďakujem

zaockujteajslnko
12. nov 2012

@martinjasen

vies, ako admin mas nekonecne pravomoci, ale co sa tyka uzamknutia tejto temy pre pectore si sa kopol... pretoze sukromna tema (kde pectore nie je) a funguje uz tyzden, je plna vzajomneho pochopenia a ucty (a dokonca som tam od zaciatku aj ja) cize ako vidis ja myslim ze je jednoznacne dokazane kto v skutocnosti zapricinuje "zvady" a preco bola tato tema uzamnknuta.

Ozaj ak je tema "nesuhlas s povinnym ockovanim" tak to nie je tema o disputoch o tom ci ano alebo nie..........ked ockovat len budes, alebo nebudes.....

ak mam parafrazovat jednu ockovaciu lekarku, tak "nemoze byt len trochu valentin, valentin bud je, alebo nie je" cize aj tato tema je o cierno/bielom nazore na vec. Cize zamykat lebo su tu ludia co maju cierno biele videnie na vec je trochu nerozumny krok....

inak nevidim preco mam prispievat do temy kde sa dokazanym sposobom rozdrapuje troll pectore a akukolvek diskusiu nici vypisovanym "kvazi" mudrosti bez akejkolvek realnej humannej hodnoty....... myslim ze nikoho nezaujimaju suche fakty, ale osobne ludske skusenosti, preto na forum (ludske forum) aj chodi. Inak mu staci google a kopa casu.

Cize za mna, koncim s touto temou a budem sa vyskytovat len na tej naozaj slobodnej a zmysluplnej sukromnej teme.

zuziq8
12. nov 2012

@zaockujteajslnko na koho sa obratit ak chcem byt pridana do sukromnej temy?

poppy1
12. nov 2012

@prevenar ahoj. poprosim o pridanie do sukromnej temy 🙂 dakujem!!

zuziq8
12. nov 2012

@prevenar aj ja by som poprosila o pridanie do sukromnej temy 🙂

lucula73
12. nov 2012

@mmartinjasen
ahoj,to ste moc neporiešili,že ste túto temu zavreli,ja sem síce neprispievam,ale som temu čítala vyše dvoch rokov,lebo ma zaujíma,čo sa deje okolo neočkovania-očkovania.........a teraz v sukromke sa každý k informáciam nedostane 😝 ,bolo to nutné?

fifi284
12. nov 2012

@zaockujteajslnko škoda, že sa dá dať len 1 like 🙂

kaja73
12. nov 2012

@evicka_po myslim ze prispevky od jednej jedinej osoby na P zaplavili toto forum viac ako tych par kratkych prispevkov o cecku-uz len ten jeden co sem teraz hned hodila,je ako polovca pripsevkov o cecku. 😝
A to neratam ine osoby pred nou co sa tu vyzivali v dohadovani.
A okrem toho ak niekto neockuje tak ho zaujmaju aj alternativne postupy ako posilnit imunitu svojho dietata a cecko a decko je jednou z ciest ako pomoct nasim neockovanym,lebo ciastocne ockovanym detom posilnit imunitu.

A este ma tak napada-uz k teme toto
- baby dajte svojim ockovanym detom vysetrit protilatky na choroby na ktore boli ockovane-mozno budete prekvapene ake budu vysledky-naposledy co jedna baba dala toto spravit, tak jej dieta malo len na osypky a polio protilatky-z celeho povinneho ockovania 😝 a nas znamy po zaockovani na hep B nemal ziadne protilatky a jeho kolegyna ich zas mala prilis vela-ma z toho chronicku hepatitidu. 🙄
Takze poziadajte svojho pediatra o toto vysetrenie a nemusme sa tu dohadovat co je a co nie je dobre-ak totiz protilatky deti aj tak nemaju,alebo ich maju az moc a vakcina vyvalala chronicitu,tak je cele ockovanie na ...tri bodky.
A aj pre nas ako rodicov je dobre vediet ze nase dieta je aj tak ohrozene danymi chorobami,plus bolo zatazene tou chemiou.

jerryjanka
12. nov 2012

@prevenar pridaj prosim aj mna

zaockujteajslnko
12. nov 2012

@lucula73
toto je stranka spoznorovana megafarmafirmami a teda ockovacimi spolocnostami ako je GlaxoSmithKline, alebo Pfizer, Merck. Ich reklamy je mozne citat hore, dole, vsade. Cize je samozerjme ze kedze sa nabral takyto smer, ze sa tema uzamyka ked sa "nehodi" tak sa sa bude blokovat akykolvek iny nazor aj v buducnosti. Cize tato verejna tema bude len pre trolla pectore a sirenie kydov a bludov ake si precitas v prockovacich letacikoch alebo pocujes od Dluholuckeho, Liptaka, hlavneho hygienika a dalsich ktori su v tom namoceni az po usi..... a urcite nemaju neutralny pohlad na vec.

Skutocny nazor ludu si precitas uz len v sukromnej moderovanej teme neskorumpovanymi ludmi, nie sponzorovanej teme farmafirmami...

ako vstupid do tejto temy mam vo fotoblogu.

jarabica123
12. nov 2012

Idem sem pozriet a jasne zas je tu P.......E, bozeee, a zas tie fakty o ockovani, kde ta zena na to chodi?? Ake clanky o nicom!!! Kto bude citat taku teoriu, ze v roku tom a tom bolo toto a toto?? Koho toto voobec zaujima??? NIKOHO!!!! Super, ze vznikla nova tema, kde su sami inteligentni ludia, sem uz ani nenazriem.

prevenar
12. nov 2012

@adra22
@lucula73
@poppy1
@zuziq8
@jerryjanka
ale dostane , staci poziadat 🙂 ..vsetci co prejavili zaujem uz maju pristup. - precitajte si pravidla (su nemilosrdne a krute, rovnako ako ja ^^ ) ,popripade prezrite uvodne videa a je to cele len vase 🙂

zelam vela stastia na ceste poznania 😵

jerryjanka
12. nov 2012

@prevenar daj link sak to neviem najsť :P

prevenar
12. nov 2012