Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
20. sep 2009

to ti verim..

ja hovorim ze tento dokument ma byt ako povinne pozeranie, pre vsetkych lekarov.!!!!!

no idem na vec..
baby , ak nie je dokonale prelozene, nenadavajte prosim dobre. 😉

martina46
20. sep 2009

Dievčatá, ja som začala pozerať, ale neviem, či budem pokračovať, som mimo z toho ☹ asi nemôžem...

erikasadek
20. sep 2009

co si zacala pozerat???

martina46
20. sep 2009

erika, to co si prekladala.

erikasadek
20. sep 2009

aha, nemusis pozerat.; 😉
tak ja sa tu trapim pisem ako sprosta a zmizla mi cela strana co pisem som nas....a 😠

mozem od znova.. 😠

erikasadek
20. sep 2009

http://sathyadas2.blogspot.com/2009/03/silence-...

koniec prvej casti, postihnuty YVES;;;
na neurologickosvalove postihnutia, ktore su coraz castejsie...
je to zriedkava choroba..

idem uz stroho..
lekar ukazuje na sval a na vzorku ktora je odobrata jednicovy.. na nmieste kde ukazuje..

komplikovana, medicinska, rec a ktomu cenadska franina, co moze byt este tahsie.. 😒
je tam bunka stavba buniek svalu pri , velkom zvatseni akde vidno fybrozi, krystaly..
krystalicke struktury , nanokrystalicke struktury , hlinika...
u postihnutych...
a tak sa tito lekari snazia ukazat suvislost medzi ockovacou latkou hlinka, vo vakcinacha tejto choroby ktora je coraz castejsia/:

1927 bol pridany hlinik a nebol uz nikdy testovany, ako dlho trva telu ho vlastne vylucit s tela..

nikto si nikdy nedaval otazku..

a nikto nevie preco niektory ludi ani po 10 rokoch nie su schopny ho odstranit a maju ho stale v tele..*

QUEBEC
lekar vedec ktory skuma system imunitnej reakcie v mozgu a hlada preco niektori jedinci maju choroby autoimunity..
aka je presna uloha mozgu a imunity.

opisuje; aka je uloha buniek v mozgu a a aky je sposob reakcie na neaku toxisku latku;;a ako reaguju bunky..

odpoved mozgu na inflamaciu moze byt dvojita..
*prva je chranit normal.. druha moze byt v dosledku velmi silna aktora moze sposobit smrt alebo degeneraciu mozgovej bielej hmoty a tym trvale , postihnutie..
ako prikald je tu , dievcatko

LAURALIA
vakcinovana, na difteriun coqueluche, tetanus.. prve ockovani eu deti.
znacna strata bielej mozgovej hmoty; po niekolkych dnoch po vakcinacii..

matka ukazuje dokument , vyrobcu kde je specificky pisane, ze nie je doporucovane, aby boli ockovane , osoby , mozne mat neurologicke choroby, alebo ak niekto v rodine;. moznost , reakcie, po 2 3 dnoch..

preco tento papier nemala pred tym.; ak by ho mala nikdy neda ockovat svoju dceru..

erikasadek
20. sep 2009

to bol askraten aforma, slak ma ide trafit dvakrat to iste.. prepacte mi za slova.. 😉

shtanik
20. sep 2009

pastuska: ja chodím k dr.Pavlove, ale ona má už skoro 70, tak neviem,. ako dlho ešte bude v prevádzke a neviem ani posúdiť, ako sa chová k iným matkám, my dve sme totiž dlhoročné kolegyne z mestského zboru, tak mi možno toleruje všetky moje výmysly 😝 V každom prípade, pokiaľ si tehotná - gratulujem - tak žiadne vakcíny nerieš 😀

erikasadek
20. sep 2009

http://sathyadas2.blogspot.com/2009/03/silence-...
3/4 cast;;;

preco sa tolko bojime tychto microorganizmov preco s aich snazime nicit za kazdu cenu ap^reco beriem risk vakcinovat za kazdu cenu...;

AURELIA vakcinovana, na hepatitidu B, ma skleroza multiplaque
bola ockovana v 13 14 rokoch v tej dobe bola velka kampan na ockovanie..
bola predstavavovana, ako druha aids..

takze s avsetci ockovali..

lekar vysvetluje ze to bolo na podnet OMS
treba vakcinvat za kazdu cenu, pretoze chceli sa uplne zbavit tejto choroby..(akoby to bolo mozne) 😠
a tak zacal velka kampan vakcinacie , vakcinovali sa deti od 1 roku az po 65 rocnych..
rozprav vsetko lekar na hepatitidu..on sam vlastnymi slovami..
hovori on ako lekar s anedal ockovat a ni sa neda nie je dovod...
len 0,4 % popolacie malo chorobu a oni vakcinovali celu populaciu. skoro celu..
nebolo dovod vakcinovat..

REVAHB, je to asociacia, ktora sa zaobera pripadmi postihnutimi vakcinaciou..

nikto nikdy nedav tieto nasledky chorob s vakcinaciou..

rodicai a a postihnuti, vsade ak povedali ci to ie je nahodou , spojene s tym bol len usklebok a nemoznost spojenia s vakcinacioou..

je to ,tabu!!!!!

erikasadek
20. sep 2009

4cast zajtra, uz nemam cas.. 😉

suziad
20. sep 2009

holky mi sme zacali prevenar nepovinne mozem odmietnut poslednu 3 davku ☹ bez nejakych problemov

martina46
20. sep 2009

suziad, ak ste ho mali nepovinne, tak samozrejme! akurat ta moze dr prehovarat, aby ste to dokoncili.

erikasadek
20. sep 2009

no ja prave rozmyslam ze nedam josha preockovat tretiu davku na tetanus a prevnar.len s amusim spytat lekarky, ci nevadi..
dufam ze nie...

ak mate niekto info tak hodte.. 😉

dgm
20. sep 2009

erika, jestli by ti to nevadilo, tak bych rada okopirovala tvoje preklady i s ukazkami na vitarian.cz, souhlasis?

martinka1981
20. sep 2009

Mohla by sa najsť dobra duša čo by hodila k tomu filmu slov.titulky ako k prednaške p.Petek.........a povinne pozerať najmä slovensky lekari 😀 😀

olinka6226
20. sep 2009

martinka, titulky k tej prednaske su na stranke auria uz tu davali link...

erikasadek
20. sep 2009

dgm.. bez problemu.. 😉

nech vam len posluzi .. vsetkym.. 😉

martinka ja by som ti aj hodila, ale nema paru ako na vec.. 😉 😀

etnicka
20. sep 2009

ahojte, moj syncek po BCG vakcine zacal kaslat a uz su to 3 mesiace a 3 tyzdne a stale mu to nepreslo. (ockovali ho v 9 tyzdnoch) Boli sme u doktorky - homeopatky, vysetrila mu plucka a dychacie cesty a vraj to ma ciste. Hovorila, ze nevie, co to je, vraj to moze byt alergia.. Ze mu mam kupit stodal, ale ja ho zatial chcem len kojit a kym sa nevie, co mu je, nechcem mu davat ziadne lieky na blind. Viete mi niekto poradit, co by to mohlo byt, prip. co mam robit? Chcem s nim este ist k imunologicke... ☹

natashkaa
20. sep 2009

etnicka

Presne to iste v 9tt sme boli na BCG a odvtedy kasle. Som tu uz pisala ak mu ostane chronicky kasel ale bronchytidy tak im ju otrieskam o hlavu tu vakcinu

martinka1981
20. sep 2009

Olinka,prednašku mam už pozretu 🙂 ,myslela som ten dokumentarny film čo preklada Erika 😉

olinka6226
20. sep 2009

martinka zle som citala 😀 prehliadla som slovko ako tak mi bolo divne ze chces titulky k uz otitulkovanemu filmu 😀

pastuska
20. sep 2009

shtanik, no nevadí, zatiaľ aj moja súhlasila, tak to nechám tak.
Asi si všimla, že ja sa len tak nedám, tak kašle na to 🙂

pastuska
20. sep 2009

erikasadek, všetko poctivo čítam, takže ďakujem aj ja veľmi pekne.

denduska
21. sep 2009

etnicka, vylucte si este pre istotu reflux. ked to uzavru ze je to po bcg, daj vam antituberkulotika, no nic moc pre takeho drobca 😒

lucrezia
21. sep 2009

Erika, dakujeme za Tvoju námahu.
Ja si radsej len čítam Tvoj preklad, pozerat sa na to nemozem 😔

Este by som sa Ta chcela spýtat, ako je to vo Fr spolocnosti vseobecne s ockovaním, teda ako sa na to dívaju ludia, ci dávaju ockovat, alebo nie a ak dávaju mozu sa rozhodnut kedykolvek, alebo je tam urcena nejaka hranica na jednotlive vakcíny? Napr. mozes si povedať, ja dám len toto a toto a od 2 rokov???
Nemate potom problem napr. v skolke, skole?
Lebo mne to stale nejde do hlavy, ze skoro vsade vo svete je to dobrovolne, lekari netlacia a tu u nas sa na nas dívaju ako na vyvrhelov spolocnosti. Je to mozne, taký rozdiel v postojoch?

erikasadek
21. sep 2009

lucrezia, skoda ze nepozeras, ten preklad je blby na rychlo urobeny.. a treba aj vidiet tych vedcov.;a co tam ukazuju. 😉

skoda.. takto ti to da ja zmysel..**ako som pisala, ano je to dobrovolne, az na tetanus, DTP.. vakcinu, ta je povinna.. ale nie je hranica..
takze vel arodicov dava z ked su starsie deti.. nie je problem.; vel arodicov dava automaticky ockovat ako to ponuka kalendar ockovaci, kedz enei su si vedomy, rizik,a lebo s aich neboja..

zakald je , ze nikto ta nebude nahanat, ze neockujes staci pred skolkou.. vtedy je vatsie riziko hlavne pre tetanus.. a tak vtedy sa ockoje;.

ako som pisala, poznam vel arodicov ktori ziju skor bio.., bez atb, an baze homeopatik a ich deti su zdrave, bez alergiii; abez pouzitia atb, doteraz, a su zdrave.... aj bez ockovania.. davaju ked maju po 3 rokoch ale len to povinne; 😉

ja osob,ne som dala josh alen na DTP, a prevnar, ale treba nam preockovat , a zatial sa nechystam uz malo to byt davno ked mal 18 mesiacov.. nikto ma nenahana, . 😉

urcite nedam v jeden den spolu ale kazdu jednu s ostupom jedneho mesiaca najmenej..

ale viem ze s atu najdu aj lekari, ktori ta budu strasit ze treba ockovat, akoby to bolo povinne, hlavne u cudzincov to skusaju.. 😉

no najdu s aja taky mne s ato nestalo ,osobne ja som skor mala stastie na tych najlepsich, ale pocula som..
moja mi skor povie cim neskor tym lepsie.. 😉

lucrezia
21. sep 2009

erika, tych lekárov vám tam v zahraničí fakt závidím
my sme sa teraz vratili od doktorky a už od dverí ma vítala s tým, že čo bude s očkovaním ☹ ☹ ☹
už nebola taká rozčulená ako minule, skor to hrala na city a vytrvalo mi opisovala, čo všetko sa malej može stať, ked ju nedam zaočkovať 😖 že zlá reakcia je len v 1pripade z 2 milionov ( minule to bolo z 1 miliona 😉 )
potom som jej povedala, že ani primarka detskej pneumologie v BA nema zaočkovanu vnučku proti TBC a ani ju mat nebude (to su jej slová), tak mi povedala, ze TBC je nieco celkom iné, pritom minule ma strašila s tuberou 😠
ja fakt neviem, ci za to maju nejaké prachy, alebo je to naozaj z vlastneho presvedcenia??? to naozaj ani jedneho nikdy nenapadne zapochybovat o tom??? ved o nezrelom nervovom systeme a imunite takychto malych detí musia vediet viac ako ja ☹
že ešte počká do 5 mesiaca a potom ma už budu volať niekde na hygienu - no to ma trápi najmenej, ale to naliehanie mi je tak tráááápne 😖 😖 😖

patrac
21. sep 2009

@lucrezia : nedaj sa, toto su bezne praktiky - zastrasovanie, demagogia, vyhrazky. Drzim palce 😉

blovitc120
21. sep 2009

Vidíte tú nechutnú reklamu, ktorá tu hore preblikáva???

martina46
21. sep 2009

blovitc, vsimla som si, to od dnes tam je? no, mali by sme sa stazovat u adminov 😅