Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
21. sep 2009

ja nevidim ziadnu reklamu.. 😅 aka , je to..

lucrezia
21. sep 2009

priorix tetra - živá vakcína proti osýpkam, mumpsu, rubeole a varicele
Výrazne nižšia cena len do vypredania zásob. 😲 😲 😲 😲 😲 výpredaje už dorazili aj do pharmapriemyslu.

erikasadek
21. sep 2009

to vazne.. mne to tu neklika..

nokata, vypredaj vakcin, kde sme to dosli.. 😠

patrac
21. sep 2009

priamo v pribalovom letaku priorix tetra pisu:

Počas bežného používania očkovacích látok proti osýpkam, príušniciam,
ružienke alebo ovčím kiahňam spoločnosti GlaxoSmithKline Biologicals
boli v niekoľkých prípadoch hlásené ďalšie vedľajšie účinky:

• bolesť a zápal kĺbov
• alergické reakcie. Vyrážky, ktoré môžu byť svrbivé alebo
pľuzgierovité, opuch očí a tváre, ťažkosti s dýchaním alebo prehĺtaním,
náhly pokles krvného tlaku a strata vedomia. Takéto reakcie sa môžu
objaviť skôr, ako opustíte ordináciu lekára. Ak sa však u Vás objaví
akýkoľvek z týchto príznakov, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.
• Kawasakiho syndróm
• zápal mozgových blán mozgu, miechy a periférnych nervov,
Guillainov-Barrého syndróm
• bodkovité alebo malé škvrnité krvácanie alebo modriny, ktoré sa
tvoria ľahšie ako obvykle, čo je spôsobené zníženým počtom krvných
doštičiek
• multiformný exsudatívny erytém
• Herpes zoster

Ked ma predvolaju na hygienu tak mi staci vytlacit si pribalovy letak a tu je hned 10 dovodov ktore uvadza sam vyrobca preco neockovat 🙂

sisa.b
21. sep 2009

ahojte. zacala som citat par clankov o ockovanie a uz sa mi dviha zaludok. kedze sa blizi termin nasho ockovania (8/10) treti prevenar a myslim hexa, tak sa chcem spytat, ako je to u nas, keby som odmietla. viem, ze by mali byt za to nejake postihy, len sa mi nechce luskat 170 stran, viete mi to niektora zhrnut?

sabinazv
21. sep 2009

ahoj sisa,

sankcia za odmietnutie je nejakych 332 Euro, ale my sme dnes mali absolvovat 2.hexu a aj prevenar a dosli sme s tym, ze to chceme odlozit na neskor... tak dr. najprv, ze nam vakcina prepadne... a my, ze ako to mysli? no ze tie protilatky z 1.ockovania uz nebudu ucinkovat... ale ze v poriadku, ze my ho ani nemusime ockovat... (akoby to bolo dobrovolne) a ze si to mame do buducej poradne premysliet... t.j. o 2 mesiace ...
Sme boli pripraveni celkom argumentovat a bojovat a takyto pristup, fiha 🙂
Ale napisala si do karty ake mal neziaduce reakcie z 1.ockovania a podpisali sme to (stacil podpis 1 rodica) lebo ze jej chodi kontrola a 29.9. ocakava prave kontrolu ockovania...

sasulec
21. sep 2009

lucrezia..ze by srotovne??? 😉 😉 😉

ma76
21. sep 2009

patrac
prosim ta nevieš od kedy sa použiva na slovensku tato vakcina?synovec dostal reumu s očko. dakujem

ma76
21. sep 2009

prosim vas niekde je tu tabulka s čoho sa skladaju vakciny krv,opičie vytažky aj s potratu myslim.dajte mi prosim na tu tabulku link,vdaka

ma76
21. sep 2009

erikasadek

je to srašne ...tie detičky a tie mami,som plakala...

erikasadek
21. sep 2009

stranse, a to som neprelozila 4 cast.. budete prekvapeny, cela afera, ake to ma nasledky a ako to cele sa toci.. len o peniaze a politika;. zajtra slubujem..

ma76
21. sep 2009

petot

dakujem

patrac
21. sep 2009

ma76: tak to bohuziual neviem, datum revizie je august 2007, tak predpokladam, ze je toprva revizia, cize asi kratko po tomto datume, ale to iba tipujem.

sisa.b
22. sep 2009

ahojte. tak som dnes bola s malou u doktorky a uplne ma sfukla, ked som jej povedala, ze uvazujeme o tom, ze na tretiu davku neprideme. na vsetky argumenty sa zasmiala a povedala, ze keby to bolo take skodlive, tak sa povinne neockuje a vakciny by sa nevyrabali 😒 a neurologicke ochorenia maju deti z tv a pc, nie z ockovania 🙄 uzavrela to tym, ze nemam cita hluposti 🙄

erikasadek
22. sep 2009

sisa, amohla p^ridat aked spadnu na hlavu mozno este nie?? 😠

jasne nikdy si nepriznaju..

sisa.b
22. sep 2009

no mam smolu, ze doktorka je sesternica mojej svokry, takze bude teraz riadne tlacit na pilu. sama mi povedala, ze je velka zastankyna ockovania a ona sa s negativnou reakciou nestretla. a ako ockovanie pomaha, lebo tie choroby sa tu uz nevyskytuju.... 🙄

patrac
22. sep 2009

sisa.b: vsak ta tvoja doktorka si protireci, na jednej strane chce ockovat a na druhej tvrdi ze vlastne nie je proti comu, pretoze sa tu tie choroby nevyskytuju. Naco chce potom pichat to svinstvo (na 100% ani netusi co ta vakcina obsahuje) tvojmu dietatu?

sisa.b
22. sep 2009

a napadlo ma, ze adhd urcite moj syn nema z tv a pc, lebo bol hyperaktivny skor, nez zacal pozerat do tych bedni 🙄 uz v choditku (nevedela som o jeho neblahych ucinkoch) velmi vystrajal a nevedel byt chvilu v klude. na ped.-psych. vysetreni mi povedala doktorka, ze to moze mat aj z vysokej porodnej vahy. no nasa najmensia slecna je tiez ten isty pripad a ta bola najmensia zo vsetkych troch. uz teraz vidim, ako vystraja a nevie byt ani na 5 sekund na tom istom mieste. je presne taka, ako bol samko v jej veku...

sisa.b
22. sep 2009

patrac, ona mi povedala, ze vdaka ockovaniu tu tie choroby nie su a kedze su hranice otvorene, nemam riskovat, ze by to mohla chytit, lebo sem-tam sa nieco vyskytne, co sem cudzinci privlecu.
no hadat sa s nou nebudem, ja som v podstate rezignovala, ale moj drahy je absolutne proti, nech si hovori doktorka, co chce. no argumentovala mi, ze bude pre malu nebezpecne, ked nebude ockovana proti tetanu. to sa neda pichnut mono vakcina? 😕
a ked som povedala, ze je zbytocne, aby dostala mmr, tak mi opisala, ako prebiehal u nej mumps a ze to nikomu nepraje. a vedlajsie ucinky, vratane smrti, obsahuju vsetky lieky, tak ci uz malej nikdy lieky nechcem davat 😔

patrac
22. sep 2009

Skoda ze sa rezignovala a to mas na svojej strane aj manzela ☹ , u nas doma robime rozhodnutia za nasu dcerku iba my s manzelkou. Mojej svokre sa to tiez nepaci (ze nebude ockovana), ale ma smolu . Je to moje dieta a moja zodpovednost. Nastudoval (a stale studujem) som si uz co to a mam jasno.

Ak chces s lekarom diskutovat, musis si problematiku nastudovat, inak nikdy nebudes pre neho partnerom. Ten Tetanus ktory spominas, je uplna ale asi najvacsia hlupost ockovat. Nie je to infekcne ochorenie, takze ani ovtorene hranice a "cudzinci" to sem nezavlecu 🙂 a uz som pisal v inej diskusii, mam statistiku z USA. Na 6,8 mil. obyvatelov pripada 1 pripad rocne. cize nas je 5 mil. cize okolo 0,8 pripadu rocne, na percenta to je 0,00% (percenta sa v statistikach uvadzaju iba na dve desatine miesta). Skor vyhras v loterii ako by si vobec poznala cloveka ktory ma tetanus a to nehovorim o tom, ze u deti (okrem novorodeneckeho tetanu, ktory sa vyskytuje iba v Afrike) a mladych ludi do 30 rokov sa vobec nevyskytuje (suvisi to s tym, ze mladi ludia maju prekysliceny organizmus a toxin sa moze produkovat iba bez kysliku).

sisa.b
22. sep 2009

patrac, nebudem sa s nou hadat, ked som si to poriadne nenastudovala, venovala som sa tomu len vcera vecer. potrebujem viac informacii, aby som nebola za hlupaka, ako sa to stalo dnes. a to som dost premyslala, ci mam s tym na nu vyrukovat uz dnes, aj ked nemam dostatocne info. mala som to zatial nechat tak, no som nervozna z toho, ako sa nam blizi termin ockovania. neviem, ci je nejaka statistika, ale citam, ze najhorsie reakcie su prave po tomto tretom preockovani ☹
tetanom ma dnes dost strasila, ze je mala, vselico pochyta do ruk, dostane tetanus a umrie 😔

patrac
22. sep 2009

sisa.b, to ti naozaj povedala? ze "pochyta nieco do ruk a dostate tetanus" ? Dobre ti radim, zober kartu a utekaj od nej prec, takuto sprostost moze povedat iba absolutny hlupak od ktoreho by som si nenechal predpisat ani kvapky do nosa.

Vazne, bez srandy, je to absolutna sprostost. Uz sa necudujem preco je taka velka zastankyna ockovania.... 😒

sisa.b
22. sep 2009

😕

sisa.b
22. sep 2009

nemozem ujst prec, lebo je to rodinna doktorka

sisa.b
22. sep 2009

akoze vzdy, ked nieco potrebujeme, staci za nou zabehnut. a ked sa nieco stane napr. cez vikend, tak chodime priamo k nej domov, alebo ona pride k nam. ma to velke vyhody, ze je z rodiny. no dnes ma dost sklamala ☹

sisa.b
22. sep 2009

ale tak je ti jasne, ze tym myslela, ze nieco pochyta, poreze sa, alebo si nejaky hrdzavy kliniec pichne do ruky a dostane tetanus. to sa mi zas taka hlupost nezda, alebo sa mylim? 😕

patrac
22. sep 2009

Je to hlupost, ver mi, o tetane som ti napisal uz vyssie, mozes si sama o tom precitat, staci si to vygooglit 😉 , Mne skor pride ze si pani doktorka pomylila Tetanus s Hepatitidou 😒

lucia123
22. sep 2009

lukrezia: zmen lekarku 😀

My sme tak urobili a novej sme na rovinu povedali ake mame "zamer" (zidne ockovanie) tak do nas vobec nerype, lebo vie, ze sa postavim a odidem aj od nej, ja s tym problem nemam. Maju z nas prachy, tak urcite neradi stracaju klientov.

Minuly tyzden som sa nahodou bavila s jednou pediatrickou (ani som nevedela ze je lekarka) a teda potom padla rec aj o ockovani, a priznala, ze s takymi "stratami" (myslela tym tie postihnute deticky autizmom a inymi strasnymi chorobami) sa jednoducho rata, ze je to "obet" za "zdravie" dalsich inych zaockovanych deti.
Rada by som sa spytala tych poskodenych, ci suhlasia s tym, ze ich deti, boli akousi obetou pre ostatne deti. Ci im niekto povedal o tom ze mozu byt prave oni obet... To je ako ruska ruleta... Aspon ze to ale priznala, lebo dlho ma presviedcala o ucinnosti vakcin 🙂 No sama povedala, ze je to v ludoch, v sireni informacii, o nesuhlase, a nie len o diskutovani v tichosti doma pri telke. Cize, ak budu lekari pocitovat "tlak" zo strany rodicov, bude sa s tym nieco robit, ale ak ticho suhlasime, tak oni sami pre to nic neurobia. Netreba sa hambit, treba o tom rozpravat, aby sa to tu zmenilo.
Bavite sa s inymi mamickami o ockovani? Napriklad v parku a pod.? Ja mam pocit, ak nacnem tu temu, ze som mnou nechce nikto hovorit, ze sa boja, a su hlboko presvedceny o spravnosti, takze niekedy som bezradna...

patrac
22. sep 2009

@lucia123: este budes za hlupaka ked budes niekomu (kto o tom nema sajnu) rozpravat o skodlivosti ockovania 😒 . Kazdy povie, vsak to by nemohli ockovat kebyze to nie je bezpecne.... v dnesnej dobe, prosim ta....
Ja mam dobru kamaratku, ktorej dcerka (5) ma silnu sennu nadchu a je alergicka asi na vsetko. Samozrejme ju nechava ockovat aj na nepovinne s vierou ze robi to najlepsie, ked som sa jej opytal, ci si je ista ze robi dobre, povedala, ze jej to odporucuje pediatricka a ona jej plne doveruje... tak jej hovorim OK, nemusis verit mne, vsak si o tom nieco precitaj a urob si sama usudok, tak mi povedala, ze ju jej lekarka na takychto mudrcov ako som ja upozornovala a ze ona nebude nic citat... 😖